Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2011., 20:58   #21


I put u propast je popločen sa dobrim namjerama....
Nije vukovima glavni cilj proždrti sve ovce jer i oni moraju živjeti od nas...
Samo ne kuže da prave prevelik kolateral u ovcama, a u biti su siti.

Filmić budem pogledao... malo sam short sa vremenom.
seno is offline  
Old 15.01.2011., 11:06   #22
peter schiff govori o inflaciji,euru,zlatu i kini:
http://www.youtube.com/watch?v=_JZbOz86vz0&feature=sub
astifan is offline  
Old 20.01.2011., 23:17   #23
Pustimo mi Ameriku,kinu,japan.
Kolaps prijeti Hrvatskoj, jer unutarnji dug samo raste rastao bi i vanjski ali više nam niko vani ne želi dati novac.
Jedan moj prijatelj prije nego je otpustija sve zaposlene (64 osobe) je rekao.
"Prvi znak kad moraš prestat dalje radit je taj imaš miljone na papiru a nemaš za kavu."
more is offline  
Old 22.01.2011., 16:19   #24
http://www.poslovni.hr/vijesti/cijen...oj-169886.aspx

baš me zanima kako će se cjene hrane kretati s obzirom na vjerovatni daljnji rast cjena nafte,a i kako će taj rast općenito utjecat na tržište.ipak se 2088g poklopila nafta 145$ sa početkom globalne krize,koincidencija ili je nafta bila okidač krize?
isto tako daljnji rast cjena hrane će sigurno izazivati nove socijalne nemire diljem svijeta šta će dodatno pogoršavati suituaciju.ako netko možda ima link o stranici sa podatcima o samodostatnosti u hrani zemalja svijeta nek ga stavi,jako me zanima.npr znam da sjevernoafričke zemljeuvoze 80-90 % potreba,malezija 40-50%,kina je počela uvozit.....
astifan is offline  
Old 22.01.2011., 17:08   #25
Cijena brašna ode drastično gore od ponedjeljka!
Eto lančane rekacije daljnjeg poskupljenja koji će doprinjeti općem kolapsu...
homosapiens is offline  
Old 22.01.2011., 23:05   #26
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Želim čuti vaše prognoze o danjem rastu ekonomije ili padu ekonomije naime dok svi pišu o nezaposlenosti , desnim i ljevim i ostalim glupostima činjenica je da uzaludno trošimo energiju i baziramo cijelu ekonomiju na nečemu čega uskoro neče biti ,
Ne znam zasto se zamaras sto ce biti za 50 godina. Keynes je dobro rekao: "In the long run we are all dead." Brini se za sljedecih 5 godina.
Grinch24 is offline  
Old 24.01.2011., 19:49   #27
valutni rat
http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...at/532365.aspx
astifan is offline  
Old 25.01.2011., 14:28   #28
Državni sustav,ekonomski i politički,je potrebno postaviti,odnosno,zbog usporedbe sa nekim proizvodom,npr,automobilom,napraviti i kasnije
sa njim upravljati i održavati ga.
Tako različite zemlje,u startu imaju postavke sustava,npr,u rasponu od fiće do mercedesa.
Upravljanje sustavom (automobilom),se svodi na to da se često sa njim negdje zapne.Čas je ogreban ovdje čas ondje,ispao blatobran,svjetlo,
žmigavac,uz standardne greške koje se dešavaju,pukla ili izlizana guma,hladnjak curi,svječice prljave,ispao iz faze,ulje se nemjenja,blokira točak
ili nekoči uopče itd,itd.Odražavanje se svodi,na popravak sveg navedenog,na način da se sve greške rješavaju kod nekog nadrimajstora,kome
je najjača parola "lako čemo" ili "kad to majstor kvariš popravi,od fiće avion".
Sada fićo stoji negdje parkiran,praznih guma, sav izlupan i traži temeljnu generalku.Mislim da smo zreli ja jedan dobar i hardverski i softverski
restart,sa savim novom temeljnom postavkom oba sustava(nešto bolje od fiće) i mnogo kvalitetenije,buduće upravljanje i održavanje.
Nadahon is offline  
Old 26.01.2011., 12:00   #29
Quote:
Nadahon kaže: Pogledaj post
Državni sustav,ekonomski i politički,je potrebno postaviti,odnosno,zbog usporedbe sa nekim proizvodom,npr,automobilom,napraviti i kasnije
sa njim upravljati i održavati ga.
Tako različite zemlje,u startu imaju postavke sustava,npr,u rasponu od fiće do mercedesa.
Upravljanje sustavom (automobilom),se svodi na to da se često sa njim negdje zapne.Čas je ogreban ovdje čas ondje,ispao blatobran,svjetlo,
žmigavac,uz standardne greške koje se dešavaju,pukla ili izlizana guma,hladnjak curi,svječice prljave,ispao iz faze,ulje se nemjenja,blokira točak
ili nekoči uopče itd,itd.Odražavanje se svodi,na popravak sveg navedenog,na način da se sve greške rješavaju kod nekog nadrimajstora,kome
je najjača parola "lako čemo" ili "kad to majstor kvariš popravi,od fiće avion".
Sada fićo stoji negdje parkiran,praznih guma, sav izlupan i traži temeljnu generalku.Mislim da smo zreli ja jedan dobar i hardverski i softverski
restart,sa savim novom temeljnom postavkom oba sustava(nešto bolje od fiće) i mnogo kvalitetenije,buduće upravljanje i održavanje.
O.K. I kaj sad? To svi znaju i spominju 500 puta dnevno osim onih koji bi tu generalku mogli napraviti. Ti to odbijaju i uvjeravaju nas da ce uskoro cvjetati ruze..
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Old 26.01.2011., 12:22   #30
moje mišljenje je koliko mi god prije bilo apstraktno sljedeče-

