Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 15:55   #1
Negativno iskustvo i donošenje loših odluka nakon toga

Lijep pozdrav!
Nakon dugo vremena odlučio sam ovo podijeliti sa vama u nadi da netko ima slično iskustvo.

U 27.godina koliko imam,imao sam jednu ozbiljnu vezu i na tome sam stao.

Nakon toga mi se nije dalo ulaziti u nove veze i samo sam razmišljao o toj curi.
U međuvremenu postao sam poput brata s tipom koji je bio diler,kradljivac itd.

Ni ja nisam u prošlosti bio bolji no tad sam već ostavio iza sebe to.
Razočaran svim i svačim ,početkom 2014.poslao sam njegovoj bivšoj sms u kojem kažem kako on nije za nju u da je ispravno postupila.Dan danas ne znam dali je ona to njemu rekla i pokazala,dok smo se ja i on i nakon toga družili još godinu ipo nakon čega slijedom okolnosti više nismo.
Iako su prošle tri godine,sram me jer osjećam kao da sam tada prijatelju zabio nož u leđa iako nije ni on bio cvijeće i nije mu se u svemu moglo vjerovati.

Ipak,danas se zbog toga osjećam ko loša osoba i to me muči iako to nije utjecalo na njihov odnos u tom momentu jer su prekinuli već.

Dali je moguće da sam frustriran svojim ljubavnim jadom zbog toga,tada tako postupio.

Užasno se osjećam.
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:23   #2
Ne treba plakat za prolivenim mlijekom..
Tada si tajo postupio i ocito he vise to naskodilo tvojoj psihi nego njemu i njoj..
Drugi puta ces pametnije..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:29   #3
Istina,no muči me jer zbog toga možebitno ispadam loša osoba,a uistinu to nikad prije ni iza nikome ne bih učinio.
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:20   #4
Quote:
AnotherDay kaže: Pogledaj post
Istina,no muči me jer zbog toga možebitno ispadam loša osoba,a uistinu to nikad prije ni iza nikome ne bih učinio.
Nisi loša osoba. I dobre osobe ponekad učine nešto čime se ne ponose
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:39   #5
nemres opravdati to sto si ucinio .. prebaciti odgovornost na neko svoje lose iskustvo .. nije pametno .. ako ti to "uspije2 .. to ces poceti raditi automatski .. i iz svoje perspektive vise neces "grijesiti" jer ce tvoje odluke uvijek biti opravdane

evo prakticni primjer; ako meni naprimjer netko zdrobi lubanju .. jer to opravdava mene da tebi zdrobim lubanju odnosno ako ti zdrobim lubanju pa imam griznju savjest pa si to mogu opravdati sa svojim losim iskustvom?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:08   #6
I po tvome,ja sam zbog toga kao loša osoba?
Lik je možda i doznao sve i nikad mi ništa nije rekao.
Isto tako oni su već prekinuli prije toga i ovo niti malo nije utjecalo na ništa.
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:26   #7
ako si tada mislio da on nije za nju, postupio si kako ti savjest nalaže.

a da je bio za nju, još uvijek bi bili zajedno.

dakle, ne misli o glupostima.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:18   #8
Quote:
AnotherDay kaže: Pogledaj post
Istina,no muči me jer zbog toga možebitno ispadam loša osoba,a uistinu to nikad prije ni iza nikome ne bih učinio.
Znaš kako se kaže: "Put za pakao popločen je dobrim namjerama". To sam i na sopstvenoj koži iskusio više puta. Hočeš nekome pomoći i onda ispadneš kriv za sve. Vjerujem da si i ti imao najbolje namjere, ali vidiš kud te to odvelo.

Zato sam zaključio da je najbolje ne petljati se u tuđe stvari. Tuđe stvari - tuđi životi - neka svatko brine i odgovara za svoje postupke.
__________________
Sve će to, o mila moja prekriti snijegovi ružmarin i šaš.
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 02:30   #9
Quote:
jedan-od kaže: Pogledaj post
Znaš kako se kaže: "Put za pakao popločen je dobrim namjerama". To sam i na sopstvenoj koži iskusio više puta. Hočeš nekome pomoći i onda ispadneš kriv za sve. Vjerujem da si i ti imao najbolje namjere, ali vidiš kud te to odvelo.

Zato sam zaključio da je najbolje ne petljati se u tuđe stvari. Tuđe stvari - tuđi životi - neka svatko brine i odgovara za svoje postupke.
filozofi su onako generalno za dobro rekli da je samo po sebi dobro i da ne iziskuje nagradu ... pozitivan rezulat = nagrada = i bilo sto slicno ne definira dobro .. OK? "dobro je samo po sebi dobro"

ako ti se radi dobro misli dobro dozivljava dobro onda ... dobro

i to je to .. nema rajcanja ega .. milovanja libida i slicnih teatralnosti
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:59   #10
Gle, nisi loša osoba, nego si učinio loš postupak. Jedan postupak te ne određuje kao osobu.

Od kajanja i predbacivanja sebi, nema neke koristi.. Možda bolje da se proanaliziraš i vidiš koji je bio razlog da si to napravio kako se ne bi ponovilo u budućnosti, a i kako bi mogao vidjeti što je to što te stvarno muči pa nekako pokušao TO razriješiti.

A na poruku zaboravi, da je stvarno htjela bit s njim, ne bi joj jedna tvoja poruka ništa značila, iskreno.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.