Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 17:10   #2661
Quote:
Matej bušać kaže: Pogledaj post
Evo sve kaže naslov posta,inaće sam dao 90$ za premium ćlanstvo na Rigzone a sad planiram i tu,imao sam u azadnjih 2 mj.,2-3 telefonska intervjua,sad zanima me jel rigworker imalo tako ozbiljna stranica kao rigzone...

Isto tako pošto imam BOSIET i HUET ponekad me zahthevaju Bachlors degree ili IWCF,gdje mogu završiti kod nas ili u okolici bar IWCF???

Pozdrav svima....mršavim i debelima.

moj mail je :

[email protected]
IWCF možeš završiti u Croscu, cijena je bila prošle godine 1200 eura , traje tj. dana, predznanje nije potrebno i može ga svako upisat.

Inače ti je tamo glavni Krištafor sa RGN-a, a tu ti je i broj pa se raspitaj :
Dr.sc. Zdenko Krištafor 01/553 5832 - Zavod za naftno inžinjerstvo, ili mail [email protected].

P.S.

Kad saznaš koliko dođe i kad se održava, molim napiši ovdje.

Pozdrav
AOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:02   #2662
Quote:
AOL kaže: Pogledaj post
IWCF možeš završiti u Croscu, cijena je bila prošle godine 1200 eura , traje tj. dana, predznanje nije potrebno i može ga svako upisat.

Inače ti je tamo glavni Krištafor sa RGN-a, a tu ti je i broj pa se raspitaj :
Dr.sc. Zdenko Krištafor 01/553 5832 - Zavod za naftno inžinjerstvo, ili mail [email protected].

P.S.

Kad saznaš koliko dođe i kad se održava, molim napiši ovdje.

Pozdrav
Hvala na iscrpnom odgovoru,svakako ću javiti kada saznam više o svemu.

Pozdrav iz Vtc.
Matej bušać is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:52   #2663
Pozdrav,
pratim ovaj post već nekoliko mjeseci.
Kontaktirao sam x kompanija i slao mail-ove za početničke poslove ali do sada ništa.
Nažalost nemam iskustva oil & rig poslovima.
Jučer sam dobio mail od Atlantic Resourcing Ltd "You are required to have a survival, a medical and either a greenhand or Banksman certificate. Please look into these and once completed get back in touch."
Da li ima toga za položit u Hrvatskoj (cijena?) te to mi ništa ne garantira da ću posao i dobiti?
Molim za pomoć
Thomas2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 22:07   #2664
Quote:
Thomas2206 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
pratim ovaj post već nekoliko mjeseci.
Kontaktirao sam x kompanija i slao mail-ove za početničke poslove ali do sada ništa.
Nažalost nemam iskustva oil & rig poslovima.
Jučer sam dobio mail od Atlantic Resourcing Ltd "You are required to have a survival, a medical and either a greenhand or Banksman certificate. Please look into these and once completed get back in touch."
Da li ima toga za položit u Hrvatskoj (cijena?) te to mi ništa ne garantira da ću posao i dobiti?
Molim za pomoć
A gle, ne garantira ti niko ni nikad neće. Na tebi je da odlučiš jel će se isplatit edukacija, ali po meni trebala bi. Ipak ćeš bit u laganoj prednosti nad ostalima.

No, HUET i BOSIEt možeš polagat u : Paviji, Splitu i Šibeniku.

U Paviji je certificiran, za ostale ne znam, neki kažu da prizanju ovaj od AdriaMare agencije u Šibeniku, neki ne - sve je to rekla kazala.

Za ove ostale certifikate ne znam, niti sma čuo za njih...možda se nađe netko pa zna o čemu se radi.
Inače liječički možeš polagat bilo di kod nas di certificiraju pomorce. A mislim da je u Rijeci i po OPITO-u.

