Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2014., 15:27   #1
Zviždanje u Kninu.

Ovo je demokratska zemlja, u njoj nema cenzure“ – stihovi su pjesme koja je, kažu, bila cenzurirana devedesetih.
Je li antologijska homilija biskupa Ivasa cenzurirana?
Dan Pobjede jedini je dan pobjede u godini, a treba nam ih mnogo više.
Zašto zvižde u Kninu?
Zato što je to jedini dan kada je sigurno da će mediji prenijeti ono što narod misli, jedini dan kada su svi na jednom mjestu – političari, narod i mediji. Govori bivaju preneseni u svim medijima.
Dan pobjede.
Sa zakašnjenjem čestitam Dan Pobjede svim hrvatskim braniteljima i vama, dragi prijatelji. Iako mi nije do slavlja. Iskrenu sućut i svoje molitve šaljem obitelji Željka Kneževića, 49-godišnjeg hrvatskog branitelja i oca dvoje djece koji je svoj život sam skončao na način da nikoga ne ugrozi: bombu je prigrlio i zaklonio je cijelim tijelom. Molimo za njegovo spasenje. Iskrena sućut i obitelji Violete Antolić Vicky, hrvatskoj braniteljici, majci, heroini.
Nije lako ovih dana biti veseo i radostan. Iako sam s ponosom slušala sve divne domoljubne pjesme ovih dana, pogotovo sam pratila sve vijesti iz Čavoglava – veličanstveno je to izgledalo! – jedna me pjesma ne pušta. Kažu da je devedesetih bila cenzurirana.
https://www.youtube.com/watch?v=DaofwkWx22o
Karolina Vidović Krišto
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 15:36   #2
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Ovo je demokratska zemlja, u njoj nema cenzure“ – stihovi su pjesme koja je, kažu, bila cenzurirana devedesetih.
Je li antologijska homilija biskupa Ivasa cenzurirana?
Dan Pobjede jedini je dan pobjede u godini, a treba nam ih mnogo više.
Zašto zvižde u Kninu?
Zato što je to jedini dan kada je sigurno da će mediji prenijeti ono što narod misli, jedini dan kada su svi na jednom mjestu – političari, narod i mediji. Govori bivaju preneseni u svim medijima.
Dan pobjede.
Sa zakašnjenjem čestitam Dan Pobjede svim hrvatskim braniteljima i vama, dragi prijatelji. Iako mi nije do slavlja. Iskrenu sućut i svoje molitve šaljem obitelji Željka Kneževića, 49-godišnjeg hrvatskog branitelja i oca dvoje djece koji je svoj život sam skončao na način da nikoga ne ugrozi: bombu je prigrlio i zaklonio je cijelim tijelom. Molimo za njegovo spasenje. Iskrena sućut i obitelji Violete Antolić Vicky, hrvatskoj braniteljici, majci, heroini.
Nije lako ovih dana biti veseo i radostan. Iako sam s ponosom slušala sve divne domoljubne pjesme ovih dana, pogotovo sam pratila sve vijesti iz Čavoglava – veličanstveno je to izgledalo! – jedna me pjesma ne pušta. Kažu da je devedesetih bila cenzurirana.
https://www.youtube.com/watch?v=DaofwkWx22o
Karolina Vidović Krišto
Sad lipo vrati spot na 1;07 i pazljivo procitaj naslov novina!!!!!!!!!!!!!!!

Zadnje uređivanje realist : 07.08.2014. at 15:44.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 16:05   #3
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Sad lipo vrati spot na 1;07 i pazljivo procitaj naslov novina!!!!!!!!!!!!!!!
Ne pročitao - već proživljavao, kao i ti vjerojatno.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 16:11   #4
Thumbs up

Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Ne pročitao - već proživljavao, kao i ti vjerojatno.
Da nazalost.
Nije ovaj spot samo tako napravljen,samo danas niko ne zeli
nista sta je duze od 3 rijeci procitat.......a kamo li razmisliti...
to je problem prijatelju...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 16:46   #5
Da je neka druga politička opcija na vlasti, meidji bi vrištali od sreće da se zviždi i nazivali to "festivalom demokracije"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 17:06   #6
Zviždanje u Kninu?
Vlaška posla.
Catarga Pascu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 18:19   #7
Ha, ovo možemo razlučiti na dva segmenta:

1.) ekipa zviždi Kukurikavcima jer vodi katastrofalno državu
2.) ekipa zviždi Kukurikavcima jer jednostavno ne glasaju za njih i ne slažu se s njima, pa makar od Hrvatske napravili Monte Carlo

U Kninu se zviždalo zbog točke broj 2, i smatram to sramotnim za 5.8.
Mediji, naravno, to sve osuđuju jer su ionako jugosimpatizerski nastrojeni, pa im i odgovara svako ponižavanje "domoljuba".


