Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 20:37   #821
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Naravno da je tako lakše, izbiflaš učenicima neku glupu definiciju, natjeraš ih je da je nabubaju od točke do točke, oni to naprave, daš im 5, i ideš na sljedeću. Koliko bi teže bilo da ih moraš pomoći da tu defniciju znaju, razumiju, i da kad im se pojavi za 10 godina u nekom praktičnom problemu, da je se sjete i ispravno primjene.
ne poznajem nikog normalnog kome je "lakse" biflati.
ali znam da je lako trolati ovakvim nebulozama.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Koliko opće kulture stavlja kruh na stol? Kad treba platiti račun, hoćeš li donijeti par stranica enciklopedije i platiti s njima, hoćeš umjesto iznosa računa izbiflati glavne gradove država, pa da ti se to prizna kao plaćen račun?
opca kultura direktno obogacuje covjeka u svakom mogucem smislu.
a mnogima ipak i stavlja kruh na stol.
nisu jedina zanimanja na svijetu pekar, tokar i autolimar. bez uvrede ikome.
na nesto boljim radnim mjestima sasvim dobro ti dodje cinjenica da si nekad negdje cuo za ljubljanu. vjerovao ti to ili ne.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:21   #822
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne poznajem nikog normalnog kome je "lakse" biflati.
ali znam da je lako trolati ovakvim nebulozama.
Lakše je tjerati djecu da biflaju, nego im nešto pokušati približiti.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
opca kultura direktno obogacuje covjeka u svakom mogucem smislu.
a mnogima ipak i stavlja kruh na stol.
nisu jedina zanimanja na svijetu pekar, tokar i autolimar. bez uvrede ikome.
na nesto boljim radnim mjestima sasvim dobro ti dodje cinjenica da si nekad negdje cuo za ljubljanu. vjerovao ti to ili ne.
Ljepše je biti širokih pogleda, znati nešto više, ali to nije presudno, štoviše, samo škodi u današnjem svijetu.
Da postoje i zanimanja gdje je opća kultura bitna, a njih hrane ova trojica spomenutih skupa s njihovim voditeljima, i da njih nema svi ti opće kulturni bi tanko srali.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:25   #823
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Lakše je tjerati djecu da biflaju, nego im nešto pokušati približiti.
ne, nije.



Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ljepše je biti širokih pogleda, znati nešto više, ali to nije presudno, štoviše, samo škodi u današnjem svijetu.
boze me sacuvaj ovakvih izjava.
nisam jos cula da su nekome opca kultura i znanje naskodili.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:37   #824
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne, nije.

boze me sacuvaj ovakvih izjava.
nisam jos cula da su nekome opca kultura i znanje naskodili.
Danas nažalost vrijedi ona izreka "neznanje je blagoslov", ovako kad čovjek sve vidi, zna, poveže, samo se živcira, a okolina gleda kao idiota(a i takva osoba okolinu). Ali sad smo zašli u filozofiju.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:39   #825
Ovdje smo imali krasan primjer, ilustriran fotografijama, kako je učenici, a i njezinoj mami, lakše nabaviti podatak i brojku o gustoći naseljenosti, nego pogledati kartu, prisjetiti se i upotrijebiti znanje o reljefu, klimi, zemljopisnom položaju i na temelju toga zaključiti i uvrstiti državu na jedno od dva ponuđena mjesta: rijetko naseljena ili gusto naseljena.

Tipičan primjer ljubljenja štreberaja. "Daj mi podatak, šta me tjeraš da mislim i zaključujem?"

A nakon toga provala mržnje prema štrebanju i okrivljavanje obrazovnog sustava, učitelja i autora udžbenika za štrebanje.

Roditelji

I John Doe
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:43   #826
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Danas nažalost vrijedi ona izreka "neznanje je blagoslov", ovako kad čovjek sve vidi, zna, poveže, samo se živcira, a okolina gleda kao idiota(a i takva osoba okolinu). Ali sad smo zašli u filozofiju.
ma imas pravo.
zasto bi nam uopce i osnovna skola bila obavezna??
#KakoJeLepoBitiGlup
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Ovdje smo imali krasan primjer, ilustriran fotografijama, kako je učenici, a i njezinoj mami, lakše nabaviti podatak i brojku o gustoći naseljenosti, nego pogledati kartu, prisjetiti se i upotrijebiti znanje o reljefu, klimi, zemljopisnom položaju i na temelju toga zaključiti i uvrstiti državu na jedno od dva ponuđena mjesta: rijetko naseljena ili gusto naseljena.

