Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 22:52   #2001
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Pročitao nekoliko preglednih stranica na Amazonu. Doslovno se za ispovraćati. Stvarno nisam anti-američki zadrt (naprotiv), ali ovo je takvo preseravanje da nastavljam čitat. Sve puno "časti", "hrabrih i ponosnih marinaca", "divljačkih" neprijatelja, "čiste savjesti" i sličnog bullshita.


Morat ću kupiti knjigu, vidim da je baš po mom ukusu.
Kanzas is offline  
Old 05.02.2013., 23:13   #2002
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Morat ću kupiti knjigu, vidim da je baš po mom ukusu.
Ako te pali recruiting office propaganda i plitko razmišljanje teksaškog seljaka, samo navali.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Old 06.02.2013., 07:08   #2003
Antena : S&P očekuje tužbu američke vlade

Quote:
Agencija Standard & Poor's očekuje tužbu američke vlade. Vlada će ih tužiti jer je agencija loše procijenila hipotekarne obveznice i ostale financijske pakete 2007. uoči izbijanja velike krize. S&P je takvim kompliciranim financijskim paketima davao visoke ocjene, tj. tvrdio da nisu rizični za ulaganje, da bi u financijskoj krizi potpuno izgubile vrijednost i samo još više pridonijele propasti ulagača.

To je prva tužba protiv agencija koje su dosada bile izložene brojnim kritikama zbog svoje uloge u izbijanju krize. One su svojim ocjenama prikrivale stvarnu sliku financijskog balona koji je eksplodirao, tvrde kritičari. Prozivane su i za sukob interesa, jer su ih za procjene plaćali upravo oni koji su izdavali takve rizične pakete.


Nakon vijesti o tužbi, u kojoj bi se vladi mogle pridružiti i pojedine savezne države, za 14 posto pale su dionice vlasnika S&P-ja, a s obzirom da sličnu tužbu ulagači očekuju i protiv Moody'sa , i ta agencija pala je na burzi za 10 posto.
A ograničenih , teških seljačina ima svugdje ... pa i ovdje .




http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...41934586,d.bGE

Zadnje uređivanje Cougarr : 06.02.2013. at 07:13.
Cougarr is offline  
Old 06.02.2013., 07:41   #2004
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Pročitao nekoliko preglednih stranica na Amazonu. Doslovno se za ispovraćati. Stvarno nisam anti-američki zadrt (naprotiv), ali ovo je takvo preseravanje da nastavljam čitat. Sve puno "časti", "hrabrih i ponosnih marinaca", "divljačkih" neprijatelja, "čiste savjesti" i sličnog bullshita.
I velikih demokrata i štovatelja zakona

CIA je razradila tajni program hapšenja ljudi koji nisu bili pod istragom – stoji u izvještaju nevladine organizacije Otvoreno društvo o sramotnoj strani Bushevog rata protiv terorizma. Na popisu suradnika i Hrvatska

http://www.novilist.hr/Vijesti/Svije...programu-CIA-e

Ipak je točno da se zakona mora držati samo sitnozuba stoka
#kocar# is offline  
Old 06.02.2013., 08:24   #2005
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Ako te pali recruiting office propaganda i plitko razmišljanje teksaškog seljaka, samo navali.
Lijepo i koncizno poentiranje.
MacAnony is offline  
Old 06.02.2013., 09:26   #2006
Ma pričajte što hoćete ali 160 potvrđenih ubojstava snajperom je impresivan rezultat.
A kažu da je brojka puno veća, naravno to je uvijek tako kod snajpera, jer nema svako ubojstvo potvrdu.

Čovjek je poginuo, jer su svoje PTSP-ovce liječili na streljani, terapija pucanjem , tko će znati što je ubojici u glavi puklo, a ovaj iako iskusan vojnik, nije očekivao metak....
Creeping Death is offline  
Old 06.02.2013., 09:27   #2007
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
I velikih demokrata i štovatelja zakona

CIA je razradila tajni program hapšenja ljudi koji nisu bili pod istragom – stoji u izvještaju nevladine organizacije Otvoreno društvo o sramotnoj strani Bushevog rata protiv terorizma. Na popisu suradnika i Hrvatska

http://www.novilist.hr/Vijesti/Svije...programu-CIA-e

Ipak je točno da se zakona mora držati samo sitnozuba stoka
Teroristi hvataju "teroriste".

