Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2007., 16:54   #241
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Sve to za što? Za ulazak u rat sa Afganistanom? Od kada je Amerima trebao neki razlog da uđu u rat? Što ti misliš da su oni toliko glupi, idemo naraviti štetu američkoj ekonomiji od 2.000 milijardi USD, smanjiti korporativne profite, ljude bez posla, a zašto? Da napadnu tamo neki Afganistan?
S kojim je razlogom izvršena invazija na Irak?
Irak je imao oružje za masovno uništenje.To nisu trebali izmišljati(ili su ipak izmislili ).Molim te prosvijetli me.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 18:47   #242
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
A što ti misliš da je Pentagon bio građen kao neka obična zgrada? Naravno da nije, malo se informiraj na koji način je Pentagon izgrađen, a isto tako što ti misliš da je avion izgrađen od čelika? Sve to za što? Za ulazak u rat sa Afganistanom?

--Ne samo za to. za ukidanje ustavnih prava građana SAD-a uvođenjem Patriot act-a i Homeland security odjela, ukidanje USA kao demokratske i ustavne republike i početak rata protiv novčanog sustava u islamskim zemljama gdje je kamatarenje zabranjeno.


Od kada je Amerima trebao neki razlog da uđu u rat?

--Od uvijek


Što ti misliš da su oni toliko glupi, idemo naraviti štetu američkoj ekonomiji od 2.000 milijardi USD, smanjiti korporativne profite, ljude bez posla, a zašto? Da napadnu tamo neki Afganistan?

amerikom vladaju ljudi koji su vlasnici Federal Reserv-a, vojno-industrijskog kompleksa i masovnih medija. Rat im donosi ogromne profite. Mir ih doslovno ubija. Pošto im je mir neprijatelj a rat prijatelj logično je da će nastojati izazvati rat..i to ne baš originalnim metodama već kopiranjem Hitlerovih metoda.



Naravno da nije htio ulaziti u diskusuje, pošto su ova dvojica konstantno jedno te isto pričala i rasprava sa njiima zaista nema smisla.

-Sa ljudima poput tebe rasprava nema smisla jer si ti ili nevjerovatno neinformiran (biti hipnotiziran propagandom masovnih medija nije informiranost) ili si zaposlenik jedne od "strategic comunication" firmi koja unose pometnju, za plaću, u rasprave na internetu.


Ništa nisu pročitali, oni su jedino gledali filmiće i na temelju toga hoće parirati čovjeku koji je pročitao mnogobrojne izvještaje o tim događajima.

--Koji je to čovjek?Ti? il neko poput tebe? Nemoj me nasmijavati jer si dovoljno smišan.


Zanimljivo je i to kako je on na samim počecima bio uvjeren kako je sve to zavjera, ali je čovjek nakon uloženog truda i vremena shvatio mnoge stvari. Pročitaj svih šezdesetak stranica, pa onda donesi zaključke.
--Ja naprimjer nisam bio uvjeren na samim počecima da je sve to zavjera ali mi je bilo odmah očigledno da nitko nije profitirao rušenjem blizanaca više od Bušove ekipe (sa izuzetkom možda Izraela). A kada sam počeo čitati informacije i istraživati iz SVIH izvora, činjenicu da "islamski teroristi" nisu imali ama baš ništa sa događajima na 9/11 je bilo nemoguće ne uočiti.
A Buš je čak lagao kako je doznao za prvi udar aviona i šta mu je agent šapnuo na uvo u razredu dok je čitao dici priču o kozi. Samo totalno blesavi ljudi mogu vjerovati tako očitom lažovu.
picaferaj_144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 19:21   #243
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
S kojim je razlogom izvršena invazija na Irak?
Irak je imao oružje za masovno uništenje.To nisu trebali izmišljati(ili su ipak izmislili .Molim te prosvijetli me.
Zašto postavljaš pitanja na koja znaš odgovore? Jesi primjetio kako SAD nije trebalo odobrenje UN-a za napad na Irak? Što misliš da je Afganistan neka druga priča?
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 19:22   #244
Quote:
picaferaj_144 kaže: Pogledaj post
ali mi je bilo odmah očigledno da nitko nije profitirao rušenjem blizanaca više od Bušove ekipe (sa izuzetkom možda .
Aha, daj mi samo napiši kako je to Busheva ekipa profitirala i koliko su zaradili na tom projektu?
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 19:34   #245
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Zašto postavljaš pitanja na koja znaš odgovore? Jesi primjetio kako SAD nije trebalo odobrenje UN-a za napad na Irak? Što misliš da je Afganistan neka druga priča?
U oba dva slučaja modus operandi im je bio isti.
Prvi put-povezati teroriste odgovorne za 9/11 s afganistanskim režimom
Drugi put-povezati Saddama s oružjem za masovno uništenje

