Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 14:23   #5801
Pozdrav svima!

Molila bih vas mišljenje o sljedećim ponudama: da li se bitno razlikuju u kvaliteti s obzirom na različite cijene?

PONUDA 1

PVC šestokomorne stolarija: okvir gealan, okov sigenia, staklo 4-16-4 low-e, vanjske klupčice Alu, unutarnje PVC:

- Trokrilni prozor s roletom 2440x1300 --> 5.600
- Jednokrilni prozor s roletom 750x1000 --> 1.000 (2x)
- Dvokrilni prozor i balkonska vrata s roletom --> 5.480
- Jednokrilni prozor i balkonska vrata s roletom --> 4.100
- ALU klupčice m1 150 (6x)
- PVC klupčice m1 100 (6x)

Ukupno 18.680 HRK (bez PDV-a)


PONUDA 2

PVC stolarija EURO- FUTUR KLASIK (ŠESTERO – KOMORNI PROFIL)
ili PVC EURO FUTUR ELEGANZ (PETERO – KOMORNI PROFIL)
* PVC profil KOMMERLING
* ostakljenje je LOW-e staklom 4+16+4 mm
* okov je Winkhaus autopilot ili GU sa međuprozračivanjem-najkvalitetniji otklopno zaokretni okov na europskom tržištu
* Kvaka secustik protuprovalna marke “Hoppe”

- 1-krilni otklopno zaokretni prozor opremljen roletom u kombinaciji sa 1- krilnim otklopno zaokretnim balk. vratima sa roletom dim. 660x1490 roleta, 760x2270 roleta --> 4.271
- 2-krilni otklopno zaokretni prozor opremljen dvodijelnom roletom u kombinaciji sa 1- krilnim otklopno zaokretnim balk. vratima sa roletom dim. 1620x1460 roleta, 900x2270 roleta --> 6.479
- 3-krilni otklopno zaokretni prozor opremljen trodjelnom roletom dim 2490x1460 roleta --> 5.321
- 1- krilni otklopno zaokretni prozor opremljen roletom dim. 750x1000 --> 1.507 (2x)
- Vanjske alu. prozorske klupice 6,23m --> 1.183
- Unutarnje PVC prozorske klupice 6,23 --> 1.183

Ukupno 21.451 HRK (bez PDV-a)


Puno hvala!
becky bloomwood is offline  
Old 25.08.2014., 17:14   #5802
ponuda br. 2, ali s GU okovom.
DeeJay Dee is offline  
Old 25.08.2014., 22:35   #5803
Prisiljeni smo krenuti u avanturu promjene stolarije pa ću vas malo ugnjaviti.
Dobili smo ponudu od jedne firme iz susjedstva i onda sam xy firmama poslala upit za ponudu. Bitno je reći da do prije tjedan dana nisam imala nikakvog pojma u što se upuštam, nisam znala što je profil, okov, brtva … i što sve te brojke i slova koje su na ponudama znače već sam samo vidjela konačnu cifru. A razlike su velike, ali meni nisu bile usporedive jer svaka ponuda ima svoj set podataka koje ja ne razumijem. Pa sam malo došla da se educiram i čitala sam postove valjda unazad godinu dana.

Stan je u Zgb, na visokom katu u zgradi izgrađenoj krajem 60-ih … znači energetski cetifikat ŽNJ kategorije.
Za jednu sobu trebam dvokrilni prozor + roleta i on je dimenzija 1760 x 1200 s time da se jedna strana može otvarati i na kip.
Obzirom da samo jedann prozor trebam s roletom staviti ću vdje neke od dobivenih ponuda za njega.

