Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 17:07   #1
Smile TREK - tema za sve vlasnike i ljubitelje marke :)

Budući da nas ima puno koji smo vlasnici i/ili ljubitelji dotične marke, dođoh na ideju da otvorim temu na kojoj ćemo pisati svoja iskustvas našim Trekovima, njihove prednosti i mane

Stavite slike svojih pila, recite nam zašto ste baš njih odabrali, želite li i u budućnosti posjedovati bicikl te marke i sve ostalo čega se sjetite

Svrha teme je razmjena iskustva i okupljanje ljubitelja marke

Evo nam i jedna prigodna za početni post



Napomena: ova tema ne potiče elitizam niti hvali politiku cijena generalnog zastupnika Treka u Hrvata.
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 17:10   #2
hahahha

dobio zeleno svijetlo i jedva doceko da klikne

pa evo, ja mogu iskreno reci da je meni moj trek 820 iz 2007 godine sa wellgo pedalama, acera mjenjačem, sugavim sifterima, sranje rst vilicom, no name pogonom ali odličnim kotačima (nije dvostruki obruc, niti su nabe neke brand name, ali nakon 1-2 godine torture vrte odlicno) i to sve samo za 300,00kn, da, dobro ste čuli, 300,00 kn

p.s. da se razumijemo, nisam ljubitelj marke bas zbog pretjeranih cijena u low endu. ali da imam više para za bicikl trek bi svakako nasao svoje mjesto jer ima ok ponudu u mid range cijenama.

Zadnje uređivanje Rebbit : 04.11.2012. at 17:25.
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 17:15   #3
Imao sam Trek 3700 dok mi ga nisu ukrali.

Volio sam taj bicikl, bio sam zadovoljan s njime iako je s vremenom počeo pokazivati neke znakove starenja koji bi se trebali početi javljati nakon 5+ godina, a ne nakon samo godinu dana. Recimo, boja s prednje vilice je počela otpadati, a ispod je bila hrđa. Kotači isto nisu bili na zavidnoj razini.
U Osijeku ima mali milijun Trek bicikala, od full suspensiona (koje ljudi voze po Promenadi) pa sve to crossovera. Uglavnom prevladavaju "obični" mtb-ovi.

Jedno pitanje za iskusne; kada bi Trek bio automobilska marka, koji bi bio?
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 17:24   #4
Quote:
Jedno pitanje za iskusne; kada bi Trek bio automobilska marka, koji bi bio?
Golf dvojka il trojka jer ih svi voze
BikingWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 17:48   #5
Quote:
BikingWolf kaže: Pogledaj post
Golf dvojka il trojka jer ih svi voze

Nikada!

Bicikl sa doživotnom garancijom na ramu ne može biti ništa iz srednje klase. Svrstao bih ga u nešto malko egzotičnije u klasu vozila kao što su BMW, ili Mercedes. Osim toga i cijenom su uvijek iznad konkurencije, tako da je to logično. A onda od modela do modela, recimo Session bi bio nešto tipa Land Rover...

Inače, evo Trek 4300 izgrađen na 3900 rami vozim već oko 7 godina, ima oko 41350 km, i ja sam jako zadovoljan. Dupli obruči, disk kočnice...

Ova slika pokazuje kako se s vremenom mijenjao logo. Na mom biciklu je prvi logo u zadnjem redu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 17:58   #6
Pitao sam vas s kojim automobilom biste ga usporedili jer sam malo proučavao Trek na našim prostorima. Meni je dugo vremena Trek bio pojam za bicikl i dugo nisam razmišljao o nijednoj drugoj marki. No kako sam malo istraživao, stekao sam dojam da je Trek kod nas dosta precjenjen te da mu je cijena daleko previsoka te da se kod drugih marki za isti novac može dobiti puno više.

