Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2017., 10:05   #1
Povorka ponosa

DRUŠTVENI i politički skup Povorka ponosa LGBTIQ osoba i obitelji Zagreb Pride 2017., šesnaesti po redu, održava se pod sloganom "Slobodan život počinje ponosom".

Sudionici Povorke počet će s okupljanjem u 15 sati na Trgu Franklina Roosevelta (ispred Mimare) te će proći središnjim zagrebačkim ulicama i trgovima – Rooseveltovim trgom, Trgom maršala Tita, Frankopanskom ulicom, Ilicom, Trgom bana Josipa Jelačića, Ulicom Nikole Jurišića, Draškovićevom ulicom, Šoštarićevom ulicom do Ribnjaka – gdje će Povorka završiti javnim skupom i koncertom.

"Okupit ćemo se kako bismo poručile i poručili da je život kakav želimo – slobodan život", kažu organizatori Pridea.

Povorci će se ove godine pridružiti i 15-ak veleposlanika koji borave u Zagrebu. U priopćenju koje su ovom prilikom poslali javnosti rekli su kako su njihove zemlje, baš kao i Hrvatska, odmaknule od pogrešaka i predrasuda iz prošlosti te da svojim hodanjem u povorci iskazuju podršku zajednici koja i danas može postati žrtvom.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 11:12   #2
Zahvalna sam organizatorima što je početak zakazan za 15h, pa stignem obaviti subotnji shopping prije nego tramvaji prestanu voziti kroz centar grada.

Inače, imam prijatelje u svakome od 4 slova LGBT zajednice, dakle apsolutno nemam ništa protiv njih, pa ni protiv toga da paradiraju ako ih to veseli.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 11:46   #3
Predrag Štromar, novi potpredsjednik Vlade i v.d. predsjednika Hrvatske narodne stranke, sudjelovat će danas na Zagreb Prideu, tradicionalnoj povorci ponosa koja se u Zagrebu u 15 sati održava kao simbol borbe za prava i ravnopravnost LBTIQ osoba i njihovih obitelji, potvrđeno nam je iz HNS-a.

"To je poruka da se nisu izgubile vrijednosti HNS-a, nego se ugrađuju u novu Vladu. U Europi demokršćani i liberali mogu funkcionirati zajedno u koalicijama, pa zašto ne bi i kod nas", kažu u HNS-u.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 12:23   #4
Uz Štromara bilo bi dobro vidjeti Culeja i Đakića zajedno kako paradiraju u duginim bojama. Šta će Crkva reći za ovakav HDZ?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 12:50   #5
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Zahvalna sam organizatorima što je početak zakazan za 15h, pa stignem obaviti subotnji shopping prije nego tramvaji prestanu voziti kroz centar grada.

Inače, imam prijatelje u svakome od 4 slova LGBT zajednice, dakle apsolutno nemam ništa protiv njih, pa ni protiv toga da paradiraju ako ih to veseli.
Pa nije da paradiraju jer ih veseli.

Paradiraju jer većina hrvata bi rađe da ih nema.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:53   #6
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Predrag Štromar, novi potpredsjednik Vlade i v.d. predsjednika Hrvatske narodne stranke, sudjelovat će danas na Zagreb Prideu, tradicionalnoj povorci ponosa koja se u Zagrebu u 15 sati održava kao simbol borbe za prava i ravnopravnost LBTIQ osoba i njihovih obitelji, potvrđeno nam je iz HNS-a.

"To je poruka da se nisu izgubile vrijednosti HNS-a, nego se ugrađuju u novu Vladu. U Europi demokršćani i liberali mogu funkcionirati zajedno u koalicijama, pa zašto ne bi i kod nas", kažu u HNS-u.
Što ga znaju srati. Zbog koalicije s HDZ-om izgubili su dosta članova u nekoliko dana, a o glasačima da ne pričam. S ovakvima oni koaliraju. http://varazdinski.rtl.hr/politika/r...ciju-na-foi-ju
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 16:16   #7
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa nije da paradiraju jer ih veseli.