Ponuda1
U opisu piše da je profil REHAU, serija ECOSOL DESIGN RD ( 5 komora/RD-dizajn ravnog krila ili 3D-dizaajn zaobljenog krila/uf=1.3 W/m2k; doprozornik ugradbene dubine 70mm-visina 76 mm; ojačanje za krilo/štok pocinčani čelik), a malo niže piše kod profila STAKLARSTVO COMFORTline (??? ) => što to znači?
BOJA => bijelo sa uvučenom sivom brtvom
OKOV => siegenia – Njemačka sustav favorit SI-line; dodatni kotačić u donjoj zoni krila za dugotrajno i lagano zatvaranje prozora; WK-= razred protuprovalne zašite – poluolive Aluminijske Bijele
ISPUNA=> staklo IZO 4mm low-e 1.1+AL16+4mm float+argon
ROLET kutija => REHAU-Njemačka-serija COMFORT DIZAJN PLUS s orifinalnom REHAU IZOLACIJOM unutar kutije. Lamele plašteva roleta su aluminijske punjene PU pjenom
GURTNA: nadgradni automat rolete ( montiran iznutra na okov doprozornika=
ROLETE: automat s gurtnom mini 5m – bijeli; jednodjela roleta –bijelo (da li ovo znači da je jedna roleta za oba krila)
LAMELE => ALU lamela bijela ral 9016 43n mm
Cijena: 2.569,40kn

Ponuda 2
Profil: ALPHACAN ALPHA 70/80
Boja: Bijela
Ispuna: Staklo 4+16+4 mm LOW E + argon
Okov: MACO MULTI - TREND INVISIBLE [Bijela]
Rolete: MEDITERRANEO jednodjelna roleta - Bijela
Lamele: Al lamela bijela
Cijena: 2.176,43 kn

Ponuda 3
Dvodjeli prozor sa roletom: Alphacan 70-80, šest komorno krilo, izolacijsko staklo 4-16-4, sa okovom Maco renominirane firme ALUMINIJSKE LAMELE ROLETE
Cijena: 3.312 kn

Ponuda 4
PROFILI: Roplasto 7001 AD
BOJA: Bijelo
ISPUNA: staklo 4-16-4 Low-e+plin Argon 1,1 w/m2K
ROLETE: Roleta jednodjelna 1P1G - Bijelo
LAMELE: ALU lamela za roletu 38x8.4mm -
Okvir 5 komora,krilo 5 komora,okov Roto Nt sa dodatkom za
ventilaciju,termo staklo
Cijena: 2.086,88 kn

Ponuda 5
PROFILI: Aluplast IDEAL 5000
OKVIR: Okvir 100 mm 150404
KRILO: Krilo 77mm RL 150426
ŠTULP: Štulp 84 mm 160466
LAJSNA: Letvica za staklo 24 mm 120876
PODŠTOK: Podštok 124213
BOJA: BIJELA
ISPUNA: FLOAT 4-16-4 Low-E+argon Ug=1,1 W/m2k
Rw=30dB
OKOV: [MACO] Multi-Matic PZO-K STANDARD
(Sfv./Sfg.) [Bijela.]
Poluoliva Bijela-Marlex
ROLETE: 1 AUTOMAT - 1 PLAŠT - TOP MINI - Bijela.
LAMELE: Lamela AL LUX bijela 39mm
Toplinski koef.iznosi Uw = 1,40 W/m2K
Cijena: 2.385,77kn

Ponuda 6
PROFILI: Aluplast IDEAL 5000
BOJA: BIJELA
ISPUNA: FLOAT 4-16-4 Low-E+argon Ug=1,1 W/m2k
Rw=30dB
ROLETE: 1 AUTOMAT - 1 PLAŠT - TOP MINI - Bijela.
LAMELE: Lamela AL LUX bijela 39mm
Toplinski koef.iznosi Uw = 1,40 W/m2K
Cijena: 2.303,61

