Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2010., 17:21   #1101
kako?

Quote:
Japanese girl kaže: Pogledaj post
Dragi moji,

Ja bolujem od AD vec 30 godina i prvi puta mogu reci da sam skoro izljecena.
Da vam ne duljim, imam takvu povijest bolesti da je to nemoguce za povjerovati.
Odlezala sam na Salati 2 mjeseca jer mi je citavo tijelo bilo ziva rana a da vam ne kazem da mi se lice skoro raspadalo 2 godine. Danas mi je lice kao u bebe.
Probala sam sve kreme koje postoje na trzistu-vjerujem da su moji starci dali oko 2000 eura za sve kreme koje sam ja htjela probati. Koristila sam i kortikosteroide dugo vremena dok nisam skuzila sta su oni zapravo. Bila sam i kod hrpe iscjelitelja i bioenergeticara koji su se kleli da ce me izljeciti i nista.
To je tako sve trajalo dok nisam otisla u Ameriku i pocela citati njihove forume.
Prvo svima savjetujem neka odu na www.curezone.com (eczema forum) i procitaju svjedocanstva ljudi koji su se izlijecili.

1. promjena u prehrani
2. odbaciti sve anthistaminike
3. odbaciti sve kreme koje nisu organske (nikakav Eucerin, vaselin..)
4. Doktori su budale i nemojte im vjerovati
5. Jedino se vi sami mozete izljeciti

Pisati cu kasnije u detalje kako ja drzim AD pod kontrolom
ima li nade da nabavim neke od lijekova za čišćenje crijeva i u RH? Jesi li isprobala post (gladovanje)?
mustbeok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 00:52   #1102
Dermatitis zbog poljupca

Ovako...
Iskreno bas je lijepo kada vam netko čestita novu godinu i pritom vas izljubi,
i to onako zdravoseljački kako naš narod zna. Dodjes do osobe suprotnog
spola, sretna nova godina, cmok cmok, i oboje ste sretni. U ovih par dana
prišla mi je najmanje po jedna osoba suprotnog spola na dan da me izljubi na ulici. Najgore je to da čak i kad ne želite da vas izljubi, ne možete reći ne.

Imam jednu susjedu, bivšu ovisnicu, koja ne živi baš u najboljim higijenskim
uvijetima trenutačno u stanu, koja mi je prišla na ulici i izljubila, i šta ću sada, ne mogu je odbiti. No nakon par sati odkad me izljubila primjetio sam nekakav kruzic, prstenastog oblika na licu. Ne svrbi, ne peče, i tako sam malo surfao netom i vidio da je to nešto što se zove Ringworm i vrlo je zarazno. Super.

Zvao sam doktoricu i naručila me tek u ponedjeljak...no imam doma Triderm kremu...jeli zna netko nešto o ovome? Pročitao sam na wikipediji da za treatment treba dobra antifungal krema, i eto od sad ću mazati Tridermom.
Jesam dobro odlučio? Please help
Goran7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 20:17   #1103
Thumbs up

Pronadji čiščenje organizma dr.Hulda Clark.I ja sam u vrlo teškoj situaciji bila;a sada sam na 30% od ozdravljenja.Skinula sam se sa kortića,antihistami
nika, imuno supresiva foto i puva terapija.Na dijeti sam :voće, povrće ,riba i integralno.Sve samo prirodno.Upočetku je bilo strašno teško,ali je sada puno bolje.Sve to provodim od marta prošle godine. Čekam da mi bude još bolje pa ću o detaljima...
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 11:52   #1104
Quote:
Biljka70 kaže: Pogledaj post
Pronadji čiščenje organizma dr.Hulda Clark.I ja sam u vrlo teškoj situaciji bila;a sada sam na 30% od ozdravljenja.Skinula sam se sa kortića,antihistami
nika, imuno supresiva foto i puva terapija.Na dijeti sam :voće, povrće ,riba i integralno.Sve samo prirodno.Upočetku je bilo strašno teško,ali je sada puno bolje.Sve to provodim od marta prošle godine. Čekam da mi bude još bolje pa ću o detaljima...
Znači trebati će godinu dana da mi bude bolje? užas.............a post?
mustbeok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:29   #1105
Thumbs up

