Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2007., 14:08   #41
Ma ne, zapravo ne znam, ovisi na koju dijagnozu dr posumnja.
UZV, MR i slično radi se kod nekih ozljeda, a budući se tebi desilo kod vježbanja, pomislila sam da si ih možda radila.
No o svemu ovome doznala sam samo preko neta, a čovjek onda ode u širinu dok još ne zna dijagnozu
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 14:16   #42
Doduše, i meni su te degenerativne promjene pale na pamet, ali ne bi li se javile na oba koljena? Doduše, ne sjećam se da mi se išta desilo pri hodu, ali opet mi je dr opće prakse rekao moguće ligamenti, drugi pak da je menisk..
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 19:21   #43
Kažu da je dr.Miškulin dobar , radi na Sv.Duhu , a privatno ima ordinaciju u Palmotičevoj.
Ako ikako možeš odi u Matulje kod dr.Nemeca on je meni savršen , operiarao mi je koljeno i njega preporučam svakome!
Bilo je već topica na ovu temu . . .
dama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 07:53   #44
Idem do Miškulina kroz nekoliko dana privatno, kad saznam dijagnozu vjerujem da će mi biti lakše, ovo iščekivanje je
Vidjela sam da se već govorilo o problemima s koljenom, no budući još ne znam ni dijagnozu nisam znala koji bih topic podigla, a ovako sam se nadala da će mi se javiti i više forumaša sa svojim iskustvima
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 10:58   #45
Quote:
kolosrece1 kaže: Pogledaj post
Idem do Miškulina kroz nekoliko dana privatno, kad saznam dijagnozu vjerujem da će mi biti lakše, ovo iščekivanje je
Vidjela sam da se već govorilo o problemima s koljenom, no budući još ne znam ni dijagnozu nisam znala koji bih topic podigla, a ovako sam se nadala da će mi se javiti i više forumaša sa svojim iskustvima
gle ima naivaca koji idu kod miskulina zanimljivo
svaka cast dr. mr. sc. miiskulinu ali terapije su mu za kurac
mene je dva puta operirao, prvo menisk a onda prednje krizne ligamente
nakon meniska sam isao kod njega i ostavio brdo love za nista. jos sam poslje toga 2 mjeseca iso na terapije
zli_čeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 11:03   #46
Quote:
kolosrece1 kaže: Pogledaj post
Pred cca 2 tjedna prilikom bržeg hoda osjetila sam tupu bol u lijevom koljenu koja se smirila nakon 2 dana.
Ista situacija ponovila se nekoliko dana kasnije kad sam pretrčala par metara do tramvaja. Nakon 2-3 dana bol se pojačala, otišla do Traume i tamo su mi utvrdili distorziju koljena, odredili poštedu od čučnjeva, stepenica, poskakivanja i sl. od tjedan dana, preporučili elastični zavoj i P.Ice gel.
"Nema znakova koštane traume, bolnost u području medijalne zglobne pukotine lijevog koljena." Takodjer kod promjene položaja (izravnanje) osjećam nekakvo škripanje u koljenu.
Štedim koljeno, primijenila sam sve navedeno, ali nije ništa bolje. Trebala bih se javiti ortopedu, no za koljeno nema termina do kraja godine i nigdje ne naručuju!
Očito ću morati to obaviti kod nekog dr koji inače radi u bolnici, ali privatno. Koga biste i gdje preporučili u Zgb?
I znači li ako privatno obavim pregled, u slučaju potrebe za recimo artroskopijom, vjerojatno bih morala platiti i punu cijenu tog zahvata ako ga dr radi privatno (bilo u nekoj poliklinici ili bolnici?)
I još jedno pitanje - vjerojatno je netko imao sličnih problema pa ako može podijeliti iskustva..
Do dr ću svakako otići, ali i privatno treba čekati, a mene frka što to može biti i ostanu li trajne posljedice (kakve) zbog ovakvih odugovlačenja?

najbolje ti je da nadjes nekakvu vezu inace ces cekat najmanje 4 mjeseca na pregled i jos tolko na operaciju meniska ili 6-7mjeseci na operaciju prednjih kriznih
ja sam na pregled iso na prepad doso sam pod kraj radnog vremena reko da neznam da se narucuje da me boli da budem priceko kolko treba samo da me primi i smilovali su mi se a za dalje sam naso neku vezu


probaj za pocetak samo na terapiju krenut negdje pa ak ce ti bit bolje netrebas ortopedu i ako si slucajno malo "jaca" skini par kila radi opterecenja na koljeno
zli_čeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 11:55   #47
Nažalost, na prepad nisam uspjela, pregledao me na kraju kirurg, a neku dobru vezu nemam
Negdje moram obaviti prvi pregled, a onda ću vidjeti što ću i kod koga dalje.