Paradiraju jer većina hrvata bi rađe da ih nema.
Mislim da si me malo krivo skužio. Ne mislim bi se trebali veseliti zbog razloga zbog kojih paradiraju (diskriminacija, prezir, mržnja i slično), nego da u paradama sudjeluju oni koje to veseli, a među njima ima i onih koji nisu LGBT, a neki jesu LGBT ali ne žele paradirati.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 19:45   #8
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa nije da paradiraju jer ih veseli.

Paradiraju jer većina hrvata bi rađe da ih nema.
Zašto hrvata ? Zašto je to u vezi sa hrvatima ?Ajmo svi paradirati...npr.ja spavam sa kujom u krevetu(da,dlakava je i nije ljudskog roda),jebiga,naskoči i legne kraj mene.Kome kod sam to od poznatih ispričao,grozi se.I opet će večeras leći kraj mene i boli me kurac šta o tome netko misli.No,koja svrha da ja i kuja šetamo po gradu i nosimo transparent raznih boja i obznanjujemo nekom tko ide kupiti dvajst deka salame na plac,to što spavamo zajedno ?Ne treba nama Štromar,mi smo si dovolnji i ne zajebavamo promet.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 21:14   #9
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
i obznanjujemo nekom tko ide kupiti dvajst deka salame na plac,to što spavamo zajedno ?Ne treba nama Štromar,mi smo si dovolnji i ne zajebavamo promet.
Pa ni lezbe ni tetke nisu zato na povorci
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 21:44   #10
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa ni lezbe ni tetke nisu zato na povorci
A zašto jesu..?
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 22:46   #11
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
A zašto jesu..?
Da pokažu da to što se nekima gade, ne znači da im se trebaju oduzeti prava.

Ljubav ne zaslužuju samo hrvati katolici, nego sva Božja stvorenja
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)

Zadnje uređivanje Srebrni-medvjed : 10.06.2017. at 22:56.
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:13   #12
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da pokažu da to što se nekima gade, ne znači da im se trebaju oduzeti prava.

Ljubav ne zaslužuju samo hrvati katolici, nego sva Božja stvorenja
Malo sereš,katolici nekatolici pederi,lezbe,sve su to samo ljudi.Vjeroivao ti meni ili ne vjerovao,znam par gajeva i prema njima se odnosim potpuno isto kao i prema ženojebima.Meni smeta da ti nešto hodaš po ulici i objašnjavaš svima.Imam i ja fetiš,osim što spavam sa kujom,volim ruska vozila.Eto moskvić mi je prelijepi auto,pogotovo onaj iz ranih sedamdesetih,lada 2103 vrh,ali mislim da je glupo paradirati s tim,to je moj užitak,u mojoj intimi i u moja četiri zida....ćemu sad bućit okolo i vikati da je lada najbolji auto,kada sam svjestan da većina ne dijeli to mišljenje.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:35   #13
Pa upravo se o tome radi.
U Hrvatskoj homofobi su ipak prepristojni (barem onaj dovoljno pristojan dio) pa neće reći da treba nekog kaznit ili slično što je LGBT, ali naravno reći će držite to u svoja četiri zida i nemojte nama nabijati na nos kad radimo kurikulne reforme po našim mjerilima.
O tome se radi.
Svi kao imaju nekog gay prijatelja koji to drži u svoja četiri zida i ne nabija to na nos osjetljivim dušama Hrvata.
Upravo je cilj gay pokreta učiniti to nečim vidljivim i prihvatljivim u društvu.