Šta je jedna ili dvije god. liječenja na spram deset ili više AD-a.!!!Kada sam ispucala sve medicinske adute i dr.više nisu znali šta da mi ponude kao riješenje sem da se opet vrtimo u krug,nije bilo druge već poći ovim putem
a to je jedino ispravno. Ponosna sam na sebe kada pomislim da od marta nisam popila ni jedan kortić,ni jedan antihistamin,nisam se namazala ni jednom kremom sem neutralnom,a dosta sam bolje nego tada.Mada i sada imam problema,ali to je čiščenje organizma preko kože i to najviše noću dok spavam
i moram po dva-tri puta dnevno da se kupam i saperem taj bijeli otrov koji peče kao so na rani.Čovjek mora da vjeruje u svoj put i kad je teško da se hrabri i nikad ne odustaje!!!!!!!!!
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 22:42   #1106
Navratila sam vas malo pozdraviti

Nisam se dugo javljala jer mi je ad praktički nestao, ali pratim kaj pišete, naravno Nedavno se ponovo javio, vjerojatno zato jer sam se zaljubila a i nalazim se na još jednoj životnoj prekretnici pa me valjda negdje duboko frka Javio se na istim mjestima kao i prije, ali u manjem opsegu i zapravo mi ne smeta...odmah sam prilagodila prehranu i njegu i pomalo se povlači...

Quote:
lillo kaže: Pogledaj post
Sve je jako individualno. Školica o uzimanju kremica traje na žalost cijeli život, a i tada kad je pronađeš-bit će dobra jedno samo jedno vrijeme.
Ovo je totalna istina, ali ne mogu a da ne napišem (opet) svoje uvjerenje kako je to uglavnom zato jer su kupovne kreme masovno proizvedeno smeće, a djelomice i zato jer ako koža želi šiziti, uvijek će naći načina da reagira bez obzira na kremu stalno mijenjajući stanje. Dakle opet želim preporučiti da si sami radite kremice ili nađete strpljivog fitoaromaterapeuta koji će ih raditi samo za vas, tako će kremica biti prilagođena baš vašoj koži i kod svake nove pripreme moći ćete ju prilagoditi trenutnom stanju kože

Quote:
Biljka70 kaže: Pogledaj post
Vec godinu dana pratim ovaj forum.Poslije bezbroj terapija od dermatologa(kortici,antihistaminici. imuno globulin, flosteron .uva-uvb terapije.ciklossporin ) odlucila sam da se lijecim prirodnim putem detoksikacijom organizma i nakon žestoke borbe od 6 mjeseci odlučila sam da sa vama podjelim svoja iskustva. Prva stepenica u liječenju AD jeste ODLUKA da mu objavite RAT. Doktori umjesto da ga liječe samo ga potiskuju pod kožu.Sve bi bilo super da tamo i ostane.a on se kao veliko zlo ponovo izlije na kožu i to obično više nego predhodni put + stafilokok. To je jedan začaran krug u kojem se vrtimo sve dok hrabro ne kažemo STOP. DOSTA.Kortići su kao droga jer dok traje njihovo dejstvo mi smo dobro ,čim popusti sve se vraća.A tek nus pojave. Nijedna ovisnost nije dobra i tek kad je se riješimo možemo očekivati da nam se vrati zdravlje.
Sa svim ovim se slažem, isto sam postupila i nikad se ne bih vratila. Jedino mislim da je krivi pristup rat, jer AD nije naš neprijatelj i ne dolazi izvana. Dolazi iz nas i upozorenje je da nešto u nama nije ok, nije u balansu. Mislim da treba biti zahvalan na tom upozorenju jer nas potiče da radimo na svom zdravlju i razvoju. Dakle, bitno je PRIHVATITI svoje tijelo i njegove (svrbljive i frustrirajuće ) reakcije (znam da je teško, sjetite se da sam i ja većinu života provela u krvavim zavojima i u društvu dermatologa, alergologa, pulmologa, imunologa i reumatologa) i onda surađivati s njim - dakle pratiti njegove reakcije i istraživati moguće uzroke na tjelesnoj (razne upale, pad imuniteta, problemi d. crijeva, pluća, jetre...) i mentalnoj razini (samoizražavanje, otpuštanje stvari iz prošlosti, strahovi...).

