Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 13:53   #3321
Osim što potpisujem Illanine postove, želim reći da je sve to offtopic.

Ali, kad je već u priču uvučeno i poznato (žensko) manipuliranje djecom i dječjim suzama, izmišljotinama o dječjim traumama zbog preljuba drugog partnera, dugogodišnjim posljedicama i sjebanoj psihi za cijeli život, moram reći da za žene (a i muškarce, iako je to u praksi u znatno manjem postotku) koje svojim ˝ljubavnim˝ životom s bračnim partnerom, kao i partnerom sâmim, manipuliraju preko leđa djece nemam apsolutno nikakvo razumijevanje ni sućuti.

Možemo se mi lagati da je to sve (te dječje traume) izazvano baš tim (muškim) preljubom i ničim drugim, dok je onaj koji ga nije počinio svetac i pravednik koji je, aaaah sve učinio za dobrobit djece, ali život nam prikazuje sasvim drugu sliku.Sve te ružne epizode suza, plakanja, okrivljavanja, optuživanja, psovanja, verbalnih, pa čak i fizičkih obračuna i svađa, vrlo, vrlo, vrlo često potencira upravo ona prevarena strana, ogorčena, ljuta, bijesna, rastrojene psihe i bezperspektivnog tupog pogleda u crnu budućnost, a ne onaj koji se s ljubavnicom povaljao po krevetu.(Vanbračni) seks roditelja nema blage veze s dječjom srećom i/ili nesrećom.

Time ne želim reći da netko ne smije biti tužan i jadan, kad ga partner prevari i/ili odseli kod ljubavnice/ka, ali svojom bjesnoćom i isfrustriranošću zagaditi sve druge odnose, pa tako i odnos s djecom, za moj pojam je totalno neprihvatljivo, a da ne pričam da se emocionalnim ucjenama još nitko nikada nije izborio za ljubav i emocionalno ˝okoristio˝ pozitivnim ishodom braka, nego upravo suprotno-natjerao onog drugog da bježi glavom bez obzira, i pri tom je ˝tjeratelj˝ u blaženoj deluziji da sâm ni za šta nije kriv, jer onaj drugi je gad, smeće, varalica i preljubnik.

Upravo zbog euforije i predviđanja sretnog braka ˝dok ih smrt ne rastavi˝ i ne dopuštanja drugih, alternativnih vidova i stilova života i jesmo svi, pa i ˝naša˝ djeca zadojeni takvim blesavim dogmama i stavovima, te iluzijama koje nas toliko bole kad se razbiju.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:53   #3322
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
U životu treba biti odgovoran, ušao si u brak, stvorio djecu, misleći da će to trajati, volio si tu osobu i voliš svoju djecu, trebaš onda imati i poštovanja prema njima, imaš odgovornost da im omogučiš barem pošteni prekid.....
Zašto onda ne zagovaraš odgovorni ostanak u braku - poštovanje, odgovornost, svaštanešto...? Naime, djeca pate i ako se dvoje razvedu zbog nesuglasica oko uzbekistanske kinematografije.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:00   #3323
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto onda ne zagovaraš odgovorni ostanak u braku - poštovanje, odgovornost, svaštanešto...? Naime, djeca pate i ako se dvoje razvedu zbog nesuglasica oko uzbekistanske kinematografije.
đizus
pa nitko se nikad nije razveo zbog ničeg drugog osim isključivo zbog preljuba
mislim da i ne postoji termin "razvod".. već "razvod uslijed jebanja sa strane"
__________________
....da si otrovna k'o bršljan koji preko zida puže,trov'o bi se svakog dana, a živeo triput duže.....

Zadnje uređivanje golden eye : 24.04.2012. at 14:16.
golden eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:15   #3324
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Slažem se da uvijek treba stati, razmisliti i biti čovjek.
Ali isto tako mislim da nema načina na koji možeš biti dobro ostavljen ili lijepo ostavljati. Da te muž koji se zaljubio u drugu može sebe razriješiti tako da ti bude dobro. Ili ti njega.
I onda mi se čini da ta bol progovara ... da nije nje, da se nije zaljubio, da me nije varao, da me još voli, da nije napravio tako, ... jest, slažem se, ima načina i načina, no kad ljubav prestane grozno je, kako god.