Ponuda 7
Dvodijelan Prozor 1760/1230 mm, rv 25 l+d => cijena 1.832 kn
Roletna nadprozorna, PVC lamela bijela 1760x1430mm => cijena 930 kn
U tehničkim podacima govore o:
- PROZOR PRESTIGE SUVREMENO, 6 - komornog okvira je 76 mm, debljina 6 - komornog krila je 84 mmkja imaju 2 ili 3 stakla i 3 brtve
- PROZORI EFORTE - Debljina 6 - komornog okvira je 84 mm, debljina 6 - komornog krila je 84 mm koja imaju 3 stakla i 4 brtve
- Za ovkove nema podataka kao niti za rolete i kutuju
Na kraju ponude stoji: Sustav: ARCADE 5 KOMORNI (71/714mm)
alu distancnik
2 silikonske brtve
Prijenos koeficienta topline: 2-slojni termopan
Ug= 1,1W/m2K (stakla 4/16/4mm) low-e + PLIN ARGON
Uw= 1,3W/m2K
- Boja: BIJELA/BIJELA

Ponuda 8

PROFILI: REHAU ECOSOL DESIGN
OKOV PROZORA: G-U UNIjet okov - Njemaeka, antikorozivna zaštita ferGUard silber, kvaka i vidljivi dijelovi u boji uskla?eni sa bojom profila. Osnovna protuprovalna sigurnost
BOJA: BIJELA
ISPUNA: STAKLO LOW-E 4-16-4 + PLIN (ARGON) Ug =
1.1 W/m2K, Rg=29dB
ROLETE: Roleta jednodjelna
LAMELE: ALU LAMELA – BIJELA
ROLETE: LETZE - bijele (visina kutije 190 ili 210mm), vodilice bijele, PVC lamele bijele, roletne kutije sa toplinskom
izolacijom - izolacijski klin, pogon na gurntu, mogua nost ugradnje rolo komarnika.
!!! Svi profili prozora i vrata, kao i roletnih kutija su ojaeani odgovarajuaim pocineanim eelienim profilima po cijeloj dužini sukladno sa tehniekim smjernicama za proizvodnju prozora od REHAU profila!!!

Cijena: 2.374,15 KN



Ponude su dobivene od Staklo Sisak ( za njih nisam čitala dobra iskustva, ali je ponuda s najviše informacija), Marmil, Trgovina Hanžek, Rozamont, Stolarija Brezović (kvalitetna ponuda s dosta informacija), SeCon, Marlex, Juraj centar.
Ilsad mi još uvijek nije odgovorio. Još ću poslati na par adresa.
na par ponuda poslala sam dodatne upite i u principu su odgovori bahati, a neki mi nisu ni ordovorili. Ponude su vrlo neprofesionalno odrađene. Ono po rhvatski,samo ti plati, ništ ne pitaj i ne reklamiraj. Kako se kod nas radi o investiciji od cca 12.000 kn naravno da ću pitati i gnjaviti.

Cijenila bih Vaše mišljenje oko ponude, cijene i naravno oko firmi kojima sam poslala upite.
Marlea is offline  
Old 25.08.2014., 23:14   #5804
Pretpostavljam da znam koja firme se krije u ponudama 2 i 3
Ja sam uzela taj profil i okove i super sam zadovoljna
Takoder, firma je odradila sve po psu


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 25.08.2014., 23:25   #5805
Ako ti nije problem daj pm-ni koja je firma radila kod tebe jer ponuda 3 mi je poslala dosta šture informacije (a i velika je razlika u cijeni u odnosu na druge). Zapravo većina ponude je samohvaljenje ( mi super, mi odlični ...blabla) i na moj dodatni upit su mi, onak, glupo zapravo nepofesionalno odgovorili.
Ne kažem ja da su moja pitanja jaako pametna
S druge strane na ponudama je rečenica: Nepoznavanje ponude, njezinih osobina ili nejasnoća ne mogu biti uzrok za naknadu reklamaciju. :P
Marlea is offline  
Old 26.08.2014., 07:21   #5806
Eh, da .. i ja sam isto zapitkivao ovo i ono, pa ili nisam dobio odgovor, ili su mi odgovarali sa ponudama totalno ne odgovorivši na pola pitanja.
Mislim da je najidealnije doći kod jih i pitati
Ali, da .. totalno bahato :

