Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2011., 10:02   #1
Falkensteiner Family Hotel DIADORA

Planiramo s djetetom od dvije godine otići u Falkensteiner Family Hotel DIADORA
pa me zanimaju vaša iskustva. Vidim da su dječiji sadržaji prilagođeni djeci od 3 godine pa me zanima mogu li se i dvogodišnjaci negdje zabaviti te da li je ulaz na bazene dozvoljen djeci. Pretpostavljam da jeste jer se ipak radi o family hotelu no zanima me kako sve funkcionira iz prve ruke. Hvala!
__________________
Povoljno prodajem
blackstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 13:32   #2
Bili krajem drugog mijeseca. Hotel je lijep, osoblje vrlo ljubazno, u igraonici se mogu igrati i mala djeca ali mislim, da moraju biti sa njima roditelji. Kupat se naravno mogu sva djeca. Imajo veliki bazen iz kojeg možeš isplivati u vanjski bazen a posebno imajo dva unutrašnja bazena za djecu i tursku saunu samo za djecu. Voda u bazenima je dovoljno topla, u bazenima za djecu je za koji stupanj toplija od velikog bazena. Uglavnom hotel preporučujem.
Mbkl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 14:48   #3
Hotel nije na razini od 5 zvjezdica, koje ima. U njemu nema apsolutno ničeg luksuznog. Po meni, je hotel dobio tako visoku kategorizaciju zahvaljujući vezama Falkensteiner- Hypo banka- HDZ- Sanader.
Sve jasno?
Jedino luksuzno što imaju u sobama je TV. Sve ostalo, od namještaja, sanitarija, okoliš ( Bože sačuvaj), izgled sama zgrade ( koja izvana uopće ne naliči na hotel s 5 zvjezdica, već na zgradu iz doba socijalizma. Imaju umjetno cvijeće u restoranu, namaju nikakvu plažu, već su raskopali obližnju šumu, posjekli stabala i napravili nešto nalik plaži. Dakle, nikakvog cvijeća, palmi, okoliš je sasvim prazan i ogoljen i raskopan bio.
Namještaj , pločice, sve to nije luksuzno. Dakle nema drva, mramora, kamena, kože...Sve je obična iverica. Odiše hladnoćom i prazninom i dosta je daleko od centra mjesta.
Hrana je općenito u Falkensteiner hotelima katastrofična.
Osoblje ljubazno, bez daljnjeg, ali daleeeeeeeeeeeeko je hotel Diadora od 5 zvjezdica. Daleeeeeeeeekoo
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 16:07   #4
Meni je bitno da mogu ta dva dana izgurat tamo s malim djetetom. Mbkl i smedjišećer hvala na odgovorima!
__________________
Povoljno prodajem
blackstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 23:45   #5
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Hotel nije na razini od 5 zvjezdica, koje ima. U njemu nema apsolutno ničeg luksuznog. Po meni, je hotel dobio tako visoku kategorizaciju zahvaljujući vezama Falkensteiner- Hypo banka- HDZ- Sanader.
Sve jasno? Osoblje ljubazno, bez daljnjeg, ali daleeeeeeeeeeeeko je hotel Diadora od 5 zvjezdica. Daleeeeeeeeekoo
Nesto si pobrkao, to je hotel sa 4 zvjezdice namjenjen prije svega obiteljima sa djecom i za to je savršeno prilagođen.
remix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:39   #6
Hotel Iadera sa pet zvjezdica se tek otvara za ovu sezonu i to bez Ive Sanadera

http://www.falkensteiner.com/hr/hote...ommodation.htm
travelaround is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 14:02   #7
Vidi i Funimation club/Borik.Sve je to Falkensteiner.A mislim da je jeftiniji,i po mome isto dobar za djecu.A grad je blizu.
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 17:23   #8
pliz ak netko zna može li se u diadoru švercati na bazene... ako može i na pm

bit ćemo smješteni u blizini, a ne znam da li da se orjentiram na piniju ili diadoru

hvala
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:10   #9
„DOBRODOŠLI U RAJ – BOŽANSKI ODMOR S PET ZVJEZDICA U HRVATSKOJ!

Luksuzni hotel kakvog ne biste očekivali u Hrvatskoj. Izvanredan dizajn, prvoklasna oprema i mediteranski flair spojeni s izvrsnom uslugom i fantastičnim smještajem direktno na tirkizno plavom moru, u novom Falkensteiner Hotelu & Spa Iadera ***** stvaraju ekskluzivnu oazu za odmor, u kojoj možete u potpunosti uživati. „


Ovako vas dočekuju na svojoj stranici vrijedni ivestitori iz Europe!

