Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2010., 15:44   #41
ne znam ni koga treba nazvati za predbilježbe- regionalnog predstavnika sindikata, tajništvo sindikata, ili?
gđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 16:18   #42
Quote:
gđa kaže: Pogledaj post
ne znam ni koga treba nazvati za predbilježbe- regionalnog predstavnika sindikata, tajništvo sindikata, ili?
sve ti piše na pdf dokumentima o samim stanovima i projektima
tamo ti je i mail i telefonski broj Matice stanogradnje - njih trebaš zvati za predbilježbu
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:49   #43
Meni se ovo čini veoma interesantno ali danas kada sam zvao, rekli su mi da je sve zauzeto?Jel ima netko možda da bi odustao ili da nije siguran?

Kako me zanima samo 3soban i veće, danas su mi ponudili da spoje dvije garsonjere...mislim po tome, oni onda nemaju ni projektne planove izgradnje...

Dodatno me zanimalo, jel zna netko o gradnji nešto?kakve će oni materijale koristiti i jel moguće to dobiti u uvid? Mislim ako su kvaliteta kao ovi profectus stanovi preko puta, onda ti stanovi i ne vrijede te novce..

Pozdrav i sretno svima
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:32   #44
načula sam da špansko oranice ipak kreću s gradnjom u 2.mj. , a ne u 9. kako je planirano. Znate li što o tome?
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 09:07   #45
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
Meni se ovo čini veoma interesantno ali danas kada sam zvao, rekli su mi da je sve zauzeto?Jel ima netko možda da bi odustao ili da nije siguran?

Kako me zanima samo 3soban i veće, danas su mi ponudili da spoje dvije garsonjere...mislim po tome, oni onda nemaju ni projektne planove izgradnje...

Dodatno me zanimalo, jel zna netko o gradnji nešto?kakve će oni materijale koristiti i jel moguće to dobiti u uvid? Mislim ako su kvaliteta kao ovi profectus stanovi preko puta, onda ti stanovi i ne vrijede te novce..

Pozdrav i sretno svima
ha čuj..U ovoj fazi je još uvijek moguće preprojektirat i radit izmjene tako da me ne čudi da su ti to ponudili...Ne znam je li moguće da te nekak zabilježe da staješ u red u slučaju nečijeg odustanka. Ako uzmem u obzir ono kaj su meni objašnjavali na sastanku-moguće je...
A materijali, možemo jedino vibrat pozitivno i oslonit se na činjenicu da u gradnji trebaju sudjelovat ozbiljne firme..Ako ti to šta znači...Ti još uvijek, da tako kažem, kupuješ mačka u vreći..I nažalost, za te novce, danas teško da ćeš naći nešto kad ni za daleko veće jedva ljudi nalaze nešto kvalitetnije
pjotr panovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 10:02   #46
Sve je to ok...ali...nigdje nisam vidio uvjete kreditiranja, kolka ce bit kamata i sl???
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 11:04   #47
Quote:
brontosaur.69 kaže: Pogledaj post
Sve je to ok...ali...nigdje nisam vidio uvjete kreditiranja, kolka ce bit kamata i sl???

Za sada je namjera, kako sam shvatila, nakon potpisivanja predugovora, sa nekom bankom dobiti povoljnije uvjete kreditiranja a na temelju količine tih predugovora. Obzirom to još nije izrealizirano, mislim da nitko ne može reći detalje. S druge strane imaš opciju podizanja stambenog kredita kod banke po tvom izboru, nakon izgradnje, dakako.
pjotr panovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 20:27   #48
sad sam bio na tim lokacijama malo izvidjeti. Jel staklenici ostaju ili će se maknuti, jer zbilja je pogled gadan ako ostanu

ove nove oranice ima jedno veće poljoprivredno zemljiste iz TEP-a, dobra lokacija

kompletna ta površina kad se gleda graniči s onim grobljem
Bare23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 09:48   #49
Quote:
Bare23 kaže: Pogledaj post
sad sam bio na tim lokacijama malo izvidjeti. Jel staklenici ostaju ili će se maknuti, jer zbilja je pogled gadan ako ostanu

ove nove oranice ima jedno veće poljoprivredno zemljiste iz TEP-a, dobra lokacija

kompletna ta površina kad se gleda graniči s onim grobljem
ja bi bio sretniji kad bi ostavili plastenike nego kad bi mi izgradili još jednu zgradu pa da gledam kaj mi susjed doručkuje
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 13:37   #50
Quote:
tutlek kaže: Pogledaj post
ja bi bio sretniji kad bi ostavili plastenike nego kad bi mi izgradili još jednu zgradu pa da gledam kaj mi susjed doručkuje
potpisujem
olio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 16:28   #51
Quote:
Bare23 kaže: Pogledaj post
sad sam bio na tim lokacijama malo izvidjeti. Jel staklenici ostaju ili će se maknuti, jer zbilja je pogled gadan ako ostanu

ove nove oranice ima jedno veće poljoprivredno zemljiste iz TEP-a, dobra lokacija