Evo ti par linkova :

http://www.nauticki-centar.hr/index.php?id=35

http://adriamare.net/Training/course...ency-training/

http://www.ssm.hr/unutar.asp?ID_Stranica=135

http://www.opito.com/international/home.html
AOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 00:34   #2665
Quote:
Thomas2206 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
pratim ovaj post već nekoliko mjeseci.
Kontaktirao sam x kompanija i slao mail-ove za početničke poslove ali do sada ništa.
Nažalost nemam iskustva oil & rig poslovima.
Jučer sam dobio mail od Atlantic Resourcing Ltd "You are required to have a survival, a medical and either a greenhand or Banksman certificate. Please look into these and once completed get back in touch."
Da li ima toga za položit u Hrvatskoj (cijena?) te to mi ništa ne garantira da ću posao i dobiti?
Molim za pomoć
Pod survival vjerovatno misle na BOSEIT...Banksman neznam da li ima gdje za polagat, ja sam to riješio na rigu. To ti je pozicija roustabouta da može davat znakove dizaličaru.
Iskreno, neznam da li se isplati trošit pare kojih ionako većina nema i nadati se početničkim pozicijama jer u 99% slučajeva ta radna mjesta su lokalna radna snaga jer tako uvjetuje vlada zemlje u kojoj se radi
Dado007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 01:11   #2666
Quote:
Dado007 kaže: Pogledaj post
Pod survival vjerovatno misle na BOSEIT...Banksman neznam da li ima gdje za polagat, ja sam to riješio na rigu. To ti je pozicija roustabouta da može davat znakove dizaličaru.
Iskreno, neznam da li se isplati trošit pare kojih ionako većina nema i nadati se početničkim pozicijama jer u 99% slučajeva ta radna mjesta su lokalna radna snaga jer tako uvjetuje vlada zemlje u kojoj se radi
A gle, moraš imat nešto što te razlikuje od drugih, ili neka specifična znanja ili certifikate da te mogu odmah ukrcat.
Problem je što su kod nas dvije agencije aktive i prevelika je masa ljudi. Danas svatko ima pristup internetu i agencije dobivaju masu CV-a. Teško se izdvojit iz mase, zato sve što ti ide u korist je poželjno.

U 6. mjesecu kod Ide samo ih je par imalo Bosiet položen, a skoro niko IWCF. 20 kkn i nije neka lova kad realno sagledaš. Ulažeš u sebe i bolje sutra. Masa ovdje će potošit te pare na gluposti umjesto da si osigura kakvu takvu šansu.

Kroz slanje maiova shvatiš da je put do zaposlenja na platformi vrlo trnovit i ako nemaš hebene sreće...a kroz godinu se realno daju skupit te pare.

Znam da je situacija kod nas teška i da ljudi iz očaja ili ostalih razloga odlaze na platformu, rijetki iz zadovoljstva. Međutim, da bi uspio tamo i doć potrebno je uložit veliku dozu energije i ne odustajat.

Na kraju krajeva, i tu kod nas moraš imat neka znanja ili završenu školu da bi imao kakve takve uvjete. I naravno moraš se školovat cijelo vrijeme. Prošlo je doba kada su ljudi radili cijeli život isti posao bez papira.

Naftni biznis ponovo kreće, ako pratiš portale, mnoge firme su naručile novogradnje, mnoge od njih očekuju potpisivanje novih ugovora. Vjeruj, ako se situacija odvije prema predviđanju, odnosno ne bude recesije, falit će školovanih ljudi na platformi, i tu vidim ja priliku a može ju svatko vidjet u svojem polju. Bilo mehaničar, električar, automatičar ili računalac, što više certifikata i više jezika veća je mogućnost.

Ja znam da bi svi odmah gore, ali jednostavno to nije moguće. Polako ekipa, osigurajte si posao ovdje i onda ako vas to vuče učite jezike, polažite certifikate i mislim da ne bi trebalo biti problema.

LP
AOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 02:58   #2667
Kako elektronika tamo prolazi?
__________________
Obratite se s povjerenjem.
seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 18:00   #2668
Quote:
Thomas2206 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
pratim ovaj post već nekoliko mjeseci.
Kontaktirao sam x kompanija i slao mail-ove za početničke poslove ali do sada ništa.
Nažalost nemam iskustva oil & rig poslovima.
Jučer sam dobio mail od Atlantic Resourcing Ltd "You are required to have a survival, a medical and either a greenhand or Banksman certificate. Please look into these and once completed get back in touch."
Da li ima toga za položit u Hrvatskoj (cijena?) te to mi ništa ne garantira da ću posao i dobiti?
Molim za pomoć
Survival misle BOSIET.U Hrvatskoj imas za poloziti u Sibeniku navodno da je sad priznat u OPITO.Ali po meni bolje otici poloziti u nama najblizu Paviju(Italija)dode oko 1000eura.
Medical nemoj sam radit jer u slucaju zaposlenja ne znas gdje te salju.I moze se desiti da ides na sjeverno more gdje se trazi UKOOA medical,a on se radi u Engleskoj.
Banksman je tecaj za poznavanje znakova i signala za podizanje tereta dizalicom.U 99 posto slucajeva to se odradi na samoj platformi na prvom ukrcaju.