Tipičan primjer ljubljenja štreberaja. "Daj mi podatak, šta me tjeraš da mislim i zaključujem?"

A nakon toga provala mržnje prema štrebanju i okrivljavanje obrazovnog sustava, učitelja i autora udžbenika za štrebanje.

Roditelji

I John Doe
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:42   #827
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Sva sreća da su Ameri glupi, što bi se dogodilo da su pametni, koliko bi mi ovako pametni zaostajali za njima?
Jimmy Kimmel:

How Many Americans Know Where North Korea Is?

https://www.youtube.com/watch?v=-ugJZhL-cbc
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 23:02   #828
Zamisli koliko su glupi, ne znaju naći jednu državu na karti?
Nevjerojatno je koliko glupi drmaju svijetom, a mi ovako pametni drmamo kurcima.

Zamisli da su pametni kao Hrvati, znali bi gdje su Sjeverna i Južna Koreja, njihove glavne gradove, kao i glavne gradove susjednih, sve o Korejskom ratu, sve bi ti to detaljno objasnili dok iskopaju nešto iz kontejnera za pojesti?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 08:34   #829
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Zamisli koliko su glupi, ne znaju naći jednu državu na karti?
Nevjerojatno je koliko glupi drmaju svijetom, a mi ovako pametni drmamo kurcima.

Zamisli da su pametni kao Hrvati, znali bi gdje su Sjeverna i Južna Koreja, njihove glavne gradove, kao i glavne gradove susjednih, sve o Korejskom ratu, sve bi ti to detaljno objasnili dok iskopaju nešto iz kontejnera za pojesti?
Ah, ta obecana zemlja Amerika, gdje glad ne postoji i beskucnistvo je nepoznat pojam...
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:01   #830
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ah, ta obecana zemlja Amerika, gdje glad ne postoji i beskucnistvo je nepoznat pojam...
U Hrvatskoj toga nema, mi smo pametni, i znamo organizirati državu, a ne kao glupi Ameri. To ionako nije tema.

Pravo je pitanje kako je moguće da Ameri glupi i neobrazovani vladaju svijetom, dok mi ovako pametni i široko obrazovani ne vladamo niti vlastitim dvorištem?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:04   #831
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj toga nema, mi smo pametni, i znamo organizirati državu, a ne kao glupi Ameri. To ionako nije tema.

Pravo je pitanje kako je moguće da Ameri glupi i neobrazovani vladaju svijetom, dok mi ovako pametni i široko obrazovani ne vladamo niti vlastitim dvorištem?
Jedna riječ - RAT!

Recimo da je njima cijeli povijesni vijek kao nama s Rojsom

Odi u Ameriku živjeti pa se javi kako ti je.

Ova besmislena pitanja tumačena od roditelja neću ni komentirati, nije prvi ni zadnji put da roditelji pokušavaju prikazati stvari onakvima kakve nisu. I da djeca štrebaju iako im je rečeno što se od njih očekuje.

Kao što rekoše, čitanje karte - srž svega!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:33   #832
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Jedna riječ - RAT!

Recimo da je njima cijeli povijesni vijek kao nama s Rojsom

Odi u Ameriku živjeti pa se javi kako ti je.

Ova besmislena pitanja tumačena od roditelja neću ni komentirati, nije prvi ni zadnji put da roditelji pokušavaju prikazati stvari onakvima kakve nisu. I da djeca štrebaju iako im je rečeno što se od njih očekuje.

Kao što rekoše, čitanje karte - srž svega!
Kakav crni rat, posljednji rat je završio prije 20-ak godina,počeo prije skoro 30 dokad će nam rat biti kriv za sve? Ako je za išta kriv, za školstvo je najmanje.

