Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 15:24   #13261
Quote:
O_D_E_Z kaže: Pogledaj post
Bitno je koliko ih danas sluzi kaznu ? I tko taj cjeli cirkus placa ?
Oni koji bi trebali (toksični subprime) ne služe kaznu, ali dobrim dijelom zato što ni regulatori nisu radili svoj posao.

Quote:
Wall Street pokupi cinimise 5% najinteligntnij ljudi svijeta na godisnjoj razini... Ili tako nesto .. ... Pa ajde ih ti prati u rabotama (regulatori) kad mozes ...
Više, više...oko 50% najboljih završe ili u Silicijskoj dolini ili na Wall Streetu.

Quote:
Tko zna sta je danas sa AI i deep machine learning u igri ...
Kako bi Neuromancer rekao, budućnost je već ovdje, samo je nejednako raspoređena.

RenTech takve metode koristi već 20-ak godina, zato i ima prosječni godišnji prinos 85%.

Quote:
Cuo sam da ekipa sa Wall Streeta masovno prelazi u Crypto ... good help us
Fondovi ne još, pojedinici individualno da. Ali doći će i to vrijeme...
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 16.12.2017., 15:26   #13262
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
I onda smo mi budale kad tvrdimo da je za porast cijena kriva navala novih korisnika a ne par velikih kao sto su braca.

Sranje tek pocinje izgleda....
Ako se do 01.07.2018. u igru ne uključi Nasdaq, biti ću jako iznenađen.
Kripto market je postao prevelik da bi se oni odrekli kolača kojim se trenutno bave Bitfinex, Bittrex, Bitstamp, Coinbase i ostali.........

Pogotovo što imaju sve potrebne resurse za takvo što.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 16.12.2017., 15:36   #13263
Svi ovi šta šire negativu...kako vam se da?
Niste uključeni u priču, ok izborom ili propustom kako god, mislite da će propast, sjašite već jednom!
Ima li ovdje moderatora da ovo malo počisti i dovede ured, da topic opet postane topic a ne chat???

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
qwer is offline  
Old 16.12.2017., 15:40   #13264
Troše vrijeme na negativu umjesto da uskoce u LTC i ETH novi vlak, ali njega ce isto propustiti pa ce i na tim temama opet frustracije lijeciti
Jari is offline  
Old 16.12.2017., 15:52   #13265
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Svi ovi šta šire negativu...kako vam se da?
Niste uključeni u priču, ok izborom ili propustom kako god, mislite da će propast, sjašite već jednom!
Ima li ovdje moderatora da ovo malo počisti i dovede ured, da topic opet postane topic a ne chat???

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
Znaci u ovoj situaciji je ljudima dopusteno zabraniti slobodu govora?
Ali kad bi vlade zabranile kriptovalute onda bi to bilo nedopusteno zavranjivanje sloboda?

Ovaj thread ce mi donijeti neizmjernu radost u bliskoj buducnosti. A to nije zato sto sam "jalan" samo smatram da svakog ide bas ono sto zasluzuje.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 16.12.2017., 16:02   #13266
Ak sad kupim 2 bitcoina koliko cu zaraditi kad dođe na milijun dolari,
Loui is offline  
Old 16.12.2017., 16:05   #13267
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
U svom virtualnom novcaniku naznacis vrijednost i osobu kojoj saljis. Najmanja vrijednost je milijunti dio bitcoina, ispod ne moze.
Transakcija ide tako da ti sa svojim potpisom definiras tko salje valutu. Nadalje ti moras dokazati da ti posjedujes bitcoin a to dokazujes time da saljes svu povijest transakcija od prve transakcije do tebe. To je dokaz da valutu nisu ukrao ili izmislio. Prijenos ide dalje tako da se napravi novi blok u postojecem lancu transakcija (ti i kupac) koji se upisuje u glavnu knjigu i svima je javno dostupan, dakle svi korisnici bitcoina znaju da je transakcija provedena. Proces slanja prolazi kroz slozeno rudarenje u kojem ostali rudari zaradjuju malu proviziju rjesavanjem kompleksnih matematickih problema i nakon deset minuta transakcija je nepovratno provedena, zapisana javno i ne moze se ponistiti.
U sustini sve transakcije su javne, zna se tocno koliko je bitcoina u sustavu osim sto se ne zna tvoje ime i prezime. To valutu cini sigurnom a osobe anonimnima.