Kakav UN.Pa tko UN kontrolira?Hrvatska možda?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 19:37   #246
I što im je onda za napade na te države trebala možda neka isprika? Naravno da ne!

Ne, u Afganistanu su u to vrijeme bili mirotvorci koji su sijali sreću i ljubav!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 20:38   #247
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Aha, daj mi samo napiši kako je to Busheva ekipa profitirala i koliko su zaradili na tom projektu?
Kada sam reka da su profitirali nisam (samo) mislija na financijski profit iako je i njega bilo..i to puno (zahvaljujući naglom skoku cijena nafte...nadam se da ti ne triba objašnjavat povezanost bush familije sa naftnom industrijom) nego prvenstveno na naglo pojačavanje bušove političke pozicije (Aproval rating od ispod 40-tak% naglo skočija na priko 80% što mu je olakšalo uvođenje Patriot act-a i Homeland security-a (što je bilo pripremljeno prije rušenja blizanaca kao i invazija na Afganistan) A da ne spominjem raznorazna "presidential decrees" koja ga čine praktičkim diktatorom jer more kad mu god šune proglasit "national emergency", ukinut ustav(za koji je reka da je to SAMO obični komad papira), senat i pozatvarat koga god oće. Naravno..to je samo dio profita njega i ekipe mu.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 16.10.2007. at 21:26. Reason: "Trollanje"
picaferaj_144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 20:41   #248
Quote:
picaferaj_144 kaže: Pogledaj post
Kada sam reka da su profitirali nisam (samo) mislija na financijski profit iako je i njega bilo..i to puno (zahvaljujući naglom skoku cijena nafte...nadam se da ti ne triba objašnjavat povezanost bush familije sa naftnom industrijom) nego prvenstveno na naglo pojačavanje bušove političke pozicije (Aproval rating od ispod 40-tak% naglo skočija na priko 80% što mu je olakšalo uvođenje Patriot act-a i Homeland security-a (što je bilo pripremljeno prije rušenja blizanaca kao i invazija na Afganistan) A da ne spominjem raznorazna "presidential decrees" koja ga čine praktičkim diktatorom jer more kad mu god šune proglasit "national emergency", ukinut ustav(za koji je reka da je to SAMO obični komad papira), senat i pozatvarat koga god oće. Naravno..to je samo dio profita njega i ekipe mu. Ima još puno toga o čemu pojma nemaš. Al tu, nažalost, nisi usamljen.
I onda ti meni keljiš etikete neinteligentan i neinformiran?! Stari moj divljanje cijena nafte nema aposlutno nikakve veze sa Bushom, a tebi sada lijepo ostavljam da se informiraš i saznaš kako, što, gdje, kada!
Inače ne mislim na taj način komunicirati tipa diktator i SAD u istoj rečenici! Idemo konkretno!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 20:44   #249
od cijena nafte su jedini profitirali rusi i putin.

koji konstantno naoružavaju muslimane...

ali, ne - amerika je kriva za sve.