Da pitam ja pitanje: dali je šitina prozora od 180 cm zgodnija za dva krila ili tri krila prozora? Neki su mi rekli da okov bez beda drži 2 krila, ali opet s druge strane sam vidio dosta prozora te širine koji su se objesili.
Netko mi je rekao da ta širina nije zgodna jer kada otvoriš prozor, zauzme ti pola prostorije.
Ima li netko takva krila na PVC stolariji?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 26.08.2014., 13:10   #5807
Imam sad 2 ponude na koje ću vjerojatno ići ukoliko ne upadne nešto drugo.

Jedna je iz Ivete, a druga iz Troha-Dila

Koju od te dvije mi preporučujete i zašto???

IVETA:

http://i61.tinypic.com/r936he.png

TROHA DIL:

http://i58.tinypic.com/352f0n7.png

Zanima me koji je bolji profil/okovi/stakla/rolete... Kupujem više stvari, ovo sam samo stavio okvirno da vidite od čeg se ponuda sastoji. Razlika u cijeni je skoro pa nebitna. 500kn više ako uzimam bez roleta, i 100kn više ako uzimam sa roletama. Cijena je u oba slučaja viša u Iveti...

Očito da su rolete nešto jeftinije u Iveti. U svakom slučaju bio bi zahvalan ako bi mi pomogli s ovim.... U Iveti kažu da je profil A klasa (ako ovaj SOFTLINE 70 AD je klasa A??), dok u Troha-Dilu šute o tome, pa pretpostavljam da je možda B (Salamander SL Eco)? Također profil iz trohadila je 76, dok je iz ivete 70 ako se dobro kužim???
Kakve su brtve na ovim profilima? Okovi??? Kutije i rolete?

Zahvaljujem se na svakoj pomoći...

Zadnje uređivanje lllnuclearlll : 26.08.2014. at 14:12.
lllnuclearlll is offline  
Old 26.08.2014., 19:26   #5808
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Imam sad 2 ponude na koje ću vjerojatno ići ukoliko ne upadne nešto drugo.

Jedna je iz Ivete, a druga iz Troha-Dila

Koju od te dvije mi preporučujete i zašto???

IVETA:

http://i61.tinypic.com/r936he.png

TROHA DIL:

http://i58.tinypic.com/352f0n7.png

Zanima me koji je bolji profil/okovi/stakla/rolete... Kupujem više stvari, ovo sam samo stavio okvirno da vidite od čeg se ponuda sastoji. Razlika u cijeni je skoro pa nebitna. 500kn više ako uzimam bez roleta, i 100kn više ako uzimam sa roletama. Cijena je u oba slučaja viša u Iveti...

Očito da su rolete nešto jeftinije u Iveti. U svakom slučaju bio bi zahvalan ako bi mi pomogli s ovim.... U Iveti kažu da je profil A klasa (ako ovaj SOFTLINE 70 AD je klasa A??), dok u Troha-Dilu šute o tome, pa pretpostavljam da je možda B (Salamander SL Eco)? Također profil iz trohadila je 76, dok je iz ivete 70 ako se dobro kužim???
Kakve su brtve na ovim profilima? Okovi??? Kutije i rolete?

Zahvaljujem se na svakoj pomoći...
Previše si zabrijao. kakva a klasa profila? O čemu ti pišes. Najbitnije ti je koliko se topline provodi. Odi u dućan i pitaj pitanja. Oba profila su dobra kao i izvođači radova. To su renomirane firme. A ovo da u trohi šute i da je zbog toga profil b klase molim te mi objasni što ti to znači? B i a klasa. Sorry ali previše si malo udubio se u detalje. Jesi li ti uživo vidio te profile? Ili samo na internetu. Previše očekujes od nas. To je moje mišljenje
Stakla svi uzimaju od Gorica staklo. Nema drugog proizvođača u Zagrebu.
sharky_cro is offline  
Old 26.08.2014., 20:05   #5809
Pa najosnovnija i prva podjela PVC profila je po klasama (debljina stjenke profila, kompozicija materijala) gdje god sam bilo što čitao o PVCu...Uživo sam vidio trohine, al što to meni vrijedi kad nemam iskustva s tim.