Mala napomena, sustav je osmisljen tako da treba 10 minuta za provjeru i zabiljezbu transakcije. Obzirom na rudarenje i cinjenicu da su sustavi sposobni odraditi 6 blokva, za potpuno sigurnu transakciju treba sat vremena camiti cekajuci...
Lijepi sažetak koji prikazuje BTC transakciju. Korisno ne samo za one koji tek ulaze u market nego i mnoge koji već trguju. Čovjek ne mora znati sve pojedinosti procesa ali mora razumijeti koncept.

Jedan od rijetkih korisnih doprinosa diskusiji na ovoj temi foruma za razliku od mnogih frivolnih komentara koji nisu čak ni razbibriga a kamoli nešto što bi nekome moglo pomoći.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 16.12.2017., 16:08   #13268
is bitcoin a bubble? This is not a bubble this is revenge of the nerds
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 16.12.2017., 16:21   #13269
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Znaci u ovoj situaciji je ljudima dopusteno zabraniti slobodu govora?
Ali kad bi vlade zabranile kriptovalute onda bi to bilo nedopusteno zavranjivanje sloboda?

Ovaj thread ce mi donijeti neizmjernu radost u bliskoj buducnosti. A to nije zato sto sam "jalan" samo smatram da svakog ide bas ono sto zasluzuje.
Kud odmah na slobodu govora...

Čuj ga, nije jalan ali kad propadne bit će neizmjerno radostan.
Prvo napisati sa razumijevanjem pa onda pročitati i stisnuti ok.

Pišite šta hoćete ali ja da vjerujem da će nešto propast, ne bi uopće trošio vrijeme na to nego bi se bavio nečim što neće propast. Pogotovo ne na dnevnoj bazi.

I da, biti će ljudi kojima ćeš moći reći told you so, to uopće nije upitno.
Ali takvih primjera imaš posvuda (NLB, ciparske banke, ZSE, ...).

Tužno je što to tebe veseli...jako tužno.

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
qwer is offline  
Old 16.12.2017., 16:29   #13270
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Ak sad kupim 2 bitcoina koliko cu zaraditi kad dođe na milijun dolari,
Sviđa mi se ovaj optimizam :klap:

Ako kupiš jaje za kunu i prodaš ga za milijun koliko si zaradio?

Milijun minus sadašnja cijena po coinu.

Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
is bitcoin a bubble? This is not a bubble this is revenge of the nerds
Nema osvete do osvete šmokljana.
TiramTiram is offline  
Old 16.12.2017., 16:39   #13271
čudno mi je da BTC upravo sad probija ATH, neposredno prije izlistavanja na CME
očekivao sam obrnuto s obzirom na rast nesigurnosti
tronplayer is offline  
Old 16.12.2017., 16:43   #13272
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
is bitcoin a bubble? This is not a bubble this is revenge of the nerds
ako mi je zbog nečega draga eksplozija bitcoina, upravo je to što su se mnogi geek programeri uspjeli obogatiti na račun svog entuzijazma

rodila se nova klasa bogataša sastavljena od istinski intelignentih i kvalitetnih ljudi
tronplayer is offline  
Old 16.12.2017., 16:46   #13273
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Bravo kolega, sad će mu trebati 100.000 - 200.000 eura. Eto sad sam mu rekao kako može postati milijunaš. Izgleda da ga je to mučilo.
Frendu moje neznanje je golemo. Ali niti vi ovdje ne zaostajete. Uz dvije bitne razlike - ne mislim da sam nakon nekoliko procitanh clanaka na netu i kupnje sitnisa postao bolji od drugih i osobito pametniji od WB i vas nekolicina MISLITE da ste uhvatili bogeka za mosnje jer ste clanovi ovog superekskluzivnog kluba koji i nije tako superekskuzlivan kako vi mislite Negirate da je jedan od razloga ako ne i jednini razlog povecanja cijene FOMO i kreiranje hypea odnosno na taj nacin kurite rulju - vi ovdje i puno drugih na puno drugih mjesta.

Osobno sam zainteresiran za ulaganje ali za razliku od vas nisam emocionalno investiran. Meni je zapravo svejedno je li balon ili nije dokle god mogu zaraditi i na vrijeme se povuci. U stvari, ja MISLIM da je ali ne mogu znati. Sto se toga tice, sutra moze bitcoin biti 100000 a moze i ne biti. Sutra mogu vlade staviti van zakona uporabu i promet istima a i ne mora.

