Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2012., 09:43   #2401
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Da ti objasnim - mi sada imamo pristup na EU i CEFTA tržište. Ulaskom u EU gubimo pouzdanu CEFTU a glede EU ne dobivamo niš više, jer smo premali i uspijevamo tamo već sada koliko možemo.
Nama je bilo najpovoljnije zadržati neutralnu poziciju i ishoditi što bolje pristupe na sva moguća tržišta, kroz trgovinske ugovore, a ne kroz pripajanja državnim zajednicama.
Pristup na EU tržište smo imali ko zemlja kandidatkinja. Da smo na referendumu odbili ulazak, pitanje je kaj bi se s međusobnim carinama dogodilo. I ovce i novce je bila samo privremena opcija.

Da, sigurno je da hrvatske firme očekuje velika promjena, i da nije lako prebaciti se s relativno sigurnog tržišta CEFTE na nesigurno tržište EU. Zato su imali prijelazno razdoblje zadnjih 10 godina da se na to pripreme. Da ulože u brendiranje i marketing, i da počnu stvarati bazu kupaca.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 10:28   #2402
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Pristup na EU tržište smo imali ko zemlja kandidatkinja. Da smo na referendumu odbili ulazak, pitanje je kaj bi se s međusobnim carinama dogodilo. I ovce i novce je bila samo privremena opcija.

Da, sigurno je da hrvatske firme očekuje velika promjena, i da nije lako prebaciti se s relativno sigurnog tržišta CEFTE na nesigurno tržište EU. Zato su imali prijelazno razdoblje zadnjih 10 godina da se na to pripreme. Da ulože u brendiranje i marketing, i da počnu stvarati bazu kupaca.
I ako to uspije samo 1% tvrki na teritoriju RH,to bi bio vrhunski uspjeh....I sad mi jos reci da je nas ulazak u EU genijalan.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:01   #2403
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Pristup na EU tržište smo imali ko zemlja kandidatkinja. Da smo na referendumu odbili ulazak, pitanje je kaj bi se s međusobnim carinama dogodilo. I ovce i novce je bila samo privremena opcija.

Da, sigurno je da hrvatske firme očekuje velika promjena, i da nije lako prebaciti se s relativno sigurnog tržišta CEFTE na nesigurno tržište EU. Zato su imali prijelazno razdoblje zadnjih 10 godina da se na to pripreme. Da ulože u brendiranje i marketing, i da počnu stvarati bazu kupaca.
A šta misliš da te firme nisu imale konkurentski pritisak na tržištima CEFTE i da nisu, bez obzira na određenu marketinšku prepoznatljivost, trebale isto tako ulagati da bi ostale na tržišnim pozicijama koje danas imaju? Realno, tek krajem 90-ih, naše firme su se počele ozbiljno vraćati na tržišta ex-YU odnosno današnje CEFTE, tako da je tih 10 godina utrošeno upravo na etabliranje pozicija na tim tržištima, jer ni tu nije konkurencija spavala.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:54   #2404
Opa, vidim eurofobi tuguju za Jugoslavijom.
Inace, vama za informaciju, Kras i slicne firme zele premjestiti proizvodnju u Bo9snu i Srbiju radi jeftinije radne snage, to s EU nema veze. Oni su to zeljeli neovisno o ulasku Hrvatske u EU. Ovo im sad dode kao lijep izgovor ... plus jos se nadaju iskamciti lovu od drzave.
Kurvinjska posla, kao kad polskupi benzin 2% pa pekari radi toga poskupe kruh za 20% ili ono sto nas ceka, kad se PDV povisi 2 %, sto je 0.5% ukupne cijene, a proizvodi poskupe 5% radi povecanog PDV-a.
Samo budaletine puse te price.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 14:25   #2405
Upravo tako. Poglavito Kras kojem sustavno vec godinama drasticno opada kvaliteta i koji konstantno na racun tradicije radi majmune od svojih klijenata dok je istovremeno u Sloveniji jeftiniji i do 30%, a sad su najednom iznenadeni i sokirani sto ulazimo u EU
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 14:42   #2406
Krašu konkretno uopće ne opada kvaliteta, tradicionalno su bili i ostali kvalitetni. Kupila sam Domaćicu neki dan, pa mi se čini da je i bolja nego prije. Da se sele u Bosnu zbog jeftinije radne snage, učinili bi to odavno. Nisu najednom iznenađeni s ulaskom u EU već su (ne samo oni) i prošlu Vladu upozoravali na negativne posljedice ulaska u EU, glede konkretno konditorske industrije.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 14:50   #2407
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Ne treba zanemariti činjenicu da nije EU nastala zbog malih kompanija i država koje se htjele osvajati velika tržišta, već upravo suprotno. Kad su velike kompanije na velikim tržištima iscrpile svoje modele rasta kroz određene vidove protekcionizma, onda su njima trebala mala tržišta da nastave daljnji rast.
Cijeli post je izvrstan i informativan, ali ovo mi se čini posebno važna istina.

