Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 09:03   #21
Neznam za to da moraju dva roditelja doc!?Ja sam isla kad se predavala putovnica i isla sama po nju!Muz radio!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:21   #22
Mislim da vise ne mora biti tak da jedan roditelj preda, a drugi podize (ili oboje predaju dokumente). Znam da prošle godine kad smo klincu opet vadili putovnicu to nije trebalo.

A klince smo i kao bebe slikali kod fotografa, imaju oni iskustva s tim tak da se ne moraš gnjavit. Uostalom, točno znaju kak treba izgledat fotografija za putovnicu - propisane su ne samo dimenzije nego i ostale karakteristike fotke (pozadina itd.)

Imas sve informacije na http://www.mup.hr/44.aspx
Ili možeš nazvati u Petrinjsku informacije na 4563-670 ili 4563-671
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:52   #23
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
što, onda s slikama na cd-u dođem u foto studio i oni izvuku samo glavu ili ja slikam samo glavu?
slikaš glavu i još malo oko njega al sve da bude bijelo i onda oni izrežu što im treba i koliko ...ja nosila na USB-u
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:54   #24
za bebana ja sama predala dokumente i zahtjev (pitali me jesmo vjenčani a nosim njegovo prezime )...po putovnicu mi rekli svejedno tko dođe, išao tatek jer je on motoriziran bio...

nitko ga ništa pitao nije....

neznam kako je ako ste prijavljeni na različitim adresama...mislim da onda moraju biti oba da potpišu zahtjev
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:44   #25
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
što, onda s slikama na cd-u dođem u foto studio i oni izvuku samo glavu ili ja slikam samo glavu?
ne mora bit ni sama glava a niti bijelo...frendica odnjela sligu gdje su svi na njoj i u fotostudiju su zumirali glavu bebacui u photoshopu maknuli sav visak sa slike i promjenili pozadinu u bijelo ...sve ovisi o tome kakav je fotostudio i koliko se kome da potrudit
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 11:36   #26
i koliko ce ti onda to naplatit
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 12:04   #27
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
i koliko ce ti onda to naplatit
isto koliko kosta slikanje za dokumente, nisam ziher dal je 30 ili 40 kuna
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 13:59   #28
al što se više oni trude više košta

a što nas košta stavit plahtu na krevet ili pod...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 14:00   #29
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
isto koliko kosta slikanje za dokumente, nisam ziher dal je 30 ili 40 kuna
a ne..u Petrinjskoj su imali cjenik za obradu slika u fotošopu (a niej bio neki fensi studio)...ipak ima tu dosta posla...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 14:01   #30
e pa zato sam i rekla da je bolje to napravit doma sam slicknes ispred bijelog ili sredis u photoshopu, slozis 8 slikica i izradis 10x15 za 2kn ili koliko je vec taj format
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 14:02   #31
mi smo bili gotovi za 5 min. čovjek izabrao, sredio format (ja to nisam) i isprintao, izrezao i voila....a to mi je i bio cilj, što manje čekanja...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 14:27   #32
mi smo se slikali kod fotografa bila je dobra al strasno ozbiljna
ali kad smo predavali putovnicu trazili su oba roditelja da se potpisu i osobne iskaznice
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 16:39   #33
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
a ne..u Petrinjskoj su imali cjenik za obradu slika u fotošopu (a niej bio neki fensi studio)...ipak ima tu dosta posla...
Ovaj studio kod nas ne naplacuje obrade u Photoshopu ni kune i naplacuje slike prema cjeniku kao da je slikana u studiju kod njih zato i kazem da nisam ziher koliko kostaju slike jer se ne sjecam koliko sam ja platila prije godinu dana ( mozda sam i previse rekla )....mi smo B odeli kod njih na slikanje za Bozicne cestitke ( slikali smo kod njih samo zato jer smo htjeli profi slike za uspomenu jer je B bio obucen u odjelo djeda mraza ) i platili smo komad 5 kuna tj. onoliko koliko kosta sama castitka kod njih i nikad nam ne naplacuju obrade a uvijek obradjuju slike vise ili manje ovisno o potrebi i zahtjevu pojedine stranke (kod njih sve slike prolaze šrvo kroz kompjuter a tek nakon odabranih slika dalje salju na isprintavanje, a neki ocito tako ne rade pa naplacuju svaku sitnicu )
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 16:43   #34
a ovi u Petrinjskoj najviše zarade jer ljudi kad su tamo, najlakše im kod nekog tamo fotografa...tako i mi...a ondas su i cijene
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 16:50   #35
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
a ovi u Petrinjskoj najviše zarade jer ljudi kad su tamo, najlakše im kod nekog tamo fotografa...tako i mi...a ondas su i cijene
ja se tamo vise ne slikam jer sam otisla jednom i ispala sam kao da me netko upravo iskopao iz rake nakon 10 godina raspadanja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 16:51   #36
i moji starci isto tako....ko utvare izgledaju
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:29   #37
Jel mora biti bijela pozadina?
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:11   #38
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Jel mora biti bijela pozadina?
Mora!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:56   #39
Evo me prvi put kod roditelja iako to još nisam, ali ova tema me baš zanimala. Ja bi htjela na put kada bebač napuni 2 mj, ako bude sve u redu, išli bi tati u Francusku, tek sam se nedavno udala, moram promjeniti prezime a muž adresu, pa me zanima jel zakonski određeno da oba roditelja moraju biti potpisana? Po toj logici on će morat doći ovamo da bi zatražili putovnicu?
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 01:44   #40
pa kako ste prijavili dijete u maticnom uredu? je li tada tata bio tu?

najbolje da nazoves mup i pitas detaljno. muz i ja smo isli skupa predati zahtjev, tako da ne znam kako je kad je jedan od roditelja sprijecen.

sto se tice fotkanja, pozadina, fotosopa i ostalih drama: cure, odite u foto-studio i pitajte rade li slike beba za pasos

vec sam napisala, mi smo to napravili u cas posla, dijete je normalno bilo prislonjeno na mene, fotografkinja mu je uhvatila lice kako treba i poslije je fotku obradila tako da je izbrisala mene, stavila bijelu pozadinu i tako dalje

cijena ista kao i za slike odraslih, nikakvo ekstra placanje obrade i statijaznam
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.