Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2005., 10:57   #1
Kaljeva peć

Kako najbezbolnije izvaditi kalijevu peč cca 180x170x40?
U komadu sigurno ne ide jer je teška.
Ako ciglu po ciglu vadim kako izbječi da čađa ne izleti van i uništi zidove. Obuči zidove u neki najlon?
Ima netko iskustva?
Ili još bolje da li netko otkupljuje kalijeve peči?
KOKOSALAKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 11:22   #2
Pa nije bas tak teska, samo je nespretna za nositi, 4 polujaka bi trebala to bez beda prenesti. Ak ces razbijati, izvadi cadju prije I nije kalijeva nego KALJEVA peć.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 12:14   #3
ciglu po ciglu i moras ju stalno vlaziti , da ti se cada ne digne
imam ja dvije kojih se moram rijesiti , a zao mi je
no, pecari su "malko" preskupi , inace bih ugradio u njih plin

ovim putem , ako netko zna kakvog pecara , zanima me koliko bi kostalo preslagivanje i ugradnja plinskog lozista
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 13:25   #4
Preslagivan je košta oko 3000 kn a plinsko ložište neznam im vam firma u Varaždinu "Kamin Šturm" pa se raspitajte.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 13:34   #5
thx
bas jucer sam vidio novu kalijevu za 3500 kuna
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 20:27   #6
gdje?
čini mi se da su kaljevi od 50 (ravni) do oko 80 kuna (rubni tj kutevi)

netko mi je rekao da ima za kupiti vrata sa staklom za kaljevu peć
jel netko to vidio?
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 11:46   #7
u pevecu
s obzirom kako su digli cijene u zadnje vrijeme , mislim si da bi se dalo naci i jeftinije
neznam za dijelove , tamo su bile komplet peci
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:45   #8
Postoje i vrata ali s obzirom na ove cijene koje ste tu napisali kvalitetu ne želim komentirati. Ja kada sam kupovao peć od poznatih proizvođaća cijena je bila od 35 000kn na više bez dodataka. Kvalitetno ložište za kamin ili peć je oko 10000 kn, Kod hHoyana vrtni roštilj je 20 000 kn u Baumaxu sličan 1200 kn. Tako da su mi ove jeftine cijene sumnjive pogotova to je vatra otvoreni plamen u kući. Ili za razliku u cijeni uplatite osiguranje .
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:51   #9
E, koliko sam ja upucen, nijedna takva peć uređena za plin nema i ne može dobiti atest. Zbog toga sto ima nekakvo koljeno u odvodu dimnih plinova (jer je namjenjena za kruto gorivo) može akumulirati plin unutar same peći u slučaju da se plamen ugasi, a to je iznimno opasno! Iako ima puno kaljevih peći uređenih za rad na plin, to nije preporučljivo i podosta opasno...
ampi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:16   #10
iskreno , sad kad sam vidio ovih 35 000 , nisam vise siguran da je ona moja cijena bila 3500

a i nisam znao da pec treba atest , mislio sam da samo dimnjak treba
pheeew , nije cudo da svako malo netko izleti kroz prozor , ispracen detonacijom plina
bi li bilo tako jebeno tesko staviti negdje na net sve relevantne informacije?????????
najlakse je sve prebaciti na malog covjeka i ocekivati od njega da bude i pravnik i inzinjer i ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 19:08   #11
Quote:
BUFFET kaže:
... Tako da su mi ove jeftine cijene sumnjive pogotova to je vatra otvoreni plamen u kući. Ili za razliku u cijeni uplatite osiguranje .
Kaljeve peći nisu kamini u standardnom smislu ili ti misliš na nešto drugo
pa nema tu otvorenog plamena ,...
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 11:29   #12
Da li znate da li postoji kakva knjiga ili sl. o izgradnji kaljevih peći, sa kakvim nacrtima... hvala!
babysittingnatalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 07:30   #13
Smile

Quote:
babysittingnatalija kaže:
Da li znate da li postoji kakva knjiga ili sl. o izgradnji kaljevih peći, sa kakvim nacrtima... hvala!
Ja radim i preslagujem kaljeve peći.Znam skoro sve o tome.Imam i uputstvo za "sam svoj majstor" izgradnju peći iako to ne bih preporučio nekome tko nije radio nešto slično.
 