Ne znam može li se dijete toliko izolirati i poštedjeti težih iskustava u tolikoj mjeri da mu to istovremeno na neki način i ne škodi.
Evo kako je Illana lijepo rekla. Slažem se da se na lijep način ne može ostaviti neko, niti poštedjeti boli koja sljeduje. U svakom slučaju bolje je tako, nego dalje produžavati agoniju.
Nemojte me pogrešno shvatiti, ali problem je taj što roditelj često ne vidi kad se pojavi problem. Ja razumijem da ni roditelji nisu svemogući i da ne mogu imati potpunu kontrolu nad svime. Evo, ispričaću vam jedan svjež primjer. Upravo govori o tome koliko dijete se ne može izolovati i koliko ono ne može da se snađe.
U razredu moje kćerke jedna je djevojčica bila najbolji učenik. Njih dvije-tri, među kojima i moja kćerka su joj po uspjehu bile tik do nje. Elem, slučaj je htio da se njeni roditelji razvedu. Ja sam to saznala od moje kćerke.
Mala je ubrzo popustila u školi, druge su je prestigle, a moja kćerka izbila na prvu poziciju po uspjehu. Ne želim sad da se hvalim, jer sve su one izvanredni učenici, samo želim da ispričam šta je poslije toga uslijedilo. Njih dvije su bile jako dobre, išle jedna drugoj kući, zajedno treniraju košarku. Najednom to dijete počinje da se drugačije ponaša prema mojoj kćerci. Jednom poslije treninga, moja je kćerka došla kući u šorcu. Prekorila sam je jer nije bilo baš toplo, a srećom da živimo u blizini škole. Ona mi je dala potpuno mokre farmerke koje je izvadila iz kese. Objasnila mi je da joj je druga djevojčica rekla kako je vidjela tu curicu kako je ubacila njene farmerke pod tuš i pustila vodu.
Sve mi je bilo jasno. Objasnila sam joj zbog čega je to, da je treba razumjeti, da proći će je to, da ona sa njom lijepo... Ali nije se na tome završilo. Drugi put joj je poslije fizičkog ubacila jaje u cipelicu, srećom pa je ova moja to vidjela na vrijeme.
Učitelju je nije prijavila ona, već druga djeca na koje je ona postala ljubomorna. Učitelj se naravno nije udubio u problem, već izružio dijete pred cijelim razredom. Sada je malo „popustila“ moje dijete, ali povremeno ostalima radi smicalice. Šta sam ja trebala napraviti? Da idem kod majke tog djeteta i da sa njom razgovaram, da se žalim i da tužakam njeno dijete? Vjerujem da ona nema pojma šta se dešava. Ja sam mojoj objasnila kako stoje stvari i kako treba. Stvar je do učitelja? Ma briga njega, za njega je stvar gotova time što je ukorio dijete.
Mislim meni je žao jer moja mala sad oprezno sa njom, žao mi je zbog njihovog drugarstva. Nije na meni da se tu mješam, ali žao mi je djeteta. Navučiće neprijateljstvo druge djece. Nije ni do učitelja. Do roditelja je, a šta ako ona (majka) ništa ne primjećuje i ako se djete kod kuće ponaša normalno? Šta vi mislite? Mene ovo stvarno zanima jer neznam kako da se ja postavim ako se ovo počne da ponavlja sa mojom curicom.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:30   #3325
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
/cut/ Evo, ispričaću vam jedan svjež primjer. Upravo govori o tome koliko dijete se ne može izolovati i koliko ono ne može da se snađe.
Naravno da ne može.Trenutno.Djeca, kao i (ovisni o nekome) odrasli ljudi, osjećaju trzavice i emocionalno-egzistencijalni disbalans i potres koji se događa među ljudima o kojima ovisi.
Zato roditelji koji su prema mojim kriterijima zaslužili da se tako zovu, nastoje i uspjevaju učiniti život svojoj djeci takvim da djeca što manje osjećaju to.S obzirom da se ovo dijete iz tvoje priče (o)kreće prema postupcima bullyinga, očito je doma drama oko razvoda i poslijerazvodnih odnosa među njenim roditeljima.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:57   #3326
Quote:
Ašatan kaže: Pogledaj post
Naravno da ne može.Trenutno.Djeca, kao i (ovisni o nekome) odrasli ljudi, osjećaju trzavice i emocionalno-egzistencijalni disbalans i potres koji se događa među ljudima o kojima ovisi.
Zato roditelji koji su prema mojim kriterijima zaslužili da se tako zovu, nastoje i uspjevaju učiniti život svojoj djeci takvim da djeca što manje osjećaju to.S obzirom da se ovo dijete iz tvoje priče (o)kreće prema postupcima bullyinga, očito je doma drama oko razvoda i poslijerazvodnih odnosa među njenim roditeljima.
Neznam stvarno šta da kažem. Ja te njene roditelje poznajem površno sa roditeljskih, meni su se oni oboje dopali. Neznam koji je tačno razlog razvoda, samo znam da nije preljuba. Skoro sam ih vidjela negdje zajedno sa trogodišnjim sinom i meni nisu izgledali dramatično. Mala nije bila sa njima. Ali ko zna šta je sve bilo iza zatvorenih vrata.
Što se tiče male, ja sam bila uvijek oduševljena njome. Dobro dijete, lijepo vaspitano, odgovorno i jako mi je bilo drago što se druži sa mojom kćerkom. Sad ovo...stvarno neznam, nekako je drugačija. Ja sam mojoj lijepo objasnila, ali kako vidim nije joj baš pravo. Ispada da ja nju "tjeram" da se druži sa njom, samo da bi maloj bilo lakše. Znate kakva su djeca, neće sa onima koji im prave smicalice. Meni je žao da je i ova moja odbaci jer dijete u suštini nije krivo. Sad se malo stabilizovala u školi, ali i dalje ima problema sa drugarima.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:42   #3327
mala sad ima tešku reakciju na razvod i to je tužno. međutim moguće je i da, da se oni nisu rastali, bi ona naizgled funkcionirala prema van sasvim OK a onda imala neku reakciju/obrazac/poteškoću u odrasloj dobi, kao posljedicu nekog roditeljskog nedostatka, hladnog braka ili njihove opće sjebanosti.
npr, ulazila bi (ili ušla i ostala) u lošu, ovisničku vezu. ili bila emotivno hladna i nedostupna i bojala se ući u vezu. ili bilo koja od milijun patologija kojih je pun i ovaj forum, a sve od ljudi koji bi se mrtvi hladni zakleli da su oni "imali skroz oke starce".