Dakle - EU, normalno, provodi oblik kolonijalizma, i mi tu nemamo šanse.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 14:58   #2408
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Krašu konkretno uopće ne opada kvaliteta, tradicionalno su bili i ostali kvalitetni. Kupila sam Domaćicu neki dan, pa mi se čini da je i bolja nego prije. Da se sele u Bosnu zbog jeftinije radne snage, učinili bi to odavno. Nisu najednom iznenađeni s ulaskom u EU već su (ne samo oni) i prošlu Vladu upozoravali na negativne posljedice ulaska u EU, glede konkretno konditorske industrije.
To je nesto sto su zapoceli jos ranije, evo ti jedan link iz 2009. godine.
http://www.poslovni.hr/vijesti/kras-...or-125126.aspx

Ovo s EU im dode kao lijep izgovor.

Inace sa Wikipedije (ako mislis ospporiti podatak, nadi relevantniji izvor koji ima druge podatke):

"Najveći hrvatski izvozni partneri su Italija (21%), BiH (14.3%), Njemačka (10.6%), Slovenija (8%), Austrija (7.1%) i Srbija i Crna Gora (4.4%) "

Dakle zemlje EU 47% ... bivsa jugoslavija (osim Slovenije) 19%.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:05   #2409
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
?!?
Tko ti govori da je to nemoguće? Kakve su to pizdarije?
Da ti objasnim - mi sada imamo pristup na EU i CEFTA tržište. Ulaskom u EU gubimo pouzdanu CEFTU a glede EU ne dobivamo niš više, jer smo premali i uspijevamo tamo već sada koliko možemo.
Nama je bilo najpovoljnije zadržati neutralnu poziciju i ishoditi što bolje pristupe na sva moguća tržišta, kroz trgovinske ugovore, a ne kroz pripajanja državnim zajednicama.
A sto kad za koju godinu (pa nek bude i za 10 godina) Srbija, Albanija i ostatak udu u EU ?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:07   #2410
Pitanje je hoće se EU uopće održati. Ja ne velim da ne bih bila za EU prije 10 godina, ili eventualno za koju godinu kad vidimo u što će se razvit ta tvorevina. Ali ne u ovom času. Njemačka stoji fenomenalno, VB i Francuska nekako, recimo ok, i još par njih, a gomila država je u komi iako su u EU.
Ako imamo već 47% izvoza na tržište EU, zašto smo ulazili? Jel mislimo da će se taj postotak povećati? Ja vidim samo da će nam biti otežan pristup CEFTI.

Btw, Bjesomare, jesi ti pročitao taj tekst s linka kojeg si postavio? Gdje ti tu vidiš da Kraš iz Maksimira seli negdje drugdje?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:22   #2411
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Opa, vidim eurofobi tuguju za Jugoslavijom.
Inace, vama za informaciju, Kras i slicne firme zele premjestiti proizvodnju u Bo9snu i Srbiju radi jeftinije radne snage, to s EU nema veze. Oni su to zeljeli neovisno o ulasku Hrvatske u EU. Ovo im sad dode kao lijep izgovor ... plus jos se nadaju iskamciti lovu od drzave.
Kurvinjska posla, kao kad polskupi benzin 2% pa pekari radi toga poskupe kruh za 20% ili ono sto nas ceka, kad se PDV povisi 2 %, sto je 0.5% ukupne cijene, a proizvodi poskupe 5% radi povecanog PDV-a.
Samo budaletine puse te price.
Ako žele premjestiti proizvodnju u BiH ili Srbiju, onda nema nikakve potrebe za halabukom. U čemu ih sad može država zaštiti, ako ne uspije u dogledno vrijeme ispregovarati bolji carinski režim kroz Sporazume o stabilizaciji i pridruživanju? Carine iz EU prema RH padaju i ovako i onako, subvencije se ne mogu dijeliti šakom i kapom kao prije...Jedini razlog nepremještanje proizvodnje može biti samo čisto ekonomske prirode. Umjesto neefikasne i podkapacitirane proizvodnje na jednom mjestu, dobiti će neefikasnu i podkapacitiranu proizvodnju na dva mjesta i nadati se da će onda takva proizvodnja biti kompenzirana kroz pad carina i jeftiniju radnu snagu.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:37   #2412
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Ako žele premjestiti proizvodnju u BiH ili Srbiju, onda nema nikakve potrebe za halabukom. U čemu ih sad može država zaštiti, ako ne uspije u dogledno vrijeme ispregovarati bolji carinski režim kroz Sporazume o stabilizaciji i pridruživanju? Carine iz EU prema RH padaju i ovako i onako, subvencije se ne mogu dijeliti šakom i kapom kao prije...Jedini razlog nepremještanje proizvodnje može biti samo čisto ekonomske prirode. Umjesto neefikasne i podkapacitirane proizvodnje na jednom mjestu, dobiti će neefikasnu i podkapacitiranu proizvodnju na dva mjesta i nadati se da će onda takva proizvodnja biti kompenzirana kroz pad carina i jeftiniju radnu snagu.
Carine padaju zato jer se pridruzujemo EU. Kad bi odbili pridruzivanje carine bi istog trena porasle.