Quote:
mustbeok kaže: Pogledaj post
ima li nade da nabavim neke od lijekova za čišćenje crijeva i u RH? Jesi li isprobala post (gladovanje)?
Ja sam ti gladovala, ne mogu se sjetiti više, ali mislim da sam pisala na temi o tome - pitaj što te zanima

Na javljenje me potaknula biljkina čestitka za novu - i ja vam svima želim sve najbolje u novoj - neka bude puna izazova i uspjeha
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 17:18   #1107
Kada kažem rat mislim na rat sa dosadašnjim načinom liječenja koji nije donio ništa dobro. Moramo pristupiti jednoj detaljnoj psihoanalizi i otkriti šta je to što nas muči,jer dosta je tog pogrešnog u našoj glavi, moramo naučiti brojati do 10 pa tek onda reagovati na nečiju provokaciju. Svjesna sam da je problem tu u nama. Treba ga prepoznati, priznati i poraditi na njegovoj eliminaciji.Naravno raditi i sve ono što sam prije navodila.
I još nešto što je puno važno ; VOLIMO SEBE!!!!!!
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 21:13   #1108
Drago mi je da je tema ponovno oživjela i da se javila wardancer. Puno tvojih savjeta mi je pomoglo. I ja sam odustala od klasičnih lijekova,posvetila se prirodnom liječenju, detoksikaciji, jačanju imuniteta i prije svega traženju problema u sebi i suočavanju s njima. Istina, često posustanem i vratim se starim navikama,a tada i koža reagira. Ogroman napredak sam postigla već samo tim što sam se rješila kortikosteroida. Prošlo je gotovo godinu dana kako ih ne koristim,a imam osjećaj da se stvari u organizmu još nisu posložili. Ali trudim se, vaša iskustva i savjeti su itekako dobrodošli!
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 16:29   #1109
Question

Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
moje noge opet poludile i padaju mi na pamet razne ideje pa da pitam ovdje
znate ono kad djeca (ili odrasli) imaju vodene kozice e onda to svrbi ko ludo i onda se to maze necim da ne svrbi, e pa sta je to nesto i jel bi se smjelo tim necim mazuckat i kad se ne radi o vodenim kozicama?
inace moje stanje je ovakvo jer se nisam mogla suzdrzavat od cesanja a kortikos. ne zelim mazat, mazem samo kremama za suhu kozu i pokusavam ne dirat
i opet me frustrira sta nemam dijagnozu pa neznam sta guglat
ako neko ima preporuku za dermatologa u rijeci MOLIM vas pm.
i ja imam isti problem, hilfe....

-ljubav pema psu sa ulice je ucinila svoje
-cišcene svakodnevno alkoholom ili rakijom i ovim mastima



nije dalo rezultate


OGROMNI SVRAB, dok spavaš, miruješ, (nema buva ), kako dalje ? HVALA. ops:
SILBA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 10:46   #1110
Ja sam ti gladovala, ne mogu se sjetiti više, ali mislim da sam pisala na temi o tome - pitaj što te zanima

Na javljenje me potaknula biljkina čestitka za novu - i ja vam svima želim sve najbolje u novoj - neka bude puna izazova i uspjeha [/QUOTE]

pa i ja sam isprobala i pažljivo se držala upute, razbuktalo se ko nikad...
mustbeok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 22:31   #1111
Quote:
SILBA kaže: Pogledaj post
OGROMNI SVRAB, dok spavaš, miruješ, (nema buva ), kako dalje ? HVALA. ops:
hm, znaš, ovo izgleda TOTALNO kao posljedica buha - iz iskustva govorim najprijateljskija preporuka da provjeriš još jednom