hoću reći, mi prema van vidimo samo one vrišteće reakcije kod djece.
a one tihe, koje iznutra nagrizaju mnogu naizgled "mirnu, dobro odgojenu djecu s kojom nema problema u školi" ne vidimo, iako mogu biti još i razornije,
jer ove vrišteće barem tjeraju na neku akciju, to je glasan poziv u pomoć, što je uvijek bolje od tihog utapanja.


hoću reći, ako su roditelji te djevojčice uglavnom okej, onda ovo može biti samo prolazna faza koju će prebroditi.
ako nisu, nego ako su sjebani i sami, onda bi ju možda jednako ili više oštetili i da se nisu rastali, samo što se to ne bi lako uočilo a kamoli povezalo s njihovim odnosom.



naravno, nije isto u kojoj dobi se desi neka trauma i nije isto kad se s nečime mora suočiti dijete od 5, 10 ili 15 godina, ili osoba do 20, 25...
ako si malo zreliju dob dosegao s manje baš ono grubih ožiljaka, veća je šansa da ćeš se i nekako sam iskoprcati iz emotivne traume.
vrijeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:05   #3328
Quote:
Ašatan kaže: Pogledaj post
......
......
Ali, kad je već u priču uvučeno i poznato (žensko) manipuliranje djecom i dječjim suzama, izmišljotinama o dječjim traumama zi ˝naša˝ djeca zadojeni takvim blesavim dogmama i stavovima, te iluzijama koje nas toliko bole kad se razbiju.