E sad, koliko je cijena Treka kod nas rezultat pohlepe generalnog zastupnika, a koliko kvalitete - ne bih znao.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 18:01   #7
Evo me i ovdje.

http://img803.imageshack.us/img803/2065/dsc00922sh.jpg

Fx livestrong
Star pola godine, kupljen za 60% cijene novog.
Naprijed je altus, otraga alivio. Altus nije bas nesto, postelao sam ga kolko se da, radi korektno al vidio sam i boljih mjenjaca.
Straznji mjenjac i shifteri su ok, za sada...
Kocnice su lude, nakon stelanja vise ne cvile a koce brutalno, strah me da ne odvalim vilicu.
Bicikl je dosta lagan i krut. Sa gumama na 5 bara stresem se cijeli kad pregazim puza na cesti.
Tocnu kilazu neznam, probat cu ga izvagat na poslu krajem tjedna.
Vozi se lijepo, stanga volana obavezno mora ispod razine sica da bi polozaj bio udoban i pravilan za ledja.
Nis mi vise ne pada na pamet.
mario_tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 18:01   #8
Ja bih ga usporedio s Audijem. Ono, premium, ali je postao konfekcija. Naravno, to vrijedi za modele "za mase".

Da je preskup zbog R-J - jest. Ali je ujedno i jedan od najvećih svjetskih brendova u biciklizmu. Trek je "ime", balkanci to puše, a R-J koristi. Tako to ide nekako

Ja ću malo više o svome pisati kasnije
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 18:05   #9
hehe evo i teme za mene...

Stvar ide ovako, ja sam svoju ljubav Trek 6000 Disc dobio na poklon tako reći, ono što mi je najbolje kod njega je njegova geometrija koja mi je SAVRŠENA!!! Inače nisam neki uber fan Treka i ne bi ga ovako nikad uzeo, cijenim ga ja ali skup je za ono što nudi, pošto sam ga dobio na meni je samo da uživam i šutim.

Evo malo slikica:







__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 18:36   #10
Ove price oko imena Trek i Hrvata kojima je to jedini motiv za kupnju mi nisu nikad bile jasne - Cannondale i Specialized, podjednako dobavljivi kod nas (i iz boljih zastupnistva/trgovina) i podjednako neisplativi , su u svjetskim razmjerima puno jaca imena sa duljom tradicijom, pogotovo u brdskom biciklizmu (Stupmy), pa opet svaki Pero hoce "montibajk Treka sa diskovima do 3000 kuna" makar isti bio kramp

Naravno da khmuvoznikkhm igra svoju ulogu u cijeloj prici, ali opet...jako cudna situacija, cak bih rekao unikatna (pricajte sa ljudima vani i vidjet cete kompletno drugaciju percepciju).
Tak da iako nije bas narodni Golf, nije nazalost ni daleko od toga

S druge strane, Trek radi vrhunske i relativno povoljne (tj bili su do 2009, kad je Fuel EX8 kostao cca 12000-13000 dlakavih zivotinja, dok je danas ni manje ni vise nego 20000...)high-end fullye, medju kojima je i ovaj, moj prvi i za sada jedini izbor oko fullya ako ikad dobijem na lottu ili bogato nasljedstvo



*Naravno, ne bi mi palo na pamet kupit ga ovdje i ostavljati novce znamo-vec-kome vec jedino vani
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 18:37   #11
Eto, moj 4400 mi služi već pet godina. Kupljen je da bi prvenstveno bio prijevozno sredstvo, pa sam se nakon godinu i pol malo ulijenio (nije da ga nisam koristio) i ljetos ga vratio u punu funkciju.
Dosadan bicikl - sjedi i vozi, da nije jednom gumidefekta, ne bih imao što prigovoriti

Usporedba s autima? Teško mi je to odrediti, ali nemojte vrijeđati usporedbom s VW-om . Trek (i Fuji, Focus, Univega...) je među biciklima daleko iznad onoga što je VW među autima. Ako bi nešto nazvao VW-om, to bi recimo bio Herivsov X-fact (ili tako nekako).
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 18:46   #12
tolko buke oko jedne obične rame , rama ko rama..
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 19:25   #13
Citao sam vec dosta puta da je zapravo uz Sepcialized i Cannondale jos uvik "najjaca" marka.

No s druge strane je ziva istina da se ne isplati ni najmanje uzeti Treka ako se planira kupiti low-end bike jer je cijena kriminalna s obzirom na komponente koje dolaze s njim...

