Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2019., 14:09   #1
Curve iskustva

Pozdrav,

jel koristi netko Curve karticu?
Stigla mi je prošli tjedan i dosta sam oduševljen istom, ali i dalje čekam vidjeti ima li neka caka i da ju neći moći koristiti kako sam zamislio.

Uglavnom, tko ne zna, to je kartica u kojoj registriraš sve ostale kartice, a koristiš samo Curve za plaćanje. U aplikaciji odabereš defaultnu i može se mijenjati. Meni je to super jer onda ne moram nositi 3 kartice u novčaniku, već samo jednu, plus linkana Revolutova virtualna kartica.

Druga prednost je, isprobao, što iako mi je tekući u HPB-u, mogu dizati s Zabinog bankomata (provjereno) bez provizije, dakle točno 100 kn mi je obračunao. Koliko sam pročitao u jednom članku, tako je isto i na PBZ, Erste i OTP bankomatima...što znači, puno više bankomata za dići keš nego samo HPB. A na HPB-ovom mi je čak naplatio proviziju, što bi znao da sam prije pročitao taj članak.

Podržava samo Mastercard i Visa kartice (ne i Maestro), pa je to recimo za dosta ljudi iz Zabe mana, jer koliko znam, oni po defaultu daju Maestro debitnu.


Znam da ako izgubim karticu, samo na aplikaciji kliknem na LOCK...no jel zna netko što ako izgubim mobitel? Jel dovoljno ulogirati se ponovno (što je security risk) ili se mora zvati/slati mail?
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 15:41   #2
Odličan je Curve, stvarno mi je u nekim situacijama bio zlata vrijedan. Recimo zadnji problem što mi se često dešava da iz nekog razloga 3D secure SMS kodovi za Visu od ERSTE-a mi dolaze sa pola sata zakašnjenja, kada već je taj kod debelo istekao i nema šanse da kupiš nešto na internetu preko te kartice. Zvao sam njihovu podršku i oni sami priznaju da imaju neke "poteškoće koje otklanjaju" no nikako da otklone. Ono što sam tad jednostavno napravio je da sam linkao tu kreditnu na Curve Mastercard i milina - kupovina normalno prolazi a lova se skida sa te Vise.

Ono što me jedino muči postoji li mjesečni limit potrošnje na Curve Blue planu, nisam našao tu informaciju. Znam da je limit za dizanje sa bankomata besplatno do 200e/mj.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 16:05   #3
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Odličan je Curve, stvarno mi je u nekim situacijama bio zlata vrijedan. Recimo zadnji problem što mi se često dešava da iz nekog razloga 3D secure SMS kodovi za Visu od ERSTE-a mi dolaze sa pola sata zakašnjenja, kada već je taj kod debelo istekao i nema šanse da kupiš nešto na internetu preko te kartice. Zvao sam njihovu podršku i oni sami priznaju da imaju neke "poteškoće koje otklanjaju" no nikako da otklone. Ono što sam tad jednostavno napravio je da sam linkao tu kreditnu na Curve Mastercard i milina - kupovina normalno prolazi a lova se skida sa te Vise.

Ono što me jedino muči postoji li mjesečni limit potrošnje na Curve Blue planu, nisam našao tu informaciju. Znam da je limit za dizanje sa bankomata besplatno do 200e/mj.
Ovako kažu:

Quote:
Brand new customers are subject to extra checks until they build up a spend history with us.

Standard limits are:

£2,000 spend per day
£5,000 spend per month (rolling 30 days)
£200 cash withdrawal per day
£10,000 yearly (rolling 365 days)
Curve limits will increase over time as you cultivate a spend history with us and pass our account risk checks.

Enhanced limits are:

£3,750 spend per day
£20,000 spend per month (rolling 30 days)
£1,000 cash withdrawal per day
£50,000 yearly (rolling 365 days)
You can also view your Curve limits in the app:

Android: Tap the ‘hamburger’ menu at the top left and choosing “Curve Limits”.
iOS: Tap the ‘card’ menu at the bottom left and choosing “See your Curve Limits”.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 16:12   #4
U FAQ-u kažu ovako:

https://support.imaginecurve.com/hc/...w-cash-abroad-

E sad, pretpostavljam da je to kad imaš račun u kunama a vani dižeš eure. Ne znam odnosi li se to kad u HR dižem kune.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 18:08   #5
Ako nema konverzije valute, onda je besplatno 10 podizanja mjesečno, nakon toga naknada od 0,50 GBP po podizanju.
To je za vezane debitne kartice, za kreditne je besplatno 200 GBP mjesečno, nakon toga 2% naknade (limit je za sve kreditne kartice zajedno, ne po kartici).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 18:14   #6
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Ono što me jedino muči postoji li mjesečni limit potrošnje na Curve Blue planu, nisam našao tu informaciju. Znam da je limit za dizanje sa bankomata besplatno do 200e/mj.
Za kupovinu je 500 GBP mjesečno, nakon toga 2%. To je ako ima konverzije valute, ako je u istoj valuti, nema ograničenja (izuzev generalnih limita koje je stavio Maverick25).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 18:38   #7
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
A na HPB-ovom mi je čak naplatio proviziju
Možeš ovo pojasniti?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 18:40   #8
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Možeš ovo pojasniti?
100 kn mi je naplatio 108 i nešto lipa, odnosno 12.84 gbp.

