Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 14:33   #201
Quote:
no good kaže: Pogledaj post
Ti si pravnik pa reci da li je protiv ovih koji su na listi proveden kakav postupak ili samo postoji dugovanje za koje još uvijek nije pokrenut nikakv postupak? Pisalo je da je postupak zastare 3-6 godina od podnošenja porezne prijave...
Stvarno ne znam što su konkretno radili. Vjerujem da je ipak kod većine pokrenuti neki postupak, ali se baš nije "insistiralo", pokretalo postupke ovrhe ili stečajeve ako je firma blokirana.

Ima tu i firmi gdje je očigledan politički pritisak radi očuvanja radnih mjesta, jer bi naplata poreza značila stečaj. No, naravno nema veze što je rad bez poreza nelojalna konkurencija pa je uništavala druge (npr. kod proizvodnje alkohola).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:34   #202
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
Hjuston imamo problem.

Kako napraviti sustav u kojem političari neće legalno sjebati sustav i zadužiti zemlju za 100 godina , da grca u dugovima i 5 ozbiljnih,dobronamjernih generacija ne može vratiti dug te napraviti normalnu zemlju u kojoj se može živjeti i raditi?

Sad će netko reći izbori.
mozda direktni izbori, a ne biranje lista..
biranje glavnog drzavnog odvjetnika na izborima, predsjednickim npr., a ne da ga biraju oni koje treba najvise i kontrolirati...
nogiranje Bajica po kratkom postupku...
revizija zaposlenja u javnim sluzbama i nogiranje onih koji su na njima zaposleni, a nisu trebali i onih koji su digli ruku da se takvi zaposle....
potpuna informatizacija drzavnih sluzbi i nadzor tko sto radi, koliko i koliko dugo.

puno toga, a opet ostaje najveci problem nerjesen - narod koji to sve treba izabrati.

znaci, jedino rjesenje - zamoliti japance da se dosele, a nama oduzeti pravo glasa.
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:36   #203
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
mozda direktni izbori, a ne biranje lista..
Misliš ovi gdje su izabrani Kerum i Bandić?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:39   #204
Baš sada čitam Šukera i Dalićku...nisu oni krivi,a objava liste je bila dio njihovo programa...

Koja hrpa budaletina,izgleda da je dug nastajao sam po sebi,a osam godina im nije bilo dovoljno za provedu,pa se sada ciganjiče s debilanama da je to dio njihovog programa...

Odosmo mi u 3PM s ovakvim genijalcima,to da s fenjerom tražiš nebi našao...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:45   #205
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Misliš ovi gdje su izabrani Kerum i Bandić?
e tu japanci ulaze u igru
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:46   #206
A Sanaderov sef porezne potvrdio da je bilo nedodirljivih i povlastenih.
Da stvar bude smjesnija, danas predaje na ekonomskom fakultetu u Splitu, pa me zanima sto ce to nove genaracije nauciti.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:50   #207
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
A Sanaderov sef porezne potvrdio da je bilo nedodirljivih i povlastenih.
Da stvar bude smjesnija, danas predaje na ekonomskom fakultetu u Splitu, pa me zanima sto ce to nove genaracije nauciti.
A čuješ, takav know-how vrijedi više od ovih klasičnih znanja po udžbenicima ekonomije.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:59   #208
Davor Butković duguje čak 1,5 milijuna kuna.Pa odakle njemu novci,kolika je njmu plaća?
Pukanić je bio rekao da je Butkovićeva rata kredita mjesečno 22 tisuće kuna.
no_game22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:59   #209
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Baš sada čitam Šukera i Dalićku...nisu oni krivi,a objava liste je bila dio njihovo programa...

Koja hrpa budaletina,izgleda da je dug nastajao sam po sebi,a osam godina im nije bilo dovoljno za provedu,pa se sada ciganjiče s debilanama da je to dio njihovog programa...

Odosmo mi u 3PM s ovakvim genijalcima,to da s fenjerom tražiš nebi našao...
Samo znamo da je pisalo Čačić ne želi da Konstruktor ode u stečaj najvjerojatnije jer bi se rasprodala građevinska mehanizacija i strojevi i onda ništa od naše građevine, inače naši ljudi koji rade vani su se već raspitivali okolo i govore da im se javi ako koje građevinsko poduzeće ide u stečaj i ako se prodaju njihova sredstva za rad... tako da tu treba biti oprezan....

Jedino ne sviđa mi se što postoji zastara i nitko ne spominje da li će pokrenuti postupci da se plate dugovi makar mjesečno najviše do 500 kuna, ali kvaka je očito da se ne može dobiti nasljedstvo ako se ne plati dug, tako da se možda neće previše inzistirati na naplati...
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 15:23   #210
Jako!!!