A sto se tice halabuke. Pa to je bar jasno. Halabuka je zato da se opravdaju pred javnosti zasto sele proizvodnju i zato jer se nadaju da ce iskamciti nesto od drzave. Od drzave se uvijek nesto moze izmusti ako se ima cime ucijeniti, a oni ucjenjuju otkazima. Isto kao i HT i VIP "ako nam uvedete poreze mi cemo podijeliti otkaze", iako su najavili otkaze i prije nego sto im je drzava rekla da ce im nabiti poreze.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:45   #2413
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
To je nesto sto su zapoceli jos ranije, evo ti jedan link iz 2009. godine.
http://www.poslovni.hr/vijesti/kras-...or-125126.aspx

Ovo s EU im dode kao lijep izgovor.

Inace sa Wikipedije (ako mislis ospporiti podatak, nadi relevantniji izvor koji ima druge podatke):

"Najveći hrvatski izvozni partneri su Italija (21%), BiH (14.3%), Njemačka (10.6%), Slovenija (8%), Austrija (7.1%) i Srbija i Crna Gora (4.4%) "

Dakle zemlje EU 47% ... bivsa jugoslavija (osim Slovenije) 19%.
Da, ali s druge strane pogledajmo s kime ostvarujemo suficit odnosno deficit u vanjskotrgovinskoj razmjeni.

Imaš podatke u statističkom ljetopisu za 2010. Poglavlje 22-10. str.375.

Italija -4,7 mld kn deficita
BiH +4,1 mld kn suficita
Njemačka -7,1 mld kn deficita
Srbija +0,8 mld kn suficita
Austrija -1,9 mld kn deficita
Slovenija -1,4 mld kn deficita

Dakle, otvaramo se još više tržišta s kojima smo ionako u banani sa vanjskotrgovinskom razmjenom, a zatvaramo si tržišta sa kojima imamo pozitivnu trgovinsku bilancu.

Ako odeš tri strane nazad i pogledaš strukturu izvoza i uvoza po vrsti robe sa EU, rezultati su još gori. Jedina stvar u kojoj imamo suficit sa EU su sirovine!
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:48   #2414
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
A sto kad za koju godinu (pa nek bude i za 10 godina) Srbija, Albanija i ostatak udu u EU ?
Onda je stvar čista. Sve je bescarinski prostor. Samo što treba preživiti tih 10 godina.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 17:09   #2415
o temi