Po ovome sta te traze je vidljivo koliko imaju vagona CV-a ljudi bez certifikata i odgovarajuce skole, i tu sad traze nesto vise od ostalih pa taman i taj Banksman samo da imas nesto vise od ostalih.
Eventualno poloziti BOSIET na svoj trosak i nista vise.
Moje misljenje je da se treba skolovati, ucit, radit u struci i skupljat iskustvo bilo gdje.A poslovi poslje dolaze bez problema.
daddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:29   #2669
Quote:
AOL kaže: Pogledaj post
A gle, ne garantira ti niko ni nikad neće. Na tebi je da odlučiš jel će se isplatit edukacija, ali po meni trebala bi. Ipak ćeš bit u laganoj prednosti nad ostalima.

No, HUET i BOSIEt možeš polagat u : Paviji, Splitu i Šibeniku.

U Paviji je certificiran, za ostale ne znam, neki kažu da prizanju ovaj od AdriaMare agencije u Šibeniku, neki ne - sve je to rekla kazala.

Za ove ostale certifikate ne znam, niti sma čuo za njih...možda se nađe netko pa zna o čemu se radi.
Inače liječički možeš polagat bilo di kod nas di certificiraju pomorce. A mislim da je u Rijeci i po OPITO-u.

Evo ti par linkova :

http://www.nauticki-centar.hr/index.php?id=35

http://adriamare.net/Training/course...ency-training/

http://www.ssm.hr/unutar.asp?ID_Stranica=135

http://www.opito.com/international/home.html
Puno, puno hvala na odgovrima AOL i daddo.
Na ovom forumu sam pročitao da bosiet nije D2 "D2 treba položit svakako,jer je potreban za radit na bilo kojem plutajučem objektu na moru i dobro ga je položiti jer bez njega ne možeš nigdje na more.
Čak i hostesa na cruzeru ga mora imati."
Da li je to točno?
Nisam vidio u popisu edukacija da se može polagati u adriamare.
Da li netko zna?
Unaprijed hvala
Thomas2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 10:49   #2670
Quote:
Thomas2206 kaže: Pogledaj post
Puno, puno hvala na odgovrima AOL i daddo.
Na ovom forumu sam pročitao da bosiet nije D2 "D2 treba položit svakako,jer je potreban za radit na bilo kojem plutajučem objektu na moru i dobro ga je položiti jer bez njega ne možeš nigdje na more.
Čak i hostesa na cruzeru ga mora imati."
Da li je to točno?
Nisam vidio u popisu edukacija da se može polagati u adriamare.
Da li netko zna?
Unaprijed hvala
Saznam sam da ni jedna firma iz Hrvatske nije priznata od OPITO Offshore Petroleum Industry Training Organization što se tiče tečajeva BOSIET i HUET-a.
Ti tečajevi jedino vrijede za neke zemlje ili ti firme koje te zapošljavaju.
Da li netko zna za koje je kompanije priznat.
Da li se netko susretao s time?
Thomas2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 11:07   #2671
Quote:
Thomas2206 kaže: Pogledaj post
"
Da li je to točno?
Nisam vidio u popisu edukacija da se može polagati u adriamare.
Da li netko zna?
Unaprijed hvala
Je, to je tocno. Ocito nisi dobro gledao, posto ga ima. Njega mozes polagati i na pomorskim fakultetima. To ti je "Basic Training" tecaj i treba ti za bilo koji posao na plovecim objektima. Istina, ne znam za platforme, kako su one nepokretne no, za sve plovece objekte je obavezan.

Inace, evo ti OVDJE link na D2 tecaj u Adriamare.

