Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2016., 10:17   #3761
Bez brige, bit ce ti rijeseno do kraja godine.

Ja sam bila prije cca mj dana u Zajinom, i to na katu gdje su referenti. Oni su doslovno zatrpani tim zahtjevima.
Ionako ce ti isplatiti zaostatke, ljepse dobit sve na hrpi

Ako mozes otidji tamo i rijesi na licu mjesta.
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 08:42   #3762
jedno pitanje vezano za dječiji doplatak

- iznos od 831,XX kn, to je tzv. povećani dječiji doplatak na koji ostvaruju pravo npr. djeca sa težim oštećenjem zdravlja?
- do koje godine života djeteta se uopće može ostvariti to pravo, 19. (odnosno kraja srednje škole) ili 27? Pitam opet za teže oštećenje zdravlja.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 10:33   #3763
prvo pitanje, da. taj iznos se odobrava majkama (ili kome već) koji imaju odobrenu njegu za dijete. ali po novom i to se vještači i nije automatski da se s njegom odobrava i dječji, netko tu na forumu je rekao da mu nisu odobrili a ima njegu. taj dd nema veze s onim običnim koji je vezan uz prihode

drugo pitanje.
meni su rekli dok god će mi produžavati njegu da će mi automatski produžiti dječji, samo moram ono rješenje dostaviti
prepostavljam da tko ima njegu na duže, da ima i dd na duži rok
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:00   #3764
TNX na odgovorima.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 18:36   #3765
ekipa, u školu do 30.09.2016. treba donijeti Rješenje o dječjem doplatku. Kako ne šalju više rješenja doma ako nije bilo promjena, gdje se pribavi to rješenje? U hzmo-u?? Treba li nešto donijeti od dokumenata?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 18:40   #3766
dosta ti je oib, bar bi trebao biti
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 11:33   #3767
Pitanje;
Pošto muž ide u mirovinu polovicom 11.mj 2016 i prva mirovina bi mu trebala sjesti na računu 1/2017, po visini mirovine koju će dobivati imat ćemo pravo na dd za dvoje klinaca.
Ali mene nešto drugo brine, sada po njegovoj plaći mi nemamo nikakva prava na dd. I zbunjuje me to što na stranicama HZMO piše da se kod zahtjeva za dd gleda dohodak iz prethodne kalendarske godine, što bi značilo da ako oni gledaju dohodak od 2016 mi nemamo pravo na dd ako predam zahtjev u 2 mj 2017 ?! Ili ja krivo shvaćam propise ?!
A mirovina koju će primati, po dohodovnom cenzusu za dd, će biti u rangu za ostvarivanje prava na dd.

Dakle prosvjetlite me , hoćemo li moći dobiti dd ili ne?

Drugo šta me muči sam pročitala na forumu je ako predaš zahtjev za dd poslije 15.02. u tekućoj godini da se onda ne gleda prihod u prošloj kalendarskoj godini recimo 2016 nego se gleda prihod ostvaren u ovoj kalendarskoj godini 2017.

Je li to istina?

Hvala na odgovorima.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 13:55   #3768
Ja kad sam izdavala ljudima potvrde o prihodima za dd davala sam im od prosle godine
Znaci ako predajes zahtjev sljedece godine (do 28.2.)nositi ces sve papire od vasih prihoda u cijeloj 2016. godini
Ne ide ti to na mjesecnoj razini, tj. ide za cenzus ali u izracun ide cijela godina pa podijenjeno na 12 pa po clanovima
Bar sam ja tako skuzila

