Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 11:53   #421
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Iako sam htio već kupiti odvlaživač zbog problema s vlagom, problem sam riješio samo provjetravanjem, pogotovo u zimskim mjesecima. Vlaga u stanu mi je znala biti i preko 80 %, evo sad mi je trenutno 44 %. Kupio sam i sušilicu za rublje, uključujem napu obavezno kad se kuha...
Ja sam baš jučer navečer sušila veš sa odvlaživačem Gree jer su rekli da je jeftinije od sušilice mogu reč da sam oduševljena,imam doma sušilicu rublja ali ovo mi je isušilo veš za 3 sata i nije izgužvan kao kad koristim sušilicu. Da sam znala kupila bi takav stroj odavno,a da ne govorim o uštedi struje u odnosu na sušilicu veša.
biba56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 16:50   #422
Quote:
biba56 kaže: Pogledaj post
Ja sam baš jučer navečer sušila veš sa odvlaživačem Gree jer su rekli da je jeftinije od sušilice mogu reč da sam oduševljena,imam doma sušilicu rublja ali ovo mi je isušilo veš za 3 sata i nije izgužvan kao kad koristim sušilicu. Da sam znala kupila bi takav stroj odavno,a da ne govorim o uštedi struje u odnosu na sušilicu veša.
Kako je jeftinije, kolika ti je snaga odvlaživača? A vlaga, raste ili pada dok imaš mokar veš u stanu?

Zadnje uređivanje Banana10 : 25.08.2014. at 17:06.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 17:26   #423
Mislim da sušenje nije zdravo na taj način. I vemenom bi vam namještaj mogao stradavati. Negdje ta vlaga se mora uvući pa izvlačiti.
Treba dati ponajprije prednost suncu i prirodnoj ventilaciji, a ovo sve je nužno zlo.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:55   #424
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Kako je jeftinije, kolika ti je snaga odvlaživača? A vlaga, raste ili pada dok imaš mokar veš u stanu?
Odvlaživač je 0,3 kw kad radi kompresor a sušilica je 0,9 kw dakle trostruko jeftinije.Vlaga malo poraste ali ju odvlaživač jako brzo spusti na 50% koliko sam mu zadala,dakle trošim trostruko manje struje i veš mi nije izgužvan
biba56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:59   #425
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Mislim da sušenje nije zdravo na taj način. I vemenom bi vam namještaj mogao stradavati. Negdje ta vlaga se mora uvući pa izvlačiti.
Treba dati ponajprije prednost suncu i prirodnoj ventilaciji, a ovo sve je nužno zlo.
Pa naravno da se slažem s tim,ali samo sam isprobavala da vidim kako će raditi u zimi kad je vani hladno ili pada kiša ,a da ne koristim sušilicu i mogu reči da sam više nego zadovoljna.Vlaga se nigdje ne uvlači nego ju odvlaživač sprema u svoj spremnik koji onda ispraznim.Da sam znala da to postoji kupila bi ga prije 10 godina
biba56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:05   #426
Quote:
biba56 kaže: Pogledaj post
Odvlaživač je 0,3 kw kad radi kompresor a sušilica je 0,9 kw dakle trostruko jeftinije.Vlaga malo poraste ali ju odvlaživač jako brzo spusti na 50% koliko sam mu zadala,dakle trošim trostruko manje struje i veš mi nije izgužvan
Ali trajanje sušenja je oko sat vremena, a preko odvlaživača oko 3 sata kako si navela, tako da je cijena tu negdje.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 23:59   #427
slažem se sa članom Banana: za klasične uslove stanovanja (stan) dobro, svakodnevno provetravanje rešava gotovo sve probleme sa vlažnošću... ne pričamo naravno o nekim specifičnim situacijama poplava, starih i vlažnih gradnji itd itd..

ali specifični uslovi, i specifične prostorije, tipa vešernica, tipa drvarnica, tipa boks odlaganje stvari, potrum i slično, mogu biti provetrene ali svakako često vlažne.. buđ se lako pojavi i signalizira da se nešto mora raditi.. takvi prostori ne dozvoljavaju u zimskim mesecima često vetrenje jer se ne greju, tako da je potreban odvlaživač.. koji kakav, mnogo ih je, ali na tržištu, tj one koje možemo naći i nije neki pravi izbor..
EncaPerenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 12:14   #428
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Ali trajanje sušenja je oko sat vremena, a preko odvlaživača oko 3 sata kako si navela, tako da je cijena tu negdje.
Nebi se bas složila s tim sušilica mi radi i do 3 sata da bi veš bio suh tako da mislim da je to dosta veča ušteda pogotovo kad moram prati dvije ture veša a i vremenski mi je jednostavnijedok se ovo suši več perem novu turu veša
biba56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 14:30   #429
[QUOTE=biba56;51291776]Nebi se bas složila s tim sušilica mi radi i do 3 sata da bi veš bio suh tako da mislim da je to dosta veča ušteda pogotovo kad moram prati dvije ture veša a i vremenski mi je jednostavnijedok se ovo suši več perem novu turu veša
Još jedna stvar koja je meni bitna veš mi ne smrdi po sušilic nego fino kao da se sušio nas balkonu tako da kaj god se tu po forumu priča iz osobnog iskustva odlična stvar
biba56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 10:04   #430
Dakle, molim savjet iskusnijih: kod nas se radi o mao većem prostoru - dnevni boravak+kuhinja+blagovaonica=sve jedna prostorija, cca 40-ak kvadrata. Koliko sam gledala ovi svi odvlaživači razumnijih cijena su za nešto manje prostore, a kod mnogih niti nema navedena optimalna kvadratura, samo protok zraka/1 h u m3.