S druge strane mozda se to moze "kompenzirati" kvalitetom rame i (nekome - poput mene) geometrijom, ali opet, cvrstoca i kvaliteta rame ce se gledat pretpostavljam na nekih 4k kunića pa na dalje...

Iako, na kraju balade placa se najvise ime. (Kad vec neko spoiminje auto, sjecam se usporedbe gdje je onaj prvi Toyota Yaris imao gotovo identicne performanse kao Mini Cooper, i kosta tocno U POLA. )

Sve u svemu, takodjer sam prezadovoljan svojom 6icom i nebi ga minja za nista... iako ce kad tad doci dan kad budem tio FS... a onda cu samo kupit ramu jer pare koje sam utuko u dijelove vec lagano prelaze zdrav razum. xD

Brat mi gnjeci Fuel EX8... isto strasan bike. Iako mi je nevjerovatan boost kojeg je kolega dugi spomenuo, sa 15k na 20k kuna a samo se godiste promjenilo i mozda neka sitnica (Jedini notable change je vilja koja sad ima hod 130 mm ja mislim... bar je bilo govora o tome).

Eto ovo je moj mount copypastan sa drugog topica... da se "uclanim" u temu. xD Neke promjene su sletile u vidu veceg rotora, SLX M666 hidraulike, novi volan, ceka se lulica itd, pa bi tribalo neke nove slike opalit, al sto ces kad san lini tovar.

I moran prominit ovo smece od sica dok sam jos plodan, jeba ga pas.






Zadnje uređivanje dUG1 : 06.11.2012. at 17:35. Reason: duplic
Raxik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 20:01   #14
dabog da dobijem na lotu i idem po FUEL EX 9.9

http://rog-joma.hr/bicikli_detalj.php?i=5328

i to bi ga platio u novčanicama od 10 kn
JuXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:45   #15
jedina cura tu, za sad

evo mog malog crvenog najdražeg. imam ga oko mjesec dana, malo više, tak da neke primjedbe i nemam posebno.
zezale malo brzine, no dečki na servisu mi složili i sad je sve 5.
model 4500.



sad bi ga trebala fotkati kak je krasno blatnjavi
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:49   #16
Dakle, da napišem i ja koju o svome Treku...

Nisam bio ljubitelj marke, a nisam ni sada... ali sam definitivno ljubitelj svoga Treka Ne vjerujem da bih ponovno kupio Trek, a da nije isplativa kupnja(a obično nije). Ali isto tako ne znam kako bih se rastao do svoga Treka

Bila je to zbilja ljubav na prvi pogled - tražio sam jeftinu specku, da nije starija od 3-4 godine i da nije skuplja od 3 t kn. I dugo sam tražio, kombinirao, ispitivao na Road bikes o ovome i onome biciklu... i onda sam ugledao oglas za Trek 1.2, nazvao čovjeka i do večeri imao bicikl Kažem, ljubav na prvi pogled

Evo jedna ogledna fotka, sljedećih dana ću kada budem imao vremena fotkati ga baš za ovu temu



Tu je još bio Bontragerov sic koji mi nikako nije odgovarao tako da je sada gore San Marco(Bianchi style )

Quote:
dUG1 kaže: Pogledaj post
Ove price oko imena Trek i Hrvata kojima je to jedini motiv za kupnju mi nisu nikad bile jasne - Cannondale i Specialized, podjednako dobavljivi kod nas (i iz boljih zastupnistva/trgovina) i podjednako neisplativi , su u svjetskim razmjerima puno jaca imena sa duljom tradicijom, pogotovo u brdskom biciklizmu (Stupmy), pa opet svaki Pero hoce "montibajk Treka sa diskovima do 3000 kuna" makar isti bio kramp
Slažem se, zbilja mi nije jasno zašto je baš Trek toliko jak. Valjda je Rog Joma prva uzela maha, raširila se "na početku" i sada je prekasno. Nekada su(za vrijeme Turbo Sporta) i Gianti bili ogromna furka, čak bih rekao da su u najnižoj klasi skroz parirali Treku. Danas to više nije slučaj, naravno...

