Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2014., 23:15   #3841
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Domprojekt radi montažne i od zidova od cigle, koliko se sjećam.
Za beton ne znam.
Radilo se kompa više ne....Oče zidari da udaraju....kažu uzimas nam kruh iz usta....a za drvenjare nisu tolko upoznati....pa može proć..hehe..

Zadnje uređivanje beellii : 02.06.2014. at 23:16. Reason: nedovrseno...
beellii is offline  
Old 13.06.2014., 21:17   #3842
Quote:
beellii kaže: Pogledaj post
Radilo se kompa više ne....Oče zidari da udaraju....kažu uzimas nam kruh iz usta....a za drvenjare nisu tolko upoznati....pa može proć..hehe..
Beellii mozete li odgovoriti na privatnu poruku koju sam vam poslao?
barinjo2 is offline  
Old 13.06.2014., 21:28   #3843
Ove nove montažne su prava stvar. Ne bih imao problem da živim u nekoj.
El Mero is offline  
Old 20.06.2014., 10:08   #3844
Quote:
paranormalni kaže: Pogledaj post
Je li gradi tko armirano-betonske montažne kuće u HR?
Dakle ne na bazi drva.?
Nesto sam bio surfo i naso na stranicama "Beton Lučko" da rade sad nisam siguran dali je poro beton ili klasicni.
gogo2409 is offline  
Old 20.07.2014., 21:21   #3845
Pozdrav štrumpfovi :-) gradi li se išta na forumu?

Htio bih reći da sam nedavno imao priliku vidjeti kako niče jedna Domprojektova kuća - bio sam u Opatiji s komorom, pa me kolega zvao da dođem vidjeti.
Mogu reći da sam bio vrlo zadovoljan viđenim. Baš su u Opatiji prezentirali novi cnc obradni centar, pa sam mogao i uživo vidjeti rezultate te tehnologije. Zaista je vidljivo koliki je napredak ostvaren i koliko sve to bolje izgleda od ručne obrade drva koja je vani već dugo totalno passe.
Kuća je postavljena u danu, s tim da su svi elementi zaista imali perfect fit! To se traži
Ova cnc tehnologija je doista jedna važna tematika s kojom bi forumaši trebali biti upoznati.
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 21.07.2014., 01:02   #3846
Zašto admini brišu postove ljudi koji upozoravaju na reklamiranje?
Zašto admini ne trajno baniraju ljude koji reklamiraju svoje firme i koji imaju više nickova na forumu?
bruce80 is offline  
Old 21.07.2014., 08:38   #3847
ma, smiješni su. Neka mi i ovo izbrišu. Čak sam i preko pp dobio na znanje da je ono reklama. Čovjek mi napiše da im jedna firma "nije legla". Ovdje bi trebali pisati samo oni koji imaju montažne kuće (iskustva, savjeti, mišljenja..) i oni koje to interesira za izgraditi .Bravo administratori
mkovac67 is offline  
Old 21.07.2014., 20:28   #3848
Dečki, smirite živce. Nemojte praviti lošu atmosferu na ovoj temi s takvim nabrijanim ponašanjem.

Ni jedan ni drugi niste mjerodavni za govoriti o tome tko je na ovoj temi dobrodošao, a tko ne. Ovako ispadate obični zviždači temeljem osobnih insinuacija.

Vezano za ovo s reklamiranjem: čini mi se da vi kao pravi forumaši malo previše dajete na vrijednosti forumu kao platformi za reklamiranje, pa svaki post u kojem se nešto pozitivno napiše promatrate kao reklamu.

Pišem iz svog znanja i iskustva i nadalje ću pisati i pomoći svima kojima bude trebalo. Vama sve najbolje!
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 22.07.2014., 01:03   #3849
A ti papa štrumf ili tratinčico ili beellii ili iza kojeg nicka se već skrivaš nemoj dolaziti ovdje da bi inkognito reklamirao svoju firmu već vodi jednu otvorenu raspravu kao što je mkovac67 rekao.
Razgovaraj o tehnikama građenja, o materijalima, o nedostacima i sl. Ti tvoji postovi su presmješni.

Uostalom ne znam zašto admini ne baniraju osobe koje se skrivaju iza više nickova..

Zadnje uređivanje bruce80 : 22.07.2014. at 01:04. Reason: ispravak..
bruce80 is offline  
Old 23.07.2014., 15:06   #3850
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
A ti nemoj dolaziti ovdje da bi inkognito reklamirao svoju firmu već vodi jednu otvorenu raspravu kao što je mkovac67 rekao.
Razgovaraj o tehnikama građenja, o materijalima, o nedostacima i sl. Ti tvoji postovi su presmješni.
Nemam poremećaj ličnosti - dovoljan mi je i jedan lik, hvala na brizi Reklamiranje sam već komentirao, pametnom jednom dosta.
Ovdje razgovaram o propisanoj tematici - građenju montažne kuće, a tvoje upute su sasvim suvišne i apsolutno me interesiraju ne.
Kao što sam rekao - i nadalje ću svojim znanjem i iskustvom pomoći svima kojima bude trebalo, a tebi preporučujem neku sportsku aktivnost za izbacivanje negativne energije.

Ono što je bitno je da se hrvatsko tržište razvija, te je značajno uznapredovalo po pitanju građenja montažnih kuća uvođenjem cnc obrade drva i time se u potpunosti izjednačava s tvrtkama iz susjednih nam država
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 31.07.2014., 11:45   #3851
Odlična!

