Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2011., 12:16   #1
Kome i kako prijaviti sumnju u preprodaju droge

U kući do mene je jedan problematičan lik, s kojim sam već imao problema zbog čestih uznemiravanja, vrijeđanja mene i obitelji! To vrijeđanje nije samo od njega, već i od dijela njegove obitelji i prijatelja koji mu dolaze u posjete.
Nedavno mi je i prijetio, što sam otišao prijaviti policiji.
Stanje je sve gore, sve je bahatiji i bezobrazniji i bezobzirniji.
Ne želim da mi napadne ženu dok je u šetnji sa djetetom.
Navodno je prije nešto i odležao zbog droge (prije nego smo doselili, pa ne znam detalje, a svi šute o tome).
U zadnjih par mjeseci sumnjam da opet dila.
Dokaza nemam osim sto vozi nove aute (nisam ljubomoran), nikad nije radio, spava do 11, ali zato svaku večer po nekoliko puta ode na kratko vrijeme na 10-15 min. Jednom oko 23, pa oko 01 itd. A i vec sam nekoliko puta vidio da pristaju auti-covjek izide, ovaj mu neto da, i prvi ode. Travu puši sigurno!

Što ja s time mogu?! MUP, DORH!? Anonimno?
Hvala!
president0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 12:23   #2
Jel se radi o Samoboru?
miroslav12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 13:42   #3
ja bi ga prijavio za maltretiranje,remećenje javnog reda i mira i sl. stvari...za dilanje droge je preglupo prijavljivat ako Vas to ne ometa u životu. barem ja to ne bi napravio. a pušenje trave je nije ni pucanje heroinom, ni pucanje pištoljem, ni ništa posebno da bi vi morali zvati policiju.
čovjek zarađuje za život i skupe aute državi neda ni kunu, tu se slažem s njim ne bi im ni ja dao da ne moram.
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 13:48   #4
Ma kužim! Briga me što radi, koja mu je spolna orijentacija i sl., samo želim da vidi da nije nedodirljiv! A jedino bi za to mogao dobiti neku kaznu i 'po prstima'. Već sam ga i prije prijavio za uznemiravanje! I onda me poslije želi uvući u sukob, ili tučnjavu-pa se dere:'Da'kaj ja njemu šaljem policiju doma!'

Mogu ga prijaviti svaki dan! i Što imam od toga!?
Moja riječ protiv njegove! Ako mu vratim sa svađom, psovkama i uvredama-dobijem i ja kaznu za remećenje javnog reda i mira!
Kad sam prijavio očita oštećenja na autu-nikome ništa!

Quote:
miroslav12 kaže: Pogledaj post
Jel se radi o Samoboru?
Ne, nije Samobor.

Zadnje uređivanje Katrin : 07.02.2011. at 15:18.
president0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 19:26   #5
Anonimna prijava DORH-u mailom i po tome će se sigurno postupati. Jedino što onda nećeš znati rezultat, pa može biti da je čovjek čist, a ti ćeš misliti da "sustav ne funkcionira".
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:08   #6
bok, imam i ja problema s dilerom. tj. ima ga cijela zgrada. naime, radi se o jednom mladom paru u izvanbračnoj zajednici i imaju dijete od 4-5 godina. odmah da napomenem da je zgrada u šumi i sve same obitelji žive. skroz mirna zgrada. prozor mi gleda na parkiralište pa sam ja to prva i počela primjećivati.
prije par mjeseci smo počeli primjećivati raznorazne tipove kako se motaju oko zgrade. onda je svako toliko dolazio s nekim drugim autima (svakih par dana vozi 2 dana neki drugi auto a njegovog nema). sada se više toliko ni ne skriva. usred bijelog dana na ulaznim vratima zgrade zamjeni s tipom malu vrećicu za novac. više puta smo ga vidjeli. neki dan je susjeda usisavala auto i ispod auta je našla iglu. njezin tast je čistio roštilj iza zgrade i našao je i on iglu. njegov unuk je svjedočio prodaji droge (rekao mu je da je iza zgrade u šumi nekom tipu dao vrećicu malu a on njemu novac). zgrada je puna djece koja se igraju na tim mjestima (pa i njegovo) i ovo više ne može ovako. on je sve bahatiji a nas smatra kretenima.
kako i ja imam malu bebu i muža nema doma do kasno, ne želim ga prijavljivati jer se bojim. a boji se i ostatak zgrade. pričala sam s par njih u vezi toga i nitko se ništa ne usudi.
da li ima smisla anonimno prijavljivati i kako to napraviti?
stvarno me baš boli briga kako zarađuje za život. smeta mi što to radi u zgradi i oko nje. i onda se ušlagirani tipovi motaju po parkiralištu, šeću oko auta, gledaju unutra. još će početi provaljivati u aute...
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:18   #7
Možeš anonimno prijaviti npr. mailom na policijsku upravu i državno odvjetništvo, samo što onda nećeš imati povratnu informaciju. Ali po tome će se sigurno postupati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:20   #8
ma imati ću informaciju kada smrada strpaju u zatvor!!