Hrvatska
da bi se izvukla iz krize mora postati energetski nezavisna (nuklearka, solarna, vjetar ) hvala bogu imamo puno pametnih ljudi koji bi mogli riješiti ovaj problem

stvaranje malih zajednica , komuna gdje če biti poljoprivredna dobra, malo obrtništvo itd.
urbana vila više neče vrijediti ništa za razliku od zemlje na kojoj stoji.

ovakva ekonomija je prokleta i ne održiva nikad mi nije bilo jasno zašto bi svake godine morali imati novi auto, tv , radio itd sve proizvodi da zadovolje nas ljude ali samo na tren..sve bi to i bilo ok da je nafta i ostali resursi beskonačni..

u sljedečih pet godina ja hrvatsku vidim na koljenima i totalno rasprodanu , najbolji put bi nam bio da pokrenemo poljoprivredu i malo obrtništvo ako bi nam to bilo moguče.

fairtrade, tržišna utakmica, neuplitane države u tržište je takva bajka ista ko i ona o partizanima i ustašama
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Old 26.01.2011., 13:09   #31
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
O.K. I kaj sad? To svi znaju i spominju 500 puta dnevno osim onih koji bi tu generalku mogli napraviti. Ti to odbijaju i uvjeravaju nas da ce uskoro cvjetati ruze..
Generalka se očekuje,od svih koji preferiraju na fotelje iz kojih se vlada.
Logično,vladajuča koalicija bi sada tribala okreniti smjer našeg puta ali
je veliko pitanje,dali je ona to u stanju napraviti.
Postoje tri razloga,jedan je očigledan;Oni več idu sa postoječim,
oformljenim putem,kada postoji inercija sustava,koja sama po sebi
neda suštinske promjene,nego parcijalne,tu i tamo,(održavanje fiće).

Drugo,taj sustav nije nastao sam po sebi,nego je postavljen ili bolje
rećeno usvojen,prekopiran,Američki liberalni kapitalizam(čitaj anarhija),
onda kada se mislilo da je to najidelniji sustav na svjetu,(a mnogi u vladajučoj
garnituri to i danas misle),dakle postavljen,upravo od njih samih.Oni tek sada otkrivaju
da taj sustav baš i nije najidealniji ali je veliko pitanje,mogu li ga se odreči.

Treči razlog jeste,ako ovaj nevalja,koji valja,šta valja???
Drugim rječima,triba znati izači iz ovoga i preči na nešto novo,bolje.
Pa se pitamo,koji je to sustav bolji i na kojim on principima radi,jednom
rječju,novi triba znati postaviti,triba ga osmisliti.Veliko je pitanje,
ima li znanja i volje da se tako nešto napravi.

Znate gdje ja vidim izlaz,gdje je ključna točka preloma.
Na referendumu za ulazak u EU.
Ako narod odluči da neuđemo u EU,nastat če preokret,jer če se morati
dalje vlastitim snagama i pameću,bez oslonca na Evropske fondove,
"koji če nas izvući iz krize".
Nadahon is offline  
Old 26.01.2011., 13:17   #32
Quote:
Nadahon kaže: Pogledaj post
Generalka se očekuje,od svih koji preferiraju na fotelje iz kojih se vlada.
Logično,vladajuča koalicija bi sada tribala okreniti smjer našeg puta ali
je veliko pitanje,dali je ona to u stanju napraviti.
Postoje tri razloga,jedan je očigledan;Oni več idu sa postoječim,
oformljenim putem,kada postoji inercija sustava,koja sama po sebi
neda suštinske promjene,nego parcijalne,tu i tamo,(održavanje fiće).