Zapravo mi je vrlo misteriozno odakle si iscrpila sve ove svoje životne spoznaje...
Možda da si temeljiutije pristupila materiji, ne bi iz tvog posta naprosto bola u oči netrpeljivost i očita teška predrasuda prema prevarenima po kojoj:
Prevareni = maniplator, lažljivac, isfrustriran, emocionalni ucjenjivač, pshički bolestan ( „rastrojena psiha“), nastavi niz..
Nasuprot tome je bivši partner, oličenje pshičke zrelosti i odgovornosti po kojoj ne postoji alternativa suočavanja sa problemom nefunkcionalnog braka, već se kao jedino moguće rješenje nameće nova veza.
Nadalje, istina je da roditeljski sex nema blage veze s dječjom srećom ili nesrećom, ali ne može se negirati utjecaj koji ima spoznaja da u tatinom/ maminim životom odjednom postoji osoba koja je užasno važna, a nerijetko će se doživjeti kao i najvažnija. Ona zajednica koja je u dječjoj percepciji kao stabilno i sigurno mjesto više ne postoji, potreban im je novi, isto tako stabilan okvir. Koji su im dužni osigurati OBA roditelja. Dakle, situacija gdje oba roditelja MORAJU prvenstveno gledati dobrobit djeteta: u smislu da shvaćaju da je prijeko potrebno VRIJEME za prilagodbu novoj situaciji, TRUD i strpljenje i da shvaćaju da je dijete OSOBA sa svojim neovisnim karakterom.
U praksi to znači puno razgovora, puno osluškivanja vlastitog djeteta, ODGOVARANJA na mnoštvo pitanja na koja se teško nalazi neki pravi odgovor ( i nije moja izmišljotina da onaj koji je otišao, izbjegava škakljive razgovore, a onaj koji je ostao ostaje na vjetrometini )
No, događaju se situacije kao što si navela da je ostavljeni roditelj ogorčen, bla bla bla, no ništa rjeđa nije ni situacija u kojoj bivši partner ( možda pod utjecajem drugih, alternativnih vidova i stilova života ) smatra da je razvod „normalna“ stvar i da ju djeca trebaju „normalno“ prihvatiti“. Pod tim se misli, ajmo na horuk sve posložiti od danas do sutra pa ćemo svi biti divno i krasno civlizirani ko u američanskim serijama.
Tada svim silama, brže bolje novog partnera uvodi u život svoje djece. Da se razumijemo, razvod jest normalna stvar, ali zavarava se svatko tko misli da je to bezbolan proces za djecu i da ona neće iskusiti osjećaje s kojima se teško nositi, imali oni i najrazumnije roditelje na svijetu.
Nerijetko će djeca, istražujući granice dokle se može ići, razvod roditelja koristiti i za svoje razno razne male manipulacije. Tako će roditelju koji je otišao često predbaciti: „šta mi ti imaš govoriti, ionako ne živiš samnom, ionako te nije briga“. Onda će taj roditelj biti povrijeđen pa će predbaciti svom bivšem ostavljenom partneru: „ djecu okrećeš protiv mene“
( doživjela ni kriva ni dužna na svojoj koži ).
A djeca su djeca: i dure se, i inate se, i imaju pubertetske mušice i svašta nešto i muče te na sve moguće načine
Zato je totalno uvredljivo ustvrditi da je prevareni i ostavljeni roditelj za sve kriv. Em je kriv što ga je partener varao i otišo ( čudo da je ovaj iznio iz braka živu glavu ), em je kriv za odnos onog drugog s djecom, em za gospodarsku krizu u Hr i šire... Kakva hajka vlada ovdje na forumu, još malo pa će se netko dosjetiti inicijative da se prevarene smakne po kratkom postupku, valjda pod optužbom „ nedopuštanja drugih, alternativnih vidova i stilova života „

Zapravo, svatko je za svoj odnos sa vlastitom djecom SAM odgovoran. Mama može i treba biti jedino mama, a otac može i treba biti otac. Može i jedan i drugi roditelj drvljem i kamenjem na drugog, ali ono što nas čini roditeljima su naši postupci s našom djecom i djeca uvijek, ali ama baš uvijek znaju tko je za njh čvrsto i nepoklebljivo uporište i na koga mogu računati.
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:40   #3329
Za sve ovo gore napisano mogu se samo

