Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 15:43   #481
Ok hvala.. dakle nema problema!
shaolin_fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:26   #482
A sta covjek da radi ako sazna da u svom okruzenju ima psihopatu,a ne moze nikako da ga izbjegne ? ,on moze cijeli dan da manipulise sa nekim,da ga malterita,a znamo da nekakav sukob sa njima ne pomaze,samo odmaze.
FaBregas33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:28   #483
Quote:
FaBregas33 kaže: Pogledaj post
A sta covjek da radi ako sazna da u svom okruzenju ima psihopatu,a ne moze nikako da ga izbjegne ? ,on moze cijeli dan da manipulise sa nekim,da ga malterita,a znamo da nekakav sukob sa njima ne pomaze,samo odmaze.
Ništa.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 01:03   #484
Quote:
FaBregas33 kaže: Pogledaj post
A sta covjek da radi ako sazna da u svom okruzenju ima psihopatu,a ne moze nikako da ga izbjegne ? ,on moze cijeli dan da manipulise sa nekim,da ga malterita,a znamo da nekakav sukob sa njima ne pomaze,samo odmaze.
Jel mozes malo opisati u kakvom okruzenju? Da li ti je sef na poslu ili nekakva konkurencija? U svim drugim situacijama savrsena obrana je to da poslozis samog sebe u glavi, odnosno da ti kao 1. nije niti malo stalo do doticnog psihopata ni njegovog misljenja i njegovih osjecaja i potreba, i kao 2. da budes jako sumnjicav prema svemu sto radi i govori, i u najmanje 99% slucajeva ignoriraj/ne shvacaj ozbiljno sve sto izadje iz njegovih usta.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 21:34   #485
Quote:
shaolin_fist kaže: Pogledaj post
Sumnjam da se to tako radi, i nije za mene nego za jednu osobu koju znam. I sigurno bi i toj osobi bilo neugodno tako nešto napraviti. Zar nema nekih anonimnih načina da se to testiranje napravi?
Pa googlaj Self-Assessment on Psychopathy, pa nek ispuni. Al' rosey dobro veli da se ide doktoru ako se sumnja na poremečaj koji mu radi probleme u životu.
__________________
Popni se na planine i poslušaj što će ti reći. Njihov će te mir obaviti poput sunca koje grli krošnje. Vjetar će te opiti svježinom, oluje ti uliti novu snagu, a brige odlepršati poput jesenjeg lišća.
handenl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 10:38   #486
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Jel mozes malo opisati u kakvom okruzenju? Da li ti je sef na poslu ili nekakva konkurencija? U svim drugim situacijama savrsena obrana je to da poslozis samog sebe u glavi, odnosno da ti kao 1. nije niti malo stalo do doticnog psihopata ni njegovog misljenja i njegovih osjecaja i potreba, i kao 2. da budes jako sumnjicav prema svemu sto radi i govori, i u najmanje 99% slucajeva ignoriraj/ne shvacaj ozbiljno sve sto izadje iz njegovih usta.

Slazem se, dakle ovo se slazen kad su situacije obiteljske ili susjedske, dosza ljudi ima iskustva s susjedima ili članovima obitelji koji rade dišpete (u inat drugima će nseto napravit samo da isprovociraju i nanesu bol)
Prema takvima ne triba imat milosti nego vratit isto mjerom , tj. počet gnjavit psihopata bez trunke nerviranja i analiziranja kako ce se on osjecat..
napad je najbolja obrana.. mislin da ce se onda i utjecaj psihopata msanjit jer sve dok pustas toj osobi i idesa niz dlaku dajes mu snagu..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 20:45   #487
Pogledajte dokumentrac "I Am Fishead" da vidite proširenu definiciju psihopatije.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 00:21   #488
jel ovo psihopat ili sociopat i zasto?