I tako, mozemo se prepirati bez kraja i konca, svatko ima svoje misljenje, utemeljeno ili ne, i svatko moze potencijalno biti u pravu.

Sto se same tehnologije tice, nisam je u mogucnosti razumjeti jer nemam tehnicku podlogu a bogami niti mentalni kapacitet za to. No kuzim big picture i pomalo mi smrdi kad se govori da kriptovalute imaju value (mozes slati novce okolo bez posrednika i fees) i da zbog tog value nije rijec o piramidi/balonu/tulipmaniji. Jos kad vidim one Tweedledum and Tweedledee bracu kao frontmene tehnologije... Hence, prije nego ulozim svoj dolar zelim cuti ono najgore o bitcoinu. Dobre stvari mogu i saznao sam u okvirima svojih kognitivnih sposobnisti i sam.

Naravno, ne mogu se mjeriti s vama - vi ste bogovi kriptografije, znate da neki razmisljaju o kupnji jahte i cekate milijardere da vam podignu cijene.
kradljivac is offline  
Old 16.12.2017., 17:02   #13274
Koliko serendaš na forumu od noćas, mogao si staviti milju eura u bitcoin i sad bi imao čisto 500 kn.

No, nedaj se omesti.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 16.12.2017., 17:07   #13275
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Frendu moje neznanje je golemo. Ali niti vi ovdje ne zaostajete. Uz dvije bitne razlike - ne mislim da sam nakon nekoliko procitanh clanaka na netu i kupnje sitnisa postao bolji od drugih i osobito pametniji od WB i vas nekolicina MISLITE da ste uhvatili bogeka za mosnje jer ste clanovi ovog superekskluzivnog kluba koji i nije tako superekskuzlivan kako vi mislite Negirate da je jedan od razloga ako ne i jednini razlog povecanja cijene FOMO i kreiranje hypea odnosno na taj nacin kurite rulju - vi ovdje i puno drugih na puno drugih mjesta.

Osobno sam zainteresiran za ulaganje ali za razliku od vas nisam emocionalno investiran. Meni je zapravo svejedno je li balon ili nije dokle god mogu zaraditi i na vrijeme se povuci. U stvari, ja MISLIM da je ali ne mogu znati. Sto se toga tice, sutra moze bitcoin biti 100000 a moze i ne biti. Sutra mogu vlade staviti van zakona uporabu i promet istima a i ne mora.

I tako, mozemo se prepirati bez kraja i konca, svatko ima svoje misljenje, utemeljeno ili ne, i svatko moze potencijalno biti u pravu.

Sto se same tehnologije tice, nisam je u mogucnosti razumjeti jer nemam tehnicku podlogu a bogami niti mentalni kapacitet za to. No kuzim big picture i pomalo mi smrdi kad se govori da kriptovalute imaju value (mozes slati novce okolo bez posrednika i fees) i da zbog tog value nije rijec o piramidi/balonu/tulipmaniji. Jos kad vidim one Tweedledum and Tweedledee bracu kao frontmene tehnologije... Hence, prije nego ulozim svoj dolar zelim cuti ono najgore o bitcoinu. Dobre stvari mogu i saznao sam u okvirima svojih kognitivnih sposobnisti i sam.

Naravno, ne mogu se mjeriti s vama - vi ste bogovi kriptografije, znate da neki razmisljaju o kupnji jahte i cekate milijardere da vam podignu cijene.
Frende, tebi ni Manitu ne može pomoći........

Ja sam u proučavanje i praćenje Bitcoina potrošio toliko vremena koliko je potrebno za završiti osrednji fakultet, pa dozvoli da mislim da ipak neki klinac znam...........a problem tebe i tebi sličnih je da bi ti to isto htio u dva posta........

A toliko pametniji od mene niste.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 16.12.2017., 17:07   #13276
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Bravo kolega, sad će mu trebati 100.000 - 200.000 eura. Eto sad sam mu rekao kako može postati milijunaš. Izgleda da ga je to mučilo.
Mislim da bi se moglo čak i s jednim BTC, samo ne kroz kratak rok, naravno.