No mora se priznati da praksa zviždanja na ovakvim skupovima jest odraz političke nekulture i općenito primitivnosti. Brate, imaš 360 drugih dana u godini da zviždiš i vrijeđaš, nemoj na DDZ vrijeđati predstavnike te iste države koja se slavi. Ono, nemoj.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 18:46   #8
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Ha, ovo možemo razlučiti na dva segmenta:

1.) ekipa zviždi Kukurikavcima jer vodi katastrofalno državu
2.) ekipa zviždi Kukurikavcima jer jednostavno ne glasaju za njih i ne slažu se s njima, pa makar od Hrvatske napravili Monte Carlo

U Kninu se zviždalo zbog točke broj 2, i smatram to sramotnim za 5.8.
Mediji, naravno, to sve osuđuju jer su ionako jugosimpatizerski nastrojeni, pa im i odgovara svako ponižavanje "domoljuba".


No mora se priznati da praksa zviždanja na ovakvim skupovima jest odraz političke nekulture i općenito primitivnosti. Brate, imaš 360 drugih dana u godini da zviždiš i vrijeđaš, nemoj na DDZ vrijeđati predstavnike te iste države koja se slavi. Ono, nemoj.
Ime ti govori sve.
Pa evo ti malo uljuđene Europe.
http://dnevno.hr/vijesti/svijet/129311-u-kninu-se-zvizdalo-pogledajte-kako-francuzi-zvizde-hollandeu-na-obljetnici-pada-bastille.html
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 18:48   #9
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Da nazalost.
Nije ovaj spot samo tako napravljen,samo danas niko ne zeli
nista sta je duze od 3 rijeci procitat.......a kamo li razmisliti...
to je problem prijatelju...
Karolina Vidović Krišto je napisala krasno razmišljanje zajedno sa temom Jure. Pogodila u sridu.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 18:51   #10
Ne možeš ti tzv. "primitivan" narod dugo zezati.
Takozvani "primitivci" najbolje osjete da nešto nije u redu s državom i Vlasti, koja god da je.

Zašto je zviždanje za DDZ nekulturno ?
To je jedna od rijetkih prilika da tzv "seljačine" pokažu svoje mišljenje.
A i nisu zviždali svi. Nekima je dobro pa ne zvižde.

Pa nisu bacali Tomahawke na Milanovića i Josipovića.
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 19:27   #11
Mene to ne zanima. Ako u Francuskoj jedu govna, to ne znači da ću i ja jesti govna.

Zanima me što se događa u Hrvatskoj, i smatram da na najveći praznik suvremene Hrvatske treba progutati knedlu i dostojanstveno ga proslaviti, a ne sve ispolitizirati ili davati jugoslavenskim medijima da se naslađuju i trljaju ruke.

Obljetnica Oluje je meni osobno najveći državni praznik u godini i taj dan se treba prisjećati svega onoga što je dovelo do uspostave Republike Hrvatske, a ne se opterećivati sa prolaznim hohštaplerima na vlasti.

Tolko.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 19:51   #12
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Zato što je to jedini dan kada je sigurno da će mediji prenijeti ono što narod misli, jedini dan kada su svi na jednom mjestu – političari, narod i mediji. Govori bivaju preneseni u svim medijima.
Dan pobjede.

Ma kakav "hrvatski narod misli"? Uobičajena fraza parstotinjak ujebanih likova koji nikako da nađu smisao života pa drkaju po "hrvatskom narodu".
Ajd nađi nešto što će tvom "hrvatskom narodu" koristiti za promijenu.

Već mi je pun k.... ovakvih likova. Stalno bi nekog tukli, pljuvali....ništa im nije dobro a da im daš vlast u ruke sjebali bi ju u par mjeseca.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 20:00   #13
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Mene to ne zanima. Ako u Francuskoj jedu govna, to ne znači da ću i ja jesti govna.