Quote:
Među zemljama navedenim za sudjelovanje u tajnom CIA-inom projektu navode se: Afganistan, Albanija, Alžir, Australija, Austrija, Azerbajdžan, Belgija, BiH, Cipar, Češka, Danska, Džibuti, Egipat, Etiopija, Finska, Gambija, Grčka, Gruzija, Hong Kong, Hrvatska, Island, Indonezija, Iran, Irska, Italija, Jemen, Jordan, Južnoafrička Republika, Kanada, Kenija, Libija, Litva, Makedonija, Malavi, Malezija, Maroko, Mauritanija, Njemačka, Pakistan, Poljska, Portugal, Rumunjska, Saudijska Arabija, Sirija, Somalija, Španjolska, Šri Lanka, Švedska, Tajland, Turska, Ujedinjeni Arapski Emirati, Ujedinjeno Kraljevstvo, Uzbekistan i Zimbabve.
Koje su to naivčine, nakon ovoga i zaslužuju da ih Amerikanci sruše. Gadafi je već svoje odslužio.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 06.02.2013., 10:25   #2008
Ovo sam ja nasao, ako tko ima drugacije podatke nek metne.
izvor je americka vlada
http://www.eia.gov/forecasts/aeo/er/...ve_summary.cfm

http://i48.tinypic.com/2jg5r43.png

Amerika proizvodi po danu 6.5 miliona barela.
Kao sto prikazuje graph.
Amerika nece nikad biti samostalna o nafti
uvijek ce morati uvoziti i zato ce biti uvijek ratovi
Ali netko je probubao kao Amerika ce biti izvoznik nafte
Horvatija is offline  
Old 06.02.2013., 11:12   #2009
Quote:
NOVI ŠOK ZA MALU NORU

Amerikanci podigli cijenu liječenja na 4,7 milijuna kuna!

Norina majka ponovno je pozvala sve građane koji su u mogućnosti da im pomognu

http://www.jutarnji.hr/multimedia/ar...a_552186S1.jpg
http://www.jutarnji.hr/novi-sok-za-m...una--/1083450/

Ovo američko lihvarsko-lešinarenje nad nevoljom male Nore - debelo će Ameriku stajati ugleda u svijetu, bez obzira što "time" daje šlagvort-šansu ovoj Vladi RH da "bude finalno humana" u ovom već nacionalnom spašavanju male Nore.

Koliko bi Amerika trebala platiti Norinoj obitelji (i Hrvatskoj) za te eksperimente na maloj Nori ... haa?!
Što na "ovo" kaže gostujuća američka "moralizatorica za seksualni odgoj"?
Dal' išta?

Zadnje uređivanje Qarwa Yaku : 06.02.2013. at 11:23.
Qarwa Yaku is offline  
Old 06.02.2013., 11:25   #2010
Nitko ih ne tjera da idu u zlu kapitalističku Ameriku na liječenje, mogu probat u nekoj od naših "daj svima džabe" ambulanti.
MacAnony is offline  
Old 06.02.2013., 11:27   #2011
Tko zna koliko je takvih malih Nora i roditelja koji su na svojoj koži osjetili današnji humani zdravstveni sistem koji njeguju Sjedinjene Američke Države, perjanica demokracija i slobode.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 06.02.2013., 11:34   #2012
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Tko zna koliko je takvih malih Nora i roditelja koji su na svojoj koži osjetili današnji humani zdravstveni sistem koji njeguju Sjedinjene Američke Države, perjanica demokracija i slobode.
Ne slažem se sa tobom, potičeš ideju jednakosti svima, šta nikad nije postojalo na planeti Zemlji, ni među ljudima ni u prirodi.

Ovaj svijet ne funkcionira tako da svi dobiju isto i šta se prije sa time pomiriš, lakše ćeš se nosit sa problemima.


Ja želim novac jer sam dobar i pošten i ajde me ti uvjeri da ja nemam pravo pokrenut akciju "Dajte mi lovu jer mi ni stari ni stara nemaju šta za pustit niti poznam nikog u Općini" i onda me uvjeri zašto nebi prokleo cijeli svijet kad ta akcija propadne.