Sent from mobile
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 18:42   #9
Da nisi slučajno odabrao DCC opciju?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 18:46   #10
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Da nisi slučajno odabrao DCC opciju?
Šta je to?

Znam da mi je Zaba bankomat ponudio hoću li obračun u kunama ili funtama. Ne sjećam se da je to ovaj ponudio (od HPBa). Ali moguće da je a ja možda i krivo odabrao.

Sent from mobile
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 18:51   #11
To je to. HPB to isto nudi sigurno, samo mislim da je kod njih čudno formulirano (u smislu "odustani", pa netko može pomisliti da će odustati od podizanja ako to odabere), mislim da te čak dvaput pita ako odabereš bez DCC-a (u smislu "jeste li sigurni da želite nepoznati tečaj"), ili je to bio neki drugi bankomat, nisam 100% siguran.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 18:55   #12
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
To je to. HPB to isto nudi sigurno, samo mislim da je kod njih čudno formulirano (u smislu "odustani", pa netko može pomisliti da će odustati od podizanja ako to odabere), mislim da te čak dvaput pita ako odabereš bez DCC-a (u smislu "jeste li sigurni da želite nepoznati tečaj"), ili je to bio neki drugi bankomat, nisam 100% siguran.
Baš ću probati idući puta kad budem pare trebao.

Što znači DCC? Znači, trebam odabrati DCC?

Sent from mobile
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 19:23   #13
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Što znači DCC? Znači, trebam odabrati DCC?
Ne, trebaš odabrati bez konverzije, odnosno bez DCC-a.
Obično je ta opcija na lijevoj strani (nisam siguran jel to pravilo) i mislim da gumbi moraju biti iste veličine, gumb je nekad označen "Odustani", nekad te čak i ponovno traži da potvrdiš nakon što odabereš da nećeš konverziju.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 19:35   #14
Jel tko probao dodati TransferWise karticu na Curve i podizati novac preko nje na bankomatu sa TW računa? Naime, na Transferwise je besplatni limit samo 200GBP / 250USD na 30 dana, pošto je na Curve (kako gore piše) besplatni limit 10 podizanja mjesečno ako je u pitanju debitna kartica (a TW je debitna kartica), znači li to da mogu podići recimo 5000 kuna na bankomatu preko Curve-a (sa linkanom TW karticom) i da mi neće naplatiti onih 2% naknade jer sam prekoračio TW mjesečni limit? Drugim riječima, zna li TransferWise tip moje transakcije preko Curve-a?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 19:48   #15
Normalne transakcije prolaze, ali podizanje gotovine i Keks Pay ne (odbijeno na strani Transferwise-a). Btw., Keks Pay ne prolazi ni bez Curve-a.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 19:55   #16
Ja sam upravo uspio dodati TW na KeksPay i napraviti verifikaciju kartice, šteta što ne mogu samom sebi poslati novce da napravim test jel radi
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2019., 11:59   #17
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne, trebaš odabrati bez konverzije, odnosno bez DCC-a.
Obično je ta opcija na lijevoj strani (nisam siguran jel to pravilo) i mislim da gumbi moraju biti iste veličine, gumb je nekad označen "Odustani", nekad te čak i ponovno traži da potvrdiš nakon što odabereš da nećeš konverziju.
Evo probao danas na HPBu opet. Da, ponudi s lijeve strane "usluga bez konverzije" a s desne "usluga s konverzijom". Odabrao "bez" i nakon toga izbaci karticu i kaže transakcija odbijena. Tako da HPB nula bodova.

EDIT: A na Zabi me više nije pitao hoću li konverziju ili ne, automatski isplatio kako sam odabrao zadnji put, u kunama. E sad, jel to zato što je isti bankomat ili ista banka, ne znam, nešto od toga je, ali je ok.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2019., 14:57   #18
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Evo probao danas na HPBu opet. Da, ponudi s lijeve strane "usluga bez konverzije" a s desne "usluga s konverzijom". Odabrao "bez" i nakon toga izbaci karticu i kaže transakcija odbijena. Tako da HPB nula bodova.
Curve (odnosno njihov izdavatelj kartica) danas je imao problema pa se neke transakcije odbijaju, vjerojatno je to.
https://community.curve.app/t/23-5-2...nsactions/6387
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2019., 18:01   #19
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Curve (odnosno njihov izdavatelj kartica) danas je imao problema pa se neke transakcije odbijaju, vjerojatno je to.
https://community.curve.app/t/23-5-2...nsactions/6387
A ne znam, napravio sam 4 transakcije danas bez problema, i baš ta nije prošla

Da budemo sigurni, probat ćemo opet sljedeći put.

P.S. Koliko se ovo često dogodi? Mislim, vidim da savjetuju nošenje backup kartice, ali ja baš zato imam Curve da ne moram 3 komada nosat sa sobom...a ako je ovo česta pojava, onda nije baš reliable.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2019., 18:19   #20
Jednom u mjesec-dva (+najavljena održavanja cca 1 mjesečno, ali ona su obično tempirana usred noći).
Zanimljivo je da obično i Revolut ima istodobno probleme (npr. danas).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.