A svima koji se nalaze u ljubavnom trokutu mogu samo predložit:neka ubuduče jadni neshvačeni muževi koji kradom bježe u okrilje svojih ljuba,povedu sa sobom i svoju djećicu,da se ljubavnica može uživit u ulogu žene,majke ,kraljice..a zakonita bi mogla svoje novo stečenu slobodu iskoristiti za pedikure,manikure i brazilske depilacije.
Nakon tri mjeseca takvog života netko bi vjerovatno shvatio da se zajebo
Pogodite tko?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:08   #3330
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Zapravo mi je vrlo misteriozno odakle si iscrpila sve ove svoje životne spoznaje...
Pa na forumu, gdje drugdje?
Quote:
Možda da si temeljitije pristupila materiji, ne bi iz tvog posta naprosto bola u oči netrpeljivost i očita teška predrasuda prema prevarenima po kojoj:
Prevareni = maniplator, lažljivac, isfrustriran, emocionalni ucjenjivač, pshički bolestan ( „rastrojena psiha“), nastavi niz..
Nasuprot tome je bivši partner, oličenje pshičke zrelosti i odgovornosti po kojoj ne postoji alternativa suočavanja sa problemom nefunkcionalnog braka, već se kao jedino moguće rješenje nameće nova veza.
Gdje si ti pročitala ovakvu generalizaciju u mom postu, ja stvarno ne znam.Mogla bi mi možda citirati gdje ja to kažem da smatram da je SVAKI ˝ bivši partner, oličenje pshičke zrelosti i odgovornosti po kojoj ne postoji alternativa suočavanja sa problemom nefunkcionalnog braka, već se kao jedino moguće rješenje nameće nova veza˝ i da je SVAKI ˝prevareni manipulator, lažljivac, emocionalni ucjenjivač.....
Što se tiče strane koja je doživjela partnerov preljub, čitaš li ti mnoge priče s ovog foruma, a što se tiče mojih predrasuda i netrpeljivosti...hmmm...nisam prevarena, nisam ostavljena, nisam ljubavnica.Možda da preispitaš to kako si i zašto doživjela moj post takvim i mene takvom?Možda je do tebe, a ne do mene.
Quote:
Nadalje, istina je da roditeljski sex nema blage veze s dječjom srećom ili nesrećom, ali ne može se negirati utjecaj koji ima spoznaja da u tatinom/ maminim životom odjednom postoji osoba koja je užasno važna, a nerijetko će se doživjeti kao i najvažnija. Ona zajednica koja je u dječjoj percepciji kao stabilno i sigurno mjesto više ne postoji, potreban im je novi, isto tako stabilan okvir. Koji su im dužni osigurati OBA roditelja. Dakle, situacija gdje oba roditelja MORAJU prvenstveno gledati dobrobit djeteta: u smislu da shvaćaju da je prijeko potrebno VRIJEME za prilagodbu novoj situaciji, TRUD i strpljenje i da shvaćaju da je dijete OSOBA sa svojim neovisnim karakterom.
U praksi to znači puno razgovora, puno osluškivanja vlastitog djeteta, ODGOVARANJA na mnoštvo pitanja na koja se teško nalazi neki pravi odgovor ( i nije moja izmišljotina da onaj koji je otišao, izbjegava škakljive razgovore, a onaj koji je ostao ostaje na vjetrometini )
Da, upravo to i govorim, kad pričam o roditeljima koji uspjevaju ne zagaditi svoje dijete svojim ljubavnim i bračnim krizama.Složit ćemo se, čak i među onima koji imaju mogućnost odseliti svaki u svoj stan i nemaju financijski krah u slučaju razvoda, to nekako ne uspjeva.Možda zato što baš ti ˝škakljivi razgovori˝ ne bi trebali biti takvi i možda bi odgovorna i zrela osoba prije nego postane roditelj morala imati u glavi šta će i kako reći svom djetetu u bilo kojoj fazi uzrasta, na njemu shvatljiv način, ako/kad se dogodi ovakva situacija.
Quote:
No, događaju se situacije kao što si navela da je ostavljeni roditelj ogorčen, bla bla bla, no ništa rjeđa nije ni situacija u kojoj bivši partner ( možda pod utjecajem drugih, alternativnih vidova i stilova života ) smatra da je razvod „normalna“ stvar i da ju djeca trebaju „normalno“ prihvatiti“. Pod tim se misli, ajmo na horuk sve posložiti od danas do sutra pa ćemo svi biti divno i krasno civlizirani ko u američanskim serijama.
Ne vidim ni jedan razlog zašto ne bi moglo biti civilizirano, neovisno je li tako ili nije u američkim serijama.Ne vidim ni jedan razlog zašto ljudi PRIJE braka ne bi promislili o tome šta im se sve može dogoditi u njemu.Ljudi su u stanju danima razglabati je li Ava Karabatić glupa kao stup ili kao kokoš, ali nisu u stanju razmišljati o tome šta ako im se dogodi partnerova ˝nevjera˝.Ljudi su ipak i uprkos svim materijalima i svjedočanstvima o mrtvim brakovima, skloni živjeti u teškom i dubokom uvjerenju da je BAŠ njihov brak nedodirljiv za sve probleme i nedaće koje se drugima događaju i skrahirati emocionalno kad se to dogodi i njima.
Quote:
Tada svim silama, brže bolje novog partnera uvodi u život svoje djece. Da se razumijemo, razvod jest normalna stvar, ali zavarava se svatko tko misli da je to bezbolan proces za djecu i da ona neće iskusiti osjećaje s kojima se teško nositi, imali oni i najrazumnije roditelje na svijetu.
Bolan je toliko koliko ga bolnim djeci učine roditelji.Moje mišljenje možda nije politički korektno, ali BMK.
Quote:
Nerijetko će djeca, istražujući granice dokle se može ići, razvod roditelja koristiti i za svoje razno razne male manipulacije. Tako će roditelju koji je otišao često predbaciti: „šta mi ti imaš govoriti, ionako ne živiš samnom, ionako te nije briga“. Onda će taj roditelj biti povrijeđen pa će predbaciti svom bivšem ostavljenom partneru: „ djecu okrećeš protiv mene“
( doživjela ni kriva ni dužna na svojoj koži ).
A djeca su djeca: i dure se, i inate se, i imaju pubertetske mušice i svašta nešto i muče te na sve moguće načine
Slažem se.
Quote:
Zato je totalno uvredljivo ustvrditi da je prevareni i ostavljeni roditelj za sve kriv. Em je kriv što ga je partener varao i otišo ( čudo da je ovaj iznio iz braka živu glavu ), em je kriv za odnos onog drugog s djecom, em za gospodarsku krizu u Hr i šire... Kakva hajka vlada ovdje na forumu, još malo pa će se netko dosjetiti inicijative da se prevarene smakne po kratkom postupku, valjda pod optužbom „ nedopuštanja drugih, alternativnih vidova i stilova života „
Kakvo pretjerivanje, bez veze. Emocionalno obojena retorika, bez smisla.