nadam se da će mrziteljima amerike uskoro vladati ili rusi ili muslimani
AlBakr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 20:46   #250
Quote:
AlBakr kaže: Pogledaj post
od cijena nafte su jedini profitirali rusi i putin.
Nemoj zaboraviti niti Israel i Israel je profitirao od visokih cijena nafte!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 20:58   #251
Quote:
AlBakr kaže: Pogledaj post
od cijena nafte su jedini profitirali rusi i putin.

koji konstantno naoružavaju muslimane...

ali, ne - amerika je kriva za sve.

nadam se da će mrziteljima amerike uskoro vladati ili rusi ili muslimani
Rusi..i svi ostali koji se bave izvozom, preradom i trgovinom nafte su profitirali...uključujući islamske zemlje. Ali nitko od njih nije proizveo nagli skok cijena nafte izazivajući krizu na Bliskom Istoku. Bush family se bavila naftom odavno i tako je stekla bogatstvo. inače masa običnih amerikanaca (oko 65 % i stalno raste) mrzi ameriku ako amerikom smatraš američku vanjsku i unutrašnju politiku, njene kreatore i egzekutore.
picaferaj_144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:02   #252
Quote:
picaferaj_144 kaže: Pogledaj post
Rusi..i svi ostali koji se bave izvozom, preradom i trgovinom nafte su profitirali...uključujući islamske zemlje. Ali nitko od njih nije proizveo nagli skok cijena nafte izazivajući krizu na Bliskom Istoku. Bush family se bavila naftom odavno i tako je stekla bogatstvo. inače masa običnih amerikanaca (oko 65 % i stalno raste) mrzi ameriku ako amerikom smatraš američku vanjsku i unutrašnju politiku, njene kreatore i egzekutore.
Tko danas gura cijenu nafte na rekordne razine, daj mi samo to reci?!
Evo danas je na burzi NY iznosila 87 USD za barel!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:05   #253
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
I onda ti meni keljiš etikete neinteligentan i neinformiran?! Stari moj divljanje cijena nafte nema aposlutno nikakve veze sa Bushom, a tebi sada lijepo ostavljam da se informiraš i saznaš kako, što, gdje, kada!
Inače ne mislim na taj način komunicirati tipa diktator i SAD u istoj rečenici! Idemo konkretno!
Ti brkaš etikete i činjenice a nagli skok cijena nafte ima sve veze sa američkom politikom kojoj je na čelu (barem nominalno) Bush. A taj tvoj savjet namjenjen meni bi ti triba poslušat jer sam ja to odavno napravija. Ti očigledno nisi. Šta nije sramota. Al je sramota ponašat se ka da jesi.
Nego upa mi je u oko taj tvoj potpis o sramoti ne pokušavanja izlaska iz siromaštva pa me zanima moš li mi objasnit šta je Isus mislija kad je govorija o bogatima, devama i ušici igle?
picaferaj_144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:08   #254
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Tko danas gura cijenu nafte na rekordne razine, daj mi samo to reci?!
Evo danas je na burzi NY iznosila 87 USD za barel!
Tržište gura cijenu. A tržište reagira na situaciju prouzrokovanu američkom vanjskom politikom.
Ti očigledno imaš puno toga za naučit
picaferaj_144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:10   #255
Quote:
picaferaj_144 kaže: Pogledaj post
Ti brkaš etikete i činjenice a nagli skok cijena nafte ima sve veze sa američkom politikom kojoj je na čelu (barem nominalno) Bush.
Ništa je ne brkam, jednostavno te pitam ali odgovora nema! Tko je kriv za današnje divljanje cijena kukuruza, zlata, nafte, stoke i svega ostalog? G.W.Bush i masoni? Na takav način mi se stvarno ne da komunicirati ili napiši nešto konkretno ili nemoj ništa pisati!