Drugo,taj sustav nije nastao sam po sebi,nego je postavljen ili bolje
rećeno usvojen,prekopiran,Američki liberalni kapitalizam(čitaj anarhija),
onda kada se mislilo da je to najidelniji sustav na svjetu,(a mnogi u vladajučoj
garnituri to i danas misle),dakle postavljen,upravo od njih samih.Oni tek sada otkrivaju
da taj sustav baš i nije najidealniji ali je veliko pitanje,mogu li ga se odreči.

Treči razlog jeste,ako ovaj nevalja,koji valja,šta valja???
Drugim rječima,triba znati izači iz ovoga i preči na nešto novo,bolje.
Pa se pitamo,koji je to sustav bolji i na kojim on principima radi,jednom
rječju,novi triba znati postaviti,triba ga osmisliti.Veliko je pitanje,
ima li znanja i volje da se tako nešto napravi.

Znate gdje ja vidim izlaz,gdje je ključna točka preloma.
Na referendumu za ulazak u EU.
Ako narod odluči da neuđemo u EU,nastat če preokret,jer če se morati
dalje vlastitim snagama i pameću,bez oslonca na Evropske fondove,
"koji če nas izvući iz krize".
Ma daj više sile će ti sigurno reč kolko je ljudi zaokružilo NE
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Old 26.01.2011., 13:24   #33
Quote:
zaboky kaže: Pogledaj post
Ma daj više sile će ti sigurno reč kolko je ljudi zaokružilo NE
Znači demokratski čemo da uđemo u EU,bez suvišnog zašto!!!
Nadahon is offline  
Old 28.01.2011., 13:38   #34
Quote:
astifan kaže: Pogledaj post
ameri imaju dva izbora:jedan je da i dalje štancaju šta će uništit dolar,a drugi je da odmah podvuku crtu,prihvate gubitke i krenu ispočetka.
ima i treća opcija ,a to je prokušana metoda da idu sa rušenjem kine i drugih iznutra,ono kao revolucija uvođenje demokracije i sl,al budemo već vidjeli.
Četvrta opcija: Otkantati FED i čitavu ideju privatne centralne banke te vratiti Greenback ili nekakvu sličnu valutu. I onda lijepo krenuti ispočetka.
Ako su to mogli founding fathers, zašto ne i ova generacija?

Quote:
Nadahon kaže: Pogledaj post
Znate gdje ja vidim izlaz,gdje je ključna točka preloma.
Na referendumu za ulazak u EU.
Ako narod odluči da neuđemo u EU,nastat če preokret,jer če se morati
dalje vlastitim snagama i pameću,bez oslonca na Evropske fondove,
"koji če nas izvući iz krize".
Fora je u tome što će referendum za ulazak u EU završiti jednako kako je završio i referendum za ulazak u NATO.
reggie31 is offline  
Old 04.02.2011., 12:55   #35
Quote:
reggie31 kaže: Pogledaj post

Fora je u tome što će referendum za ulazak u EU završiti jednako kako je završio i referendum za ulazak u NATO.

Nažalost,za sada,sve ukazuje na to da je odgovor, prije pozitivan nego
negativan.
Stalno se odlučuje u ime naroda,ali se za te odluke,narod ništa nepita.
U pitanju je sudbonosna odluka,koja se tiče suživota i budučih
odnosa,između jednog naroda i svih ostalih naroda,sa kojima ulazimo
u političke,ekonomske,kulturne i sve ostale odnose,pa se za takvu
odluku,slobodnog ulaska u UE,MORA PITATI NAROD.
Nadahon is offline  
Old 04.02.2011., 15:27   #36
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Pustimo mi Ameriku,kinu,japan.
Kolaps prijeti Hrvatskoj, jer unutarnji dug samo raste rastao bi i vanjski ali više nam niko vani ne želi dati novac.
Jedan moj prijatelj prije nego je otpustija sve zaposlene (64 osobe) je rekao.
"Prvi znak kad moraš prestat dalje radit je taj imaš miljone na papiru a nemaš za kavu."
To i mene brine. Ako nastavimo ovim putem cijela drzava ce propasti. Imat cemo unisten privatni sektor i vecinu ljudi na zavodu za nezaposlene.

