Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2006., 11:32   #1
Brač

Alo,ljudi!
Vidim da je vec otvoren topic pod nazivom "Hvar ili Brac",ali nema bas nigdje za Bol na Bracu.
Zato sam ja ovo otvorio,pa pisite sve sto znate o Bolu...plaze,kulturne znamenitosti,mjesta za izlazak,cijene...
Naravno,to me sve zanima zato kaj sam ovo ljeto tamo!

Hvala!
Leopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 19:50   #2
Meni se Bol nekako ne svidja. Bila sam jednom i sve sto ima je miljon turista i sve je onako jako komercijalizirano i nema nigdje divljine. Gradic je lijep i mozes ga prosetat u pol sata, i onaj zlatni rat mi nije uopce nesto posebno.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 20:20   #3
Quote:
Indi kaže:
Meni se Bol nekako ne svidja. Bila sam jednom i sve sto ima je miljon turista i sve je onako jako komercijalizirano i nema nigdje divljine. Gradic je lijep i mozes ga prosetat u pol sata, i onaj zlatni rat mi nije uopce nesto posebno.
Fala,Indi!
To sam znao da je sve iskomercijalizirano...ali velis da Zlatni Rat ti se nije ni bas dojmio,kak drugi govore...
A,daj mi reci,kak stoje druge plaze?Jesu li sve pjescane,jeli cisto more!?
Kolko vidim po slikama Zlatni Rat je malo udaljen od grubog centra,kolko treba do plaze?
Leopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 20:29   #4
do plaze zlatni rat ti je oko 15 min pjeske uz setnjicu a ljeti imas i vlakic kojem je stajaliste na pumpi i on vozi za zlatni rat svako 20-etak minuta.
Osim zlatnog rata ima jos prekrasnih plazica jedna od njih je Martinica koja se nalazi odma uz franjevacki samostan, zatim u blizini te plaze ispod hotela Bijela kuca ima plaza koja se zove Ribarska,zatim uz setnjicu pa do rata ima bezbroj malih plazica s jedne i druge strane rata.S druge strane Zlatnog rata su vecinom nudisticke plazice.Tako sta se plaza tice bol ih ima bezbroji sve su ciste, uredne i nisu daleko.U centru mjesta imas koktel bar koji je poznat po nazivu Varadero gdje se moze izvrsno zabaviti.Sve ovisi o tome sta ti zelis.

Bol je mali gradic koji se je dosta izgradio zadnjih godina i time je izgubio na originalnosti kao i vecina danasnjih turistickih mjesta.
Ako te jos ista zanima samo pitaj,jer bol poznajem jako dobro
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 20:48   #5
Quote:
aleksandra kaže:
do plaze zlatni rat ti je oko 15 min pjeske uz setnjicu a ljeti imas i vlakic kojem je stajaliste na pumpi i on vozi za zlatni rat svako 20-etak minuta.
Osim zlatnog rata ima jos prekrasnih plazica jedna od njih je Martinica koja se nalazi odma uz franjevacki samostan, zatim u blizini te plaze ispod hotela Bijela kuca ima plaza koja se zove Ribarska,zatim uz setnjicu pa do rata ima bezbroj malih plazica s jedne i druge strane rata.S druge strane Zlatnog rata su vecinom nudisticke plazice.Tako sta se plaza tice bol ih ima bezbroji sve su ciste, uredne i nisu daleko.U centru mjesta imas koktel bar koji je poznat po nazivu Varadero gdje se moze izvrsno zabaviti.Sve ovisi o tome sta ti zelis.

Bol je mali gradic koji se je dosta izgradio zadnjih godina i time je izgubio na originalnosti kao i vecina danasnjih turistickih mjesta.
Ako te jos ista zanima samo pitaj,jer bol poznajem jako dobro
Puno fala,aleksandra!
Zanimalo bih me jos nekaj!Jeli je more hladno,kakvo je vrijeme dole,jeli puse!?
Ili je uvijek lijepo suncano!?
Znam,kad gledam prognozu,uvijek je nekak srednji Jadran topliji...

Daj mi reci kaj ima jos nekih dobrih mjesta za pogledati na Bracu ili Bol najbolja destinacija na otoku!?
Ima li kakva povezanost sa Hvarom,osim Jadrolinije (Jadrolinija vozi popdne i vraca se ujutro)?
Gdje je bolje doci do mjesta,sa Supetra ili Sumartina?

Jos jednom fala na trudu!
Leopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 20:53   #6
Quote:
Leopard kaže:
Puno fala,aleksandra!
Zanimalo bih me jos nekaj!Jeli je more hladno,kakvo je vrijeme dole,jeli puse!?
Ili je uvijek lijepo suncano!?
Znam,kad gledam prognozu,uvijek je nekak srednji Jadran topliji...

Daj mi reci kaj ima jos nekih dobrih mjesta za pogledati na Bracu ili Bol najbolja destinacija na otoku!?
Ima li kakva povezanost sa Hvarom,osim Jadrolinije (Jadrolinija vozi popdne i vraca se ujutro)?
Gdje je bolje doci do mjesta,sa Supetra ili Sumartina?

