Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2011., 10:35   #421
Quote:
W.M.H. kaže: Pogledaj post
Da li za raskid ugovora sa mobilnim operaterom vrijedi novi zakon o elektroničkim komunikacijama ili vrijedi stari zakon koji je bio na snazi u trenutku potpisivanja ugovora.
Vrijedi onaj koji je na snazi u trenutku raskida ugovora...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 13:16   #422
Problem t-com H1

Ovako,
Potpisao sam ugovor s H1 kao providerom nakon isteka ugovora s t-com. Mjesec dana prije je potpisan ugovor, rečeno mi je da tada H1 obavještava dosadašnjeg providera i preuzima "priključak". Rečeno mi je od strane H1 da nema tehničkih problema. Naravno sad počinje veselje. Na navedeni dan (14.11. kada ističe potpisani ugovor s t-com-om) H1 kaže da još ne mogu ispostaviti opremu, pitao sam u t-comu da li ja trebam odjaviti, rekli su mi da ne da to čini novi provider prema zakonu.
Nakon toga još jedno 20 dana i dalje imam t-com uslugu da bi ona 5.12. prestala. Na taj dan dolazi tehničar H1 i ispostavlja opremu.
Oprema nije spojena i nakon par dana kažu da će biti spojena 22.12.
26.12. zovem i tvrde da je t-com rekao da nema tehničkih mogućnosti i da se pismeno obratim H1 za odgovor.
1. Nije mi jasno kako nema tehničkih mogućnosti ako to može t-com (a rečeno mi je da može i H1 a naglašavam da u neposrednom susjedstvu imam i t-com i optimu providere)
2. Zašto ja moram tražiti obrazloženje za nepoštivanje ugovora od H1 i imam li pravo na njihovu prepisku s t-com-om?
2. Kakva prava imam obzirom da je H1 terminirao moj priključak s t-com-om a nije ispostavio uslugu niti je izgleda može usprkos potpisanom ugovoru?
Kažu da t-com to namjerno radi ali nije valjda moja dužniost utjerivati t-com.
4. Pretpostavljam da nisam jedini. Koga da pitam? Neku udrugu potrošača? Koju od mnogih?
Hvala na pažnji i eventualnom odgovoru
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 14:25   #423
1. tako je oni samo trebaju prebacit paricu na dan kad se dogovore za tcomom
2. ja sam metronet čekao 3 mjeseca srećom nisam odjavljivao ništa do dana dok mi nisu ovi iz metroneta došli prebacit
3. pa neznam valjda si provjerio prije sklapanja ugovora mogu li ti ispostavit uslugu a ako nemogu onda se moraš vratit nazad na tcom neznam koje bi njihove sankcije bile, neznam šta kaže ugovor i njihovi opći uvjeti poslovanja
4. ti bi sad isključivo trebao dosađivat h1
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 14:49   #424
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
1. tako je oni samo trebaju prebacit paricu na dan kad se dogovore za tcomom
2. ja sam metronet čekao 3 mjeseca srećom nisam odjavljivao ništa do dana dok mi nisu ovi iz metroneta došli prebacit
3. pa neznam valjda si provjerio prije sklapanja ugovora mogu li ti ispostavit uslugu a ako nemogu onda se moraš vratit nazad na tcom neznam koje bi njihove sankcije bile, neznam šta kaže ugovor i njihovi opći uvjeti poslovanja
4. ti bi sad isključivo trebao dosađivat h1
1. znam
2. ja nisam odjavljivao, to je učinio H1 prema zakonu
3. jesam i rekli su da mogu
4. jasno ali kako? Tužba, prijetnja, molba...kaj
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:20   #425
Nevezano uz konkretan slučaj ali vezano na dugo čekanje na priključak - ako potpisujete ugovor, najsigurnije je da odete potpisati ugovor direktno u centar vašeg novog providera ili predate njihovim djelatnicima ili pošaljete direktno u firmu.
Svim koji nude po štandovima ili kucaju po vratima kao provider, a ustvari rade za drugu "specijaliziranu" firmu predaja i prelazak se lako nategne sa standardna 3 tjedna na 3 mj. Uglavnom, - uvjerite se da predajete direkno zaposleniku odabranog providera ili pošaljite njima.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 01:58   #426
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
4. Pretpostavljam da nisam jedini. Koga da pitam? Neku udrugu potrošača? Koju od mnogih?
http://www.hakom.hr/default.aspx?id=127
Pregledaj malo možda nađeš neš korisno.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 02:32   #427
Kumek.. ovo rješavaš sa h1... imala sam hrpu ovkvih slučajeva...i onda svi, naravno, okrive t-com... jer ne žele priznati da nemaju dovoljno mjesta za još jednog korisnika..
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 06:42   #428
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
Kumek.. ovo rješavaš sa h1... imala sam hrpu ovkvih slučajeva...i onda svi, naravno, okrive t-com... jer ne žele priznati da nemaju dovoljno mjesta za još jednog korisnika..
hoces li objasniti ovo boldano?