Uglavnom, što se mene tiče lakše mi je kupiti u triha-dilu. Ukoliko je stvar ista/slična s ove 2 ponude, onda je problem rješen...

Pitao sam samo da mi pojasnite koja od ove 2 ponude je bolje jer se ne mogu odlučiti (profili/okovi/stakla su ajd standardna kod svih/kutije za rolete) Ukoliko je isto/slično, onda idem u troha-dil ovih dana i to je to


Još me jedino zanima koliko kutija za rolete smanjuje zvučnu/toplinsku izolaciju?

Zadnje uređivanje lllnuclearlll : 26.08.2014. at 20:14.
lllnuclearlll is offline  
Old 26.08.2014., 21:24   #5810
To s klasom sam i ja naišla educirajući se

"Prema europskoj normi EN 12608:2004 s obzirom na debljinu vanjskih stijenki, PVC profili se klasificiraju u tri klase: A, B i C. Kod A klase profila, "

http://www.stolarijapvc.hr/prozori-pvc
Marlea is offline  
Old 26.08.2014., 22:38   #5811
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
koliko sam ja primjetio 3slojno staklo diže cijenu minimalno, tj. oko 150-200 kuna po prozoru.
Prednost 3slojnog je također što se lowe premaz "maže" na dva stakla, za razliku od 2slojnih gdje se maže na jedno staklo.

Kolika je to razlika na izolaciju ne znam, ali znam da staklo zauzima značajno više prostora nego sami profil. Ja bih osobno rađe uzeo 3slojna stakla nego deblji profil.
Samo da razjasnimo terminologiju da ne bi bilo zabune, ovo o čemu pišeš je 3-dijelno staklo, dakle između svakog stakla postoji zračni razmak (ili plin) .

Višeslojna stakla se sastoje od najmanje, ali uglavnom 2 međusobno "lijepljena" stakla a između je vrlo tanak sloj polimera. Kolokvijalno se nazivaju lamistal i razlika u cijeni je bitno veća nego 150-200 kn/m2
ssm is offline  
Old 26.08.2014., 23:16   #5812
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Pa najosnovnija i prva podjela PVC profila je po klasama (debljina stjenke profila, kompozicija materijala) gdje god sam bilo što čitao o PVCu...Uživo sam vidio trohine, al što to meni vrijedi kad nemam iskustva s tim.

Uglavnom, što se mene tiče lakše mi je kupiti u triha-dilu. Ukoliko je stvar ista/slična s ove 2 ponude, onda je problem rješen...

Pitao sam samo da mi pojasnite koja od ove 2 ponude je bolje jer se ne mogu odlučiti (profili/okovi/stakla su ajd standardna kod svih/kutije za rolete) Ukoliko je isto/slično, onda idem u troha-dil ovih dana i to je to


Još me jedino zanima koliko kutija za rolete smanjuje zvučnu/toplinsku izolaciju?
Sa trohom ne možeš pogriješiti. To je jedna od najdugovječnijih poduzeća na hr tržištu sa izvrsnim poslovanjem.
Što se tiče roleta,to je kao i staklo. Svi oni uzimaju i rezu iste rolete na mjere. Uzmi alu jer su punjene pjenom,samim time bolje izolirane,manje buke. Ono što čini razliku za buku su stakla. Jer zauzimaju najveću površinu. Uzmi 3 sloja,nemoj štedit na gluposti. Svaki ozbiljniji arhitekt će ti reći da staviš 3 slojno jer je to već standard. Ti kako hoćeš.
sharky_cro is offline  
Old 26.08.2014., 23:27   #5813
PVC stolarija

Ono kaj sam ja za Trohu još pred x godina čul (u doba onih masovnih tv reklama na HTV-u), kad su bili opće jedni od rijetkih u tom biznisu, je u sferi - fala, ali ne fala, bjež glavom bez obzira.
Velim, samo prenosim tuđa iskustva nekih mojih, ne mora bit da je i danas tako, možda se fakat i je promijenilo nekaj na bolje..
Inače, za star(ij)e objekte, troslojno staklo nije standard.

ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 27.08.2014., 07:34   #5814
Baš sam jučer postavljao rolete na jedne prozore koje su postavljali Troha Dil, i ne znam dali se to tako radi, ali ostavili su sve nezaštićeno bez ikakvih lajsni ili bilo čega: vidi se pur pjena i izvana, a i iznutra (ljudi su naljepili neke lajsne).
Sad, kako ljudi imaju novaca, čudno mi je da im nisu rekli da bi trebali platiti nekoga da im obradi špaletu izvana i postavi klupčice, jer mislim da im nebi bio bed to platiti. ili zkaaj barem nisu oni kod montaže zalijepili one PVC lajsne kaj se stavljaju da prekriju pur pjenu

Ja sam od njih neki dan tražio ponudu, koja je stigla nakon više od tjedan dana, i bila je oko 5000 kn skuplja od drugih ponuda kaj sam dobio ( 18tk - 23tk)
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 27.08.2014., 13:26   #5815
[QUOTE=lllnuclearlll;51298102....

Još me jedino zanima koliko kutija za rolete smanjuje zvučnu/toplinsku izolaciju?[/QUOTE]

Smanjuje, koliko sam čitao neki ne stavljaju ni stiropor u kutije. Važna napomena , stiropor NIJE zvučni izolator. Za zvučne izolacije idu dodatni ulošci koji povećavaju izolaciju.


Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Baš sam jučer postavljao rolete na jedne prozore koje su postavljali Troha Dil, i ne znam dali se to tako radi, ali ostavili su sve nezaštićeno bez ikakvih lajsni ili bilo čega: vidi se pur pjena i izvana, a i iznutra (ljudi su naljepili neke lajsne).
Sad, kako ljudi imaju novaca, čudno mi je da im nisu rekli da bi trebali platiti nekoga da im obradi špaletu izvana i postavi klupčice, jer mislim da im nebi bio bed to platiti. ili zkaaj barem nisu oni kod montaže zalijepili one PVC lajsne kaj se stavljaju da prekriju pur pjenu

Ja sam od njih neki dan tražio ponudu, koja je stigla nakon više od tjedan dana, i bila je oko 5000 kn skuplja od drugih ponuda kaj sam dobio ( 18tk - 23tk)

E o tome sam trubio ovdje. Ništa se ne podrazumijeva. Pažljivo čitajte ponude i ugovore. Ne plaćajte avanse ukoliko nije sve 100 % napisano. Ukoliko nije jasno , pitajet 100 puta. Ne nasjedajte na priče da će neki dio posla napraviti neko drugi. Dobro provjerite što je monterski dio posla, što zidarski a što malerski dio posla. Kad je ponuda super povoljna , pitajte se zašto i čega nema u ponudi.

Dosta je bilo govora o tome da će većina profila i okova zadovoljiti, ali i najbolji (najskuplji ) profil netko može zaje .., sa lošom ili neadekvatnom ugradnjom. Kao što netko reče , najbolje je otići u radionu i pričati sa monterima i sa onim tko radi ponudu. Mislim, nisu to mali novci koje dajete.
ssm is offline  
Old 27.08.2014., 22:04   #5816
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post
Ako ti nije problem daj pm-ni koja je firma radila kod tebe jer ponuda 3 mi je poslala dosta šture informacije (a i velika je razlika u cijeni u odnosu na druge). Zapravo većina ponude je samohvaljenje ( mi super, mi odlični ...blabla) i na moj dodatni upit su mi, onak, glupo zapravo nepofesionalno odgovorili.
Ne kažem ja da su moja pitanja jaako pametna
S druge strane na ponudama je rečenica: Nepoznavanje ponude, njezinih osobina ili nejasnoća ne mogu biti uzrok za naknadu reklamaciju. :P
Da li su to cjene sa ugradnjom i obradom špaleta?
maranzano is offline  
Old 28.08.2014., 06:20   #5817
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post