Glupo paradirari? Pa imaš svaku subotu stotine parada u Hrvatskoj na svadbama. Zašto ti ljudi nabijaju na nos svima svoju intimu i nešto što bi trebali držati u svoja četiri zida? Neka to bude njihov užitak u vlastitu domu.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:45   #14
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Pa upravo se o tome radi.
U Hrvatskoj homofobi su ipak prepristojni (barem onaj dovoljno pristojan dio) pa neće reći da treba nekog kaznit ili slično što je LGBT, ali naravno reći će držite to u svoja četiri zida i nemojte nama nabijati na nos kad radimo kurikulne reforme po našim mjerilima.
O tome se radi.
Svi kao imaju nekog gay prijatelja koji to drži u svoja četiri zida i ne nabija to na nos osjetljivim dušama Hrvata.
Upravo je cilj gay pokreta učiniti to nečim vidljivim i prihvatljivim u društvu.

Glupo paradirari? Pa imaš svaku subotu stotine parada u Hrvatskoj na svadbama. Zašto ti ljudi nabijaju na nos svima svoju intimu i nešto što bi trebali držati u svoja četiri zida? Neka to bude njihov užitak u vlastitu domu.
Pa da to i ja pričam,možeš spavati sa kujom,voliti ruska vozila,možeš šta god hoćeš,ali nemoj zajebavati većinu.Većina su katolici.Zaista nisam,ali poštujem.
Svatovi su plaćeni iz vlastitog đepa,a ne od soroša.
polki is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.06.2017., 23:54   #15
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Pa da to i ja pričam,možeš spavati sa kujom,voliti ruska vozila,možeš šta god hoćeš,ali nemoj zajebavati većinu.Većina su katolici.Zaista nisam,ali poštujem.
Svatovi su plaćeni iz vlastitog đepa,a ne od soroša.
Aha, ako nisi kao vecina budi tiho u svoja cetiri zida i pazi da nekoga slucajno ne uznemiris svojom razlicitoscu... Za to postoji naziv. Jednoumlje.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:56   #16
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Aha, ako nisi kao vecina budi tiho u svoja cetiri zida i pazi da nekoga slucajno ne uznemiris svojom razlicitoscu... Za to postoji naziv. Jednoumlje.
Pa da.Nekog reda mora biti.
polki is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.06.2017., 23:59   #17
Parada gotova, a na forumu manje od 10 sugovornika, manje od 20 postova. Paradu više nitko ne doživljava kao nešto posebno.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:15   #18
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Parada gotova, a na forumu manje od 10 sugovornika, manje od 20 postova. Paradu više nitko ne doživljava kao nešto posebno.
Društvo polako sazrijeva, najteži su bili počeci. Fobija, strah u početku da će od tog trenutka nastupiti nekakva gay invazija, ali ništa se nije strašno dogodilo. Samo smo postali malo tolerantniji...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 05:15   #19
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Malo sereš,katolici nekatolici pederi,lezbe,sve su to samo ljudi.Vjeroivao ti meni ili ne vjerovao,znam par gajeva i prema njima se odnosim potpuno isto kao i prema ženojebima.Meni smeta da ti nešto hodaš po ulici i objašnjavaš svima.Imam i ja fetiš,osim što spavam sa kujom,volim ruska vozila.Eto moskvić mi je prelijepi auto,pogotovo onaj iz ranih sedamdesetih,lada 2103 vrh,ali mislim da je glupo paradirati s tim,to je moj užitak,u mojoj intimi i u moja četiri zida....ćemu sad bućit okolo i vikati da je lada najbolji auto,kada sam svjestan da većina ne dijeli to mišljenje.
Potpuno se slazem.
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 06:30   #20
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa nije da paradiraju jer ih veseli.

Paradiraju jer većina hrvata bi rađe da ih nema.
ne pretjeruj srebrni...
vecina hrvata bi da ima radno mjesto,placu dostojnu covjeka,obitelj,djecu,
dobre skole,dobro zdravstvo,dobre prijatelje...
a tko sa kome ide u krevet,tko koliko zaradjuje i tko vam je simpatican u politici nisu eticka pitanja...
bilo koji oblik paradiranja,u to ukljucujem i vojne parade,su ok dok ne prijedju
granicu dobrog ukusa i ne postanu degutantne...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.