Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2014., 00:41   #761
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Kod HT-a, ako želiš iskoristiti ovu novu akciju od 500 kn popusta, moraš uzeti uz ugovornu obvezu. Ako ne želiš, možeš i bez ugovorne obveze.
Sad gledam HT malo, za kućanstva je kako si napisao bez ugovora bez popusta. Ali s ugovorom na 12 mjeseci 12,50kn popust mjesečno (150kn) ili na 24 mjeseca mjesečno popust 15kn (360kn). Ne vidim tih 500kn? Za poslovne korisnike do 1000kn

Btw, jel GEN-I i dalje ima dvije uplatnice ili je samo jedna?

Zadnje uređivanje Daxo : 03.08.2014. at 00:48.
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 12:56   #762
24 x 15 = 360 kn, plus 24 x 9,25 (koje dobiješ u redovnoj ponudi), zajedno ispadne preko 500 kn.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 13:01   #763
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
24 x 15 = 360 kn, plus 24 x 9,25 (koje dobiješ u redovnoj ponudi), zajedno ispadne preko 500 kn.
Aha hvala, to je ona naknada za opskrbu koju HT preuzima na sebe. Da, HT je zapravo najpovoljniji upravo zbog te naknade od GEN-I, ali opet s HT previše lošim iskustava I HT daje veći popust od GEN-I jedan mjesec gratis.
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 00:09   #764
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Kako to misliš "nije postavio uvjet ugpvorne obveze"? Imaju tri paketa (Klasik, Bonus i Ideal) s 1, 2 i 3 godine ugovorne obveze.
tako kako ti kažem, kako su obučili ljude za teren. to su njegove riječi!

ugovor je bio potpisan, u sljedećoj minuti storniran.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 00:24   #765
Jel još uvijek HT najpovoljnija opcija? Uzeo bi ugovornu obvezu na 1 godinu, pošto je razlika samo 2.5 kn/mj.
zag0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 21:30   #766
Quote:
zag0 kaže: Pogledaj post
Jel još uvijek HT najpovoljnija opcija? Uzeo bi ugovornu obvezu na 1 godinu, pošto je razlika samo 2.5 kn/mj.

Pa to ovisi o potrošnji. Oni su najpovoljniji za male potrošače (poput onih koji imaju račune trenutno do 200 kn). Makar koliko vidim ne nudi više onaj popust od jednokratnih 150 kn koji su prije davali.

Ako si ipak nešto veći potrošač, GEN-I je tu konkurentniji zbog akcije mjesec struje besplatno gdje ti u 1. mjesecu skine skoro 60 % računa, plaćaš onih 40 % mreže prema HEPu.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 22:14   #767
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Pa to ovisi o potrošnji. Oni su najpovoljniji za male potrošače (poput onih koji imaju račune trenutno do 200 kn). Makar koliko vidim ne nudi više onaj popust od jednokratnih 150 kn koji su prije davali.

Ako si ipak nešto veći potrošač, GEN-I je tu konkurentniji zbog akcije mjesec struje besplatno gdje ti u 1. mjesecu skine skoro 60 % računa, plaćaš onih 40 % mreže prema HEPu.
Ispod 200 kn/mj mi je račun. Daju 12,5 kn/mj popusta ako se potpiše ugovor na 1 godinu (150 kn ukupno) odnosno 15 kn/mj ako se potpiše na 2 godine (360 kn ukupno). I ne naplaćuju 9,25 kn/mj za opskrbu.

Kad računam ovom njihovom računaljkom i unesem da mi je sad račun za struju 130 kn/mj (dvotarifno brojilo), ispada da bi na periodu 1 godine s njima ušparao 300 kn.
zag0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 12:47   #768
Prema hepovim web stranicama u ovoj godini prosjecna mjesecna rata struje mi je 650kn; za tako velike rate koji je najpovoljniji ponuđač usluge bez ugovora ili na max godinu dana? Prema izracunu na stranici kompare GEN-I je najpovoljniji a na ugovor od 12 mjeseci stoji i sljedeca napomena "Ugovor se sklapa na razdoblje 1 godine. Ugovor možeš raskinuti u svakom trenutku bez navođenja razloga i bez obveze plaćanja bilo kakvih troškova ili penala."

Dakle to znači da nakon godinu dana ja mogu bez ikakve naknade otici nekon povoljnijem?
U slučaju nevremena i problema sa strujom dali je za to odgovoran hep ili drugi ponuditelj ??

Kakva su dosadašnja iskustva?
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back

Zadnje uređivanje jall : 20.08.2014. at 12:56.
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:27   #769
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
a na ugovor od 12 mjeseci stoji i sljedeca napomena "Ugovor se sklapa na razdoblje 1 godine. Ugovor možeš raskinuti u svakom trenutku bez navođenja razloga i bez obveze plaćanja bilo kakvih troškova ili penala."

Dakle to znači da nakon godinu dana ja mogu bez ikakve naknade otici nekon povoljnijem?
U slučaju nevremena i problema sa strujom dali je za to odgovoran hep ili drugi ponuditelj ??

Kakva su dosadašnja iskustva?
Tih 12 mjeseci nije ugovorna obveza, više je navedeno pro forme. Misli se da i prije tih deklariranih 12 mjeseca (primjerice nakon 5,6 ili 10 mjeseci) možeš otići od GEN-ija bez plaćanje penala, samo odabereš drugog opskrbljivača.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 23:31   #770
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
U slučaju nevremena i problema sa strujom dali je za to odgovoran hep ili drugi ponuditelj ??
Hm, malo nespretno zvuči to s "odgovornošću".