Zanima me što se događa u Hrvatskoj, i smatram da na najveći praznik suvremene Hrvatske treba progutati knedlu i dostojanstveno ga proslaviti, a ne sve ispolitizirati ili davati jugoslavenskim medijima da se naslađuju i trljaju ruke.

Obljetnica Oluje je meni osobno najveći državni praznik u godini i taj dan se treba prisjećati svega onoga što je dovelo do uspostave Republike Hrvatske, a ne se opterećivati sa prolaznim hohštaplerima na vlasti.

Tolko.
A kada političari za tu istu Oluju govore "OK, generali su nevini, ali netko je kriv" onda to nije kaljanje uspomene na taj praznik?
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 20:25   #14
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ma kakav "hrvatski narod misli"? Uobičajena fraza parstotinjak ujebanih likova koji nikako da nađu smisao života pa drkaju po "hrvatskom narodu".
Ajd nađi nešto što će tvom "hrvatskom narodu" koristiti za promijenu.

Već mi je pun k.... ovakvih likova. Stalno bi nekog tukli, pljuvali....ništa im nije dobro a da im daš vlast u ruke sjebali bi ju u par mjeseca.
Smiri hormone.
Imat ćeš prigodu uskoro gledati i branitelje u toj roli.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 20:31   #15
Meni na početku je čak bilo i pomalo žao Milanovića,ali on budala nikako da nauči pa krene pozivat da se dođe zviždukat na Markov trg,ono malo sućuti što sam imala nestade i poželih da iz publike doleti jaje ili poma.
Za nekoga tko se ustručaje reći da je nas napala Srbija ,za nekoga tko u sebi razmišlja o građanskom ratu,tko branitelje Vukovara omalovažava nije i niti će ikada biti mjesto u Kninu,i dok narod pamti ,njemu će se zviždat.
Neka se zahvali nekome ili nečemu(U Boga ne viruje) što mu porsred čela ne doleti jaje.
gara1914 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 20:37   #16
Sa cime su to obezvrijedenu branitelji Vukovara ?
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 20:42   #17
Sjetimo se samo tretmana nasilog uvođenja ćirilice u Vukovar i nerazumjevanja prema ljudima koji su ga branili,mislim da dalje o tog i ne treba ići.
(branitelji a i stanovništvo grada Vukovara)
gara1914 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 20:45   #18
Zakoni se trebaju postivati.
Nije anarhija da svatko radi sto hoce jer smatra da za to ima pravo. Pa ce se filozofirati o izdajama.

Na kraju, tu cirilicu su ti uveli jos neki ljudi kojima isti pljescu. Pa neka im. Nek njih za rukav vuku.
Dakle, taj problem je visoko ispolitizirani i nista vise.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 20:50   #19
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Zakoni se trebaju postivati.
Nije anarhija da svatko radi sto hoce jer smatra da za to ima pravo. Pa ce se filozofirati o izdajama.

Na kraju, tu cirilicu su ti uveli jos neki ljudi kojima isti pljescu. Pa neka im. Nek njih za rukav vuku.
Dakle, taj problem je visoko ispolitizirani i nista vise.
Dakle, iznosiš neistine.
Pljeskalo se imenu Franje Tuđmana, a on s ćirilicom nema veze.
Vlast je prekršila članak 8. Ustavnog zakona, na što je i ukazano ali je ignorirano.
Tretman svega ostalog je najgrublji nasrtaj na žrtvu Vukovara,protuzakonit i protuustavan.
Informiraj se molim te prije ozbiljne rasprave.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 20:59   #20
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Dakle, iznosiš neistine.
Pljeskalo se imenu Franje Tuđmana, a on s ćirilicom nema veze.
Vlast je prekršila članak 8. Ustavnog zakona, na što je i ukazano ali je ignorirano.
Tretman svega ostalog je najgrublji nasrtaj na žrtvu Vukovara,protuzakonit i protuustavan.
Informiraj se molim te prije ozbiljne rasprave.
Govorim konkretno na dogadaj u samom Vukovaru. I zna se kako je jedino sprijeceno uvadanje cirilice. Jer taj clanak nije sprijecio apsolutno nista...
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.