Malo sam sada izvan tekuće teme, ali htjela bih iznijeti svoje iskustvo sa birališta za referendum.
Naime prijavila sam se kao promatrač. Ovako sam vidjela ovo glasanje.
Oni za stolom koji su pratili referendum bili su mahom niže pozicionirane osobe zaposlene u državnoj instituciji na području, čistačice, honorarno zaposleni, pomoć za starce iz onoga programa subvencija...U odboru kojima su dostavili glasove, poreznici, iz školskih vijeća...
razloi glasača su bili ovakvi- govorili su samo oni koji su bili za, drugi su šutjeli.
Razlozi: glasam zbog djece
-ovo su mahom govorili bosanske izbjeglice i na ovom području srpski povratnici. Mahom ove izbjeglice su i danas ovisne o državnoj pomoći i nisu stekli svoju imovinu već hvataju programe za pomoć izbjeglicama. (Nije mi jasno imaju li oni još te povlastice i dokle će imati)
-ove izbjeglice kao i srpska manjina već imaju svoju djecu u drugim državama tako da je to njima samo patnja manje sa putovnicom
-stari ljudi su većinom sami tako da je referendum njima događaj, a i dan je bio lijep pa su prošetali
-crkva je bila oko 12 tako da su usput prošetali, inače kako neki kažu ne bi došli
-bosanske izbjeglice i stare pripadnike srpske manjine nije uopće briga za sudbinu Hrvatske-nemaju uopće osjećaj za odgovornost za takvu odluku.
-Znaju da im djeca pod ovima sada nemaju nikakvu budućnost pa im je logično da može biti samo bolje.
- Srpski pripadnici se nadaju da će ovom području vratiti dostojanstvo koje su prije imali, dakle ne ovakvo stanje sada pod hrv.vlasti
-preslabo su plaćeni, na ova područja drž. skrbi dolaze samo lopovi prati novac, tako da im konkurencija iz Rumunjske koju spominju, nije problem.
-dijelu je motivacija za odluku samo osveta Hrvatskoj
-nevjerojatno puno ljudi nije ni imalo stav tek su ga tamo dobili , i nevjerojatno veliki postotak je ovako komentrao odabir sa liste - ja nisam protiv nikoga pa zašto bi bila sada protiv (EU).
<Ovdje treba imati na umu da je ovo bilo ratno područje i mir i sloga je nešto što je imperativ u saobraćanju.
I maltene svi, a nisam nikoga čula drugačije, i previše ih je glasno govorili, ostale službenice su se stalno opravdavale- pa kako da im zabranimo govoriti, samo pričaju i ne daju se smiriti, su mislili da zaokružuju za Eu u smislu da sada mogu preko granice bez putovnice raditi kao do sada, a ne za državu Eu sa svim stvarima što to prati - o tome nisu imali pojma.


mladi su većinom nezainteresirani, nemaju u mentalitetu osjećaj odgovornosti za ovakve stvari, nisu ni izašli.
Oni drugi, manji dio - tzv internet generacija su naprotiv došli jer su vidjeli o čemu je riječ u EU

Domaćice su došle u čoporima pitajući na ulazu svoje kolegice za koga da glasuju, odnosno da još jednom potvrdi, obično bi jedna od njih dobro znala za koga , čak bi se i našla iza paravana za glasanje da im zaokruži. Jasno da sam reagirala, ali opravdanja je bilo za ovo: ne znam čitati, ne vidio, ovo mi je prijateljica, muž...to je bilo tako često da nije više bilo smisla.
Bake su dolazile šepajući jedvo se dovukavši i tražile da zaokruže za EU.
Nepismenih birača je bilo puno, onih kojima su drugi zaokruživali i koji su jasno pokazivali da ne znaju što zaokružuju, također. U jednom momentu sam vidjela na ulici psa lutalicu i rekla sam glasno - mogao bi i on glasati, razlike ne bi bilo.


Čitav dan nitko nije komentirao svoju odluku protiv, ali ovi drugi su bili jasni i pričljivi.
Takvi su bili i krajnji rezultati.
Članovi odbora su bili svi redom smutljivci sa višim položajem sa područja. Provjereno. Neki uvezeni sa sjevera Hrvatske.Ovi dolje su dobro obavili posao, ovi gore su zapravo oni koje treba gledati, i te kako, ali promatrač tu gubi svoja prava. Glasovi nisu objavljeni po područjima, a vrlo je lako takvima mijenjati rezultate. doduše izgleda da su posao obavili prije pa nije trebalo.
Ujutro i predvečer su trebali sms poslati broj onih koji su izašli na referendum. Te podatke je samo znala vlada. Pitala sam se zašto to, ali sam na radiju čula svako malo Josipovića kako poziva na izlazak, jer su sms slali prije mise i popodnevne šetnje tako da su se prepali da ih je premalo.

Ovo je samo dio, a napisala sam ovo jer je većina birališta baš ovakvog obrazovanja o ovoj stvari, a dosta ih ima i ovakvog sastava stanovništva. Što ovdje govore to u gradovima misle, jer ovi su u kontaktu sa svojom rodbinom po gradovima- Glasali su isti ljudi koji su ovo napravili ovoj državi - komunistički obrazovani za pokornost, ljudi iznad 55-60 godina, koji nisu imali što izgubiti jer nisu ništa imali, čak su im i djeca otišla, a ovim drugima kako sami kažu - će sada sigurno otići, i oni bi ali nisu imali zgodnih prilika.