TKO JE kriv za dugogodišnje neplaćanje poreza, komu se gledalo kroz prste i je li bilo dogovora vlasti i dužnika? Za aktualnu Vladu dileme nema - kriv je HDZ. HDZ-ovci optužbe odbacuju.

"Netočno je, makar za ono vrijeme za koje ja odgovaram, govoriti da su dugovi nastali političkom intervencijom ili zbog političkih dogovora, a vjerujem da je to bio slučaj i s prethodnim ministrima i s prethodnim Vladama", ističe bivša HDZ-ova ministrica financija Martina Dalić, koja tvrdi kako tomu u prilogu idu poduzete mjere naplate, pokrenuti stečajevi, tvrtke koje više ne postoje.

I njezin prethodnik Ivan Šuker odbacuje optužbe. Napominje i da je objava liste bila dio HDZ-ovog programa. "U programu gospodarskog oporavka je bila inicijativa, ali da se to napravi zajedno s Udrugom poslodavaca", kaže Šuker.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...ra/629061.aspx

Ni Željko Pervan u Večernjoj školi ne bi ovako nešto izvalio...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 15:29   #211
- Kako se godinama ništa nije događalo, a Dragičević nastavio raditi u Ini, udruga Zviždač podigla je protiv njega prijavu DORH-u i USKOK-u zbog utaje poreza. Name, Dragičević je imao enormna primanja. Mjesečna mu je plaća bila 147 tisuća kuna bruto, što je neto negdje oko devedeset tisuća kuna. K tome je, kao član Čačićeve stranke, bio i član nekoliko nadzornih odbora za što je također dobivao novac. Premda je živio u Rockefellorovoj ulici u Zagrebu u stanu svoje punice Savke Dabčević Kučar, kao mjesto stanovanja naveo je Pušću Dubravu gdje mu je zapravo vikendica. A sve je to činio kako bi izbjegao zagrebačku stopu poreza od osamnaest posto na plaću i da bi plaćao samo deset, koliko se plaća u toj Pušći Dubravi. Osim toga, kada je odlazio iz Ine dobio je otpremninu od 6,8 milijuna kuna na što se također plaća porez, pa je i to utajio. Uglavnom, prevario je državu za oko milijun kuna. Zbog te utaje trebao bi završiti u Remetincu što je i zapriječena kazna i vratiti državi utajeni porez. Koliko znam, sudski proces je u tijeku - kaže predsjednica 'Zviždača'.

Nadamo se da neće sudski postupak odužiti i ovo otići u zastaru....

BIVŠI POMOĆNIK MINISTRA FINANCIJA
Ivan Mijatović državi duguje 9,9 milijuna kuna


ROCKFELLER IZ HRVATSKE DRŽAVNE UPRAVE


Ovaj je otpario u SAD, tamo kupio nekretnine, zaposlio se, ne diriju ga dugovi ovdje....

Očito je da se jedan određeni profil ljudi povlači kroz sustav i možda se nered u sustavu stvara radi njih...
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....

Zadnje uređivanje no good : 01.08.2012. at 15:35.
no good is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 15:38   #212
Quote:
no_game22 kaže: Pogledaj post
Davor Butković duguje čak 1,5 milijuna kuna.Pa odakle njemu novci,kolika je njmu plaća?
Pukanić je bio rekao da je Butkovićeva rata kredita mjesečno 22 tisuće kuna.
Njegova plaća je bila navodno neto oko 10 tisuća eura, što je vjerojatno dobivao kao honorar zajedno s PDV-om ali nije kužio da dio onoga što mu sjedne na račun mora i uplatiti na račun Porezne uprave.

Zadnje uređivanje nepoderivi : 01.08.2012. at 15:39. Reason: dopuna teksta
nepoderivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:01   #213
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je ovdje uglavnom bila sasvim druga igra, gdje bi SSS referent koji radi za 3500 kuna dobio nalog da neke slučajeve stavi u ladicu i šuti.
takve sve treba u buksu potrpat.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:11   #214
Quote:
no good kaže: Pogledaj post
Nadamo se da neće sudski postupak odužiti i ovo otići u zastaru....
vjerojatno ga traže na pogrešnoj adresi...
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:23   #215
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
takve sve treba u buksu potrpat.
Da imaš kredit, obitelj i radiš taj posao volio bih vidjeti tebe revolucionarku kako ne bi radila što ti nalože da radiš pod prijetnjom "šetnje", hvala Bogu pa na birou nema zamjene za takve. Nevjerojatno je kako ljudi imaju muda preko ekrana.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:30   #216
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Baš sada čitam Šukera i Dalićku...nisu oni krivi,a objava liste je bila dio njihovo programa...

Koja hrpa budaletina,izgleda da je dug nastajao sam po sebi,a osam godina im nije bilo dovoljno za provedu,pa se sada ciganjiče s debilanama da je to dio njihovog programa...