Nema mjesta jer nema slobodnih parica ili sto? Ja sam bio uvjeren da se koristi ista bakrena zica tj iste parice a da se sve rijesi kompjuterski (prebacivanje sa provajdera na provajdera).
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 13:59   #429
t-com iznajmljuje mjesta na centrali drugim operatorima...kad oni svoja mjesta popune to je to... i onda se događa da ljude nagovore da dođu kod njih... i kad treba realizirati uslugu, e onda t-com neda da se prijeđe...moš mislit..

ili, ako što su pametnjakovići u iskonu rekli jednoj ženi "nazovite t-com, oni ne dopuštaju da vi dođete kod nas...ne dopuštaju da vam pružimo uslugu!"
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 11:58   #430
T-com indirektno produžio (sklopio) ugovor !

Malo podulji post, ali molim vas, kako raskinuti nametnuti ugovor sa t-comom:

Prije skoro godinu dana istekla mi je ugovorna obveza sa t-com-om (telefon+adsl na dvije godine). Dalje sam nastavio koristiti usluge, bez ugovorne obveze. Tada nisam htio potpisati novi. Alternativnih operatera tada nije bilo, ali su najavili dolazak.

Prošli mjesec, prije nove godine, potpisao sam ugovor sa alternativnim operaterom (komplet telefon i adsl), koji su rekli sve srediti sa t-comom, da ja ne moram ništa. Treba se čekati oko mjesec dana do aktivacije i instalacije. Ok!

PROBLEM: Prije nekoliko dana - nakon nove godine, službenica zvala je na fiksni broj kako bi 'informirala' o akcijskim ponudama T-coma. Javio se stariji ukućan (djed) na kojega NE glasi telefonski priključak. Nije ništa pristajao, samo primio na znanje! Sada mi došao račun u kojem stoji da sam u novom ugovornom odnosu na godinu dana!!!!! Zvao sam t-com - kažu, imate sklopljen novi ugovor. Kako - indirektno na temelju iskaza ukućana!!!!?

Daljnjim informiranjem, saznao sam da te 'ponude' i ugovaranje putem telefona izvršava neka firma šesto čulo d.o.o. koja radi za t-com.

U međuvremenu još čekam alternativnog operatera, s kojim sam već ranije potpisao ugovor, dakle - prije nove godine.

Što sad? Dali t-com to smije napraviti? I kako da raskinem taj ugovor koji ne želim i koji je nametnut??

Hvala unaprijed.
taxodium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 10:26   #431
Jel bi ovo moglo biti protuustavno:

dakle, u t mobile imaš extra obitelj 150 recimo.

I u tom paketu od 150kn imaš 250min razgovora itd itd, da ne reklamiram.

E sad, van paketa se naplačuje svaka poruka i minuta koji normalno napraviš van paket, ali i usrana uspostava poziva ide van paketa.