Quote:
picaferaj_144 kaže: Pogledaj post
Tržište gura cijenu. A tržište reagira na situaciju prouzrokovanu američkom vanjskom politikom.
Ti očigledno imaš puno toga za naučit
Sada si mi stvarno jako puno rekao! Ja sam mislio kako je to G.W.Bush! Koje tržište, da li je to isto ono tržište koje je postojalo i 1998 godine?
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:24   #256
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Ništa je ne brkam, jednostavno te pitam ali odgovora nema! Tko je kriv za današnje divljanje cijena kukuruza, zlata, nafte, stoke i svega ostalog? G.W.Bush i masoni? Na takav način mi se stvarno ne da komunicirati ili napiši nešto konkretno ili nemoj ništa pisati!



Sada si mi stvarno jako puno rekao! Ja sam mislio kako je to G.W.Bush! Koje tržište, da li je to isto ono tržište koje je postojalo i 1998 godine?
Vidiš..iz zajebancije si se opasno približija istini...jer masoni imaju i te kakve veze sa cijenama, inflacijama, deflacijama, ekonomskim usponima i padovima. Problem sa tvojim pitanjima je da ona nisu postavljena sa naumom da se nešto nauči nego da se pokuša (neuspješno) ismijati upitana osoba jer se ne slaže sa tvojim svjetonazorima. Ako te stvarno zanima divljanje cijena na NY burzi onda uzmi novčanicu od jednog američkog dolara, informiraj se šta simboli na njoj predstavljaju pa kad to doznaš onda se malo informiraj o firmi koja je dizajnirala i koja štampa te novčanice. Ka napr, kako i kada je došla u postojanje, ko joj je vlasnik i sl.
picaferaj_144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 10:10   #257
Quote:
picaferaj_144 kaže: Pogledaj post
Vidiš..iz zajebancije si se opasno približija istini...jer masoni imaju i te kakve veze sa cijenama, inflacijama, deflacijama, ekonomskim usponima i padovima.
Oprostit ćeš mi ako sam došao do te faze u životu kada više ne vjerujem u vještice. Vidiš to je nešto što se zove ekonomija, a u ekonomiji tko bi rekao postoje riječi poput inflacije, deflacije, recesije, ekspanzije, depresije itd. itd.
Vjeruj mi, ne možeš sve pripisati masonima.

Quote:
Problem sa tvojim pitanjima je da ona nisu postavljena sa naumom da se nešto nauči nego da se pokuša (neuspješno) ismijati upitana osoba jer se ne slaže sa tvojim svjetonazorima.
Ne stari, moj jedini problem je taj što sam odmah u tvoj prvom postu primjetio kako si perfidan osoba i vjerovatno nečiji klon. Pogledaj svoju prvu rečenicu, pa onda razmisliti malo o čemu pričam!

Quote:
Ako te stvarno zanima divljanje cijena na NY burzi onda uzmi novčanicu od jednog američkog dolara, informiraj se šta simboli na njoj predstavljaju pa kad to doznaš onda se malo informiraj o firmi koja je dizajnirala i koja štampa te novčanice. Ka napr, kako i kada je došla u postojanje, ko joj je vlasnik i sl.
Ponovno nisi dao odgovore na neka suvisla pitanja, tipa da li je to tržište isto ono tržište kakvo je bilo 1995 ili 98 godine. Znaš nafta nije FED, nafta je nešto sasvim drugo. Ideš sa teme na temu, od masona do FED-a, Busha, nafte, rata, inflacije, itd. itd...tko zna kakve si ti sajtove i knjige čitao i sada si našao nama tu dijeliti "pamet". Na takav način se ne komunicira, vjerujm mi kada ti ovo kažem; život će ti postati puno kvalitetniji od onog trenutka kada ćeš se riješiti masona!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:28   #258
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Oprostit ćeš mi ako sam došao do te faze u životu kada više ne vjerujem u vještice.

---Nemam ja šta tebi opraštati ili neopraštati. Možeš vjerovati ili nevjerovati u što god želiš. Al vjerovanje nije znanje


Vidiš to je nešto što se zove ekonomija, a u ekonomiji tko bi rekao postoje riječi poput inflacije, deflacije, recesije, ekspanzije, depresije itd. itd.
Vjeruj mi, ne možeš sve pripisati masonima.