Ali, da - kvarove otklanjaju dečki iz lokalne Elektre, bez obzira na izabranog opskrbljivača.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 00:04   #771
možda nekom dobro dođe... excel (2007 ili noviji) za detaljan izračun potrošnje, s razdvajanjem računa na "novog" opskrbljivača i HEP ODS, te mogućnošću usporedbe cijene struje među trenutno dostupnim opskrbljivačima... mogućnost unosa i izmjene cijena kad se na tržištu promijene (šifarnik)

>>>>>> kalkulator cijena struje <<<<<<

Klikni na DOWNLOAD kad se otvori link...

screenshots:




Zadnje uređivanje tom@hawk : 21.08.2014. at 00:12.
tom@hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:11   #772
Kakva su iskustava sa GEN-I? Ja kod hepa imam samoočitanje dali j eto moguće i kod gena??
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:51   #773
Samoočitanje je usluga distributera (HEP-ODS), ne opskrbljivača (GEN-I).
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:49   #774
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Kakva su iskustava sa GEN-I? Ja kod hepa imam samoočitanje dali j eto moguće i kod gena??
Samoočitanje dostavljam HEP ODS-u preko njihove on-line aplikacije, a isto očitanje pošaljem mailom GEN-I-jalcima. Prvi mjesec je energija zaista bila besplatna. Usput je GEN-I na trajnom nalogu, a već dugo najavljuju objedinjavanje s HEP-ovom uslugom samoočitanja (HEP-ov račun dolazi zasebno). Od objedinjavanja za sada ništa, ali ionako ukupno sve radi za 5.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 00:38   #775
Quote:
iggy888 kaže: Pogledaj post
Samoočitanje dostavljam HEP ODS-u preko njihove on-line aplikacije, a isto očitanje pošaljem mailom GEN-I-jalcima. Prvi mjesec je energija zaista bila besplatna. Usput je GEN-I na trajnom nalogu, a već dugo najavljuju objedinjavanje s HEP-ovom uslugom samoočitanja (HEP-ov račun dolazi zasebno). Od objedinjavanja za sada ništa, ali ionako ukupno sve radi za 5.

Jedinstvena uplatnica nije u nadležnosti GEN-ija nego onih "iznad" njih. Niti RWE pa ni Hep Opskrba nemaju jedinstvenu uplatnicu, a Opskrba pripada HEP grupi što dovoljno govori o tome da opskrbljivači nemaju preveliki utjecaj na to kad će se konačno realizirati jedinstveni račun. Najgori su oni koji misle da kad bude jedan račun da će mrežarina biti niža ili je neće biti

Tko ima samoočitanje riješio se pola briga, plaća stvarnu potrošnju i oba računa dobiva u sličnom periodu za prethodni mjesec. Jest da koštA 10 kn, ali što je tu je
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:34   #776
Neće mrežarina, ali naknade bankama bi mogle biti kunu-dvije manje

Inače, ja sam pitao HERU misle li nešto poduzeti po pitanju dva računa, kao HAKOM kod telekoma - rekli su na generalno rade nešto u tom smjeru ali ne znaju kada će to biti
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 03:49   #777
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Neće mrežarina, ali naknade bankama bi mogle biti kunu-dvije manje

Inače, ja sam pitao HERU misle li nešto poduzeti po pitanju dva računa, kao HAKOM kod telekoma - rekli su na generalno rade nešto u tom smjeru ali ne znaju kada će to biti
Očekuju sličan problem kao i kod TK usluga. Onaj koji će naplaćivati račune (jedino moguće opskrbljivač) neće na vrijeme plaćati, ili neće plaćati, mrežni dio operatoru distribucijskog, odnosno prijenosnog sustava. (otprilike kao da naručiš šljunak iz šljunčare, platiš ga kod trgovca, a trgovac ne plati prijevoznika, a plati šljunčari jer su povezana firma kao npr. RWE i njemački proizvođači ili GEN-I i slovenska država)

Slična stvar se dogodila sa Optima telekom-om.
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 02:13   #778
jel otkrio tko caku kod HT-a

jer ovo mi zvuci predobro da bi bilo istinito, davali ljudima 189 kuna dobrodoslice + 111 kuna godisnje manje jer nema naknade za opskrbu i jos uz to 5% manji kilovati i TO SVE BEZ UGOVORNE OBVEZE

jel netko pokusao prijeci negdje drugdje i jesu se morali placati kakvi penali

sve mi to zvucalo previse mutno, da bi netko sam tak poklanjao novce pa da im ljudi odu kod konkurencije nakon mjesec dva

doslo mi na pamet da kod njih pokupim te "poklone" i onda pređem kod GEN-I al nisam se usudio
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 12:49   #779
Na kompare.hr uredno za t-com piše Ugovor se sklapa uz ugovornu obvezu na razdoblje od jedne godine. Ukoliko želiš raskinuti ugovor prije isteka ugovorne obveze, opskrbljivaču plaćaš penale za prijevremeni raskid.
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:50   #780
Evo podnesla sam zahtjev GEN-i za jedan stan u kući pa do kraja godine vidim kako to funkcionira, do tad ako tko ima iskustva sa njimai jesu li ti računu sad stvarno manji??
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.