Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2006., 22:31   #1
Britanske serije

Načelnica / The Commander

Petak, 09.06. kreće druga sezona ove odlične britanske serije.

S HRT-a:
"Načelnica" je triler nagrađivane autorice Lynde La Plante u kojem u glavnoj ulozi nastupa Amanda Burton (Nijemi svjedok), a pridružuju joj se Hugh Bonneville, Matthew Marsh, David Calder, Terrence Hillyer, Poppy Miller, Lizzie McInnerny i Tristan Gemmill.
Dramu je osmislila, napisala i producirala Lynda La Plante. Njezin redatelj je Michael Whyte, a izvršni producent Lorryine Goodman.
Clare Blake (A. Burton) načelnica je Kontrole odjela za umorstva šire gradske jezgre. Detektivi londonskog Odjela za umorstva rješavaju više od 150 ubojstava svake godine. Bilo da se umorstva događaju u mračnim ulicama Brixtona ili u otmjenim stanovima Knighsbridgea, sve se istrage prate pod zapovjedništvom Clare Blake. Njezin tim čine bivši detektiv George Hart (D. Calder) i nemilosrdni odvjetnik Hedges (M. Marsh).
poirot is offline  
Old 09.06.2006., 00:00   #2
Ajme, troje glumaca koje ne mogu smislit.
Amanda Burton - imam utisak kao da ima ukočene facijalne mišiće. Ne sjećam se da sam je ikada vidio da je pokazala ikakvu emociju u ijednoj svojoj ulozi, stalno je ista. Štoviše, ne sjećam se ni da je ikada promijenila jakost glasa.
David Calder - sigurno igra homoseksualca, možda i s nekim stranim naglaskom, kao u 90% svojih uloga. I još će prije ili poslije i u ovoj seriji završiti s nožem u utrobi.
Matthew Marsh - dežurni negativac, vječito iste uloge, kad se on pojavi nevolja je na putu i to najgora vrsta nevolje - predvidljiva nevolja.

A ja se ipak nadam da je serija bolja no što moje prve crne slutnje predskazuju samo na temlju podjele uloga. Vidjet ćemo sutra.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Old 09.06.2006., 01:02   #3
Pa ovo je već druga sezona. Prvih dvoje glumaca meni zakon

Otkud ti da Calder igra uvijek homoseksualce? Ja sam ga vidio u gay roli samo u Spooksima.
poirot is offline  
Old 09.06.2006., 02:54   #4
Ja sam ga vidio barem tri puta u takvim ulogama. I da stvar bude ljepša, kad sam ga vidio zadnji put, pomislio sam odmah da igra gaya. I igrao je. Ne sjećam se koje su bile serije u pitanju. Možda je baš i Spooks bila jedna od njih.

Pokušavam se sjetiti i prve sezone serije, ali bit će da je nisam gledao. Doduše, Burton i Marsh kao da mi dolaze u sjećanje da sam ih negdje zajedno vidio. Jesu li oni u toj seriji kao nekakvi (bivši) ljubavnici, a Calder je umirovljeni detektiv lisac koji pomaže Burtonici?
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Old 09.06.2006., 08:15   #5
Calder je ovjde beznadno zaljubljen u nju.
poirot is offline  
Old 09.06.2006., 13:06   #6
Dobro, znači da nisam gledao prvu sezonu.

Ali kladim se da Marsh i ovdje igra neku crnu guju?
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Old 09.06.2006., 13:06   #7
but ofcourse
poirot is offline  
Old 09.06.2006., 13:16   #8
A pitao sam to nadajući se da sam u krivu. Što bi bilo producentima kad bi mu jednom dali da igra pozitivca.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Old 09.06.2006., 13:38   #9
a jbga, človek ima takvu facu.

sjećam se još kao klinac, početkom 90ih, išlo pr serija s njim i uvijek je bio negativac. s malo više kose.
poirot is offline  
Old 10.06.2006., 14:02   #10
Nice, nice, zasad nije loše.
Nymann is offline  
Old 10.06.2006., 16:09   #11
zaspao :2up:
poirot is offline  
Old 10.06.2006., 17:47   #12
nisam gledala. nisam ni skužila tu seriju doduše, gledala sam u to vrijeme tanyu
enivej, amanda burton mi jezivo ide na živce sa svojom ukočenom facom odnosno facijalnim mišićima kako kaže fatalist. čuvarica konc logora, to je uloga za nju, nek se zgoni. mrzla pizda.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Old 10.06.2006., 18:21   #13
poirot is offline  
Old 09.05.2013., 12:10   #14
Britanske serije