Zamisli da bolnica kaže "Come on Nora, for free". Zašto onda nebi netko nakon nje došao for free.


Taj doktor koji radi protuprirodne zahvate na ljudima je puno odgovorniji od mehaničara koji ti mjenja kuplung.



Doktori su zapravo odgovorni za tu nejednakost i ja vidim najveći problem pravog iskrenog kapitalizma u medicini. Nema na ovom svijetu dovoljno mjesta za 10 milijardi ljudi koji svi žele auto, ajfon i internet i žive 90 godina.

A vi me sad ubijte sa hipi idejama kako je sve moguće ako dijelimo.



Nemojte pilit o djeljenju, nitko od vas mi nebi 50 kuna posudilo da vam ko stranac banem na vrata i obećam da ću vratit, a kamo neko dijeljenje i utopijski suživot baziran na "svima isto".

To ne postoji, nigdje nije ništa isto i forsiranje istog radi samo veći jaz i štetu.


Koliko anonimnih Nora ima u HR? Koliko je ljudi bolesno i nema niti love a niti reklame da pita lovu za liječenje?



Šta ti predlažeš, svaki dan jedno "žicanje" na Indexu dok ne izliječimo Hrvatsku?
MacAnony is offline  
Old 06.02.2013., 11:54   #2013
Quote:
Qarwa Yaku kaže: Pogledaj post
[
Ovo američko lihvarsko-lešinarenje nad nevoljom male Nore - debelo će Ameriku stajati ugleda u svijetu,
Neće.

To je sasvim normalno u kapitalizmu. Hoće zaraditi pare, a usluge koje nude imaju svoju cijenu.

Mi razmišljamo malo drugčije, navikli smo na zdravstveno osiguranje, bolnice u državnom vlasništvu, socijalizam i komunizam i tako.

To je tamo privatno, i posao koji se dobro plaća....
Creeping Death is offline  
Old 06.02.2013., 12:11   #2014
Quote:
MacAnony kaže: Pogledaj post
Ne slažem se sa tobom, potičeš ideju jednakosti svima, šta nikad nije postojalo na planeti Zemlji, ni među ljudima ni u prirodi.

Ovaj svijet ne funkcionira tako da svi dobiju isto i šta se prije sa time pomiriš, lakše ćeš se nosit sa problemima.


Ja želim novac jer sam dobar i pošten i ajde me ti uvjeri da ja nemam pravo pokrenut akciju "Dajte mi lovu jer mi ni stari ni stara nemaju šta za pustit niti poznam nikog u Općini" i onda me uvjeri zašto nebi prokleo cijeli svijet kad ta akcija propadne.


Zamisli da bolnica kaže "Come on Nora, for free". Zašto onda nebi netko nakon nje došao for free.


Taj doktor koji radi protuprirodne zahvate na ljudima je puno odgovorniji od mehaničara koji ti mjenja kuplung.



Doktori su zapravo odgovorni za tu nejednakost i ja vidim najveći problem pravog iskrenog kapitalizma u medicini. Nema na ovom svijetu dovoljno mjesta za 10 milijardi ljudi koji svi žele auto, ajfon i internet i žive 90 godina.

A vi me sad ubijte sa hipi idejama kako je sve moguće ako dijelimo.



Nemojte pilit o djeljenju, nitko od vas mi nebi 50 kuna posudilo da vam ko stranac banem na vrata i obećam da ću vratit, a kamo neko dijeljenje i utopijski suživot baziran na "svima isto".

To ne postoji, nigdje nije ništa isto i forsiranje istog radi samo veći jaz i štetu.


Koliko anonimnih Nora ima u HR? Koliko je ljudi bolesno i nema niti love a niti reklame da pita lovu za liječenje?



Šta ti predlažeš, svaki dan jedno "žicanje" na Indexu dok ne izliječimo Hrvatsku?
Teško mi je komentirati ovakav nedostatak empatije koji je samo proizvod sistema u kojem živimo. Mješaš iPhone, skupocjene automobile i ostali luksuz sa osnovnom ljudskom potrebom kao što je zdravlje koje mora biti dostupno svima. Kakav je to sistem ako postoje jednakiji ljudi od drugih, samo zato što ima deblji bankovni račun koji može podnijeti ovakve lopovske i lihvarske račune.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 06.02.2013., 12:32   #2015
Quote:
MacAnony kaže: Pogledaj post
Ne slažem se sa tobom, potičeš ideju jednakosti svima, šta nikad nije postojalo na planeti Zemlji, ni među ljudima ni u prirodi.