Pozdrav ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:13   #2672
Dobivam bar 12 mailova od Rigworkera tjedno i mislim da je to jedina stranica na kojoj nisam premium ćlan i bla bla.
100 puta prožvakano,ako uplatiš šaljemo tvoj mail na 120o poslodavaca i slićno,59$,mislim nije puno ali ak nisam do sad ao već 700-800$ kroz dvije godine nisam ništa,isplati li se ovo kod Rigworkera ili ne,dali se je netko zaposlio preko njih,dali se je netko zaposlio preko rigzone??? preko bilo koje kompanije ili sl....

kaže mi kao money back guarantee,ma jebo 59 $ mislim si ako mi imalo pomogne.

p.s
još ovaj tjedan pa na bušenje,geomehanika 2 veća posla,blato,blato,dao bog da se zamrzne sve,mehanizacija je teška i propada...

Pozdrav svim bušaćima iz Slavonije!!!!

Zadnje uređivanje Matej bušać : 07.01.2011. at 14:48.
Matej bušać is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 00:44   #2673
Quote:
Matej bušać kaže: Pogledaj post
Dobivam bar 12 mailova od Rigworkera tjedno i mislim da je to jedina stranica na kojoj nisam premium ćlan i bla bla.
100 puta prožvakano,ako uplatiš šaljemo tvoj mail na 120o poslodavaca i slićno,59$,mislim nije puno ali ak nisam do sad ao već 700-800$ kroz dvije godine nisam ništa,isplati li se ovo kod Rigworkera ili ne,dali se je netko zaposlio preko njih,dali se je netko zaposlio preko rigzone??? preko bilo koje kompanije ili sl....

kaže mi kao money back guarantee,ma jebo 59 $ mislim si ako mi imalo pomogne.

p.s
još ovaj tjedan pa na bušenje,geomehanika 2 veća posla,blato,blato,dao bog da se zamrzne sve,mehanizacija je teška i propada...

Pozdrav svim bušaćima iz Slavonije!!!!
Imaš već dosta puta napisano na formu ali da ponovim ponovo...ne plačat nikom unaprijed jer je to navlakuša i pušiš lovu. Ako ideš preko agencije onda te oni plačaju a od kompanije za koju radiš dobivaju plaču za tebe i to je to. Ovo sa 59 dolara je pušiona
Dado007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:30   #2674
Prvi put sam ovdje i pročitao sam sve od prve do zadnje stranice,ima puno korisnih informacija ali ja bih zamolio ako netko zna kakve su šanse danas za zaposlenje na nekoj od platformi,imam 33 godine ,srednju elektro školu (smjer teh.za elektroniku),malo iskustva brodskog električara sa ondašnje Croatia-line.Davno je to bilo.Da li je zaista za početak najbolje preko Cosulicha,ili pak pokušati preko nekih drugih agencija.
elect is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:21   #2675
može mi neko reći kolka je mogučnost zapošljavanja na platformi sa rudarskom diplomom, pošto studiram rudarstvo na rudarsko-naftnom fakultetu , a ne naftu..
zahvaljujem
dombondomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 01:10   #2676
pozdrav ekipa.ima li koji kuhar da malo detaljnije opise kako funkcionira odlazak na platformu.hvala
boldie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 13:05   #2677
Quote:
boldie kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa.ima li koji kuhar da malo detaljnije opise kako funkcionira odlazak na platformu.hvala
ej,bok.ja radim na platformi kao kuhar,sto te zanipa pitaj.sad nemam vrimena da objasnjavam pa drugi put.pitaj sto te zanima pa ti recdem kad uvatim vrimena
josipbaresic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 13:12   #2678
boldie.evo ti broj moba.pa nazovi ako oces.099 791 54 25
josipbaresic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 16:36   #2679
STANDARD CONSULTANT LIMITED
10 Fenchurch Avenue, London EC3M 3BN, UK
Email: [email protected]
Tel: +447045712662
Fax: +447092982164

All responses must be sent to this email: [email protected]

Attn: Sir.

Subject: Shell Petroleum Development Company Recruitment.

You are hereby notified that your qualifications and experiences are found suitable for the requirements of Shell Petroleum Development Company.

Like we told you , we will contact you in next 7 days by phone for date of your arrival in London ,company will take you on Well controll and IWCF course..



Regards,Linda...
Matej bušać is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 16:40   #2680
ajde napokon,danas su me 2 puta zvali iz Londona i sve 5+ za sad,uskoro bi trebao za Englesku,pare za put dobivam odmah po dolasku.
Neznam koliko traju ti tećajevi.

P.S.ako ovo šljaka stavljam na forum mail od 2 agenta iz Londona koje sam dobio od frenda koji radi za Maersk drill.....

Pozzz svima.!!!!
Matej bušać is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.