Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2004., 23:14   #21
Re: prozori - PVC ili "normalni"?

Quote:
just Sandy kaže:
On je za PVC, ja sam za drvene.

On je za PVC jer kad si je u Danskoj promijenio normalne u PVC prozore, uštedio je barem 30% na grijanju.

Ja sam za drvene jer sam prije čula od puno ljudi da su PVC prozori "fuj". Nisam čula zašto. Osim što možda ružnije izgledaju.

On kaže da se normalni trebaju redovito održavati, da je lakše s PVC prozorima... I da ne dihtaju.

A zakaj sam onda ja prije stalno slušala da PVC ne valja?

Još mi je jedan prijatelj rekao da su bolji PVC prozori, a drugi je rekao da se plastika savija ljeti na višim temperaturama. Moj najdraži, naravno, nema takva iskustva (of kors, di ćeš u Danskoj visoke temperature?! )

Kakva su vaša iskustva, što (bi)ste vi odabrali?

Hvala.
Ovo s grijanjem je relativno!
PVC fuj a neznas zasto!
Nisu ruzniji, al ovisi od profila do profila.
Treba ih farbat da ne strunu, i da ih ne pojedu insekti(3.raz)
Garancija na PVC prozor je 5 godina od strane proizvodaca prozora a garancija na profil je 50godina.
Na drvo nema garancije
Bas cudno da ne dihtaju, a koriste isti okov?
Nema tako kvalitetnog drva i spoja.
Da PVC ne valja si slusala od neupucenih.
Plastika se savija, primjer kad je profil na skladistu zna se dobro savinut, ali kad se u njaga stavi armatura nema vise savijanja.
I jos kad se ugradi
Moja iskustva, sve naj bolje.
Ipak sam covjek iz proizvdnje PVC-a i ALU-a.
A o drvetu sam ucio u skoli i na Fax-u.

Dobro da nisi napisala jos da plastika zraci, sve zraci.
A jedna pametna baba meni kaze da Pvc zraci vise od alu-a.
A kako se dobiva aluminij?

Cijena plastike i drveta je ista.
Moze varirat 20% ovisno o proizvodacu, ducanu itd.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 23:54   #22
ovi smeđi su ti u pravilu nešto skuplji, ja bi trebao isto par novih prozora na hiži, ali sam odlučio da svi ide odjednom


Sad imam drvo <---- nikad više


Nego, lego, za tebe pitanje, kolka je komplikacija maknut ove drvene prozore i stavir smeđe PVC, a i šaropoljke bi trebale ostat, tnx



Sandy, pozdravi Mikija
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 00:13   #23
Što se cijene tiče, i ja sam čula da je drvena stolarija (ne ona po 60 kuna kod Peveca) tu negdje s PVC varijantom.
Sandy, ostale detalje ti šaljem na PM.

Edit: NA PRVOM BROJU JE ZADNJA NULA VIŠAK!
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 00:32   #24
Svima hvala na reakcijama, pogotovo Blaise na iscrpnom PM-u.
Mikija bum pozdravila, fala i to (više mi ne bu vjeroval, mislil bu da ga oću opet navuć na forum jer mu skoro svaki dan neke pozdrave prenosim ), sutra kupujem zadnji broj Hausbau-a (nisam još nikad ) a lego, mogu li tebe unajmit za neke radove po stanu, kad će trebat (a trebat će)?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 11:13   #25
PVC definitivno.
Mislim da su svi prije mene nabrojali zasto tak' da se ne ponavljam. Ja bi jos dodala da moji imaju neki plin u staklu koji ne pusta po zimi topli zrak van, a po ljeti ne pusta toplinu unutra.
Meni su se ljudi neki zalili da im se nakuplja vlaga od kada imaju PVC prozore ali to je zato kaj ne luftaju, moras luftati kucu i po zimi i po ljeti, al' po meni je to nekaj najnormalnijega.
__________________
Comic Sans

Zadnje uređivanje buhica : 24.08.2004. at 12:34.
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 12:19   #26
Ja imam na kući prozore od hrastovine i sa njima sam u potpunosti zadovoljan ( rad po narudžbi) međutim ulazna vrata u koja sam ulupao 10 k kuna me izluđuju . Reagiraju na svaku promjenu temperature i kolićinu vlage u zraku a hrast je bio suh i odležao 9 godina prije obrade. Moraće ići u kamin . Za vrata(ulazna) definitivno al ili pvc .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 12:23   #27
PVC. Zasto ? Zato sto je moj stari (koji je 60 godina radio prozore od drveta) priznao da su PVC bolji i trajniji. Osnovni razlog je to sto vise nemozes nabaviti "mrtvo" drvo, tj. drvo koje je suseno puno godina. Cijena je sada li-la za dobre drvene i PVC prozore jer ima milion firmi koje ih sada rade za razliku od prije 5-6 godina

PS Postoje drveni prozori koji su u rangu PVC, ali mislim da ti se cijena ne bi svidjela Uz to se ne proizvode u HR.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 20:30   #28
Quote:
buhica kaže:
PVC definitivno.
Mislim da su svi prije mene nabrojali zasto tak' da se ne ponavljam. Ja bi jos dodala da moji imaju neki plin u staklu koji ne pusta po zimi topli zrak van, a po ljeti ne pusta toplinu unutra.
Meni su se ljudi neki zalili da im se nakuplja vlaga od kada imaju PVC prozore ali to je zato kaj ne luftaju, moras luftati kucu i po zimi i po ljeti, al' po meni je to nekaj najnormalnijega.
Da se nadovezem i na ovo
Plin u izo staklima(Argon) je cisto sranje, ali doslovno.
Na nacin na koji se staklo radi plin iscuri za 2-3 godine i onda imas problem, stakla ti se rose itd.
A oni kojima se nakuplja vlaga je zato jer onaj koji je radio staklo nije stavio zrnca za vlagu u okvire stakla(molekular)
Jer oce ustedit na svakoj sitnici.
Ali kad su ti okviri ljepo napunjeni do vrha nemas problema nikad.
I jednostavnije je napunit staklo plinom, ali vecina radi sa zrncima.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 20:37   #29
Quote:
SETRA Samoborček kaže:

Nego, lego, za tebe pitanje, kolka je komplikacija maknut ove drvene prozore i stavir smeđe PVC, a i šaropoljke bi trebale ostat, tnx

Za mene nikakva, ovisi dal zelis sacuvat stare za neku kucicu na selu ili ti netrebaju

Zastema se spleta s unutarnje strane do prozora, odrezu se zice ili ako je noviji ima vijke.
I izvadi se van.
Ako ti netrebaju onda se rezeju, odreze se donji dio a bocne stranice se izmaknu prema nutra i prozor je vani, ili se odreze na vise mjesta.

Grilje ako su s prozorom mozes lagano bacit, a ako su odvojene onda bi mozda mogle ostat, ali mozda.
Ako moras mijenjat i grilje onda ce te to kostat kolko i prozori ako ne i vise, ovisi dal su fixne ili s pomicnim lamelama.
I jos smede
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 20:40   #30
Quote:
Juraj kaže:
PVC. Zasto ? Zato sto je moj stari (koji je 60 godina radio prozore od drveta) priznao da su PVC bolji i trajniji. Osnovni razlog je to sto vise nemozes nabaviti "mrtvo" drvo, tj. drvo koje je suseno puno godina. Cijena je sada li-la za dobre drvene i PVC prozore jer ima milion firmi koje ih sada rade za razliku od prije 5-6 godina

PS Postoje drveni prozori koji su u rangu PVC, ali mislim da ti se cijena ne bi svidjela Uz to se ne proizvode u HR.
Moj je isto reko da je PVC bolji, a radio je s drvetom 30-ak godina.
Ima ih u nama u susjednoj EU, tj Sloveniji.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 22:16   #31
Quote:
lego kaže:
Za mene nikakva, ovisi dal zelis sacuvat stare za neku kucicu na selu ili ti netrebaju

Zastema se spleta s unutarnje strane do prozora, odrezu se zice ili ako je noviji ima vijke.
I izvadi se van.
Ako ti netrebaju onda se rezeju, odreze se donji dio a bocne stranice se izmaknu prema nutra i prozor je vani, ili se odreze na vise mjesta.

Grilje ako su s prozorom mozes lagano bacit, a ako su odvojene onda bi mozda mogle ostat, ali mozda.
Ako moras mijenjat i grilje onda ce te to kostat kolko i prozori ako ne i vise, ovisi dal su fixne ili s pomicnim lamelama.
I jos smede
Malo su se zvisile, ali da se to sredit

vanjske su, externe
na prozoru se drže samo onim limićima gore i dolje


---------

A jebemu, znači morao bi vadit i onaj kamen ispred prozora i sve bi trebalo razbit, heh


Dobro, sad je kuća friško pofarbana, pa nek ostane tak još malo

Thanks
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 00:27   #32
e da mi je neko prije pričal da su prozori tak komplicirani....
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 00:48   #33
PVC
sa ženskog stajališta - lakši za čistit od drvenih
Janjesce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 09:57   #34
Kažu svi da PVC jako zrači, zato ih na zapadu izbacuju i iz prodaje.
Trenutno najbolja kombinacija na tržištu su prozori koji su iznutra drveni, a s vanjske strane aluminijski.
Kažu da su oni od Industrogradnje odlični, a da nisu preskupi.
Miss charming is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 19:13   #35
Koliko kosta npr. prozor 1,40 x 1,00 bez roleta?
Moze li se uopce mijenjati prozor a da se postojece rolete ostave?
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 19:17   #36
Re: prozori - PVC ili "normalni"?

Quote:
just Sandy kaže:
On je za PVC, ja sam za drvene.

On je u pravu ak govoriš o ekonomičnosti i održavanju, a ti ak se priča o estetici, ak se mene pita
Mr. I am M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 20:54   #37
Quote:
T@nja kaže:
Koliko kosta npr. prozor 1,40 x 1,00 bez roleta?
Moze li se uopce mijenjati prozor a da se postojece rolete ostave?
Pvc 1330kn+roleta 820kn.
Uglavnom nemoze, iz vise razloga.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 20:56   #38
Quote:
T@nja kaže:
Koliko kosta npr. prozor 1,40 x 1,00 bez roleta?
Moze li se uopce mijenjati prozor a da se postojece rolete ostave?
mi smo u 10-om mjesecu mijenjali jedan prozor slicnih dimenzija (ne sjecam se tocno - mislim da je bilo 1,45x0,8), drveni, platili smo s ugradnjom i farbanjem (defaultna boja je svijetlo drvo, nama je trebao tamni) cca 1400-1500 kuna
ostavili smo stare rolete
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 01:09   #39
PVC prozori

Ne znam gdje ste, ali za ove znam da dosta rade ne samo u svojoj županiji, nego i u Zg.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 15:32   #40
lego,
vidim da si stručnjak,možeš li ukratko objasniti razlike između alu i pvc prozora,osim da alu duplo više koštaju?

u oba ide izo staklo, oba dobro dihtaju, imaju profile sa više komora,okviri se mogu farbati itd.

fala!
tik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.