Budući da nismo iz Zg, vjerorato bismo nešto naručili on-line, koje su preporuke?
roko006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 17:34   #431
Mi takođe odvlaživač koristimo za sušenje veša.Upalimo timer od 4 sata preko noći i to je to.Ujutro bude preko 2 litre vode u spremniku, avlaga u toj prostoriji bude 45-50% kako kad.Odlična stvar.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 18:56   #432
Quote:
roko006 kaže: Pogledaj post
Dakle, molim savjet iskusnijih: kod nas se radi o mao većem prostoru - dnevni boravak+kuhinja+blagovaonica=sve jedna prostorija, cca 40-ak kvadrata. Koliko sam gledala ovi svi odvlaživači razumnijih cijena su za nešto manje prostore, a kod mnogih niti nema navedena optimalna kvadratura, samo protok zraka/1 h u m3.

Budući da nismo iz Zg, vjerorato bismo nešto naručili on-line, koje su preporuke?
ovaj je do 50m²
https://www.trotec24.com/maschinen/l...-ttk-71-e.html
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 20:31   #433
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
Puuuno hvala!
roko006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 20:45   #434
Moj je ove vrste.

Potrošnja 390 W (2 brzine rada, valjda je i potrošnja u nižoj manja), buka 50 db (niža brzina je i tiša).

Čisti 16 litara u 24 sata i spremnik za vodu je 3 lit. Ima 2 brzine rada. A voda se može preusmjeiriti i na drugu posudu van aparata, i na konstantni rad.
Za porstor od 200m3.
To je ovaj aparat (moj je bio 160 eu), ali je spremnik vode veći.

http://www.maronigroup.it/deumidific...roduct/2249963

U konačnici mogu reći da je dobar, puni vodu naočigled. Čistim prostoriju od 85 m3 (nekih 34m2 sa njim).
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 20:47   #435
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Moj je ove vrste.

Potrošnja 390 W (2 brzine rada, valjda je i potrošnja u nižoj manja), buka 50 db (niža brzina je i tiša).

Čisti 16 litara u 24 sata i spremnik za vodu je 3 lit. Ima 2 brzine rada. A voda se može preusmjeiriti i na drugu posudu van aparata, i na konstantni rad.
Za porstor od 200m3.
To je ovaj aparat (moj je bio 160 eu), ali je spremnik vode veći.

http://www.maronigroup.it/deumidific...roduct/2249963

U konačnici mogu reći da je dobar, puni vodu naočigled. Čistim prostoriju od 85 m3 (nekih 34m2 sa njim).
"404 Pagina non trovata"
roko006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 21:08   #436
Ne znam koji mu je vrag, bude pa nestane. Pokušat u naći drugi link.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 21:10   #437
Evo tu linkovi na više stranica.

Kendo km16f3 deumidificatore

https://www.google.hr/#q=kendo+km16f3+deumidificatore
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 08:27   #438
Quote:
roko006 kaže: Pogledaj post
Dakle, molim savjet iskusnijih: kod nas se radi o mao većem prostoru - dnevni boravak+kuhinja+blagovaonica=sve jedna prostorija, cca 40-ak kvadrata. Koliko sam gledala ovi svi odvlaživači razumnijih cijena su za nešto manje prostore, a kod mnogih niti nema navedena optimalna kvadratura, samo protok zraka/1 h u m3.

Budući da nismo iz Zg, vjerorato bismo nešto naručili on-line, koje su preporuke?
Ja isto imam 38 kvadrata dnevni boravak + blagovaona,kupila sam neki gree Fency odvlaživač rekli su da mu je optimalno 25-30 kvadrata ali on suši ko lud stavim ga u dnevni boravak ujutro ima već pola spremnika vode i nemam više onaj miris vlage cijena mu je 1575 kn i dostavili su mi ga besplatno na adresu,a da ne spominjem koliko mi znači za osušiti veš pogotovo sad kad je ovakvo vrijeme.Kupila sam ga u Zg na Trešnjevci evo link sretno.
http://www.klima-tesar.hr/gree-odvla...aka-i-prostora
biba56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 21:06   #439
Jel istina da će biti nestasica odvlaživača u HRV načula sam da se velike količine šalju u slavoniju i potopljena područja navodno uvezene količine su premašile potražnju. Jel ko zna kaj o tome?Sad bi i moji kupili ali nekog boga čekaju pa se bojim da ih ne nestane.
biba56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 09:17   #440
Možda ih u Osijeku fali, ali u Zagrebu ih ima ko pljeve.

Ovdje se spominju Gree odvlaživači. Njih bi ipak preskočio budući da ih povlače sa tržišta zbog opasnosti od SAMOZAPALJENJA.
http://www.cpsc.gov/en/Recalls/2014/...difier-Recall/
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.