ali čak i da nisu buhe alkohol i rakija ti mogu samo dodatno iziritirati kožu, čisti nečim nježnijim - nekim antiseptičkim hidrolatom ili npr. octeniseptom ako mora bit iz ljekarne a s obzirom na upalu i krastice moglo bi ti pomoći nevenovo ulje
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 22:44   #1112
Quote:
mustbeok kaže: Pogledaj post
pa i ja sam isprobala i pažljivo se držala upute, razbuktalo se ko nikad...
napiši detaljnije što si radila - inače je najnormalnije da se kod bilo koje detoksikacije (pogotovo posta) pojačaju simptomi - to je dobar znak jer se ogranizam čisti između ostalog i kroz kožu. ja sam bila na vodi nekoliko dana (7-8? ne sjećam se više) i također mi je pred kraj koža pošizila malo, tek tri dana nakon prestanka posta se smirila, skroz rasčistila i onda mjesecima nisam imala ni flekice...ako želiš napiši u kakvom si sanju bila kad si krenula u post, koliko dugo nisi jela, kako si počela, jesi li bila na vodi ili sokovima, jesi li se klistirala i kako si izašla iz posta, po kojem si kriteriju odlučila koliko dana...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:17   #1113
Quote:
betta kaže: Pogledaj post
Ogroman napredak sam postigla već samo tim što sam se rješila kortikosteroida. Prošlo je gotovo godinu dana kako ih ne koristim,a imam osjećaj da se stvari u organizmu još nisu posložili. Ali trudim se, vaša iskustva i savjeti su itekako dobrodošli!
Ne mogu ti opisati kako me svaki put isponova oduševljava pročitati kako se još netko riješio tableta...kad se sjetim što sam sve pila, koliko sam vremena provela ne shvaćajući jednostavno zašto se to baš meni događa, kako sam gledala u doktore s nadom da će oni riješiti moj problem (i frustrirala se kada nisu)...stvarno je divno osvijestiti moć koju imamo da se brinemo za svoje zdravlje...nosi sa sobom odgovornost, ali ta odgovornost donosi slobodu (od tableta, doktora, osjećaja nemoći...). Ja sam ad prihvatila kao dio sebe, i shvatila sam mnoge dobre stvari koje mi je donio..zaključila sam da me ne bedira ni ideja da do smrti bude moj suputnik - da je život svejedno čaroban - i on se onda nekako povukao, primirio, kao lajavi peso kad ga pomaziš po glavi
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 12:15   #1114
Thumbs up

Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
hm, znaš, ovo izgleda TOTALNO kao posljedica buha - iz iskustva govorim najprijateljskija preporuka da provjeriš još jednom

ali čak i da nisu buhe alkohol i rakija ti mogu samo dodatno iziritirati kožu, čisti nečim nježnijim - nekim antiseptičkim hidrolatom ili npr. octeniseptom ako mora bit iz ljekarne a s obzirom na upalu i krastice moglo bi ti pomoći nevenovo ulje
hvala puno na odgovoru, svima vama, ovom i drugim forumima hrvatske želim sve najbolje.

zamislite, na forumima srbije su me zajebavali pa kasnije izbrisali temu.

i još nešto, izveštaj o ovom odgovoru sam pronašao u košarici kao spam
SILBA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 12:21   #1115
Moj najveći problem je to što ne mogu prihvatit ad kao dio sebe, ograničava me... Htjela bi ga se rješiti, doslovno pobjeć iz ove kože. Vjerujem da mi baš to stvara ogromnu nervozu i odnemaže izliječenju. Puno puta sam razmišljala da bi se možda smirio kad bi se ja uspjela opustit da se ne borim toliko grčevito protiv njega. Mislim sa si tu u potpunom pravu... al ja jednostavno ne nalazim načina da prihvatim i dalje mi smeta i izluđuje me...
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 19:41   #1116
Thumbs up

