Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2016., 16:52   #101
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Znamo (točnije, pretpostavljamo) da je negdje u galaktičkim haloima, ali ne znamo gdje točno. Ne možemo uperiti prstom i reći - eto tu imamo jedan komad tamne materije. Zato i postoje alternativne teorije, prema kojima tamne materije i nema, nego se zakon gravitacije modificira na velikim udaljenostima.
Znam da postoje ali ne znam baš što predviđaju. Mogu li te alternativne hipoteze objasniti i veliki atraktor i dark flow? Izgleda kao da na točno određenim lokacijama fali mase, na prvu mi nije baš najjasnije kako ćemo to riješiti modifikacijom zakona gravitacije na velikim distancama. If d >= 100 000 ly then Modificirani zakon, else Newton Opet nema eksplanatornu moć za same gore navedene gravitacijske anomalije.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:18   #102
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Woow, to je neki woodo hoodo, magija

Koga briga za brzinu kada je ionako totalno arbitrarna i ovisna o referentnom okviru. Što se tiče inicijalnog okvira tj. udaljenosti, za tebe je za brzina višestruko veća od brzine svjetla i zato si u dvije godine prešao tu ogromnu razdaljinu iz alafa u delta kvadrant

To što je na zemlji prošlo 100.000+ godina za tvoje dvije, neka te ne zamara, to su samo nuspojave nesavršenosti tvog pogona
Wow ... došao sam do ovog komentara i moram pitati:

Kako točno preletiš 100 000 svjetlosnih godina u 2 tvoje godine? To bi stvarno trebala biti neka teška magija.

Ostalo ne moram ni komentirati
Infokoder11001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:17   #103
Quote:
Infokoder11001 kaže: Pogledaj post
Kako točno preletiš 100 000 svjetlosnih godina u 2 tvoje godine? To bi stvarno trebala biti neka teška magija.
Teorija relativnosti, paradoks blizanaca.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.