https://www.youtube.com/watch?v=94FkqE6oihs
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 00:57   #489
nemrem shvatit bas rezultate testiranja ovog.. neka pomoc mozda ? dobio sam Se-Am-Gr-Ap-En/Ti-Hn-Hs-Ad-Sn-As
robovlasniik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 10:12   #490
Koliko ima psihopata u Hrvatskoj:

Quote:
U općoj populaciji planete – 4 od stotinu ljudi su psihopati. Prema tome, u Hrvatskoj među nama živi otprilike 170 000 psihopata.
http://zvono-istine.org/psihopati-medu-nama/

i onda se ljudi čude što je sve pokradeno i korumpirano od Sabora do Caritasa.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 12:04   #491
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
Koliko ima psihopata u Hrvatskoj:


http://zvono-istine.org/psihopati-medu-nama/

i onda se ljudi čude što je sve pokradeno i korumpirano od Sabora do Caritasa.
Ma da, oni su krivi za sve, ostali ljudi su dobrice...
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 08:59   #492
Šta kada si na meti psihopate ?

U kasliću sam dobila seksi anonimnu poruku. Mislim, stvarno ne znam tko bi to bio... jer da znam sigurno ne bi tražila pomoć preko foruma, nego bi se obračunala sa čovjekom. Bilo je jako neugodno, jer je moj muž otvorio kaslić i dočekao me u stanu sa porukom https://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif
Jel ja imam kakva prava na privatni život, a da mi se nitko ne miješa...? Mislim jel mogu tražiti kakvu pomoć policije ili...?? http://www.pic4ever.com/images/gaah.gif
gloria988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 09:03   #493
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Ma da, oni su krivi za sve, ostali ljudi su dobrice...
U usporedbi da - nebo i zemlja je razlika.

Neiteligentni psihopat postaje sitan kradljivac, zlostavljač životinja, korumpirani službenik, ubojica i sl.

Inteligentni psihopat postaje političar, financijski prevarant, sudac, masovni ubojica po zapovjednoj odgovornosti i sl.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 09:06   #494
Quote:
gloria988 kaže: Pogledaj post
U kasliću sam dobila seksi anonimnu poruku. Mislim, stvarno ne znam tko bi to bio... jer da znam sigurno ne bi tražila pomoć preko foruma, nego bi se obračunala sa čovjekom. Bilo je jako neugodno, jer je moj muž otvorio kaslić i dočekao me u stanu sa porukom https://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif
Jel ja imam kakva prava na privatni život, a da mi se nitko ne miješa...? Mislim jel mogu tražiti kakvu pomoć policije ili...?? http://www.pic4ever.com/images/gaah.gif
Na forumu ti nitko ne moze pomoci u vezi tvog slucaja, osobito ne na ovoj temi.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 09:20   #495
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Na forumu ti nitko ne moze pomoci u vezi tvog slucaja, osobito ne na ovoj temi.
Hvala, uopće na odgovoru... Stvarno sam jako tužna...Imam muža s kojim sam stvarno sretna i nemam niti najmanjeg razloga za uništiti sve to šta sam godinama stvarala, ali takva poruka stvarno zdrma povjerenje iz temelja...
gloria988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 11:21   #496
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
U usporedbi da - nebo i zemlja je razlika.

Neiteligentni psihopat postaje sitan kradljivac, zlostavljač životinja, korumpirani službenik, ubojica i sl.

Inteligentni psihopat postaje političar, financijski prevarant, sudac, masovni ubojica po zapovjednoj odgovornosti i sl.
To im je sudbina kazes?
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 11:23   #497
Quote:
gloria988 kaže: Pogledaj post
Hvala, uopće na odgovoru... Stvarno sam jako tužna...Imam muža s kojim sam stvarno sretna i nemam niti najmanjeg razloga za uništiti sve to šta sam godinama stvarala, ali takva poruka stvarno zdrma povjerenje iz temelja...
kakva poruka?
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 22:07   #498
Tesko je shvatiti ako se ne proucava i ne shvati takav ozbiljan poremecaj osobnosti, koliko je moguce i do koje mjere ne razumjeti na prvom mjestu psihopatu.