Znači, ja sam od njih kupio uslugu za određene minute 250min, plačam to određenom cijenom te usluge, no da bi uopće mogao koristiti tih 250min, svaka uspostava poziva se naplačuj još van tarifnog paketa, i tako uvijek imaš više od 150kn. Jel to normalno?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 10:34   #432
Nitko te ne tjera da na to pristanes. Sve pise u njihovim uvjetima i pravilnicima o tarifama, dakle, prihvacas sto oni odredjuju. Da se na pretplatama bezobrazno dere, to svi znamo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:37   #433
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nitko te ne tjera da na to pristanes. Sve pise u njihovim uvjetima i pravilnicima o tarifama, dakle, prihvacas sto oni odredjuju. Da se na pretplatama bezobrazno dere, to svi znamo.
Ovdje nije na odmet skrenut paznju na neke stvari koje se kod nas toleriraju a vani ne toleriraju.
Jedna od tih stvari je reklamiranje tipa "150 minuta besplatno svaki mjesec". U slucaju takve reklame, u normalnom svijetu nije dozvoljeno malim slovima napisat nesto sto je kontradiktorno onom sto pise u glavnom tekstu. U svkoj normanoj drzavi, ako pise da je 150 minuta besplatno, onda za tih 150 minuta nije dozvoljeno naplatit ista vise mimo osnovne pretplate (koja se podrazumijeva). Telekom regulator uredno odbija sve primjedbe na takvo reklamiranje (znamo tko sjedi u regulatoru) i to ne smatra navlakusom, iako je po meni cista prijevara nesto reklamirat kao besplatno a onda to isto naplatit. U Austriji je isto bilo pokusaja sa tom prijevarom, regulator je naravno uredno zabranio takvo lazno reklamiranje, i to je jedan od razloga zbog kojeg je kod nas telefoniranje za oko 2 puta skuplje nego u Austriji. Sramota jedna.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:46   #434
Je sramota, slazem se.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 08:34   #435
molio bih nekoga sa konkretnim mišljenjem...
imam 2 ugovora sa tele2 (obadva važeća, znači nisu istekla)...što se tiče cijene naspram t-mobila i vipa su OK. Problem je što se ja nalazim u graničnom području gdje je njihov signal na 3 od 5 mjesta gdje se pretežno nalazim loš ili bolje rečeno nikakav (na poziv moj mobitel odgovara da nije dostupan) pogotovo je to problem jer su to moja radna mjesta a mobitel koristim puno. Prijavio sam problem tele2 i oni će mi poslati pismeni odgovor da je to tako (ranije napisano je sukus razgovora sa njima i njihovog odgovora). Da napomenem da mi je mobitel naštiman na ručno traženje mreže jer ako stoji na automatskom traženju uđem u roaming sa stranom mrežom.
E sada dolazimo do dileme da li oni krše obavezne odnose (naravno oni se ograđuju od toga...jer ako je tko čitao oni tvrde da ako nemaš signal jedno vrijeme da oni nisu odgovorni...) i da li ja po novom zakono o elektroničkim komunikacijama (mislim da je članak 42,st.6) imam pravo na raskid ugovora bez plaćanja bilo kakvih penala.

Znači moja dilema je da li je u ovome slučaju povrijeđeno pravo mene kao korisnika...
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 12:35   #436
Quote:
W.M.H. kaže: Pogledaj post
vrijeme da oni nisu odgovorni...) i da li ja po novom zakono o elektroničkim komunikacijama (mislim da je članak 42,st.6) imam pravo na raskid ugovora bez plaćanja bilo kakvih penala.

Znači moja dilema je da li je u ovome slučaju povrijeđeno pravo mene kao korisnika...
Koliko sam razumio novi zakon svatko ima pravo raskinuti ugovor BEZ placanja penala. Znaci, pri raskidu ugovora samo placas ono sto sto si dobio po pogodnosti tipa jeftiniji mobitel, popust na pretplatu itd. Znaci ako imas ugovornu obvezu na 12 mj. flat internet i placas 60 kn umjesto 100 kn koliko je recimo bez ugovorne obveze i oces raskinuti nakon 2 mj., platit ces samo 2*40 kn a ne 10*60. No ako raskidas 2 mj prije platit ces 2*60 a ne 10*40 je u tom konkretnom slucaju povoljnije za tebe. Naime, tako sam ja shvatio članak 41. stavak 5 zakona o elektronickim komunikacijama
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 11:46   #437
Raskid ugovora AMIS

Ako netko čita iz Amisa molim proslijediti pošto korespodencija e-mailom baš i ne ide, a kad i odgovorite odgovarate telefonski (valjda da ne ostane meni pisani trag).