Najbolje su:Allo Allo,Zvonili ste milorde,Crveni patuljak.
zyo is offline  
Old 06.04.2014., 00:15   #15
The Trip (2010-2020)



Quote:
Two men, six meals in six different places on a road trip around Italy. Liguria, Tuscany, Rome, Amalfi and ending in Capri.
Redatelj: Michael Winterbottom
Glumci: Steve Coogan, Rob Brydon
IMDB: link
Trailer: link

Nastavak hvaljenog The tripa iz 2010. je pred nama, a možemo očekivati još jednu dozu prekrasnih krajolika, vrhunskih jela i divnih duela između dva protagonista

Ako još niste pogledali 1. sezonu, preporučam vam da učinite što prije. Kratko traje (6 epizoda po 25 minuta), a i savršeno legne taman nakon nedjeljnog ručka kad ne želite previše umarati moždane vijuge . Ako kojim slučajem nemate toliko vremena na bacanje, imate i skraćenu filmsku verziju (cca. 100 minuta) koja ne kaska puno za serijom.
__________________
Pustim si Simple Mindse, zatvorim oči i zamišljam da sam ja njihov pjevač na velikom koncertu. Odjeven sam u bijelo odijelo i dugi bijeli lagani kaput, imam roza košulju. Oko vrata imam lanac, prstenje na svakoj ruci, a našminkan sam kao Boy George.
iprskal9 is offline  
Old 25.09.2014., 13:28   #16
The Driver (2014)



The Driver is a British crime drama television series that is set in Manchester. It began broadcasting on BBC One on 23 September 2014. Written by Danny Brocklehurst, the three-part drama series stars David Morrissey in the lead role and was directed by Jamie Payne.[1] It was co-produced by Highfield Pictures and Red Production Company.

David Morrissey as Vince McKee, a taxi driver
Claudie Blakley as Ros, his wife
Sacha Parkinson as Katie, their daughter

The Driver: Launch Trailer - BBC One

http://www.mirror.co.uk/tv/tv-review...rmance-4314529

Morrissey - odlican.
__________________
All You Zombies.

Zadnje uređivanje phiber : 25.09.2014. at 13:35.
phiber is offline  
Old 25.09.2014., 14:29   #17
pogledala prvu ep zbog ekipe morrrissey/hart/meaney .. ništa revolucionarno ili novo, ali čist okej .. navedena trojka je odlična .. ali stvarno se nadam da će se david slijedećom serijom odmaknuti od typecasta, ne želim ga narednih par godina gledati kao srednjovječnog muškarca kojemu sve gubi smisao i pronalazi ga u tko zna čemu .. opening scene je zapravo ono što me je pridobilo, life on mars flashback, a i shvatila sam da mi se sviđa gledati vožnju ulicama manchestera danju/noću
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Old 03.11.2014., 22:50   #18
Quirke / Mračna strana Dublina (2014)

Petkom navečer na drugom programu HRT-a.

Quirke:Trailer - BBC One

Pratite li?
__________________
You ain't got the ÆØÅ ♫...
Lo-lee-ta is offline  
Old 04.11.2014., 12:38   #19
Malo razvučena,ali dobra serija.
Najveća kvaliteta su glumci.
Dlapek is offline  
Old 26.11.2015., 17:59   #20
Capital (2015)

Ovaj tjedan je na BBC-u krenula mini serija Capital, radi se o stanarima prilično obične ulice u kojoj, kako već u Londonu biva, iznenada naraste vrijednost nekretnina i svi počnu u sandučiće dobivati poruke 'We want what you have'.
Ima zanimljivih likova, odlična je gluma i dotiču se aktualnih tema - nejednakosti, imigranti, islam, a glumi i naša Zrinka Cvitešić.

IMDB
Trailer
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.