Jos jednom fala na trudu!
Povezanost s Hvarom imaš u sklopu onih izletničkih brodića, doduše ja znam za jednog imenom "Edo" koji vozi iz Hvara na Bol pa vraća navečer, ali definitivno imaš i iz Bola na Hvar i sl.
Inače, more je jako hladno, mislim nije jako, ali za razliku od onog dijela Jadrana je dosta, stvarno dosta.Možda zbog otvorenosti.
Dosta puše, a to vjerojatno i sam/sama znaš jer tamo se okupljaju surferi razno razni iz cijele Hrvatske , rekreativno i turistički
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 10:45   #7
Fala Vam ljudi!
Zanima me jos dali su te sve plaze pjescane,ili?
Koja je bolja veza do Bola?Sumartin ili Supetar?
Leopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 20:05   #8
Plaze nisu pjescane i zlatni rat nije pjescana plaza, nego od sitnog kamenja.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 09:23   #9
Bol (misleć' ovdje na Zlatni rat) izgleda fenomenalno. Na slici.

U stvarnosti, gotovo da mi je žao vremena potrošenog na činjenicu da "sam i ja bio ondje" (pa da se, kao, time hvalim).

Gledano s kopna prema poluotoku, s desne strane je nudistička plaža koja polako prelazi u "običnu", a u rubnim dijelovima su ljudi pomiješani. Sredina poluotoka je prekrivena šumom (crnogorica ili, kako se to sad zove, vazdazeleno drveće). Ondje je ugodno, a uz rub su smješteni kiosci s kokicama, sladoledima i sl., cijena nesrazmjernih ponudi. Pojas do mora je širok 20-30 metara i prekriven šljunkom koji se ugrije do usijanja, tako da slobodno zaboraviš na bosonoge šetnje.

Uz samo more, kad je sunce u zenitu, nahrupi masa ljudi željnih raka kože. Premazani, doduše, jesu svim mastima, al' gotovo da osjetiš miris prženog mesa. Nagurani su toliko da imaš problema s dolaskom do vode. Dno se spušta prilično strmo; nije za malu djecu jer je plićak prekratak.

Temperatura vode? Ništa bolje, ali ni puno gore nego drugdje. Vjetar je faktor koji treba uzeti u obzir, ali je povoljno to što poluotok sam radi zaštitu od vjetra, pa ako puše slijeva odeš na desnu stranu, i obratno. Surfera ima k'o u priči, ali i ostalih plovila (uključujući i onu zanimaciju kod koje čamac vuče padobran s kojeg netko visi).

Uglavnom, na Braču sam bio i na ljepšim i ugodnijim plažama. O izvanplažnom (noćnom) životu ne mogu ništa reći.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 15:27   #10
Quote:
Littlefoot kaže:
Bol (misleć' ovdje na Zlatni rat) izgleda fenomenalno. Na slici.

U stvarnosti, gotovo da mi je žao vremena potrošenog na činjenicu da "sam i ja bio ondje" (pa da se, kao, time hvalim).

Gledano s kopna prema poluotoku, s desne strane je nudistička plaža koja polako prelazi u "običnu", a u rubnim dijelovima su ljudi pomiješani. Sredina poluotoka je prekrivena šumom (crnogorica ili, kako se to sad zove, vazdazeleno drveće). Ondje je ugodno, a uz rub su smješteni kiosci s kokicama, sladoledima i sl., cijena nesrazmjernih ponudi. Pojas do mora je širok 20-30 metara i prekriven šljunkom koji se ugrije do usijanja, tako da slobodno zaboraviš na bosonoge šetnje.

Uz samo more, kad je sunce u zenitu, nahrupi masa ljudi željnih raka kože. Premazani, doduše, jesu svim mastima, al' gotovo da osjetiš miris prženog mesa. Nagurani su toliko da imaš problema s dolaskom do vode. Dno se spušta prilično strmo; nije za malu djecu jer je plićak prekratak.

Temperatura vode? Ništa bolje, ali ni puno gore nego drugdje. Vjetar je faktor koji treba uzeti u obzir, ali je povoljno to što poluotok sam radi zaštitu od vjetra, pa ako puše slijeva odeš na desnu stranu, i obratno. Surfera ima k'o u priči, ali i ostalih plovila (uključujući i onu zanimaciju kod koje čamac vuče padobran s kojeg netko visi).

Uglavnom, na Braču sam bio i na ljepšim i ugodnijim plažama. O izvanplažnom (noćnom) životu ne mogu ništa reći.