Ja smatram da je AD proizvod nečeg negativnog što je u nama (negativne misli, stres, alergija na hranu).Ne mislim da je neodvojivi dio mene i da se ne možemo u miru razići. Prihvatila sam da je tu i da me je do prije par mjeseci "štitio", ali meni to više ne treba.Hoću da kažem da nismo neprijatelji, nisam bijesna na njega, ali mi više nije potreban.I on se polako privikava da me napusti, osjećam to u svojoj svijesti, u svojim snovima, u svojoj podsvijesti. Razišli smo se "94.god i nismo se sreli 10.god,a onda je kao nezvani gost ponovo došao i zadržao se u meni (ili po meni) više od 3 god.Dogovorili smo se u mojim mislima da se raziđemo i uveliko oboje radimo na tome.
Eto tako ja vidim AD. Možda mislite da sam luda,možda imate pravo,ali ipak razmislite o ovome!!!!!
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 04:23   #1117
Arrow

u pomirenju je spas, da živimo kao nekad. u bratstvu i jedinstvu, što je moj mali Joža govorio.
SILBA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:07   #1118
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
napiši detaljnije što si radila - inače je najnormalnije da se kod bilo koje detoksikacije (pogotovo posta) pojačaju simptomi - to je dobar znak jer se ogranizam čisti između ostalog i kroz kožu. ja sam bila na vodi nekoliko dana (7-8? ne sjećam se više) i također mi je pred kraj koža pošizila malo, tek tri dana nakon prestanka posta se smirila, skroz rasčistila i onda mjesecima nisam imala ni flekice...ako želiš napiši u kakvom si sanju bila kad si krenula u post, koliko dugo nisi jela, kako si počela, jesi li bila na vodi ili sokovima, jesi li se klistirala i kako si izašla iz posta, po kojem si kriteriju odlučila koliko dana...
napravila sam prema uputama 2 dana malo laganiju htanu, navečer čišćenje gorkom soli + klistir, koji sam ponavljala još 2x u toku posta. Pila sam vodu, nekada čaj bez šećera i 2dl svježe cijeđenog soka od naranče ili grejpa. Ponekad bi popila gorku kavu bez mlijeka; pušila sam normalno oko pola kutije dnevno jer bez toga ne ide... sad je malo lakše, ali išla sam na terapije Biocom aparatiokm i premazana sam protopicom...
mustbeok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:00   #1119
hey znam da je ovo možda više tema za alternativno liječenje ali ipak sam mislila da pokušam... je li itko od vas pokušao sa ionskim srebrom lokalno liječiti ekceme... ja to ozbiljno uzimam u obzir...pošto ono ima antibakterijsko djelovanje... to mi palo na pamet pošto trenutno isprobavam silverex sprej... koristim ga prekratko da bih vidjela konkretne rezultate ali uočila sam pozitivne promjene na koži... uspijeva mi umiriti nadraženu kožu.. pogotovo kad svrbi...istina da se hvatam za slamku ali izgleda da mi uspjeva ako ga se počne primjenjivati odmah i redovito spriječiti infekciju... stavljam obloge... zanimalo me je li itko probao s ionskim srebrom iz domaće izrade (ono je mnogo jače od ovog što ja koristim pa se nadam i bržim rezultatima).... evo već se tjedan dana bojim da će mi se infekcija pojaviti... svrbi me u naletima i sl. ali držim s ovim pod kontrolom... uz ostalo A-derma i liquid san koje također koristim.. uspijevam bez korikostreoida za sad (donijela odluka da ću ih uzimati što rijeđe)... imala recidiv par mjeseci i vratilo se sredinom siječnja :Pi sad strahujem od zatopljenja...
corina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 11:52   #1120
Thumbs up

Ja trenutno pijem glinu,a prije par dana sam cistila jetru po receptu dr.Hulde Clark.Trenutno imam burnu reakciju ,ali mislim da je to od otrova koji izlaze van.Izdržaću, pa se javljam kad završim sa glinom.
Šo se tiče ionskog srebra to je prirodni antibiotik i veoma je dobar.I sama sam ga koristila na početku prirodnog liječenja i to oralno.
Zašto se niko ne javlja sa svojim iskustvima???
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.