Prešao sa Iskona pa naknadno utvrdio da iako usluga "vremenskog pomaka" ima isto ime u Iskon i Amis s time da u kombinaciji sa uslugom "snimalice" drugačije se tumači pa mi snimalica kao takva ništa ne znači.
Istina moja greška što sam pretpostavio da me na info pultu neće zavaljati i što nisam pogledao prezentacijske filmiće do kraja.

Raspitao sam se o opciji raskida ugovora za preostalih 17 mjeseci i dobio sam nebuloznu cifru, znači zaračunali kao da tih 17 mjeseci plaćam punu cijenu paketa i bez korištenja usluge.

Nije stvar tih 15kn mjesečno više ako to uzmem nego je stvar principa pa sam i poslao taj upit, sa odgovorom sam se sada samo još više nabrijao i želim provjeriti prije nego se bacim na čitanje zakona daj je to APP standardni postupak davatelja TK usluga.

PS Dodatak, ako shvaćam neke nove stvari koje dolaze ako davatelj nudi brzine do 25MBit onda najmanja brzina kod korisnika mora biti 50% toga (12,5MBit) ?
Kod mene od tih 25 MBit dođe u najboljem slučaju 5MBit za što je vjerojatno najzaslužniji stari bakar, ali ako su sami preuzeli obvezu i reklamiraju se s time...

Ukratko upit je što smiju naplatiti od penala, ako ja nisam zadovoljan uslugom, krivim predstavljanjem usluge na info-pultu i slovenskim titlovima i EPG-u svako malo ?
FU T is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:48   #438
T-com problem u vezi računa

Pozdrav. Imam jedan veliki problem. Naime cijelo naselje gdje živim (Mrežnički Varoš) nije dobilo račune za prosinac 2011. Danas smo svi susjedi dobili telefonski poziv da nismo podmirili račune T - comu i prijete nam da će nam isključiti telefon i internet.

Što sada da radimo? Ovo nije naša greška već greška dostavljača koji nam nije donio račune. Dok su HP nosile račune nije bilo nikakvih problema sa računima a sada kada ih nosi drugi dostavljač imamo problema.
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 15:38   #439
Quote:
FU T kaže: Pogledaj post
Raspitao sam se o opciji raskida ugovora za preostalih 17 mjeseci i dobio sam nebuloznu cifru, znači zaračunali kao da tih 17 mjeseci plaćam punu cijenu paketa i bez korištenja usluge.
Imaš pravo birati platiti ostatak ugovora ili popust koji je dobiven potpisivanjem ugovora. Znači ako npr. popust na priključak uz ugovor na 18 mjeseci iznosi npr 500kn moguće je izabrati da se plati taj popust umjesto ostalih 17 rata iz ugovora.

Quote:
FU T kaže: Pogledaj post
PS Dodatak, ako shvaćam neke nove stvari koje dolaze ako davatelj nudi brzine do 25MBit onda najmanja brzina kod korisnika mora biti 50% toga (12,5MBit) ?
Kod mene od tih 25 MBit dođe u najboljem slučaju 5MBit za što je vjerojatno najzaslužniji stari bakar, ali ako su sami preuzeli obvezu i reklamiraju se s time...
To stupa na snagu tek 01.06.2012
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 15:41   #440
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam jedan veliki problem. Naime cijelo naselje gdje živim (Mrežnički Varoš) nije dobilo račune za prosinac 2011. Danas smo svi susjedi dobili telefonski poziv da nismo podmirili račune T - comu i prijete nam da će nam isključiti telefon i internet.

Što sada da radimo? Ovo nije naša greška već greška dostavljača koji nam nije donio račune. Dok su HP nosile račune nije bilo nikakvih problema sa računima a sada kada ih nosi drugi dostavljač imamo problema.
Platite račun?
Eventualno ako vam dodaju kamate za neplaćeni račun, možete se žaliti na to.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.