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 09:27   #14
Question kaljeva peć na plin - help

pozdrav svima,
nedavno sam iznajmio stan koji se grije na pilnske kaljeve peći. peći su ispravne i prezidane, dimnjaci su u ispravnom stanju - problem je u tome što ja nisam nikada koristio to čudo tehnike. zanima me koji je najisplativiji način grijanja na kaljevu? grijati je dva - tri puta dnevno kako mi je gazdarica rekla ili koristiti termostat koji peć ima tako da se stalno dogrijava? još nešto mi nije jasno - naglašeno mi je da vrata za zrak moraju biti otvorena kada peć gori, što je sasvim logično, međutim nije mi jasno šta s tim vratima kada termostat upravlja radom peći - ne mogu ih zatvoriti a ako ostanu otvorena grijem dimnjak i atmosferu koliko dugo ona drži toplinu? koliko je treba grijati? postoji li neki sistem centalnog upravljanja jer imaju tri peći pomagajte dok nije zahladilo
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 00:33   #15
Meni je kod tih kaljevih peci bio problem da su uvijek grijale u pogresno vrijeme, posto je trebalo cca 2 sata gorenja plina da se pec posteno ugrije i pocne vracat toplinu u stan. U stanu je bilo toplo ili kad nikog nije bilo doma ili po noci, kad je trebalo spavat a toplina je smetala pa su se onda otvarali prozori samo da mozes zaspat.. a onda opet ujutro bilo studeno u sobi... i tak.

Tempiraj paljenje peci 2 sata prije neg sto dodjes doma i po mogucnosti zgasi 4-5 sati prije neg ides u krevet. Izdresiraj macku da ti to radi. A za jutro imas kalorifer.
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 12:54   #16
Kalijeva peć

Pukla mi jedna ploča sa kalijeve peći. Da li netko zna majstora u Splitu koji bi to mogao zamijeniti?

Hvala
ivica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 11:54   #17
Quote:
City girl kaže: Pogledaj post
Da,na to sam mislila i zvala sam Mramoterm i malo sad tu čitala,tako da odustajem. Čini mi se to preskupa igra,a ne pokriva dovoljno veliku kvadraturu. Znaš li više o kalijevim pećima?
hoćeš iskreno?
nemam pojma šta je kalijeva peć.

ali naći će se već netko tko zna...
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:02   #18
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
hoćeš iskreno?
nemam pojma šta je kalijeva peć.

ali naći će se već netko tko zna...
E,nemam ni ja.Al to je nekaj tipa kamina koliko sam čula, na drva grijanje. Navodno dugo drži toplinu. Ništa, čekam....thanx
City girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 20:58   #19
da, kao što je već 2lava rekla, kalijeva peć je peć na drva, ali posebno zidana i jako dobro i dugo inače drži toplinu
našla sam i modernijih varijanti, ali evo ovaj klasičniji model jer ste ga sigurno već negdje prije vidjeli
mrs. kaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 09:11   #20
kaljeva peć super grije, stvarno dugo drži i ugodno se uz nju stisnuti

mane:
- drvo, njegova nabava i sve što to donosi (šupa, čovjek koji prodaje drva - sve ih je manje, nositi drva iz šupe, mjesto u sobi za drva, pada prašina i tak)
- manjak komocije - netko to treba i zakuriti svakog jutra, nije veliki problem, ali ipak se treba ispraksirati, a uključuje i gore navedeno nošenje drva iz šupe
- čišćenje - svakodnevno čišćenje pepela, uz to treba češće usisavati jer tog pepela i svega ima oko peći, a poleti i po sobi
- svakih nekoliko godina kaljevu peć treba 'presložiti' - to znači da ti ju radnik skroz rastavi, prezida one kanale unutra kojima prolazi toplina (a koji se rade od crijepa i gline) i ponovno složi - prilično zmazan i dugotrajan posao, ali ajde, stvarno svakih par godina

i na kraju, veeelika prednost (barem meni) - imaš prirodu sušilicu za veš s kojom se ne može usporediti ni najbolja: samo cijeli onaj stalak pun veša za sušenje digneš na vrh peći i za sat vremena je sve suho
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.