Trenutno živim ovdje, i argument glupih Amerikanaca nisam potegao ja, ali još uvijek nisam dobio odgovor na svoje pitanje?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:50   #833
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Ovdje smo imali krasan primjer, ilustriran fotografijama, kako je učenici, a i njezinoj mami, lakše nabaviti podatak i brojku o gustoći naseljenosti, nego pogledati kartu, prisjetiti se i upotrijebiti znanje o reljefu, klimi, zemljopisnom položaju i na temelju toga zaključiti i uvrstiti državu na jedno od dva ponuđena mjesta: rijetko naseljena ili gusto naseljena.

Tipičan primjer ljubljenja štreberaja. "Daj mi podatak, šta me tjeraš da mislim i zaključujem?"

A nakon toga provala mržnje prema štrebanju i okrivljavanje obrazovnog sustava, učitelja i autora udžbenika za štrebanje.

Roditelji

I John Doe

Događa se sustavno da od roditelja čujem da djeca "ne uče", ali stavi li se zadatak za zaključivanje, evo drvlja i kamenja "gdje to piše?!?!?!" - i djeca i roditelji jednostavno obožavaju štrebanje.
Ostale bajke se mogu pričati babi svojoj.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:52   #834
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kakav crni rat, posljednji rat je završio prije 20-ak godina,počeo prije skoro 30 dokad će nam rat biti kriv za sve? Ako je za išta kriv, za školstvo je najmanje.


Poštovani roditelju John Doe,

forumašica Maja Mama odgovorila je na ovo vaše pitanje:

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Pravo je pitanje kako je moguće da Ameri glupi i neobrazovani vladaju svijetom
Lijepo vam je napisala:

Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Jedna riječ - RAT!
Dakle, protumačit ću vam još jednom jer sam dobra osoba, a i vidim da vam razumijevanje ne ide baš:

Amerikanci vladaju svijetom ne zbog našeg rata nego zbog svojih ratova. Sila su, nisu pamet. Jasnije?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:53   #835
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
i djeca i roditelji jednostavno obožavaju štrebanje.
Ostale bajke se mogu pričati babi svojoj.
Amen.
Enter.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:56   #836
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Amen.
Enter.
Nemoj!
Bit će da se prosvjetari drže zajedno i lažu u svrhu očuvanja svog uhljebskog statusa!!!
Boli njih kurac za sve i reforme, samo hoće da djeca štrebaju da oni ne moraju ništa raditi!!

Rad u školi je super i svi ga mogu vrlo lako raditi.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:18   #837
[QUOTE=Perzefona;67053597

Amerikanci vladaju svijetom ne zbog našeg rata nego zbog svojih ratova. Sila su, nisu pamet. Jasnije?[/QUOTE]

Kako je moguće da tako glupi i neobrazovani su u stanju organizirati vojsku koja će ratovati na cijeloj zemlji? Kako uopće uz takvu nesposobnost čitanja karte znaju gdje trebaju poslati tu vojsku? Žele napasti Vijetnam ili Sjevernu, a greškom napadnu Kanadu?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:36   #838
Barbari uvijek teže osvajanju. To zna svatko tko je ikad učio povijest.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:52   #839
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da tako glupi i neobrazovani su u stanju organizirati vojsku koja će ratovati na cijeloj zemlji? Kako uopće uz takvu nesposobnost čitanja karte znaju gdje trebaju poslati tu vojsku? Žele napasti Vijetnam ili Sjevernu, a greškom napadnu Kanadu?
Ajd sada diši.

Kakav narod moze zivjeti u stanju vjecnog rata I pusiti tu spiku terorizma?

Glup!

Zasto su glupi?

Zbog obrazovanja.

Komu to pogoduje?

Sacici vrlo inteligentnih zlocestih ljudi koji ratom rokaju paru I moc.

Zasto Amerikancici ne znaju gdje je Sirija, Koreja, Begrad, Bosna, Irak...?

Zato sto je glup narod lakse uvjeriti da svi ti drugi ljudi zive kao svinje, da su svi teroristi, da su fundamentalisti, neobrazovani, zaostali...

Cemu to sve?

Da bi lakse vladao I zgrtao paru igrajuci se ljudskim zivotima.

Rat je najprofitabilnija industrija.

Treba crtati?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:35   #840
Ja ne znam zakaj ispada da je imati vise znanja lošije od imati manje.

Doe?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.