inače, pa što me ne mogu "otkriti" po IP adresi?
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:23   #9
Neće te otkriti, jer te neće niti tražiti. Predviđeno je da se prijave mogu podnositi i anonimno, tako da to nije nikakav problem.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:26   #10
Ma pocnite dilati skupa..svaka kuna dobro dodje
A mozete i na oglasnu dasku napisati,da je zabranjeno dilanje u skupnim prostorima.Neka dila u svom stanu.
Hefes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:30   #11
ok, hvala na info!

Edit: pošto bih uz anonimnu prijavu dala i neke dokaze da to ne bude samo "taj i taj dila", koje konkretne stvari mogu pomoći? reg. oznake tih auta koje vozi ili ovih tipova koji kod njega dolaze?
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:38   #12
Svaka informacija koje se možeš sjetiti je dobra.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:39   #13
ok, hvala
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 00:20   #14
da li je anonimna prijava dovoljan razlog za pretragu, ili kako se to već zove, stana? još ako se uzme u obzir da je prijavljena osoba dobro poznata policiji zbog dilanja.
baby black is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 09:51   #15
Quote:
baby black kaže: Pogledaj post
da li je anonimna prijava dovoljan razlog za pretragu, ili kako se to već zove, stana?
Naravno da nije. I tako mora biti

Quote:
baby black kaže: Pogledaj post
još ako se uzme u obzir da je prijavljena osoba dobro poznata policiji zbog dilanja.
E ako se to uzme u obzir, onda više ne govorimo da je samo anonimna prijava nego i prethodna saznanja.
Mislim da ni to ne bi prošlo kod suca za nalog, ali sve ovisi o tome kakvog je sadržaja ta anonimna prijava, koliko ima informacija u njoj, mogu li se te informacije provjeriti i o kakvom je dilanju prije bilo riječi, je li osoba samo poznata policiji ili je i pravomoćno osuđena i tako dalje. Sve će to sudac uzeti u obzir, ali neće policija ni slati zahtjev dok ne utvrdi da doista postoji osnovana sumnja, a to će utvrditi tek ako i sama ima osnovu sumnje (koju može imati na temelju ovoga što navodiš ali samo ako je anonimna prijava ozbiljna i provjerljiva). Netko će po njoj raditi i onda će se vidjeti što dalje, hoće li se pokretati istraga ili će se prijava odbaciti. Uostalom, možda policija već i zna sve to što piše u toj prijavi.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 18:45   #16
200 kn je potpuno u pravu, a ja bih samo dodao da je takva prijava sasvim dovoljna da skrene pozornost policije na tu osobu, a mi imamo i drugih metoda kojima prikupljamo saznanja (pretraga nije prva na popisu). A možda je baš neka informacija u toj prijavi dovoljna za zaokruživanje kruga indicija, tj. sadrži neku nužnu informaciju koja se čekala. Nikad se ne zna.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 10:11   #17
hvala
baby black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 13:56   #18
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
inače, pa što me ne mogu "otkriti" po IP adresi?
Kako se itko uopce može otkriti po IP adresi? Ozbiljno pitam, jer po IP-u se može samo utvrditi gdje je lociran taj IP, ne neke konkretnije informacije. Uostalom, koliko sam čuo od znalaca, sa IP-em se može lako manipulirati tako da IP zapravo nije ni sigurno sredstvo utvrđivanja identiteta osobe.
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:09   #19
IP adresa i identitet nisu direktno povezani.
IP adresa je svojevrsni identifikacijski broj računala koje je spojeno na mrežu. Taj vam broj dodjeljuje vaš pružatelj internetskih usluga (ISP) i kod njih postoji baza podataka u kojoj se nalaze ime i prezime fizičke osobe ili naziv pravne osobe koja je vlasnik priključka na internet. Ti podaci su tajni i da bi ih policija (ili neke druge službe) mogle dobiti moraju imati nalog.
To je nekakva pojednostavljena verzija.

IP se može sakriti na mnogo načina, ali trag uvijek ostaje.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 23:35   #20
eto ne moram ja još ponavljati. itekako se može doći do tebe putem tvoje IP adrese.
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.