I još nešto- ne smijemo voziti auto iznad nekih godina, moramo u penziju nakon nekih godina - a glasati može tko hoće. Kažem senilni ljudi, ali zaista senilni su dobrim dijelom glasali, neobrazvani, nepismeni...
Na listićima je bila riječ za u pitanju i odmah prva dolje u ponudi odgovora, a sasvim na kraju lista protiv.
Tako da je za za, dva puta dakle bilo jedno ispod drugog, neki su zaokružili za u pitanju...nevjerojatno je sve to...

Interesantno je kada su neki nagovarali druge na odgovor za, vidjelo se jedna zločestoća kod tih ljudi, nije se baš dalo to objasniti, ali poslije doma sinulo mi je - kao da se osvećuju životu ti ispaćeni ljudi.
A mladih maltene ni za lijek. Zato su stari dovršili vsoje - odveli vlastitu djecu u ropstvo. Kao što su i ovdje napravili.

Ima još ali sada...
szslobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 14:16   #2416
Zanimljiv post...
Nadam se da nemaš niš protiv, ja ću ga kopirati na ovu temu:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=701019&page=121
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:51   #2417
U redu je.
szslobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:17   #2418
Quote:
szslobode kaže: Pogledaj post
Članovi odbora su bili svi redom smutljivci sa višim položajem sa područja. Provjereno. Neki uvezeni sa sjevera Hrvatske.Ovi dolje su dobro obavili posao, ovi gore su zapravo oni koje treba gledati, i te kako, ali promatrač tu gubi svoja prava. Glasovi nisu objavljeni po područjima, a vrlo je lako takvima mijenjati rezultate.
Pitanje prvo - pa kaj nije euroskepticima (stekel sam taj dojam po tvom upisu) bilo onemogućeno promatranje referenduma?

Pitanje drugo - kaj ti znači "glasovi nisu objavljeni po područjima"? Na izbori.hr su rezultati po svakom pojedinom biračkom mjestu.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 14:29   #2419
ma mogao je bilo tko biti promatrač.
Nitko to nije ni gledao.
popis glasova sa birališta je onda poslije objavljen. Nije bio problem jer kažem već su prije obavili posao, glasači nisu imali kompletne informacije, samo jednosmjerne reklame i info.
koliko ja znam nikada do sada nisu objavljivali rezultate po biralištima.
Kažem, ne vidim ono što neki kažu da je rezultate inače teško namjestiti, dapače. goong je sada dao samo 200 promatrača, da se nisu druge prijavile..., neprovjerene glasačke liste, odbori koji dalje prosljeđuju info ali bez promatrača...i neobjavljivanje rezultata po biralištima, a i da objavljuju koliko ih poslije zaista provjere...
Ove na vlasti nisu brinuli rezultati, reklamama se već debelo izmanipuliralo, zataškavanje i skrivanje info...-već neka konkretnija cifra birača.
Koliko je reklama uticala na domaće birače mislim da je jasno po odazivu u inozemstvu 3%. Ljudi u principu nisu bili zaiteresirani za ovu paradu vlasti. osjeća se atmosfera da je već sve skrojeno, što je i obećala sa novim mogućim referendumom ako bude ne, ona uvozna političarka. Ovi drugi koji su si našli i umislili neke svoje motivacije u tome, su pak glasali.
szslobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 09:31   #2420
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Moje pismo Zeljani Maricic

Draga Zeljana, u EU nas ne uvodi Ivo Josipovic, nego gotovo dvotrecinska vecina glasaca koja je izasla na referendum i glasala za ulazak u EU. Oni koji nisu izisli na referendum ne mogu se smatrati protivnicima ulaska u EU, njih se moze smatrati jedino gradanima kojima je svejedno.

S postovanjem,
Bjesomar_
***na referendumu odlučuje većina birača , a ne 2/ 3 !!Ovo sada treba koristiti protiv REŽIMSKOG Sabora !!
**Sada možemo odlučivati i o zakonima , pod uvjetom da režimski Sabor raspiše referendum ili da budu NATJERANI sakupljanjem 10 / % potpis birača ! Referendumom možemo odlučivati i o Ustavu !

**ODBOR ZA POTPISE BIRAČA ***treba ga osnovati , jer 10 % potpisa može sakupiti samo organizirana skupina građana ***Ako hoćete možemo ovo staviti kao temu u cilju obrazovanja ,ali i osnivanja ODBORA !!!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.