Montažna modularna drvena kuća

http://domidizajn.jutarnji.hr/arhite...rskim-bregima/



MaryM is offline  
Old 31.07.2014., 17:03   #3852
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Odlična!

Montažna modularna drvena kuća

http://domidizajn.jutarnji.hr/arhite...rskim-bregima/
Zanimljivo izgleda, međutim kako si i sama napisala, radi se o modularnoj kući.
Kod Klik Doma je koncepcija zamišljena na način da se drveni elementi postavljaju u točno određenom rasteru (120 cm), a kupac bi trebao iz ponuđenih elemenata odabrati recimo kuhinju, kupaonicu, stubište i prilagoditi se sistemu gradnje.

Time se smanjuju umjetnička sloboda i individualnost pri projektiranju građevina, tako da po meni sistem nije konkurentan suvremenoj montažnoj gradnji i proizvođačima.

Fotke bi trebalo stavljati kao thumbnailse, a ne u punoj veličini
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 31.07.2014., 19:56   #3853
Hahahhhhh, ajmo sad još netko iz neke druge konkurentske firme da popljuje sve to... Lol
imeiprezime is offline  
Old 02.08.2014., 22:08   #3854
Quote:
Papa Štrumpf kaže: Pogledaj post
Time se smanjuju umjetnička sloboda i individualnost pri projektiranju građevina, tako da po meni sistem nije konkurentan suvremenoj montažnoj gradnji i proizvođačima.
Nekad to nije loše, nedavno kad sam vidjela montažnu kuću u Lovranu ostala sam u teškom šoku od broja raznih drvenih dekora (6 ili7) koji se tuku jedan s drugim, a sve ispred platna deko kamena.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 03.08.2014., 18:52   #3855
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Nekad to nije loše, nedavno kad sam vidjela montažnu kuću u Lovranu ostala sam u teškom šoku od broja raznih drvenih dekora (6 ili7) koji se tuku jedan s drugim, a sve ispred platna deko kamena.
Super si to rekla... Kič nije vezan samo za montažne kuće, nego za mentalitet investitora Arhitekti bi trebali usmjeravati investitore prema dobrim rješenjima, ali ljudi često imaju svoje zamisli od kojih ne odstupaju.

Većina firmi ima ponuđena svoja tipska rješenja koja su prihvatljiva, dok je Klik vezan za modul od 120 cm, što je u biti tehnologija rađena prije 30ak godina. Kuće su se radile iz niza malih predgotovljenih panela, koji su se na terenu montirali u cjelinu. Sad su ti paneli znatno veći, nisu standardizirani, te ima znatno manje spojeva.

@imeiprezime: Takve komentare slobodno zadrži za sebe. Nisam na tom levelu.
Kad budeš imao neki konstruktivan komentar ili pitanje, tu sam
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 03.08.2014., 20:29   #3856
Ma ti si na jebeno visokom levelu kad uspoređuješ kruške i jabuke pa tvrdiš da se od krušaka me može napravit štrudla od jabuka... Tak da ne valjaju baš te kruške u usporedbi s jabukama...
imeiprezime is offline  
Old 27.08.2014., 13:41   #3857
pozdrav svima,

imam pitanje... pošto planiram izgradnju kuće zanimalo bi koja je stvarna razlika u potrošnji (struja, grijanja...) jedne montažne kuće (recimo... http://www.tutis.hr/vas-dom/tutis/hr...e-kuce/katalog) u odnosu na kvalitetno izgrađenu zidanu kuću sa kak se spada fasadom i stolarijom?

čito sam tu po forumu svašta iako nemogu naći ništa konkretno novijeg datuma, sve tamo 2010 g.

moja razmišljanja su da potrošnja nebi trebala biti puno različita ? jesam li u pravu?
Serafian is offline  
Old 31.08.2014., 15:49   #3858
Quote:
Serafian kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

imam pitanje... pošto planiram izgradnju kuće zanimalo bi koja je stvarna razlika u potrošnji (struja, grijanja...) jedne montažne kuće (recimo... http://www.tutis.hr/vas-dom/tutis/hr...e-kuce/katalog) u odnosu na kvalitetno izgrađenu zidanu kuću sa kak se spada fasadom i stolarijom?

čito sam tu po forumu svašta iako nemogu naći ništa konkretno novijeg datuma, sve tamo 2010 g.

moja razmišljanja su da potrošnja nebi trebala biti puno različita ? jesam li u pravu?
Evo ti jedan noviji link pa prosudi sam

http://www.montazneidrvenekuce.info/...ane-gradnje/98
drazen33 is offline  
Old 01.09.2014., 09:15   #3859
Quote:
drazen33 kaže: Pogledaj post
Evo ti jedan noviji link pa prosudi sam

http://www.montazneidrvenekuce.info/...ane-gradnje/98
Iako živim u montažnoj niskoenergetskoj kući ova usporedba je smiješna. Zašto samo 4 cm stiropora na klasičnu gradnju. Uglavnom se stavlja deblji stiropor
mkovac67 is offline  
Old 01.09.2014., 15:06   #3860
Quote:
drazen33 kaže: Pogledaj post
Evo ti jedan noviji link pa prosudi sam

http://www.montazneidrvenekuce.info/...ane-gradnje/98
Loša usporedba.
Ja stavio porotherm 30cm plus 15cm stiropor i 2cm ručne žbuke
Josip1978 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.