kompletna ta površina kad se gleda graniči s onim grobljem
A gdje su točno te nove oranice?
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:39   #52
Jel zna netko kakva je fora s tim garažama koje se moraju kupiti uz stan?
Jel se to može prodati ili??
Caipirinha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 16:21   #53
Quote:
Caipirinha kaže: Pogledaj post
Jel zna netko kakva je fora s tim garažama koje se moraju kupiti uz stan?
Jel se to može prodati ili??
rek'o striček iz matice da se mogu prodati ...al nisu garaže nego, čini mi se, samo garažno parkirno mjesto
pjotr panovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 16:31   #54
Quote:
pjotr panovič kaže: Pogledaj post
rek'o striček iz matice da se mogu prodati ...al nisu garaže nego, čini mi se, samo garažno parkirno mjesto
Ima i garaža i garažnih parkirnih mjesta. Naravno da se može prodati, bit će etažirano. Samo će biti teško to izvedivo ako se stan kupuje preko kredita banke, zbog hipoteke.
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 18:05   #55
Kaj se tice tih garaznih mjesta, reko čiča ovako: da po tim tamo nekim pravilima, oni svaki stan moraju prodati sa tim garaznim/parkirnim mjestom. Ima ljudi koji oce vise mjesta, a ima i onih koji ih nece. međutim oni moraju prodavat svaki stan sa mjestom. S obzirom da tamo u nesposrednoj blizini ima nekoliko novih zgrada u kojima ima jos dosta ne prodanih stanova, a stanogradnja daje stanove dosta jeftinije, konkurenciji to smeta i onda im gleda svaki korak i čeka da nesto skiksaju da ih mogu maltretirat pa su oni da nebi imali problema rekli da ce radit sve po pravilima da ih niko ne jebe. Isto tako je reko čiča, da s tim mjestom kasnije mozete sta ocete, ocete ga prodat, iznajmljivat ili čak koristit. jedini je bed kaj stan onda izađe nesto vise nego sto je vecini ljudi receno. Zato sto sindikati cesto imaju krive podatke pa ljudima vele jedno, a kad odete tam u stanogradnju oni vam vele drugo, al vam i objasne .
sad neznam kak to funkcionira sa tim hipotekama, makar ima mi smisla ovo sto gore pise, da bi banci moglo "smetat".

kaj se tice prava, nisam tocno shvatio ko ima vise pravo i po kojim kriterijima to biraju. al reko je da ce o uvijetim kreditiranja i slicnim stavrima nakon sto naprave selekciju, znaci kad odluce kome ce dat neki stan onda ih zovu, pa sjedaju za stol i dogovaraju se. Jednom kad oni odluce da bi vam htjeli omogucit kupnju tog stana, pocinjete se dogovarat.
Kredit dobivate od banke, ali neku ulogu tu imaja i stanogradanja, pa to onda ispada jeftinije iz razloga sto stanogradanj stalno dize kredite i to ne male pa onda oni imaju , kako je on to reko "rabat". isto tako ako neko ima neki kredit vec onda se gleda da ovaj novi kredit koji ce se dizat bude takav da mozete pokrit i stari kredit i stan sa njim, tako da vam ostane samo jedan kredit. A sto se tice toga kada se placa? Ja sam to shavtio da se stanovi placaju onog trena kad se useljavate.
Znaci za pocetak se nađete, dogovorite oko stana, placanja, kreditiranja, potpisete neki predugovor i kad stanovi budu gotovi, dize se kredit, placa se stan, vi se useljavate i tako dalje. Sad, sto se događa ako vi za dvije godine vise to ne zelite a potpisan je predugovor to neznam jer nisa stigo pitat.
c.u.b.i. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 09:32   #56
Evo prezentacije za Rudeš-Nove Oranice (http://www.fsb.hr/matematika/downloa...ezentacija.pdf) koga zanima ova lokacija neka pogleda. Evo i prezentacija za Središće (http://www.nsz.hr/datoteke/09-10/oglas%20SREDISCE.pdf)

Eto sad imamo ponude sve ...sad čekamo uvijete
olio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:12   #57
Kad počinje gradnja u Rudešu i Središću?
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 14:32   #58
Zahvaljujem na iscrpnom izvješću
jel ima netko da je čuo za loša iskustva sa stanovima na zadnjem katu? Naime, ja rezervirala stan na 5. (zadnjem) pa me frend popljuvao kako ću ja biti prva na udaru ak nesto procuri. Doduše, ima pravo, ali ipak...
Caipirinha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 15:33   #59
Je li se samo meni ovi tlocrti u Medarskoj čine katastrofalni? Mislim, pa što je ovo, "rohbau tlocrt" gdje bi korisnik trebao s privatnim arhitektom prepraviti stan? (2s s boravcima od 50m2 i terasama od 60m2, trosobni s blagovaonicama u hodniku i sl....)
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 21:11   #60
nemogu otvoritit središće

jel možete nabaviti isto i za Ravnice-Spansko

hvala
Bare23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.