Sad sam totalno pesimistican!!!
Pa gdje onda otici,isit kurac je na Hvaru!
Leopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 23:39   #11
Moja preporuka je da odeš u neko manje mjesto pa na neki jednodnevni izlet na Bol. Isplati se vidjet ali je prerazvikano i prenapućeno. Što se tiče samog kupanja ima i boljih mjesta od Bola,ima čak i pješćana plaža jedna tamo kod pustinje. Na Braču maš za vidjet Pučišća di je svjetski poznata klesatska škola,Vidova gora di je odličan pogled... Supetar je isto ok ali vrijedi isto kao i za Bol. Preporuka ići autom tamo jer si inače nigdje sa onim lokalnim linijama.
Za kupanje su ok Sutivan i Mirci jer je mirno dosta.
Kod Miraca ti često murija stoji navečer sa radarom.
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 10:06   #12
do Bola mozes i doci katamaranom,on ti ide iz Splita popodne u 4 sata,staje u Bol a zatim ide u Jelsu na Hvaru a ako ne zelis katamaranom bolje ti je ici u Supetar jer ima cesce linije iz Splita dok u Sumartinu i nisu tako ceste,pa busom do Bola...Meni je bol sladak gradic u kojem se mozes dobro provesti.Sad sve ovisi o tome sto ti tocno trazis za odmor.
Meni iskreno Hvar je totalno bezveze jer sam bila i tamo i nije me se nesto dojmio,dok bol je.Svaku godinu vec dvije godine idem tamo i mogu rec da se super provedem.
Sta god odlucis nadam se da ces se dobro provesti.
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 16:01   #13
Da,nema kaj pametovat...preostaje mi da odem na Bol,da se zabavim i okupam!
Leopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 10:55   #14
ja namjeravam na jednodnevni (subota dolazak, nedjelja odlazak) izlet na Bol, zanima me ako netko ima neku preporuku za smjestaj? Nisam zahtjevan, dvokrevetna soba ili apartman a da nije talijanska cijena...;-)
hvala
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 14:26   #15
ovako, nije problem naci privatni smjestaj ali malo tko ce primiti negog za samo jedan dan.to svi izbjegavaju ali ako hoces nazovi agenciju i raspitaj se za cijenu kolika je,oni ce ti to lakse naci...a ako neces tako ne preostaje ti nista drugo vec doc tu i po mjestu traziti,bas u centru imas mnogo apartmana,soba tako da nije problem,ako neko nece te primit za jedan dan preporucit ce te nekome i nece ti bit problem naci...a cjene ti se krecu za apartmane ja mislim oko 40 do 50 eura za dvije osobe,tako nesto.
sretno i nadam se da neces imati muke sa smjestajem i da ces se dobro zabaviti.
nadam se da sam ti donekle pomogla
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:15   #16
Hvala na pomoci iako moram priznati da su podosta napuhani s cijenama u usporedbi s drugim manjim mjestima juznije...ali ocito ima neki razlog zato - ne zalim se na cijenu jer to je jedan dan ali je objektivno smatram velikom...
Ma naci cu na licu mjesta, s autom sam, a i zanimljivije je popricati s ljudima i naci neko mjesto...
A zabava ce biti, zato se i dolazi - malo promjene
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 10:07   #17
nadam se da ces se dobro provesti i da ti nece biti zao.
kad se vratis napisi kako je bilo.
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 13:07   #18
posto su mi razularena bagra moderatori ocito zbrisali topic u svom neznanju, da pitam ovdi, mislim iti na Brac od 7.7.-14.7, i na Bolu napraviti neku bazu odkud bi kretal u daljnje pohode i izlete.
i sad je pitanje jel onda vec velika guzva na Bolu, il je josh ok?

i dal se moru iznajmiti bicikli, imam naime jednu biciklisticku kartu Braca
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 13:10   #19
i dal se more s Braca nekak na Korculu? eto ko sve to zna..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 13:28   #20
ovako, u Bolu ti je vec ima 10 dana pozela kuzvica a sad je vec podosta velika,dovoljno da ti kazem da su svi kafici i restorani navecer puni i sad to nekome pase jer ima ljudi a neki bi vec htjeli mir.dat cu ti jedan savjet nemoj iznajmit apartman u centru Bola jer u centru ti ima jedan coctel bar i cijepa muziku do 3 ujutro i od toga tesko da ces moci zaspat.Ima ti dosta ljepih apartmana koji nisu u samom centru i u svakom slucaju bolje ces spavati.u koliko mislis u kamp ima ih jedno 4 komada i na lijepim su mjestima, nude ti i prehranu i sve ali ne znam koliko dode po danu,budem se raspitala.
A bicikla ti ima koliko hoces, imas odma na pocetku centra bola "Tour de brac", zatim pored holeta Bretanida (on ti se nalazi pored zlatnog rata, odma na kraju setnjce koja ide iz centa Bola ne mozes fulat), zatim imas Big blue ( on ti je pokraj hotela Borak (on ti se takoder nalazi uz setnjicu koja vodi do rata,negdi na sredinu sa desne strane) i oni ti ja mislim rade rute po bracu grupno,znam da idu na Vidovu goru i des tamo i pitas.
A sad sa Braca na korculu Mozda mozes iz Bola sa onim malim izletnickim brodovima koji idu po otocima.Znam da idu na hvar i obrnuto, u Makarsku a mislim da idu i do korcule,ali to se sve da pitat.Ides u turisticku agenciju nalazi se pokraj pupne stanice,tamo ti takoder stajaliste busa tako da ne mozes fulat i pitas oni ce ti dati tocne informacije.
Nadam se da sam ti pomogla i da ces se lijepo provest.U koliko te jos nesto zanima samo pitaj.
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.