Na kraju svega ostaje pitanje nakon mojeg detaljnog proucavanja - da li se do tih osoba nemoze ikako doci, koliko god da se trudis, koliko god da se dajes, meni se cini da je to stanje permanentno i trajno i da pomoci nema. Da li postoji negdje zabiljezen slucaj da je psihopat/kinja uspjesno izljecen/a i da napokon moze realno i stvarno sagledati ono sto cini? Moze li se takav teski oblik emocionalnog invaliditeta nekako zaljeciti, izljeciti?

Zrtve koje se nadu u tim mrezama su skrsene potpuno, frustirane, razocarane, ranjene, isisane energetski i ne razumiju sto se stvarno desava ako se ozbiljno ne pozabave takvom literaturom koja ce malo po malo uz sve kockice posloziti stvar do razumljivog.

Postoji li psihopat/kinja koji je zadobila empatiju, osjecaje, suosjecanje, koji vise ne lazu, koji shvacaju sto rade drugima i pritom osjecaju sazaljenje i kajanje? Da li je to uopce moguce?

Zadnje uređivanje Garys : 12.02.2015. at 22:13.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 10:12   #499
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
T
Postoji li psihopat/kinja koji je zadobila empatiju, osjecaje, suosjecanje, koji vise ne lazu, koji shvacaju sto rade drugima i pritom osjecaju sazaljenje i kajanje? Da li je to uopce moguce?
U pitanju si dala i sam odgovor. Dakle, nemoguće je od njih očekivati empatiju i iskrenost ........onda bi valjda bili "normalni".
Svaki pokušaj da surađujete sa njima, na obostrano zadovoljstvo, je mission impossible jer će svaku priliku iskoristiti za samopromociju i zadovoljenje vlastitih bolesnih potreba. Upravo nadprosječna intelegencija omogućava im nevjerojatno velik broj manipulacija sa labilnim i podčinjenim osobama koje vrlo često i nisu toga svijesne.

Neke karakteristike uzete iz stručne literature:

-SLATKORJEČIVOST I POVRŠINSKI ŠARM – tendencija finoći i uglađenosti; privlačnost, šarmantnost; glatkost i tečnost govora. Šarm ni u kom slučaju ne sadrži u sebi tragove stida, samo-svjesnosti, niti ispoljava strah od bilo čega. Nikad im ne zastaje jezik u grlu. Oni su se oslobodili od društvenih pravila ponašanja, kao npr. kod razgovora, uzimanja riječi kad na njih dođe red.
-GRANDIOZNA SAMOVRIJEDNOST – jedan silan pogled na svoje sposobnosti sa pretjeranim samopouzdanjem, jaka tvrdoglavost, samouvjerenost i hvalisanje. Psihopate su arogantni ljudi koji vjeruju da su superiorna ljudska bića.
-POTREBA ZA STIMULACIJOM ili SKLONOST DOSADI – jedna prekomijerna potreba za novim, neobičnim, uzbudljivim iskustvima odnosno stimulacijama koje izazivaju uzbuđenje; vole riskirati tj. skloni su upuštanju u riskantne radnje. Psihopate često imaju lošu samo-disciplinu kod potpunog izvođenja zadataka, zato što im brzo postane dosadno. Nisu sposobni obavljati isti posao duže vremena, ili obavljati zadatke koje oni smatraju glupim ili rutinskim.
-PATOLOŠKO LAGANJE – može biti umjereno ili pretjerano; u umjerenoj formi oni će biti lukavi, prepredeni, tajanstveni i bistri; u eksteremnoj formi, oni će biti varalice, lažovi, podmukli, beskrupulozni, manipulativni i nepošteni.
-VARANJE I MANIPULACIJA – koriste se obmanama, skloni su svakoj vrsti prevare ili obmanjivanja drugih kako bi stekli neku korist s nedostatkom obzira za osjećaje i patnju žrtava.
-NEDOSTATAK KAJANJA ILI OSJEĆAJA KRIVICE – nedostatak osjećanja ili obzira za gubitak, bol i patnju žrtava; tendencija ka ravnodušnosti, nepristrasnosti, hladnokrvnosti i potpuni nedostatak svake empatije. Oni to većinom ispoljavaju ohološću, prezirom ili omalovažavanjem svojih žrtava.
-PLITKA OSJEĆANJA – emocionalno siromaštvo, ograničen opseg ili dubina osjećanja; ispoljavanje hladnoće uprkos izraženim znakovima društvenosti od strane drugih.
-NEDOSTATAK EMPATIJE – nedostatak osjećanja prema ljudima ; hladni, prezrivi, bezobrazni, bezobzirni i netaktični.
-PARAZITSKI STIL – jedna namjerna, manipulativna, sebična i eksploatatorska financijska ovisnost od drugih, koja se odražava nedostatkom njihove motiviranosti, niskom samo-disciplinom i nesposobnošću da započnu ili ispune svoje obaveze.
-LOŠA KONTROLA PONAŠANJA – izražavanje iritacije, dosade, nestrpljivosti, prijetnje, agresivnosti ili verbalno vrijeđanje drugih; nedovoljna kontrola ljutnje i temperamenta; ponašaju se prenaglo.
-PROMISKUITETNO SEKSUALNO PONAŠANJE – niz kratkih, površnih, mnogobrojnih seksualnih afera i nasumično biranje seksualnih partnera; održavanje nekoliko “ljubavnih” veza u isto vrijeme; stalna tendencija ka navođenju drugih na seksualne aktivnosti ili pričanje s ponosom o svojim osvajačkim uspjesima i seksualnim avanturama.
-RANI PROBLEMI U PONAŠANJU – razne vrste ponašanja u periodu do 13 godina, uključujući laganje, varanje, vandalizam, nasilje nad slabijim, seksualne aktivnosti, podmetanje požara, drogiranje, korištenje alkohola i bježanje od kuće.
-NEDOSTATAK REALNIH DUGOROČNIH CILJEVA – nesposobnost ili stalni neuspijeh kod donošenja i izvođenja dugoročnih planova i ciljeva; nomadska egzistencija, besciljnost, nedostatak životnog smijera.
-IMPULZIVNOST – ispoljavanje postupaka bez predumišljaja i nedostatak reflekcije i planiranja; nesposobnost odoljevanja iskušenjima, kontroliranja nagona i frustracije; nedostatak promišljenosti i uzimanja u obzir mogućih posljedica svojih postupaka; ludo odvažni, nepredvidljivi, nestalni i nesmotreni.
-NEODGOVORNOST – nisu u stanju da ispunjavaju ili poštuju svoje obaveze, kao npr. kod plaćanja računa i vraćanja dugova; aljkavi su na poslu, često bježe s posla; ne ispunjavaju na vrijeme ugovorene poslove.
-NESPOSOBNOST PREUZIMANJA ODGOVORNOSTI ZA VLASTITE POSTUPKE – nesposobnost preuzimanja odgovornosti za vlastite postupke, kao rezultat nedostatka savjesti; nedostatak predanosti na poslu, antagonistička manipulacija, negiranje svoje odgovornosti i pokušavanje manipulacije drugih.
-MNOGOBROJNE KRATKOTRAJNE BRAČNE VEZE – nisu u stanju da budu privrženi bilo kome ili čemu.
-MALOLJETNIČKA DELIKVENCIJA – problemi u ponašanju u dobi između 13 i 18 godina; ispoljavaju kriminalne radnje ili neke druge antagonističke aspekte u smislu eksploatacije, agresivnosti, manipulacije, bezosjećajnosti, bezobzirne tvrdoglavosti.
-ZLOSTAVLJANJE ŽIVOTINJA – psihopati su svjesni da ih najmanja odgovornost očekuje ako svoju beskrupuloznost pokazuju na životinjama; ispunjava ih mučenje životinja do smrt, preziru životinje, ako nabave ijednu služi im za mučenje i robovlje.
KRIMINALNA VIŠESTRANOST – razne vrste kriminalnih radnji i prestupa, bez obzira na to da li je osoba bila uhapšena ili optužena za njih, osjećaj velikog ponosa kad nekažnjeno obave neke kriminalne radnje.