Quote:
Zapravo, svatko je za svoj odnos sa vlastitom djecom SAM odgovoran. Mama može i treba biti jedino mama, a otac može i treba biti otac. Može i jedan i drugi roditelj drvljem i kamenjem na drugog, ali ono što nas čini roditeljima su naši postupci s našom djecom i djeca uvijek, ali ama baš uvijek znaju tko je za njh čvrsto i nepoklebljivo uporište i na koga mogu računati.
Ovo boldano! E, ne, vidiš, moje mišljenje je da ne može! Upravo TO djecu najviše i boli, a ne to što mu je tata spavao s drugom tetom.I upravo to! im i ruši osjećaj da su im roditelji emocionalno uporište i netko na koga mogu računati.
Mene zakolje želučana nervoza kad vidim da se dva meni nepoznata tipa na cesti spremaju drvljem i kamenjem jedan na drugog, a gdje dijete neće reagirati na roditelje koji se tako ponašaju.

Ajde ti sad malo revidiraj svoje umotvorine, pa možemo dalje, nadam se bez imputiranja (nepostojećih) predrasuda i netrpeljivosti.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:26   #3331
jedan stari covjek kaze da s normalnim covjekom mozes i zivjet a i od normalnog se mozes i razvest.. dok s bilo kojim odskakanjem od "normalnog" je sve prakticki nemoguce.. znam .. vidjela sam.. i nije za generaliziranje kako je kome.. sve je individualno, a jedino sto je vazno su djecica kojima treba posvetiti 1000000% paznje a najvecu (po mom misljenju) ona strana koja je razlog "zajeba" jer ona ili on.. trebaju djetescu ne dati prostora za vaganje niti izmedu mame niti tate, nego jednostavno kad su prihvatile razvedenog muskarca ili zenu kao svog partnera, prihvatili su i ono sto on/ona ima iza sebe, mada to najcesce nije tako :/
__________________
I taste so good.. you'll want the recipe..
seven-pounds is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 09:04   #3332
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Za sve ovo gore napisano mogu se samo

A svima koji se nalaze u ljubavnom trokutu mogu samo predložit:neka ubuduče jadni neshvačeni muževi koji kradom bježe u okrilje svojih ljuba,povedu sa sobom i svoju djećicu,da se ljubavnica može uživit u ulogu žene,majke ,kraljice..a zakonita bi mogla svoje novo stečenu slobodu iskoristiti za pedikure,manikure i brazilske depilacije.
Nakon tri mjeseca takvog života netko bi vjerovatno shvatio da se zajebo
Pogodite tko?
znači po tebi su krivci za muževu nevjeru djeca? jer zakonita nema vremena za brazilsku deplaciju i geliranje noktiju?
__________________
....da si otrovna k'o bršljan koji preko zida puže,trov'o bi se svakog dana, a živeo triput duže.....
golden eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 09:32   #3333
Quote:
golden eye kaže: Pogledaj post
znači po tebi su krivci za muževu nevjeru djeca? jer zakonita nema vremena za brazilsku deplaciju i geliranje noktiju?
A Bože tebe...pa naravno!

