Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2006., 23:53   #1
mouthguardovi aka gume za zaštitu zubi

pa ovako,zanima me,jel ih koristite u svojim treninzima(generalno ili samo
u sparinzima) , i ako da, dal samo za gornje zube ili i za donje, te dal je
tu bitna neka kvaliteta izrade,ili cisto da se ima?
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 08:06   #2
Quote:
LNP20 kaže:
pa ovako,zanima me,jel ih koristite u svojim treninzima(generalno ili samo
u sparinzima) , i ako da, dal samo za gornje zube ili i za donje, te dal je
tu bitna neka kvaliteta izrade,ili cisto da se ima?
Ne koristim štitnike za zube što se može primjetiti kad se nasmijem! Isti sam kao ovaj smajlić Zubo!
Wrebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 09:57   #3
Quote:
LNP20 kaže:
pa ovako,zanima me,jel ih koristite u svojim treninzima(generalno ili samo
u sparinzima) , i ako da, dal samo za gornje zube ili i za donje, te dal je
tu bitna neka kvaliteta izrade,ili cisto da se ima?
Dobro ih je koristiti u bilo kojoj situaciji kada možaš pokupiti udarac ili npr. zagristi jezik. Znači kod sparinga, uvježbavanja bacanja, uvježbavanja parternih tehnika i sl. "Jednodjelni" štitnici samo za gornje zube su dovoljni ako se baš jako i stalno ne nabijate u glavu. Uz to dupli štitnici dosta otežavaju disanje.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 11:19   #4
Ja koristim jednostruki uvijek. Ne štiti samo zube, već i učvrsti čeljust što je korisno kod mnogih zahvata gušenja. Inače sam dobio svoju porciju (slučajnih) nogu i laktova u zube te vjerujem da bi bez štitnika sada malo drugačije izgledao...
__________________
First to go, last to know.
Cpl. Hicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 12:23   #5
ako imas ceso jace sparinge,kupi duple jer su bolji i ipak sigurniji.jedina fora je sto se s njima malo teze dise dok se ne naviknes.
stoga,nosi ih cjeli trening bez obzira radilo se o trcanju van dvorane,zagrijavanju,sparingu.
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 15:08   #6
E dobro da se pokrenula tema...ja zaboravo...ovako...inace studiram stomatologiju i poznajem doktora koji radi stitnike za zube. Radi ih individualno za svaku osobu i takvi stitnici su fakat puno kvalitetniji od kupovnih iz ducana. Radi ih u bojama ili prozirne. Mislim da je cijena oko 250 kn. Ako nekog zanima fakat kvalitetan stitnik slobodno nek se javi, ja cu se raspitat za detalje pa se da sredit nesto.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 15:10   #7
ja radim BJJ pa ih ne nosim i sad žalim što nisam. Dva zuba sam okrhnio (kod izbjegavanja gušenja i slično).
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 15:38   #8
Ja bi definitivno koju preporuku o suspenzorima

Evo u ponedjeljak sam pokupio jedan lijepi mae geri, radili smo lagano, nas dvoje sibamo jednog sta stoji ledima uza zid, on se brani i vraca nam, al naravno nije ni mogao previse paziti kud gadja nogom hehe