E o tome sam trubio ovdje. Ništa se ne podrazumijeva. Pažljivo čitajte ponude i ugovore. Ne plaćajte avanse ukoliko nije sve 100 % napisano. Ukoliko nije jasno , pitajet 100 puta. Ne nasjedajte na priče da će neki dio posla napraviti neko drugi. Dobro provjerite što je monterski dio posla, što zidarski a što malerski dio posla. Kad je ponuda super povoljna , pitajte se zašto i čega nema u ponudi.

Dosta je bilo govora o tome da će većina profila i okova zadovoljiti, ali i najbolji (najskuplji ) profil netko može zaje .., sa lošom ili neadekvatnom ugradnjom. Kao što netko reče , najbolje je otići u radionu i pričati sa monterima i sa onim tko radi ponudu. Mislim, nisu to mali novci koje dajete.

Ma shvaćam ja to. Meni je u ovom slučaju bilo najčudnije to kaj ljudi imaju novaca, i kada sam dogovarao posao sa njima (ja sam im montirao rolete), bilo im je najbitnije da sve bude super kvalitetno i kak spada, cijena ih nije brinula.
Zato mi nije jasno kako to da nemaju barem naljepljene lajsne izvana, ako ništa drugo.
A kaj je najbolje rekli su mi da im je Troha Dil radila prozore i u drugom stanu (stanovima?), i da su super turbo zadovoljni.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 28.08.2014., 11:52   #5818
Pa generalno gledano, ne očekujem od montera ništa osim da mi kvalitetno ugrade stolariju. Ostale radove oko zidova s unutarnje i vanjske strane ću napravit sam... To im i nije u opisu posla...
lllnuclearlll is offline  
Old 28.08.2014., 14:11   #5819
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Pa generalno gledano, ne očekujem od montera ništa osim da mi kvalitetno ugrade stolariju. Ostale radove oko zidova s unutarnje i vanjske strane ću napravit sam... To im i nije u opisu posla...

Štima, ali to ne mijenja bit stvari da obim radova mora biti napisan u ponudi /ugovoru. Ne smije biti mjesta slobodnoj interpretaciji a naročito onome "pa zna se što tko radi...". na kraju su mi došli "knauferi" i rekli da uvijek oni na kraju naje ... jer sve prvo moraju počistiti, pa gletanje , itd... Ja sam iz druge branše pa na to možda gledam drugim očima.

Inače, ako znaš sam srediti fasadu, što će ti netko da ti ugradi prozore ? osobno , kod mojih montera nisam uočio neke rocket science tehnologije u vezi toga. No trebao mi je kompletan posao pa sam u odabiru bio prilično rigorozan, u uži izbor ušli samo oni koji su radili na takvom objektu i imali kompletnu ekipu za sve radove (uz ostale uvjete). Objekt je inače malo složeniji nego klasična gradnja, pa kod nekih susjeda čiji majstori nisu dobro gledali i mjerili sad puše sve u šesnaest.
ssm is offline  
Old 28.08.2014., 14:31   #5820
Montaža je u cijeni gdje sam god gledao. I samo na taj način ide garancija, dakle ako oni montiraju... A i nemam iskustva s montažom PVC stolarije, pa nek mi montiraju slobodno... Iznutra ću pregletati sam i pokrečit i postavit klupčice. a izvana će u budućem razdoblju ići stiropor fasada tak da mi to nije bitno još.

Al generalno se slažem da bi bilo korektno napisati što se podrazumjeva pod montažu, pa tek onda platiti ponudu kad su sve stavke jasne i ugovorene...
lllnuclearlll is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.