Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2012., 21:14   #101
Mene osobno motivira logika da postoji nešto više,netko tko je morao sve ovo stvoriti.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 11:00   #102
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Mene osobno motivira logika da postoji nešto više,netko tko je morao sve ovo stvoriti.
ja nemam tih potreba za logikom koja motivira da je "netko" tko jako voli ljude sve to stvarao samo zato što ---> jako, jako i puno voli ljude (a ta ljubav je dobro upečaćena, napisana i opisana u Bibliji)
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 11:11   #103
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
ja nemam tih potreba za logikom koja motivira da je "netko" tko jako voli ljude sve to stvarao samo zato što ---> jako, jako i puno voli ljude (a ta ljubav je dobro upečaćena, napisana i opisana u Bibliji)
A eto vidiš ja imam.I što sad?
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 11:20   #104
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
A eto vidiš ja imam.I što sad?
sad ja idem na a iza možda kupiti i
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 10:26   #105
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
ja nemam tih potreba za logikom koja motivira da je "netko" tko jako voli ljude sve to stvarao samo zato što ---> jako, jako i puno voli ljude (a ta ljubav je dobro upečaćena, napisana i opisana u Bibliji)
kad je hajduk spomenuo da ga motivira logika kojom će povjerovati da mora da postoji Netko tko je sve to stvorio... tu stvarno nema niš lošeg, jer između ostalog ljudi posjeduju i logiku da se povode njome
(tim više što i sam taj Netko, logiku posjeduje)

mnogi su upravo logikom došli do vanrednog mjesta u kojem su im se sve kockice posložile, a oni tako došli do prave istine
tak da, dobra je logika

tek jedan primjer : kada je Stvoritelj rekao da Pismo neće shvatiti mudraci (filozofi) al će shvatiti malo dijete... zar to nije logično?
znamo da filozofima nije namjera da dođu do krajnjeg cilja neg da samo isfilozofiraju materiju, a za razliku od njih dijete je iskreno u srcu i sve što želi znati - želi znati potaknuto srcem, i nije djetetu do filozofije nego do istine, tko što kako i zašto, ma sve za što dijete pokaže zanimanje

Biblija nije logistička knjiga al još kako potiče na logiku

zaključak : većina ljudi ne može tek tako i toliko povjerovati u tog Nekog, većina ima potrebu logikom se potvrditi da taj Netko stvarno postoji.
nigdje u Pismu ne stoji da je taj pristup loš, dapače, Stvoritelj i želi da se ljudi služe mozgom a ne tek pustim uvjeravanjima, da ne velim naklapanjima

ako čovjek logikom povjeruje, dalje od tog je direktna ljubav vjerovanja kao takva, i tada malotko može tome stati na kraj
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 19:59   #106
U zadnje vrijeme nešto preispitujem vjeru, jer mi je prenešena tradicijom. Naravno da sam osjećala neku vrstu ljubavi , više u obliku Isusa, nego Boga. Trenutno i kad čitam komentare protiv Boga ,osjećam u sebi strah, ali ne od pakla niti od sotone, ne znam, to mi nikad ne pada na pamet, već više kao: Jao, Isuse ,oprosti , nemoj me odbacit ako imam sumnje , ali dosta toga mi se čini nelogično oko Biblije. Znači više imam strah od izdaje nego od pakla.
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 04:19   #107
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Biblija nije logistička knjiga al još kako potiče na logiku
Ova izjava nema logike.
qwertybajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 17:34   #108
Quote:
qwertybajt kaže: Pogledaj post
Ova izjava nema logike.
ako veliš da nema logike, tada logiku nemaš i ne možeš se njome povoditi

u Bibliji stoje iznimno logične stvari al to ne znači da je logističarska knjiga
i tu dolazi do onog poznatog, onog po čem neki ljudi vele da Bibliju ne mogu razumjeti... nedostaje im logike, eto to je, nemaju ju je pa se povode za svim i svačim

neki ne vole riječ "logika"
neki to radije nazivaju razumom a što je pak isto
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 18:28   #109
Quote:
Erin5 kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme nešto preispitujem vjeru, jer mi je prenešena tradicijom. Naravno da sam osjećala neku vrstu ljubavi , više u obliku Isusa, nego Boga. Trenutno i kad čitam komentare protiv Boga ,osjećam u sebi strah, ali ne od pakla niti od sotone, ne znam, to mi nikad ne pada na pamet, već više kao: Jao, Isuse ,oprosti , nemoj me odbacit ako imam sumnje , ali dosta toga mi se čini nelogično oko Biblije. Znači više imam strah od izdaje nego od pakla.
moj frendinjo kaže da "pada". pada u smislu da nije 100 % u vjeri kao što je npr bio dan prije. a kad je bio 99% u vjeri imao je ubiti i mene i njega, ali da ne cjepidlačim oko bezveznih sitnica.

a da ti ja objasnim što ti je to, kad "padaš" u vjeri. to ti je onaj trenutak kad ti mozak kaže: "probudi se i ostavi se tih nesuvislih piz*arija i budalaština i okreni se malo oko sebe". e to ti je to u toj velikoj vjeri u nadnarvne stvari. trenutak kada logičnost pokušava pobjediti i nadvladati nelogičnosti.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 05:23   #110
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ako veliš da nema logike, tada logiku nemaš i ne možeš se njome povoditi

u Bibliji stoje iznimno logične stvari al to ne znači da je logističarska knjiga
i tu dolazi do onog poznatog, onog po čem neki ljudi vele da Bibliju ne mogu razumjeti... nedostaje im logike, eto to je, nemaju ju je pa se povode za svim i svačim

neki ne vole riječ "logika"
neki to radije nazivaju razumom a što je pak isto
Reci da biblija nije logisticka knjiga a onda nakon toga reci da jeste se kosi sa pravilima logike smijesan si u najmanju ruku.
Biblija nema veze s logikom i zato je krscanstvo zasnovano na iluziji "ljubavi" i sljepilu kod koje logike nema jer se jedino kao takva moze proturiti sirim masama i biti prihvatljiva.
qwertybajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 08:38   #111
Quote:
qwertybajt kaže: Pogledaj post
Reci da biblija nije logisticka knjiga a onda nakon toga reci da jeste se kosi sa pravilima logike smijesan si u najmanju ruku.
Biblija nema veze s logikom i zato je krscanstvo zasnovano na iluziji "ljubavi" i sljepilu kod koje logike nema jer se jedino kao takva moze proturiti sirim masama i biti prihvatljiva.
Boga mi dobro si izgleda udaren odozgo. Božjim suncem ili Bozjom knjigom koja mu pri spustanju odozgo ispala, u glavu mnoge opalila. LOGISTIKA je nesto drugo od LOGIKA. Znas li bolan to. Eto ga, na kraju si se predstavio "lijepim izljevom ljubavi " prema krsćanstvu. Bravo! Sljedbenik knjige li si.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.