Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 08:26   #21
đizzzzz!
koliko negative, a samo sam htjela napravit karamelizirne kokice....
ispričavam se svima što sam uopće pitala gdje se može kupiti to zlo. da sam sirota, neuka, znala kako stvari stoje, naravno da mi ne bi palo napamet to tražiti.
nego gledam ja taj recept i mislim si sigurno postoji razlog zašto je uz puuuuuno smeđeg šećera žena stavila još i taj nesretni sirup...
ovako ispada da je to napravila zato kaj je glupa amerikanka.
mogli ste mi samo jednostavno reći, vi koji ste u kuhinji iskusniji od nas početnika, da mi to u biti uopće ne treba. taj podatak bi bio dostatan.

u svakom slučaju bar sam nešto i naučila.
patientia, gdje ima kupiti karamel sirup? i po čemu je on drugačiji od gore spominjanih zala ?
kamenjarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 10:17   #22
Gle, kukuruzni sirup je uglavnog glukoza, a visokofruktozni kukuruzni sirup ima sastav slican seceru. Tak da, kukuruzni sirup nije uopce vece zlo nego secer.

Karamel sirup kupujem u Sparu u Sloveniji. Ista je stvar, secerni sirup, samo ima okus po karameli (i malo po vaniliji). Svi karamel sirupi koje sam kod nas vidjela sadrze jos neke sastojke (uglavnom mlijeko).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 21:58   #23
Evo, ovaj karamel sirup koristim:
http://www.vahine.fr/nos-produits/pr...t-vanille.html

Nazalost, izgleda da ga nema u hr.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:30   #24
Nevezano na vaša prepucavanja....

nažalost corn syrup ne možeš kupiti u hrv, ali ni uvesti (e-bay i sl zaboravi... probala ja)

ja sam u bio&bio trgovini uzela javorov sirup i još neke koje su mi tamo ponudili i u ljekarni glicerin i isporbavala... za neke recepte mi je bio dobar javoov, za neke glicerin i tako.... ugl... za ono što je meni trebao kukuruzni poslužio je javorov

sretno
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:15   #25
zašto se ne može uvesti?
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 23:32   #26
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zašto se ne može uvesti?
nikad nisam dobila konkretan odgovor, ali rekli su da ako želim to kupovati da moram biti registrirana tvrtka sa dozvolom za uvoz.... svaki put kad sam naručila izvana zaustavili su mi na granici i nisu mi dali paket...
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 23:43   #27
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
nikad nisam dobila konkretan odgovor, ali rekli su da ako želim to kupovati da moram biti registrirana tvrtka sa dozvolom za uvoz.... svaki put kad sam naručila izvana zaustavili su mi na granici i nisu mi dali paket...
čudno!
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.