Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2013., 18:01   #321
Quote:
senjorita mamita kaže: Pogledaj post
Molim iskustva...kupila sam mentu, trebam li presadjivati? Kako odrzati da nastane grmic...zalijevanje koliko? Koliko sunca? Svaki savjet je dobrodosao!!
Presadi u veću posudu, dosta se širi. Krati grančice kako bi održala grmolik izgled - bez brige narast će jako brzo. Možeš je držati vani. Zalijevaj kad vidiš da je suho
jjadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:33   #322
bok jel ima tko sjeme mente ili paprene metvice??
lavandin cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 21:05   #323
Molim savjet. Imam 2 velika grma ružmarina. Iako su i jedan i drugi bili umotani u vreće ove zime jedan mi je smrzo. E sad mi žao tolikog truda i uzgajanja godinama,i svaku zimu prežive,a eto sad kad mi treba za moje svatove,baš je morao smrznuti. Zna li netko može li se kako spasiti? Da porežem te sve smrzle i sad već osušene grančice? Bi li mogao ponovno potjerati?
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 13:58   #324
ima li nedgdje za kupiti sjeme: paprene mente, slatkog korijena i anisa? Probala caj u toj kombinaciji, ne bi se upustala u mijesanje, al bi da mi mirisi pod prozorom. Sumnjam da ima u mom gradicu, pa ako netko zna pouzdano da negdje ima, narucila bi webom ili preko nekoga. Hvala
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:43   #325
Quote:
džuvanasamting kaže: Pogledaj post
lavandin cvijet

Ja već godina sadim bosiljak i nikad nemam problema s njim, već sam gore napisala dosta o tome pa se ne želim previše ponavljati. Svuda pišu da je to biljka koja obožava sunce, ali iz mog iskustva mogu reći da bosiljak ne voli kad je direktno na najjačem suncu (oko 14, 15 sati, neka je tada u polusjeni). Zanima me razdvajaš li presadnice, mnogi ih ne razdvajaju jer se često može pročitati da bosiljak raste u grupi. Ja uvijek u zemlju presađujem jednu po jednu biljku, međusobno odvojene nekih 25-30 cm. Ako su biljke blizu, korijeni im se znaju dosta ispreplitati. Zalijevaj ga svaki dan na korijenu, ja ga zalijevam oko 20 sati (znači kad je dan već pri kraju). Što se tiče listova, meni su uvijek tamnije zeleni, postaju druge boje kad prelazi u cvijet i kad mu je već sezona pri kraju pa tu nemam neke savjete, nikad ih nije napala neka bolest.


pitanje kako cu dobiti gusti grm bosiljka ako svaku biljku jednu od druge trebam odvojit 20-25 cm??? balkon !!
lavandin cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 20:15   #326
Svaka biljka će se proširiti, zgusnuti rast, dobiti postrane izbojke, ako joj malo sišnemo vrh. Recimo da namjenimo jedan dan kuhati špagete bolonjez bit će nam potrebno malo bosiljka. Uzet ćemo koji listić na vrhu, a ostalo prepustiti prirodi. Jednostavno i praktično. Bosiljak se u tegli sačuva od puževa.
abutilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 15:14   #327
Evo ja sam prvi put sadila začinsko bilje, zemlju sam miješala sa malo one za cvijeće. Posadih pred tjedan dana, a već je sve izniklo
Brdo timijana, crveni i krupnolisni bosiljak, mažuran, i danas sam prmijetila vlasac i origano. No mažuranu su neke klice djelomično smeđe :/?

Inače sam zalijevala s vodom u kojoj sam namakala koprive preko noći...

stoje mi u otvorenoj garaži na južnom prozoru, zakriveni od propuha, inače sam u Podravini
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?

