Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2011., 22:22   #1
ARKOD - topografska karta RH 25k i orto-foto 5k

Kolega s Hrvatskog Zrakoplovnog Foruma je nedavno postirao link koji me je totalno raspametio: topografska karta RH u omjeru 1:25 000. Sadržaj je star bar 10 godina i koliko sam gledao po Medvednici i Ivančici, nisu sve staze i putevi ucrtani ali to nije sve: pogled se brzo i lako prebaci na snimku iz zraka, po mojoj procjeni mlađu od dvije godine sa rezolucijom daleko boljom od Google earth-a.

Evo dobrog alata za planiranje izleta. Ispričavam se ako je to svima dobro poznato pa ja sad otkrivam toplu vodu.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:11   #2
kada pokusam zumirat neko mjesto prefarba mi kartu zelenom, smedjom i crvenom bojom..iako sam iskljucio one boje koje oznacuju iskoristavanje zemljista
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 19:18   #3
Klikni na kvačicu lijevo gdje piše Arkod, moraš je "ugasiti".
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 13:47   #4
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Kolega s Hrvatskog Zrakoplovnog Foruma je nedavno postirao link koji me je totalno raspametio: topografska karta RH u omjeru 1:25 000. Sadržaj je star bar 10 godina i koliko sam gledao po Medvednici i Ivančici, nisu sve staze i putevi ucrtani ali to nije sve: pogled se brzo i lako prebaci na snimku iz zraka, po mojoj procjeni mlađu od dvije godine sa rezolucijom daleko boljom od Google earth-a.

Evo dobrog alata za planiranje izleta. Ispričavam se ako je to svima dobro poznato pa ja sad otkrivam toplu vodu.
Rezolucija je bolja od Googla jer je za Arkod sve snimano iz aviona.

Što se 25-hiljadarki tiče, DGU ih je lansirao nedavno, prije cca. 2 godine; al na TK25 nećeš nikad imati ucrtane sve staze i puteve, nažalost.

Sa lijeve strane imate izbornik gdje si možete označiti/odznačiti što želite da vam se prikazuje, također možete izabrati da li da vam se prikazuje tekst ili ne (gumbić sa slovom "T" - korisno kod pregledavanja katastra.)

I da se ne mučite sa strelicom, karte pomičete tako da stisnete desni klik na mišu, držite i tako vučete.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:10   #5
I želite li koji detalj karte spremiti shift+print screen
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:55   #6
nekužim kaju kvačicu treba stisnut?
laci71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 22:34   #7
Evo ovu:
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.