Gledao sam jučer malo svoje procjene i izgledaju poprilično konzervativno već nakon godine dana.

Optimistična za kraj 2017. - 15000. A bit će preko 20 000 ATH sigurno. Znači iduća godina, 100 000 zvuči smiješno, a to je moja "optimistična" procjena prije cca 2-3 mjeseca bila.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Gore sam objasnio. Dakle za vrijeme Juge svi se sjecamo inflacije i ekspresnog mijenjanja dinara za marku. Vrijednost novca treba biti stabilna da bi kupac znao za sto radi, koliko ima, koliko ce imati sutra i tko ce mu primiti valutu. Placanje bitcoinom niti je jednostavno niti prihvaceno kao kod klasicne valute. Takodjer trenutno bitcoin ne pokazuje ni potencijal za dugorocno investiranje. Opet narodne banke i drzava uvest ce restrikcije na transakcijama jer to nalaze zdrava logika narocito kad ovaj balon pukne. Bitcoin ce se pokazati promasajem kao sto on i jest, zapravo nikada nije pokazivao tendenciju da bude ono za sto je kreiran, neovisna, stabilna, sigurns i diskretna valuta placanja. On to nije, koristi se uglavnom za spekulativna ulaganja, kriminalne ucjene i pranje love . Namjera je bila dobra ali se pokazuje promasenom. Isto vrijedi i za ostale kriptovalute. Nitko ozbiljan ne zeli ozbiljnije razmisljati o takvoj valuti kao sredstvo placanja.
Za ovo boldano, ako je kreator to mislio, onda je poprilično tupast tip. Za stabilnost valute, ona ne smije imati ograničenu količinu maksimalnu količinu.
rocker1987 is offline  
Old 16.12.2017., 17:12   #13277
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Koliko serendaš na forumu od noćas, mogao si staviti milju eura u bitcoin i sad bi imao čisto 500 kn.

No, nedaj se omesti.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
o evo nam i boga kriptografije :-)
kradljivac is offline  
Old 16.12.2017., 17:20   #13278
Bitcoin kupnja

Kupujem bitcoine , minimalna suma 1BTC
imenovan is offline  
Old 16.12.2017., 17:27   #13279
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se moglo čak i s jednim BTC, samo ne kroz kratak rok, naravno.

Gledao sam jučer malo svoje procjene i izgledaju poprilično konzervativno već nakon godine dana.

Optimistična za kraj 2017. - 15000. A bit će preko 20 000 ATH sigurno. Znači iduća godina, 100 000 zvuči smiješno, a to je moja "optimistična" procjena prije cca 2-3 mjeseca bila.



Za ovo boldano, ako je kreator to mislio, onda je poprilično tupast tip. Za stabilnost valute, ona ne smije imati ograničenu količinu maksimalnu količinu.
Za mene je stabilna valuta ona koja sustavno kroz dulji rok ne gubi na kupovnoj moći. Po tom kriteriju nijedna državna valuta nije stabilna. Kad već moramo živjeti sa nestabilnim valutama onda ja osobno preferiram onu koja mi uz svoju nestabilnost povećava a ne smanjuje kupovnu moć.

A vi kako hoćete.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 16.12.2017., 17:29   #13280
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Znaci u ovoj situaciji je ljudima dopusteno zabraniti slobodu govora?
Ali kad bi vlade zabranile kriptovalute onda bi to bilo nedopusteno zavranjivanje sloboda?

Ovaj thread ce mi donijeti neizmjernu radost u bliskoj buducnosti. A to nije zato sto sam "jalan" samo smatram da svakog ide bas ono sto zasluzuje.
Ti si poseban slučaj. Razvijaš svoj coin, rudariš, šalješ maliciozne minere jadnim kinezima, trguješ, povukao si zaradu na račun i svakodnevno trolaš

Quote:
tronplayer kaže: Pogledaj post
čudno mi je da BTC upravo sad probija ATH, neposredno prije izlistavanja na CME
očekivao sam obrnuto s obzirom na rast nesigurnosti
Prevladalo je mišljenje da će veliki ići u smjeru trenda a ne protiv njega. Kad je bal, nek je bal.

Odlična prilika za ove naše trolove da stanu iza svojih riječi i ulože na short. Ako nemaju pristup futuresima mogu to napraviti na bitmexu.

Sretno dečki!
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.