Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2022., 18:36   #1
Vili Matula -MOŽEMO!

Vili Matula

Sjajan glumac, dobar čovjek, odgovoran građanin.
Njegove filmske i kazališne uloge su nezaboravne.

Njegov politički rad je pošten i odgovoran odnos prema onima koji su ga izabrali.
Govori u Saboru su direktni i konkretni.
Nerijetko se da vidjeti ideja i idealizam u gospodina Vili Matule.
MOŽEMO ima sreću što ga ima..
__________________
Ira je muško anglosaksonsko ime. U Amerikama ime Ira je 1880-ih bilo među prvih 100 imena. 2016 godine bilo je samo 1.000 osoba koje su nosile ime - Ira.
Ira Tegern is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 15:12   #2
Milina ga je slušati kad priča u Saboru.
marko.27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 19:54   #3
Osobno ga ne poznajem, ali imam dojam da je, nakon svega viđenog u 20 godina njegovih javnih nastupa, i sada u Saboru to jedan pošten građanin.
Jedan čovjek na mjestu.
__________________
Ira je muško anglosaksonsko ime. U Amerikama ime Ira je 1880-ih bilo među prvih 100 imena. 2016 godine bilo je samo 1.000 osoba koje su nosile ime - Ira.
Ira Tegern is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2022., 11:54   #4
Bio u vrhu komunističke partije sad je ljudsko pravaš, on i još nekoliko takvi su fenomeni društva.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2022., 13:17   #5
Quote:
Ira Tegern kaže: Pogledaj post
Vili Matula

Sjajan glumac, dobar čovjek, odgovoran građanin.
Njegove filmske i kazališne uloge su nezaboravne.

Njegov politički rad je pošten i odgovoran odnos prema onima koji su ga izabrali.
Govori u Saboru su direktni i konkretni.
Nerijetko se da vidjeti ideja i idealizam u gospodina Vili Matule.
MOŽEMO ima sreću što ga ima..
Već mi je sumnjivo kad ti otvaraš tu temu.

Što se krije u poizadini ovog tvojeg upisa?

Jesi li želio zapravo diskreditirati Možemo, tako da se ovdje zapravo počne pljuvati Matulu?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2022., 17:51   #6
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Bio u vrhu komunističke partije sad je ljudsko pravaš, on i još nekoliko takvi su fenomeni društva.
U vrh, odnosno u Centralni komitet SKH, izabran je u prosincu 1989. - na onom kongresu na kojem je odlučeno da će se dozvoliti slobodni izbori. To mu služi samo na čast.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2022., 15:23   #7
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Već mi je sumnjivo kad ti otvaraš tu temu.

Što se krije u poizadini ovog tvojeg upisa?

Jesi li želio zapravo diskreditirati Možemo, tako da se ovdje zapravo počne pljuvati Matulu?
Želio bih da se otarasiš paranoidnih utvara.
Podržavam MOŽEMO, podržavam Matulu..

Što bih trebao reći, a da ne spominješ Vuka Vukovića i one ljude koje stalno spominješ ?

Podržavam Vilija i njegovu nastup. Poštujem njegov angažman.
__________________
Ira je muško anglosaksonsko ime. U Amerikama ime Ira je 1880-ih bilo među prvih 100 imena. 2016 godine bilo je samo 1.000 osoba koje su nosile ime - Ira.
Ira Tegern is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 10:32   #8
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
U vrh, odnosno u Centralni komitet SKH, izabran je u prosincu 1989. - na onom kongresu na kojem je odlučeno da će se dozvoliti slobodni izbori. To mu služi samo na čast.
To što je uopće bio u partiji, pogotovo krajem osamdesetih kad su sve maske pale, mu je na sramotu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 13:08   #9
Quote:
Ira Tegern kaže: Pogledaj post
...
Podržavam MOŽEMO, podržavam Matulu..

Podržavam Vilija i njegovu nastup. Poštujem njegov angažman.
Ajde, onda sam pogriješio, ispričavam se.

Drago mi je da podržavaš Matulu:

Quote:
Vili Matula, čovjek kojeg podržava Ira Tegern kaže:
Kad se televizija pojavila kao novi medij, zajednica se dogovorila o plaćanju pretplate. U ovom trenu, ne možeš imati novine od javnog novca – dobro, Novosti su poseban slučaj, kao manjinski list – ali ne možeš imati ni jači portal iza kojeg ne stoji privatnik, korporacija, nekakva neoliberalna priča..
Quote:
Vili Matula, čovjek kojeg podržava Ira Tegern kaže:
Ovo društvo je takoreći donedavno bilo samoupravljačko, a onda je razvlašteno, beba je prolivena skupa s prljavom vodom, i sad kao da iznova učimo hodati?