Treba napomenuti da će većina "normalnih ljudi" naći neke od ovih osobina kod sebe, što ne znači da su psihopati,...... no ako na pola i više točaka odgovarate, bilo bi poželjno da konzultirate stručnjaka.

Meni je ovo pomoglo u prepoznavanju karakteristika kod moga šefa. Uz put evo u kojim su profesijama psihopati najzastupljeniji:

1. Direktori
1a. "Kriminalci/profi ubojice"
2. Odvjetnici
3. Radnici u medijima (TV/Radio)
4. Prodavači
5. Kirurzi
6. Novinari
7. Policajci
8. Svećenici
9. Kuhari
10.Javni službenici
11.Političari

Za njih nema pomoći niti lijeka jer se osjećaju sposobnim i zdravim osobama, te je stoga bitno ih prepoznati i olakšati si život.

Zadnje uređivanje neptun-1 : 13.02.2015. at 10:33.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 18:28   #500
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Tesko je shvatiti ako se ne proucava i ne shvati takav ozbiljan poremecaj osobnosti, koliko je moguce i do koje mjere ne razumjeti na prvom mjestu psihopatu.

Na kraju svega ostaje pitanje nakon mojeg detaljnog proucavanja - da li se do tih osoba nemoze ikako doci, koliko god da se trudis, koliko god da se dajes, meni se cini da je to stanje permanentno i trajno i da pomoci nema. Da li postoji negdje zabiljezen slucaj da je psihopat/kinja uspjesno izljecen/a i da napokon moze realno i stvarno sagledati ono sto cini? Moze li se takav teski oblik emocionalnog invaliditeta nekako zaljeciti, izljeciti?

Zrtve koje se nadu u tim mrezama su skrsene potpuno, frustirane, razocarane, ranjene, isisane energetski i ne razumiju sto se stvarno desava ako se ozbiljno ne pozabave takvom literaturom koja ce malo po malo uz sve kockice posloziti stvar do razumljivog.

Postoji li psihopat/kinja koji je zadobila empatiju, osjecaje, suosjecanje, koji vise ne lazu, koji shvacaju sto rade drugima i pritom osjecaju sazaljenje i kajanje? Da li je to uopce moguce?
Kod njih nema pomoći, zato što psihopatija nije bolest za razliku od psihoze, shizofrenije i neuroze koje jesu bolesti i za koje postoje lijekovi.

Primjer psihopata je npr čovijek koji je silovao žene po Vukovaru a sada radi npr. u nekoj državnoj službi također u Vukovaru. U slučaju da vidi ženu koju je silovao to kod njega nebi izazvalo nikakve emocije jer on emocija nema....Glavna karakteristika kod njih je da nemaju emocije, što je po meni apsolutno prestrašna stvar, gora od bilo koje bolesti
Kad nemaš emocija,kad nemaš empatije ti nemaš ograničenja za mnoge stvari. a ljudi koji nemaju nikakva ograničenja su opasni.

Taj čovijek koji je npr silovao i dalje može raditi grozne stvari a zbog nadprosječne inteligencije niko mu nemože ništa, zato neznam i ogroman upitnik mi je u glavi zašto se educirani ljudi za ta područja malo više ne pozabave sa njima, da se malo više pozabave možda bi se i našo lijek..
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.