Zadnje uređivanje Lucky : 04.02.2011. at 16:32.
Lucky is offline  
Old 04.02.2011., 17:46   #37
Kako kome. Zavisi kako se tko snađe. Za prosjećnog građanina koji pokušava živjeti od plače odgovor bi bio da. Troškovi života rastu a cijena rada pada. Za nekoga tko već i sada jedva krpa kraj s krajem od prvoga do prvoga u mijesecu i povećanje životnih troškova ( hrana , režije , ostalo ) od samo četristo kuna mijesećno već je nezgodno totalno. I sve to pod uvjetom da ne ostane bez posla nego da i dalje radi. Ako ostane bez posla a pogotovo ako ima djecu i to onda je tek ono totalno ajme. Mora se il zadužiti il nešto smisliti. Npr osobni bankrot a to u osnovi znaći ovrha nad nekretninama , pokretninama i prihodima. U prevodu dno dna. Ovako je moga i sam prodat nekretninu ako je ima i otplatit dug tj kredit. A kredit diže jer mu treba ono. I onda jedva krpa kraj s krajem a ako ostane bez posla gotov je. Strućnim terminom to se zove dužnićko ropstvo.

Zadnje uređivanje astralni šetać : 04.02.2011. at 17:59.
astralni šetać is offline  
Old 04.02.2011., 18:06   #38
Quote:
Lucky kaže: Pogledaj post
Ako nastavimo ovim putem cijela drzava ce propasti
Nažalost je tako. Sad je već mnogima ovdje i u Svijetu nešto "sumnjivo", ali malo tko vidi dubinu strukturne krize (u RH). Zapravo u cijelosti moralne krize.
Što je najgore, poznajući dubinsko realno stanje stvari, bez ikakva samosažaljenja ili plačljivosti se može utvrditi da je najgore od svega osjećaj totalne bespomoćnosti. Jer ništa ne mora ići nizbrdo, sve ide, a ništa se ne može poduzeti (osim prčkanja po vlastitim assetima, što ne znači da nečeš dobiti od nekoga sa deve po glavi...).
FED is offline  
Old 04.02.2011., 19:02   #39
kakvo je socijalno, ekonomsko, gospodarsko i poljoprivredno stanje? pa, zavisi kako se uzme. trenutno nam, iskreno rečeno nije tako loše u odnosu na druge balkanske zemlje koje sada već konstantno ratuje, a u bližoj i u daljnjoj budućnosti će se stanje vjerovatno poboljšati. sve je stanje uma i psihe čovjeka i mislim da je to sve, konkretno u hrvatskoj pomalo postala psihićka paranoja a ne financijska jer iskreno i hvala bogu, još nikoga nisam vidjela da neki čovjek, normalni građanin ove zemlje (tu ne mislim na rome i druge nacionalne nesituirane manjine) ruje po smeću da bi našao hranu. ili da je od gladi umro. znaći, ne mislim reći da nam je stanje bajno u tipu da cvijetaju ruže i da je sve kao neki la-la land ali nije nam ni tako kritično. a i vjerujem da neće ni biti baš tako kritično da ćemo se dovući do te, kako gore napisah, najteže inflacije, jer na tu recesiju utjecaja ima sa svih strana. znaći, poćevši od mentaliteta naših ljudi, sve do obrazovanja, imanja, nekretnina i svog drugog blagostanja i i naslijeđa koja apsolutno već i imamo za razliku od, recimo zapadnih država gdje iskreno rečeno kada izgubiš posao, automatski si na ulici jer je sve državno i nemaš svoj vlastiti krov nad glavom a socijalna pomoć ti pomogne prva 2 do 3 mjeseca, a ako se do tog roka ne snađeš, automatski se možeš seliti iz državnog stana jer ga nemožeš financirati. od tog trenutka možeš poćeti kopati po smeću. želim reći da nam je bivša socijalistićka država uvelike pomogla da izbjegnemo, kako je moglo biti ali neće, totalni kolaps.
__________________
Lady Madonna
divljaruza is offline  
Old 04.02.2011., 19:25   #40
Talking

eu nema što pitati ove, neobrazovane ljude i iskreno rečeno neuki puk. oni su tu da nas izvuću iz govana da ne bi došlo do još veće katastrofe a da pitaju narod, vjerovatno bi sve pošlo kvragu jer uz takve nepismene ljude koji misle samo na svoj interes, već bi došlo do velike katastrofe i ratovali bi totalno svi. ipak su oni išli u školu više nego mi io znaju što rade. a ako nam i uzmu koji milijunčić za neki bazenčić, jbg-a, zaslužili su jer bo na njima je velika odgovornost. a vjerujem i znam da ta naša lova ide u dobre svrhe. i da će se ta lova, koja europska unija grabi od sviju nas, potrošiti u javna dobra. i da će opet doći do financijskog procvata, možda ne u ovih par godina, jer love sigurno još treba, naravno, ali sljedećih 15 do 20 godina oće. žao mi je, takva su vremena...
__________________
Lady Madonna
divljaruza is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.