Kod Miškulina si bio nezadovoljan fizikalnom, ili ni operacije nisu dobro uspjele?
I koji si dio kod njega radio privatno, a koji preko HZZO-a?
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 12:05   #48
ne ne operacije su super prosle, ma on je super ortoped al su terapije kod njega bile za nista
samo terapije sam kod njega radio poslje meniska a poslje kriznih sam iso u daruvarske toplice i tamo mi je klub jos platio dodatne terapije kod dr. Egića.
na pregledu ti je meni misko(miskulin) reko da se operacija ceka 6-8 mjeseci ali da on to moze napravit u "svojoj klinici" za izvjesnu svotu eura al sam ja uspio nac vezu i bio operiran za 15-ak dana
zli_čeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 12:08   #49
odi na salatu kod dr. bojanica ili kod dr. jankovica na sv. duh
ako se bavis aktivno nekim sportom odi kod jankovica i reci da si sportas da ti je hitno i pogledat ce ti kroz prste malo sigurno
zli_čeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 12:56   #50
Koliko te tražio novaca za taj zahvat? (toga sam se i bojala )
I kako to da te htio operirati obzirom da nisi htio da ti to napravi privatno? Jesi li zbog toga išao kod njega na fizikalnu?

Zadnje uređivanje kolosrece1 : 10.11.2007. at 13:47.
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 14:18   #51
e mozes me ubit neznam kolko zaboravio sam
mora tebe operirat samo kad dodjes na red a i nisam ja njemu reko: daj odjebi nedam pare!!! nego sam reko da se moram dogovorit sa ljudima iz kluba.
a na fizikalnu sam iso zato kaj me je uspio uvjerit da je njegova zena bogom dan fizio a ja ju nisam ni vidio u ta dva tjedna a dao masne pare
najbolje ti je da ides kod jankovica on je puno normalniji od miska
ja sam imo sa njim takvih komplikacija da je to strasno
zli_čeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 14:30   #52
Hvala ti na informacijama, sad znam kako ću se postaviti. I kopati dalje
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 14:50   #53
ma al ak mozes odi negdje drugdje ne kod miskulina jer sam ja imo komplikacija pun kurac
kostalo me to i vremena i zivaca a na kraju ipak i novaca
zli_čeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 15:01   #54
Svakako ću probati kod Jankovića ako uspijem, a kroz više od 2 tjedna mogla bih i do Bojanića. U bolnici su termini popunjeni pa na šalteru daju podatke gdje dr rade privatno
Nisam sportaš pa ne mogu igrati na tu kartu. Znači višemjesečno čekanje..nevjerojatno kako je zdravstvo u komi
Isplati li se po tvom sudu ići barem na pregled kod Miškulina da utvrdi dijagnozu budući da ostale moram dugo čekati?
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:29   #55
a gle mozes ti ic kod njega nece on nista pametnije tebi rec nego na svetom duhu samo ces platit
ma radije se strpi malo pa odi kod bojanica nego kod miska
bahat je i arogantan do jaja
meni nije nakon druge operacije napisat preporuku za toplice, sta po zakonu mora nakon takve operacije, jer je htio da idem kod njega.
na previjanje me je narucio kod sebe u palmoticevu i lezerno mi uzeo 300kn, i na vadjenje konaca me narucio kod sebe al nisam iso..
strasan ti je taj miskulin
zli_čeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:44   #56
Quote:
kolosrece1 kaže: Pogledaj post
Očito ću morati to obaviti kod nekog dr koji inače radi u bolnici, ali privatno. Koga biste i gdje preporučili u Zgb?
Ligament?

ja nisam stekla dojam da se na šalati dijele privat brojevi
čekati se mora kao i svagdje, nikakva se pretraga ne može obaviti od danas do sutra
zatraži svog liječnika opće prakse da na uputnicu napiše "hitno" i onda se poprilično skraćuje vrijeme čekanja
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 07:39   #57
Znam da na neke stvari treba čekati, ali kako netko tko ima problem sa recimo meniskusom može čekati najmanje 2 mjeseca na pregled, a onda još, koliko čujem, cca 7 mjeseci na operaciju?
Na Šalati se uopće ne javljaju na telefon, pa sam otišla gore, rekla u čemu je stvar, no oni uopće ne primaju više ni ne naručuju do kraja godine, briga ih što je hitno
I onda su pretresli nekakve papiriće, rekli taj i taj dr Vam je dobar za problem koji imate, a on privatno radi tu i tu, pa se onda s njime dogovorite dalje..

Ligament? Čula sam da su dobri, ali ne rade li samo fizikalnu i rehabilitaciju? Što se kod njih može obaviti po tom pitanju?
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:25   #58
Ligament je samo za terapiju , bila kod njih nakon operacije!

Nažalost istina je da se čeka mjesecima da bi samo obavila pregled pa onda lista čekanja od cca 6 mjeseci da bi te operirali . . .

Meni je bio otišao i prednji križni ligament i meniskus ,al me nitko nije doživljavao , pa sam morala operaciju obaviti privatno.
dama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:48   #59
Quote:
dama19 kaže: Pogledaj post
Ligament je samo za terapiju , bila kod njih nakon operacije!
i dijagnostiku
operacije istina ne rade, ali nisam niti shvatila da je operacija kod kolosrece1 obavezna i nužna
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:40   #60
Daj Bože da, unatoč sumnjama dr., ne bude. Jer ovo čekanje je za
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.