Zadnje uređivanje nutrizone : 23.04.2013. at 15:21.
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 21:09   #328
vlasac i origano su ti trajnice...stavi u vrt i imat ćeš ih stalno...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 11:08   #329
Quote:
nutrizone kaže: Pogledaj post
Evo ja sam prvi put sadila začinsko bilje, zemlju sam miješala sa malo one za cvijeće. Posadih pred tjedan dana, a već je sve izniklo
Brdo timijana, crveni i krupnolisni bosiljak, mažuran, i danas sam prmijetila vlasac i origano. No mažuranu su neke klice djelomično smeđe :/?

Inače sam zalijevala s vodom u kojoj sam namakala koprive preko noći...

stoje mi u otvorenoj garaži na južnom prozoru, zakriveni od propuha, inače sam u Podravini

Timijan, Vlasac, Origano su trajnice, dok mazuran i bosiljak nisu al ce se oboje samo zasijak i pocet nicat kao u proljece pocnes zalijevat ( ja vise ne sijem ni mazuran ni bosiljak jer se uvijek sami zasiju pa ih moram i cupat jer se posiju u enormnim kolicinama)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 12:41   #330
Nemrem se dočekat da narastu, čak se i vlasac dobro primio. Ako tko treba link za sjeme nek mi se javi, to sam kupila prek neta.
Sad sam nabavila steviju i parenu metvicu,
Zanima me metvica, kak da nju njegujem?
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 13:50   #331
Quote:
nutrizone kaže: Pogledaj post
Nemrem se dočekat da narastu, čak se i vlasac dobro primio. Ako tko treba link za sjeme nek mi se javi, to sam kupila prek neta.
Sad sam nabavila steviju i parenu metvicu,
Zanima me metvica, kak da nju njegujem?
metvicu njegujes isto kao i sve, nema tu neke mudrosti
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 09:50   #332
koja je najbolja zemlja za zacinsko bilje, dal se treba kupiti ili odem u prirodu i napunim kantu?
ask29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 09:54   #333
SVETI BOSILJAK - dali možda netko ima sjeme svetog bosiljka za prodaju ili razmjenu
PRALINKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 14:44   #334
Imaš za kupiti na aukcijama i njuškalu
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 11:30   #335
Da se pohvalim, ove godine sam krenula u stvaranje začinskog vrta. Zasad imam u teglicama: bosiljak, vlasac, timijan, ljute feferone (planiram ih osušit i zasjeckat u prah), a mrknut ću susjedi iz dvorišta još malo mente. Biljčice su mi tek niknule, svaki dan ih provjeravam.
Zemlje oko kuće imam gdje bi to sve mogla posaditi, al planirala sam ih ostaviti na prozorskim daskama preko ljeta da štite od muha i komaraca. Navodno te beštije baš i ne vole jaki miris začinskog bilja.
Zanima me, hoće li mi dobro uspjevati i u tegli, ili da ih presadim van?
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 20:52   #336
Ima nerko melisu i kako je zalijeva?
Kupila sam je jucer i danas je vec neka sva jadna?
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:32   #337
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
Ima nerko melisu i kako je zalijeva?
Kupila sam je jucer i danas je vec neka sva jadna?
moja je u vrtu, susjeda mi je dala pred 2g...njena u hladu buja, zelena...
moja na suncu žuti, nekad klone , a zalijevam ju...
uglavnom, mislim da treba bar pola dana sjenu, probaj ju premjestiti...
jesi ju presadila?
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 14:24   #338
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
Ima nerko melisu i kako je zalijeva?
Kupila sam je jucer i danas je vec neka sva jadna?
Svaku biljku koju tek posadiš izgleda jadno i klonulo. Najvjerojatnije će se oporaviti nakon nekoliko dana. Moja je u hladu kad je jako popodnevno sunce i izgleda lijepo.
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 10:17   #339
Mislim da je nisam dovoljno zalijevala, evo oporavila se. Na suncu je samo ujutro, negdje do 10
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 23:03   #340
Ajde da malo probudimo temu, gdje su nestali ljubitelji zacinskog bilja? Nije valjda da se ove god. nista ne sadi?
human torch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.