S druge strane, ja znam da je Spec u Os nevjerojatno jak i tu se jasno vidi koliko trgovina igra ulogu - Spec ovdje jak jedino zbog Slavka Getoša Gebe koji je legenda na našoj bic sceni(pisao sam već o tome, vjerojatno si vidio). Zanimljivost - nisam vidio ni jednu Trekovu specku u Os, a vidio sam sigurno dva tuceta Specova Ali kod jeftnijih je stvar drukčija, 3500 disk apsolutno vlada
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:52   #17
Quote:
Croftica kaže: Pogledaj post
jedina cura tu, za sad
Jedna curo, moram priznati da mi se jako sviđa tvoj Trek, puno mu bolje stoji crvena od za tu seriju češće sive/plave
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:09   #18
Ponsoni vlasnik 2 mjeseca staroga Treka 4300 kupljenog u Orlić sportu (dakle praktički Rog-Joma). Na njemu je za sad sve serijala osim ručki koje su zamijenjene za ergonomske i malo je natrpan sa bidonima, pumpama, torbicom, štitnikom prednjeg lančanika i u jesenjem izdanju blatobranima (volim se voziti po kiši ). Kao totalni početnik uzeo ga na preporuku frenda iz servisa i do sad nisam požalio. Ja da mu oprema baš i nije nešto, ali po meni je sama rama popriličan plus. Jednostavno mi djeluje uglađenije i čvršće od većine konkurencije što baš nije zanemarivo na mojih 115 kg. Do sad je prevalio nekih 2000 km što ceste što brda i šuma oko Petrinje i zbilja do sad nisam imao nikakvih ni najmanjih problema s njim osim jednog gumi defekta.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:10   #19
Quote:
car_iz_Osijeka kaže: Pogledaj post
S druge strane, ja znam da je Spec u Os nevjerojatno jak i tu se jasno vidi koliko trgovina igra ulogu - Spec ovdje jak jedino zbog Slavka Getoša Gebe koji je legenda na našoj bic sceni(pisao sam već o tome, vjerojatno si vidio). Zanimljivost - nisam vidio ni jednu Trekovu specku u Os, a vidio sam sigurno dva tuceta Specova Ali kod jeftnijih je stvar drukčija, 3500 disk apsolutno vlada
za Osijek (nije da sam nesto lud za Specom, ali opet, lijepo je vidjeti da nisu svi u tom nekom "nek me vidi selo na mom traktoru jooooj" #udara harmonika# djiru )

Naravno, ne moram ni naglasavati - prekrasan Trek

@Croftica: to si uzela u Rog-Jomi sad na popustima?
Solidan Trek za tu lovu, jedino je vilica najslabija karika.
Ne znam zasto prakticiraju to godinama, ali SVI Trekovi do serije 6 (pa cak i najslabiji model, 6000) uvijek dolaze sa istim RST-ovim i Suntourovim low-end vilicima na bajkovima od 3000 do 6000 kuna
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:30   #20
Quote:
car_iz_Osijeka kaže: Pogledaj post
Jedna curo, moram priznati da mi se jako sviđa tvoj Trek, puno mu bolje stoji crvena od za tu seriju češće sive/plave
zato i uzela crvenu boju
hvala btw. (:

Quote:
dUG1 kaže: Pogledaj post

@Croftica: to si uzela u Rog-Jomi sad na popustima?
Solidan Trek za tu lovu, jedino je vilica najslabija karika.
Ne znam zasto prakticiraju to godinama, ali SVI Trekovi do serije 6 (pa cak i najslabiji model, 6000) uvijek dolaze sa istim RST-ovim i Suntourovim low-end vilicima na bajkovima od 3000 do 6000 kuna
u rog jomi jesam, ali nije bio na popustu. a kaj sad, skupljala sam novce dosta dugo i dopizdilo mi već
slažem se za vilicu, i žao mi je kaj bar nije bila rock shox, ali ko i što sam kažeš, sve su nafilali sa tim suntourovim low end vilicama za te pare.
kad skupim neke novce, ide druga vilica definitivno.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.