Ovo za kasnije predavanje zahtjeva nisam cula jos
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 20:06   #3769
Molim odgovor ako netko zna:do sada smo primali dd,ali od 25.9 počinjem raditi i po i izračunu ubuduće ne bismo imali pravo na dd.Mene sada zanima da li to moramo prijaviti najkasnije 15 dana od početka rada ili kada dobijem plaću?
mativa2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 20:40   #3770
Izgleda da ćemo mi na kraju spast u skupinu;
OKOLNOSTI KOJE UTJEČU NA PROMJENU DONESENOG RJEŠENJA
Korisnik doplatka za djecu dužan je nadležnoj područnoj službi/uredu prijaviti svaku promjenu nastalu tijekom godine koja može utjecati na promjenu utvrđenih uvjeta za ostvarivanje prava na doplatak za djecu (preseljenje, stupanje u radni odnos korisnika, djeteta ili člana kućanstva, prebivalište ili boravak djeteta u inozemstvu, zaposlenje korisnika ili bračnog druga u drugoj državi, članici EU, stjecanje mirovine korisnika ili bračnog druga u drugoj državi, članici EU, smještaj djeteta s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja, odnosno težim ili teškim invaliditetom u ustanovu, prestanak redovitog školovanja djeteta, završetak školovanja, stupanje u brak djeteta) ili na izmjenu svote doplatka za djecu (stupanje u radni odnos, prestanak radnog odnosa, umirovljenje, ostvarivanje prava na novčane naknade, promjena broja članova kućanstva, stjecanje prihoda u inozemstvu), i to u roku od 15 dana od nastale promjene.

Vidjet ćemo kada budem predala zahtjev. Ali ja se nadam da ćemo imati pravo na to, duboko se nadam.

Na forumu Rode sam pročitala ".... ako predajem do 28.02. priložiti i papire od 2011.g jer drugi mjesec ulazi u taj obračun a ako predaješ od 1.03. da možeš samo 2012. jer tražiš doplatak od 03/13 do 02/14. ..." E sad to je bilo u 2013, vidjet ćemo kako to funkcionira u 2017 kada predajemo zahtjev.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 10:41   #3771
ja mislim da nitko ili rijetko tko dostavlja te podatke o promjeni. izracun se radi na temelju predhodne godine i onda racunaju jeste li ili niste imali pravo na dd. ovo sa predavanjem prije/kasnije nisam bas skuzila
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:27   #3772
Dakle danas sam bila u mirovinsko predati papire od muža za mirovinu,prva mirovina će mu sjesti u 1. mj. 2017. i odmah sam pitala za DD i rekla mi je gospođa koja je šefica mirovinskog kod nas, da neka predam zahtjev 01.03.2017. i onda će se gledati dohodak samo iz 2017. godine. Eto tako da je to ipak istina. Ako se predaje do 28.02 zahtjev za DD onda se gleda prethodna kalendarska godina, primanja , a ako se preda zahtjev od 01.03. nadalje onda se gledaju primanja iz tekuće godine.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:43   #3773
Nije istina. Uvijek se gleda prihod prethodne godine. Kako se može znati unaprijed koliki će biti ukupno ostvaren prihod u tekućoj godini? Baba nema pojma, radila sam na DD.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 00:02   #3774
vecer....imam pitanje u vezi uvecanog dd. malena mi je rodena sa dijagnozom pleksusa brahijalisa, dali ima pravo na uvecani? a sin mi ide na govorne vjezbe u suvag. nespecificna dijagnoza govora. dali i on ima pravo?
vale2412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:13   #3775
hm, koliko znam, na uvecani dd imaju pravo ona djeca ciji roditelji koriste dopust za njegu djeteta. osim ako se nesto prominilo, koristila sam to prije puno godina.... nazovi svoj hzmo pa pitaj? tako ces najbrze dobit informaciju.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 13:27   #3776
Po novom nemaju automastki djeca koja koriste njegu pravo na uvecani dd, nego se mora proci zasebno vjestacenje.

Vale2412, najbolje predaj zahtjev u mirovinskom pa ces vidjeti da li ce te odbiti ili ne. Jedino sto se jako dugo ceka rjesenje, po godinu dana.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 15:50   #3777
mi primamo uvećani dječji
ja sam na njegi djeteta.....
još smo po tom nekom starom zakonu dobili automatski s njegom
ovi novi moraju dati zahtjev na mirovinsko i čekaju vještačenje
koje se čeka po godinu dana (ali dobiješ zaostatke)
ne odobravaju svima, ali ništa ne košta probati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 16:41   #3778
Da li se ove godine treba obnavljat dd ?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:23   #3779
Treba se obnavljati svake godine. Uvećani doplatak imaju skoro svi s nekim problemom, a onaj najviši od 800 i nešto, ne sjećam se više koliko točno sa težim oštećenjem.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 14:08   #3780
Sta treba sve od papira za obnovit?do kraja veljace je rok za predaju?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.