Siguran sam da beba nije prolivena. Ta beba trenutno nije nikako politički predstavljena, to je problem. U međuvremenu su drugi još više zagadili vodu. Lijevo zabrinuti građani nigdje ne vide ljevicu u političkoj areni, a konzervativno zabrinuti tvrde da u Hrvatskoj nema desnice, nego su sve sami komunisti oko nas, tj. iznad nas, pa nadalje vide i Udbu, zatim dovedu onu Amerikanku koja naokolo drži predavanja o razbludnim komunistima itd. Ne mislim da smo prolili bebu, mislim da je ostalo pamćenje o vremenu u kojem smo do besvijesti sastančili, ali je tada i drugarica čistačica imala pravo svoj problem staviti na dnevni red, a često je imala mudar i konstruktivni prijedlog rješavanja zajedničkog problema. Na zapadu to zovu ESOP-om. Pa, dobrodošao, ESOP.
S ovim se i ja slažem, dakle i Ira Tegern i ja i Vili Matula mislimo ovo:

Quote:
Vili Matula, čovjek kojeg podržava Ira Tegern kaže:
Kad budemo imali portale u javnom vlasništvu i javnom interesu, na kojima ćemo izražavati mišljenja i postavljati pitanja, to će vremenom postati novi centri društvenog života.
Već dugo želim otvoriti temu o javnim portalima. Drago mi je da netko i o tome razmišlja.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 19:01   #10
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
U vrh, odnosno u Centralni komitet SKH, izabran je u prosincu 1989. - na onom kongresu na kojem je odlučeno da će se dozvoliti slobodni izbori. To mu služi samo na čast.
Borac za ljudska prava bi naskočio na ranjenu partiju i napravio sve da se dogodi njen slom, a ne se uključivao u sam vrh komunističke partije i pokušao ju spašavati s prijedlozima o višestranačju koje je već prije kongresa zaživjelo.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 22:46   #11
Nekakav atentat je trebao napraviti? Na koga točno?

Iz te ranjene partije zna se u koju su stranku mahom prešli.


Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Već mi je sumnjivo kad ti otvaraš tu temu.

Što se krije u poizadini ovog tvojeg upisa?

Jesi li želio zapravo diskreditirati Možemo, tako da se ovdje zapravo počne pljuvati Matulu?
Meni nije jasno zašto Iru stalno predstavljaš kao neoliberalnog eksponenta interesa korporacija

Ja nikad nit naznake toga ne vidim u njegovim upisima, a koji su pride uglađeni, uljudni i sama pozitiva.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2022., 18:56   #12
Straw man. Nikakvi atentati. Jednostavno je, borac za ljudska prava nema ništa za tražiti u komunističkoj partiji as simple as that.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2022., 21:37   #13
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
To što je uopće bio u partiji, pogotovo krajem osamdesetih kad su sve maske pale, mu je na sramotu.
ja u Partiji odnosno SKH nisam bio nikada, aii ne mislim tako. U SKH je tada još bilo svakojakih, bilo je i onih koji su bili za političku akciju da se pohapse svi vođe u međuvremenu osnovanih stranaka, naročito HDZ-a, ako treba i uz pomoć JNA. Baš na tom Kongresu, takvi su potisnuti. A pod maskama su još bili mnogi. Trećina onih koji su u prosincu 1989. bili u SKH, godinu dana kasnije bili su u HDZ-u.


Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Borac za ljudska prava bi naskočio na ranjenu partiju i napravio sve da se dogodi njen slom, a ne se uključivao u sam vrh komunističke partije i pokušao ju spašavati s prijedlozima o višestranačju koje je već prije kongresa zaživjelo.
Jesi li bio tada tamo s nama koji smo činili da je višestranačje zaživjelo? Ja sam tada maksimalno gurao da zeleni jasno kažu da su za slobodne izbore, bio sam na sastancima "Alternativnih društvenih organizacija" (kako smo to tada još oprezbno zvali, nitko još nije imao "stranka" u imenu), sudjelovao u raznim akcijama, prosvjedima, govorio i pisao. Ali nipošto još nije bilo vrijeme da se SKH naprosto uništava, jer bolje je bilo da neko odradi mirnu organizaciju izbora i prijenos vlasti. Pogotovo zbog prijetnje iz Srbije i JNA koja nam je visila nad glavom. Nije ni HDZ išao tad na to da se SKH slomi, znao je da su potrebni. I stvarno se dogodilo, da su uzorno pošteno organizirali slobodne izbore, ozakonili preduvjete za to i mirno prenijeli vlast. Nismo mogli dozvolit da JNA recimo već tada intervenira. Ne bi tada bio moguć znatni otpor, mogli su biti pohapšeni i Račan i Tuđman i Budiša i tisuće drugih, pa do mene marginalnog, s nešto više otpora nego 1971. ali vjerojatno bezuspješnog.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2022., 21:11   #14
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
ja u Partiji odnosno SKH nisam bio nikada, aii ne mislim tako. U SKH je tada još bilo svakojakih, bilo je i onih koji su bili za političku akciju da se pohapse svi vođe u međuvremenu osnovanih stranaka, naročito HDZ-a, ako treba i uz pomoć JNA. Baš na tom Kongresu, takvi su potisnuti. A pod maskama su još bili mnogi. Trećina onih koji su u prosincu 1989. bili u SKH, godinu dana kasnije bili su u HDZ-u.



Jesi li bio tada tamo s nama koji smo činili da je višestranačje zaživjelo? Ja sam tada maksimalno gurao da zeleni jasno kažu da su za slobodne izbore, bio sam na sastancima "Alternativnih društvenih organizacija" (kako smo to tada još oprezbno zvali, nitko još nije imao "stranka" u imenu), sudjelovao u raznim akcijama, prosvjedima, govorio i pisao. Ali nipošto još nije bilo vrijeme da se SKH naprosto uništava, jer bolje je bilo da neko odradi mirnu organizaciju izbora i prijenos vlasti. Pogotovo zbog prijetnje iz Srbije i JNA koja nam je visila nad glavom. Nije ni HDZ išao tad na to da se SKH slomi, znao je da su potrebni. I stvarno se dogodilo, da su uzorno pošteno organizirali slobodne izbore, ozakonili preduvjete za to i mirno prenijeli vlast. Nismo mogli dozvolit da JNA recimo već tada intervenira. Ne bi tada bio moguć znatni otpor, mogli su biti pohapšeni i Račan i Tuđman i Budiša i tisuće drugih, pa do mene marginalnog, s nešto više otpora nego 1971. ali vjerojatno bezuspješnog.
Slažem se da je Matula bio politički inteligentan i da je sada, ali nekakav borac za ljudska prava on niti je bio, niti sada je. Drvena peć je biti borac za ljudska prava u vrhu skh.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 01:50   #15
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Slažem se da je Matula bio politički inteligentan i da je sada, ali nekakav borac za ljudska prava on niti je bio, niti sada je. Drvena peć je biti borac za ljudska prava u vrhu skh.
Imaš pravo na svoj stav.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 10:08   #16
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
ja u Partiji odnosno SKH nisam bio nikada, aii ne mislim tako. U SKH je tada još bilo svakojakih, bilo je i onih koji su bili za političku akciju da se pohapse svi vođe u međuvremenu osnovanih stranaka, naročito HDZ-a, ako treba i uz pomoć JNA. Baš na tom Kongresu, takvi su potisnuti. A pod maskama su još bili mnogi. Trećina onih koji su u prosincu 1989. bili u SKH, godinu dana kasnije bili su u HDZ-u.

.
U vrh partije se ne ulazio tako da se sad učlaniš pa te uzdignu. Moraš imati dulji partijski staž, a samo članstvo u partiji govori o nekoliko svojstava individue koje jedna drugu ne isključuju: gluposti, gramzljivosti, karijerizmu ili naivnosti.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 21:17   #17
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
U vrh partije se ne ulazio tako da se sad učlaniš pa te uzdignu. Moraš imati dulji partijski staž, a samo članstvo u partiji govori o nekoliko svojstava individue koje jedna drugu ne isključuju: gluposti, gramzljivosti, karijerizmu ili naivnosti.
Sva sreća da smo taj sistem srušili, pa je danas sasvim drugačije! Imamo više partija, pa neke čak i valjaju, bar jedna!
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.