Ne samo to,još nešto zanimljivije od toga je razmišljanje autora posta kako ljuba ne bi znala hendlati djecu..
To se zna da mogu i znaju samo zapuštene zakonite...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 09:33   #3334
Quote:
golden eye kaže: Pogledaj post
znači po tebi su krivci za muževu nevjeru djeca? jer zakonita nema vremena za brazilsku deplaciju i geliranje noktiju?
Evo smo još jednu novu saznali...djeca smetaju mami u izvršavanju priprema za bračne dužnosti, pa onda tate traže ljubavnice....
Također iz meni nejasnih razloga...ovdje se misli da svaka ljubavnica neminovno želi tog čovjeka za muža
Koliko generaliziranja na jednom mjestu...komon
@seven-pounds...što se tiče prihvaćanja onoga što netko ima iza sebe, to dolazi pod normalno, samo ne treba forsirati niti jednu stranu...ako se nikad i ne prihvate, nije smak svijeta
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 09:49   #3335
Question Ostavljaju li žene svoje muževe zbog ljubavnika?

Djelomično inspiriran susjednom temom, a sa percepcijom da ima čak više žena koje imaju ljubavnike(čisto statistički s obzirom da frajeri koji opslužuju udate imaju uvijek nekoliko njih pa je jasno da je više udatih sa jednim ljubavnikom) jer su jadne eto u braku nesretne, idu na posao, brinu o djeci i drže četri čoška kuće i još dva garaže pa imaju "pravo" i na malo slobode i užitka, naravno u tajnosti.

Ne osuđujem, dapače, svaka im čast da si znaju naći dodatnu razonodu u tom i takvom životu, a najviše da uspiju uz djecu, posao, kučanstvo i muža na kauču naći za to i vremena a i snage. I to vremena ne samo za provesti ga, nego i za prije toga se i dotjeraju, odu, vrate se i obave što je pričekalo zbog zabave za odrasle. To su "frajerice" a ne da ih pati što misli selo, ne kukaju nad teškim životom, besparicom, nejebicom, problematičnom djecom, retriverom s proljevom itd.

Ima hrpa slučajeva gdje muškarci ostavljaju žene zbog ljubavnice - iako nije to zbog ljubavnice nego zbog lošeg braka gdje je ljubavnica samo povod da se stvari počnu odvijati u tom smjeru.
No, nijedna žena se ne rastane zbog ljubavnika, a najviše zbog kompleksa koji su si same nametnule u smislu idealnog počudnog života i što bi im rekla mama ili svekrva, paše im da lijeni muž, koji donosi doma plaću, je doma na kauču i ništa ni ne radi ni ne pita pa one mogu ići kamo i kuda žele i raditi što im se hoće. U ljubavniku obično nađu i podršku, nekog tko im brine o autu, printa slike za referat djetetu u školi itd., sjeti se rodjendana, valentinova a i godišnjice braka zbog posebno neobičnog dobrog osjećaja prilikom sexa za tu priliku te je nakon sexa idalno rame za plakanje o svemu navedenom u pauzi između dvije akcije jer ne gladi po glavi nego po guzi.

Čak da zaključim da bi svaka bila luda da se rastane zbog ljubavnika, jer on samo popunjava praznine (i rupe ) u kompletnoj svakodnevici, osim ako ju baš muž doma ne tuče, a i tada može ljubavnik priskočiti u obranu

Očekujem samo demantije, pa pucajte
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 10:04   #3336
ooooo,pa ovo je moja ideja...