p.s. Chain kako se zove covjek, di ima ordinaciju? (moze i na pm)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 16:35   #9
kad govorimo o kvaliteti, onda imas neke sta sprijecavaju nastanak bakterija i slicnih glupost i dovoljno ih je malo razentat u vodu i spremit, dok ovi ostali nisu bas higijenski najbolji.
ja ih osobno izbjegavam jer mi nije ugodno s njima iako to nije bas najpametnije. svima savjetujem da ih koriste
__________________
Do not think you have to win. Think rather you do not have to lose." ---Gichin Funakoshi
Regnum regno non praescribit leges.
Ibis redibis numquam peribis in bello!
theviper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 18:48   #10
ja sam jedan od onih idiota koji stitnik za zube nose samo na borbama,na sparinzima ga ne nosim.jako glupo,pogotovo jer cesto imam jake sparinge al dok ne nadjem neki koji mi nece ispadat(uzet cu vjerojatno onaj iz profightstorea)cu riskirat.
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 19:03   #11
kako ti ispada? pa ubacis ga u vrelu vodu, ohladis i zagrizes. prilagodi ti se...
__________________
Do not think you have to win. Think rather you do not have to lose." ---Gichin Funakoshi
Regnum regno non praescribit leges.
Ibis redibis numquam peribis in bello!
theviper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 15:57   #12
Quote:
theviper kaže:
kako ti ispada? pa ubacis ga u vrelu vodu, ohladis i zagrizes. prilagodi ti se...
eh ja ih sjebem uvijek kod kuhanja,znam sve,u klubu mi se smiju koji sam idiot da ne znam skuhat gumu.ove godine u zadru u prvom mecu nisam nokautirao protivnika zbog lose gume,nisam mogao disat kak spada i onda prije drugog meca smo kupili gumu i kuhali je u kaficu u vodi za kavu
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 19:49   #13
Quote:
nakmuay kaže:
eh ja ih sjebem uvijek kod kuhanja,znam sve,u klubu mi se smiju koji sam idiot da ne znam skuhat gumu.ove godine u zadru u prvom mecu nisam nokautirao protivnika zbog lose gume,nisam mogao disat kak spada i onda prije drugog meca smo kupili gumu i kuhali je u kaficu u vodi za kavu
Kralju
__________________
"Do, or do not. There is no 'try'."
~ Yoda
vey... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 22:11   #14
Quote:
theviper kaže:
kad govorimo o kvaliteti, onda imas neke sta sprijecavaju nastanak bakterija i slicnih glupost i dovoljno ih je malo razentat u vodu i spremit, dok ovi ostali nisu bas higijenski najbolji.
ja ih osobno izbjegavam jer mi nije ugodno s njima iako to nije bas najpametnije. svima savjetujem da ih koriste
Meni osobno je najveći problem taj što se često ugrizem za jezik (na sparingu, borbi, i u svakodnevici ) Tako da često koristim mouthgard.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 22:36   #15
Quote:
Limeni Nos kaže:
Meni osobno je najveći problem taj što se često ugrizem za jezik (na sparingu, borbi, i u svakodnevici ) Tako da često koristim mouthgard.
to ti je zato jer pričaš za vrijeme sparinga, borbe i sl.
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 14:01   #16
Dok sjedim za kompjuterom, nekad se ugrizem za jezik.... Mislim da imam nekakav problem s tim.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 19:44   #17
Kakve su te gume koje se kuhaju?
Ja sam kupio neku jeftinu u turbosportu za 20 kuna.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 21:06   #18
Quote:
Limeni Nos kaže:
Kakve su te gume koje se kuhaju?
Ja sam kupio neku jeftinu u turbosportu za 20 kuna.
Ma bit će dobra, samo pazi da je dobro stisneš i napraviš vakum u ustima da ti dobro prione; dobro je ako ti se sama drži kad otvoriš usta.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 23:18   #19
Drzis je pet sekundi u vreloj vodi, zatim ohladis na brzinu i kad je mlaka onda je zagrizes...tako ti se formira po zubalu posto sigurno nije idealno pa da ti tvornicka pase. Mozda jedino ako ides u istog ortodonta kao i Tom Cruise
__________________
Do not think you have to win. Think rather you do not have to lose." ---Gichin Funakoshi
Regnum regno non praescribit leges.
Ibis redibis numquam peribis in bello!
theviper is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 16:27   #20
Povodom jučerašnjeg iskustva svima koji se dvoume staviti mouthgard tijekom sparinga (čak i najlaganijeg) poručujem:

Stavite Mouthguard!!
__________________
Bok!

Zadnje uređivanje Limeni Nos : 31.10.2006. at 21:07.
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.