Kad gledate informacije na njihovoj stranici kao da gledate bajku – hrvatski san –uzlet u elitni turizam.
No nije baš tako sjajno i bajkovito. Stvarnost postaje drukčija kad se odlučite kod uzornih i marljivih europljana potražiti posao.

I dok ste na prvome razgovoru za posao i dalje vam se čini da ste „uboli bingo“.Uredno radno vrijeme, redovita plaća, malo veća od minimalca – ukratko – red, rad i disciplina.

No, rekoh, stvarnost je sasvim drugačija!

Uspješna korporacija angažirala je domaće direktore, koji su za pristojan honorar spremni organizirati osoblje hotela za što veći učinak za minimalno novaca, pa tako čuvaju račun vlasnika koji se, ne moram napominjati, ne nalazi u domaćoj banci.
Kako?
Na primjer, jedna sobarica u velebnom hotelu sa 5 zvjezdica, gdje noćenje iznosi 300-400 EUR, radi cijeli dan za fiksnih 2.500 do 3.000 kn, odnosno svaki dan, bez slobodnih dana, vikenda i bez plaćenih prekovremenih, blagdanskih, subotnjih, nedjeljnih i noćnih sati, a sve da bi jedan obiteljski nasilnik i jedna arogantna karijeristica dobivali premije kao nagradu za uspješnu organizaciju učinka velike količine posla sa minimalnim brojem djelatnika u ovome slučaju žena koje su sretne da uopće imaju posao.

Ne pada im napamet zaposliti dovoljan broj osoblja, kako bi svi radili dnevno 7 sati, 6 dana u tjednu, što su obećavali , prilikom primanja osoblja na rad.
Posljedice?
Iscrpljene i izmoždene sobarice, konobari i kuhari, koji u strahu od gubitka posla, šute, rade i dopuštaju si poniženje i robovski tretman od strane poslodavca koji zadovoljno trlja ruke zbog ovogodišnjeg extra profita.
Ne, nije im palo na pamet da sukladno Zakonu o radu, upitaju osoblje da li žele da im se prekovremeni rad plati ili pretvori u slobodne dane! Jer, onda bi morali prekovremeni sat platiti više, a to je neželjeni trošak!
Kad im daju slobodan dan ponašaju se kao da su ih, eto, velikodušno nagradili i ne daj bože da bi dali 1,5 slobodnih sati za 1 odrađeni prekovremeni. Neeee, osoblje je tegleća stoka koja ne zna svoja prava, pa oni eto mogu kako hoće s njima, a sve kako bi od poslodavca bili nagrađeni za svoju domišljatu uštedu.

A mi obični hrvatski građani, svoji na svome, ne smijemo na njihovu plažu, na svoju hrvatsku grudu u svoje hrvatsko more. Ne, nikako! Oni su lijepo postavili žicu 6 metara u more, postavili stražare, kako bi spriječili nas koji smo tu od stoljeća sedmog, ušli u svoje more, koje se,eto, nalazi ispred njihovog hotela sa 5 zvjezdica .
Da, ugledna europska hotelska korporacija svjesno i namjerno krši hrvatske zakone i bezdušno iskorištava hrvatsku radnu snagu, stvara robove od nas, zaposjeda naše more i obalu, a sve kako bi ostvarila enormne profite.
Ne, nije ovo euroskepticizam, naprotiv!
Iz europskog profita tražimo europske plaće i uvjete rada!

Nije kraj! Ćut će se!
revizor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 13:48   #10
jel tko radio u tom hotelu i kakvi su uvjeti?
tonnika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 17:13   #11
Evo bila sam nekoliko puta u Idaderi- 5 zvijezdica i Diadori- 4 zvijezdice- i stvarno mogu reći da je super...
Diadora je divan obiteljski hotel, hrana je super, ima meni za djecu, restoran je cijeli napravljen za obitelj- veliki stolovi dovoljno mjesta, ukusno... osoblje je bilo poprilično ljubazno- što nisam često u našim hotelima doživjela osobito kada se priča o obiteljskim hotelima. Bazeni i sadržaji prošle godine za djecu su bili dobri, djeca su imali svakakve aktivnosti. Sobe su čiste i dosta prostrane- a to mi je dovoljno.- definitivno preporučam..
A pričala sam malo sa osobljem i iskreno svi su zadovoljni, te ova priča o 2000-3000 kn i bez slobodnog dana nije istina jer stvarno ljudi su sami pričali kako je management ok...
star82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 20:32   #12
Quote:
tonnika kaže: Pogledaj post
jel tko radio u tom hotelu i kakvi su uvjeti?
Ja sam radio, i to dosta dugo... A kakvi su uvjeti? To je najbolje objasnio revizor999.... toliko....
afterhours is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.