Ovaj svijet ne funkcionira tako da svi dobiju isto i šta se prije sa time pomiriš, lakše ćeš se nosit sa problemima......
Onda isto tako ne treba svima niti "demokracija" pa eto neki su je upravo silom dobili. Malo smo si kontradiktorni? Ili opet netko ima pravo davati si za pravo što je nekome potrebno, a što nije? Nije mi to sve baš jasno.
Champion_1 is offline  
Old 06.02.2013., 12:34   #2016
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Teško mi je komentirati ovakav nedostatak empatije koji je samo proizvod sistema u kojem živimo. Mješaš iPhone, skupocjene automobile i ostali luksuz sa osnovnom ljudskom potrebom kao što je zdravlje koje mora biti dostupno svima. Kakav je to sistem ako postoje jednakiji ljudi od drugih, samo zato što ima deblji bankovni račun koji može podnijeti ovakve lopovske i lihvarske račune.


Bi li ti platio iz svog džepa liječenje u hrvatskim bolnicama za otprilike 20 000 oboljelih od HIV-a i tuberkuloze iz Afrike? Da ti se uzme recimo 20% plaće za tu svrhu?
Kanzas is offline  
Old 06.02.2013., 12:52   #2017
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Morat ću kupiti knjigu, vidim da je baš po mom ukusu.
Piratebay je tvoj prijatelj...
Josey_Wales is offline  
Old 06.02.2013., 13:02   #2018
Quote:
Qarwa Yaku kaže: Pogledaj post

Ukoliko sada mr Obama ne intervenira i ne preuzme, u ime isprike, čitav taj iznos, na teret proračuna USA, - okrećem leđa "takvoj" Americi - for ever!
kako ti misliš da se predsjednik države mješa u privatne stvari vlasnika bolnice?
pa nema država s tim nikakve veze.

pa nije to kao kod nas da imaš ostatke komunizma

Inače, čitam na večernjem, poskupljuju kemoterapiju koja će trebati nakon operacije, to nije bilo uračunato, i izgleda da će dati 20% popusta.
Creeping Death is offline  
Old 06.02.2013., 13:02   #2019
Quote:
Ovo američko lihvarsko-lešinarenje nad nevoljom male Nore - debelo će Ameriku stajati ugleda u svijetu, bez obzira što "time" daje šlagvort-šansu ovoj Vladi RH da "bude finalno humana" u ovom već nacionalnom spašavanju male Nore.
Jasno, zli Amerikanci na referendumu riješili podići cijenu Norinog izliječena.

Quote:
Teško mi je komentirati ovakav nedostatak empatije koji je samo proizvod sistema u kojem živimo. Mješaš iPhone, skupocjene automobile i ostali luksuz sa osnovnom ljudskom potrebom kao što je zdravlje koje mora biti dostupno svima. Kakav je to sistem ako postoje jednakiji ljudi od drugih, samo zato što ima deblji bankovni račun koji može podnijeti ovakve lopovske i lihvarske račune.
Pa ako tražiš besplatno liječenje, socijalu itd. onda Amerika definitivno nije za tebe. To je ipak zemlja ljudi koji žele dokazati koliko su jaki i koliko vrijede.
Sa druge strane isti su hvalili pijanog Francuza koji je zbog poreze uzeo rusko državljanstvo, pa sad ljudi, dogovorite se, ili ste za jednakost ili niste
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Old 06.02.2013., 13:09   #2020
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Citam knjigu od tog Chris Kylea i za sada koliko sam procitao tip mi se cini kao totalna propagandom zadojena seljacina...
Ili možda samo misli na nakladu i zaradu, žuti tisak se uvijek najbolje prodaje

Quote:
Valjda se unaprijed zahvaljujući na blagoslovu koji slijedi, a koji se zove nuklearna bomba.
Opet se vadi ta atomska bomba iz spremišta, treba samo pitati Kineze što misle o Nankingu i opravdavaju li atomsku na Japan, plus druge narode koji su osjetili tadašnju imperiju
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.