Odosmo mi u 3PM s ovakvim genijalcima,to da s fenjerom tražiš nebi našao...
Frapantno je da i takvom HDZ-u raste popularnost. Mozak ove nacije je na aparatima.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:36   #217
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Frapantno je da i takvom HDZ-u raste popularnost. Mozak ove nacije je na aparatima.
A čuješ, ljudi računaju da je za HDZ-a bilo bolje, bilo love za sve, dijelilo se šakom i kapom... Misliš da bi itko pljuckao po dr. Ivi da nije došlo do pada standarda? Tako ti to ide.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:45   #218
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Baš sada čitam Šukera i Dalićku...nisu oni krivi,a objava liste je bila dio njihovo programa...

Koja hrpa budaletina,izgleda da je dug nastajao sam po sebi,a osam godina im nije bilo dovoljno za provedu,pa se sada ciganjiče s debilanama da je to dio njihovog programa...

Odosmo mi u 3PM s ovakvim genijalcima,to da s fenjerom tražiš nebi našao...
Objašnjenje je vrlo jednostavno. HDZ je protežirao određene neplatiše, ali mnogobrojnost neplatiša kao i različita struktura nam govori da HDZ nije mogao utjecati na to da porezna svima njima zaboravi poslati opomene pred ovrhu. HDZ je mogao utjcati da porezna uprava i porezni referenti rade bolje i učinkovitije svoj posao no to je lako reći, ali teško bilo za provesti. Zašto? Pa zato što osoblje koje radi u tom segmentu je pretežito lijevo biračko tijelo ( porezne ispostave se nalaze u većim gradovima u kojima tradicionalno pobjeđuje ljevica) i ja se usudim reći da su oni namjerno sabotirali rad ( pasivni štrajk) kako bi pod HDZom punjenje proračuna bilo što manje i kako bi se zbog toga sve više i više povečavao vanjski dug tj dug države. Naravno, očekivala se reakcija biračkog tijela koja je uz medijsku potporu levičarima urodila plodom i Kukuriku jajare su došle na vlast. Nakon što su došle na vlast sada će lijepo pobrati vrhnje i to s kamatama, a glupe HDZenjare koje nisu bile u stanju uvesti reda, sad nek se jebu.

Zato je nova ravnateljica porezne uprave tako revno stala iza svojih djelatnika koji su sasvim logično najodgovorniji što je porezni dug toliko narastao.

Zadnje uređivanje Errico : 01.08.2012. at 16:54.
Errico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:58   #219
Kukuriku u jednoj ruci drzi top listu a drugom upire prstom u narod govoreci ;"Vi ste krivi za ovu sitaciju".

Prije samo par godina, da sam usao u biznis sa drzavom, i ja bi bio na toj listi 100%.

Nije potrebno objasnjavati da je drzava najveci generator nelikvidnosti.
Ne mozemo znati situaciju svake firme ili osobe na listi ali mozemo sa sigurnoscu reci da barem 40% imena imaju zahvaliti upravo drzavi sto se nalaze na toj listi.

Imam puno primjera ljudi koji su se trudili poslovati skroz legalno, placali su sve na vrijeme, radnici nisu bili tretirani kao stoka, dapace. Neke sam vidio na listi jer su na kraju pukli pod teretom, neki su zatvorili firmu a neki su se preselili i rade. Vecina postenih nije izdrzala bitku, ne sa konkurencijom, nego sa drzavom.
S druge strane, mutni tipovi koji su radnike maksimalno iskoristavali, potplacivali razne sluzbenike, cinovnike i trpali kes u torbe, njih ne vidim na listi. Dapace, i dan danas su uspjesni poduzetnici.
Pitam se, koji je smisao te liste?
Budimo realni, ako si nekome duzan 100M znaci da te nitko nece dirati. Drzava ce morati izaci u susret najvecim duznicima da ista od ovog duga naplati.
Male duznike ce zgazit i naplatit nesto od mase.
Cisti kanibalizam.
__________________
Nema garancije
nikolasimon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:59   #220
Quote:
no good kaže: Pogledaj post

Jedino ne sviđa mi se što postoji zastara i nitko ne spominje da li će pokrenuti postupci da se plate dugovi makar mjesečno najviše do 500 kuna,
Kojih 500 kn?
Pa većina tih dugova su kamate! Tko je dužan milijun, mjesečno mu dug raste desetak tisuća kn.
Quote:
ali kvaka je očito da se ne može dobiti nasljedstvo ako se ne plati dug, tako da se možda neće previše inzistirati na naplati...
Jedino ako je porezni dug upisan kao teret na nekretnini.
Ne znam na što točno misliš, ali ako je dug otišao u apsolutnu zastaru...
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.