Ma,meni je teško razlučiti to kad netko kaže razveo sam se zbog sebe,a istodobno vodi pod ruku novog partnera.
Ne znam hoće li me se razumjeti,teško mi je razumjeti koju ulogu igra ta druga osoba.
Rijetki su ti koje sam srela u virtuali,a i rl koji su se razveli baš zbog sebe i onda dugo solirali.
Ovako,ne poznajem niti jednu ženu koja je u rl ostavila muža zbog ljubija,ali ovdje na raznim temama ima preko nekoliko primjera-di je ono baš očito da su se žene zaljubile/zavoljele i sretne sa novim partnerima.
Dojma sam da bi te iste žene bile i danas u močvari svojeg braka-da nije naletio taj fatalni
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 10:54   #3337
...

možda će ostaviti, ako...
....samo pronađu razumijevanje, brigu, više tema koje ih povezuje, osobu koja će učiniti ustupak i napraviti nešto da zajednički provedu vrijeme...
... mislim da kod žena sex nije presudna stavka... nego samo jedna karika u lancu..


a muž sve to neće ili ne želi ili mu nije u interesu...
zlatnosunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 10:58   #3338
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Rijetki su ti koje sam srela u virtuali,a i rl koji su se razveli baš zbog sebe i onda dugo solirali.
Zašto bi ljudi kao dokaz da se nisu razveli zbog treće osobe trebali nakon razvoda "dugo solirati"?

OT: uz ovako klišejizirano postavljenu situaciju (žena koja kuhaperečisti, muž koji lijeno leži na kauču), ne vidim štofa za smislenu raspravu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:16   #3339
Add modusi - fali nam novih tema, a spajate sve sa svime, kao da spojite veneru i mars

Quote:
zlatnosunce kaže: Pogledaj post
možda će ostaviti, ako...
....samo pronađu razumijevanje, brigu, više tema koje ih povezuje, osobu koja će učiniti ustupak i napraviti nešto da zajednički provedu vrijeme...
... mislim da kod žena sex nije presudna stavka... nego samo jedna karika u lancu..
a muž sve to neće ili ne želi ili mu nije u interesu...
Da, možda, ali uvijek se radi o tome da kad si drugdje popune praznine, onda imaju idealnu situaciju koju bi bilo šteta pokvariti. I slažem se da nije zbog sexa iako dobro dođe kao pucanje serotoninom i endorfinom, te najbolja tjelovježba. Čak onda psotanu privlačne i lijepe pa i mužu doma postanu zanimljive opet - di ćeš bolje
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
...
Ma,meni je teško razlučiti to kad netko kaže razveo sam se zbog sebe,a istodobno vodi pod ruku novog partnera.
Ne znam hoće li me se razumjeti,teško mi je razumjeti koju ulogu igra ta druga osoba.
Rijetki su ti koje sam srela u virtuali,a i rl koji su se razveli baš zbog sebe i onda dugo solirali.
...
ljudi koji se razvedu baš zbog sebe, često soliraju. ČAk mi je i logično jer onda žele prvo sebe samog dovesti u red, žene čak i češće, jer činjenica da im već i sama svakodnevica je lakša jer rade isto ali puno manje, odnosno već i samo pranje i kuhanje je samo za sebe a rade to ionako već godinama.
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto bi ljudi kao dokaz da se nisu razveli zbog treće osobe trebali nakon razvoda "dugo solirati"?

OT: uz ovako klišejizirano postavljenu situaciju (žena koja kuhaperečisti, muž koji lijeno leži na kauču), ne vidim štofa za smislenu raspravu.
Stara je narodna "svakom loncu poklopac" a moje deda je imal još sočniju "jezik u svaku rit porinuti" - pa čem pisat na temi koja nije osnova za smislenu raspravu?
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:27   #3340
Quote:
golden eye kaže: Pogledaj post
znači po tebi su krivci za muževu nevjeru djeca? jer zakonita nema vremena za brazilsku deplaciju i geliranje noktiju?
jok,kriv je sam.Ali bi svakako trebalo pružiti priliku mužu i ljubavnici da koji mjesec,24h,7 dana u tjednu budu roditelji sa svim obavezama,problemima itd...nekako mislim da bi im se ljubav jako brzo ohladila,a zakonita bi za to vrijeme mogla vrijeme posvetiti sebi i svojim sitnim zadovoljstvima(depilacija,geliranje,pedikure,frizu re...dalje nastavi sama).Ne kažem da udana žena ne može pronaći vrijeme za sebe,može,ali budimo realni puno manje nego neka ljubavnica koja vodi brigu samo o sebi i glavna preokupacija joj je jel se depilirala i kakve je gače obukla za susret sa ljubijem.
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.