Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 01:33   #1
hormon prolaktin-problem sa dojkom!

Pozdrav svima. Imam problem sa sestrom koja ima samo 17 godina: problem je poceo pre oko godinu dana; pojavilo joj se malo crvenilo na desnoj dojci koje je kasnije primeceno kao mali cvoric poput zrna pirinca blizu bradavice.Bila je kod doktora i davali su joj da maze neku mast, ta mast joj nije pomogla, tako da joj nije davalo volju za daljim istrazivanjem (sta je to i sta ga je izazvalo). To je tako sedelo nekoliko meseci, i pre neki dan je osetila bol. otisla je kod lekara opste prakse koji je istisnuo gnoj i rekao da je obicna cista. Davajuci joj uput radiologu. Posle pregleda na ultra zvuku radiolog je pronasao "Desni rezanj stitaste zlezde sa izoehogenim nadusom ka gornjem polu, promera 4,75mm x 3,70mm, ali se ne moze ukljuciti i uvecana paratireoidna zlezda." Poslao je kod ginekologa i ginekolog joj rekao da uradi analize hormona. problem je u ovome svi hormoni su u granici normale, samo prolaktin je povisen i iznosi 852,2, ?? sta znaci kada je taj hormon povisen, i kakvo je vase misljenje o svemu ovome? zaboravio sam da pitam posto joj je radiolog rekao da tumor nije, pa me interesuje i to da li tumor moze da se vidi preko ultrazvuka????
unapred hvala
was is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 16:16   #2
naravno da se tumor moze vidjeti preko ultrazvuka...mozda ne znaju odmah da li je tumor pa ispituju tkivo ili sadrzaj ciste...da vide tocno o cemu se radi....
leigurana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 16:30   #3
ja sam imala prolaktin 5 puta veći nego što je u onim intervalima max. rekli su mi da vjerojatno s obzirom na toliko odstupanje od normalnog da imam dobroćudni tumor na hipofizi i da bi trebala na ct. prvi put su mi vadili na sv. duhu.nalaz mi je bio gotov isti dan jer sam išla preko veze. išla sam u vinogradsku samo 5 dana poslje nakon ovog oni su mi tražili da ja ipak ponovo uradim testiranje za prolaktin jer je navodno velika mogućnost pogreške zbog nekih aparata i testiram se ponovno i sve mi je bilo ok, poslje sam još jednom vadila u vinogradskoj i sve je uredu. tako da nek ona opet ode u vinogradsku il nek ode tamo do endokrinologa oni će je opet poslat da vadi krv. samo jako dugo se čeka..

a za dojke ne znam stvarno, možda su je trebali poslat na mamografiju i magnetsku da se uvjere što to jeste. zbilja ne znam jel oni mogu sa sigurnošću tvrdit dal je to tumor il ne na temelju ultrazvuka.

Zadnje uređivanje meelitaa : 26.01.2009. at 16:44.
meelitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 23:44   #4
i da znam da je to nešto povezano jer ako je prolaktin visok valjda ide iscjedak nešto kao mlijeko iz bradavice. meni je doktorica stiskala bradavicu i gledala jel imam taj iscjedak. i to s prolaktinom je valjda tipičnije za bucmaste osobe
meelitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 16:27   #5
Ja sam kao cura nekoliko godina imala povišen prolaktin. Smatra se da je taj hormon povišen zbog malenog tumora na hipofizi, al ne brini, liječi se ljekovima. Ja sam dvije godine uzimala Bromergon i dovela taj hormon na normalu. Usporedo s tim mi se i mjesečnica ustalila (bila mi je neredovita). I dan danas imam maleni iscjedak iz dojki a hormon mi je uredu. Normalno san i dojila oboje djece, svako po godinu ipo. Tako, bez straha, nije to ništa strašno.
mireille13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.