-Da. Ja ni ne pripisujem sve masonima nego govorim da oni imaju i te kakve veze sa stvarima o kojima ti govoriš. Inflacija, recesija cijene na stock marketu su podložni manipuliranju. Informiraj se malo kada i kako je Nathan Rotchild stekao kontrolu nad Londonskom burzom i engleskom centalnom bankom. Informiraj se malo i o londonskom City-u i njegovom utjecaju na svjetsku ekonomiju i politiku. I imaj na umu da se u politici išta ne događa slučajno..ma koliko god izgledalo da nije tako.



Ne stari, moj jedini problem je taj što sam odmah u tvoj prvom postu primjetio kako si perfidan osoba i vjerovatno nečiji klon.
-ne kužim zašto bi moja navodna perfidnost bila tvoj problem. Klon nisam ničiji. Novi sam ovdje jer na Indexu gdje sam diskutirao ranije ne postoji više sloboda izražavanja što ubija svaki smisao bilo koje diskusije. Imaš vlastiti mozak. Nitko ti ne brani ga upotrijebiti na način na koji ti želiš.


Pogledaj svoju prvu rečenicu, pa onda razmisliti malo o čemu pričam!

--znam veoma dobro o čemu ja ričam. za razliku od tebe.



Ponovno nisi dao odgovore na neka suvisla pitanja, tipa da li je to tržište isto ono tržište kakvo je bilo 1995 ili 98 godine.

-Tržište je isto danas kao što je bilo `95 ili `98. na način na koji si Ti isti kao što si bio `95. ili `98.

Znaš nafta nije FED, nafta je nešto sasvim drugo.
--Znam. Nafta je "comodity" koja se kupuje produktom FED-a

Ideš sa teme na temu, od masona do FED-a,
--ti si otišao na masone a ne ja


Busha, nafte, rata, inflacije, itd. itd

--Zbog toga što je sve to povezano jdno s drugim.


...tko zna kakve si ti sajtove i knjige čitao

--Ja znam


i sada si našao nama tu dijeliti "pamet".

-Ako je dijeljenje pameti sudjelovanje u diskusiji na način koji ja smatram odgovarajućim onda stvarno "dijelim pamet". No tebe nitko ne sili da tu "pamet" prihvatiš.


Na takav način se ne komunicira,

-Savjetovao bih ti da pogledaš korijen riječi "komunicirati" (to comune). Možda ti postane jasnije šta riječ znači.


vjerujm mi kada ti ovo kažem; život će ti postati puno kvalitetniji od onog trenutka kada ćeš se riješiti masona!
--zakasnija si sa savjetom jer sam dugi niz godina bio član familije sa jakim masonskim vezama koje se protežu nazad na 4 generacije. Više nisam (Razvod), al sam naučio stvari o kojima nisi u stanju ni sanjati. I život mi je postao kvalitetniji.
picaferaj_144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:34   #259
Quote:
picaferaj_144 kaže: Pogledaj post
--zakasnija si sa savjetom jer sam dugi niz godina bio član familije sa jakim masonskim vezama koje se protežu nazad na 4 generacije. Više nisam (Razvod), al sam naučio stvari o kojima nisi u stanju ni sanjati. I život mi je postao kvalitetniji.
Stvarno mi je drago, da si se konačno riješio tih masona!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:08   #260
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
U oba dva slučaja modus operandi im je bio isti.
Prvi put-povezati teroriste odgovorne za 9/11 s afganistanskim režimom
Drugi put-povezati Saddama s oružjem za masovno uništenje

Kakav UN.Pa tko UN kontrolira?Hrvatska možda?
CUJ UN Dobar je laki
Pa vei uticaj i vaznost u svijetu ima Malnarova Tresnjevka nego UN . Meni onaj skup u UN lici na stastanak mjesnih zajednica , krka se , jede se , malo se baci suplja i sve po starom
CUJ UN . Pa to je lutkarsko pozoriste
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.