Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 22:14   #61
Moguće da je bio frustriran životom, ali nije ubijao iz frustracije, nego gonjen seksualnim nagonom/fantazijama koje su bile morbidne. Sad koliko je sam kriv što mu se seksualnost stopila s takvom patologijom to ne znam, ali ako kaže da s 12 već je to doseglo vrhunac, očito mu je jednostavno krivo pao grah.

Bundy je bio impotentan i ubijao iz frustracije s druge strane, iz neke osvete ženama jer mu se ne diže, bijesa. Priča je da je imao curu bio u normalnom odnosu ali nije mu se mogao dići i to ga je ispunilo bijesom.

Dakle dvije različite priče skroz.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:26   #62
Zar nije Bundy ubijao sve cure koje su ustvari ličile na njegovu bivšu koja ga je jako povrijedila? Onda je kroz ubijanje cura koje liče na nju ustvari svaki put iznova i iznova ubijao - nju. U svojoj glavi, jel.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:25   #63
Quote:
CaptainProton kaže: Pogledaj post
Iz ove priče o Jonestownu ne znam što mi je jezivije - što je skoro cijela zajednica, na kraju, pristala na masovno samoubojstvo, što njihov pastor nije prihvatio molbu roditelja da se iz toga isključe djeca ili što su roditelji, nakon što ih je pastor odbio, ipak pristali ubiti vlastitu djecu.
Teletabisi su počesto razumljiviji od ljudskih djelovanja, mogućnosti, preferencija.... Što je pomalo zastrašujuća pomisao. Posebice u periodu kada svi, "do jučer normalni", s lagano "autističnim" grimasama razvučenim u neki, valjda, smiješak.. i čudnovatim žarom u staklastim očima.. počnu okolo telefonima "loviti", digitalne, imaginarne linije koda, pod parolom : "moram ih skupiti sve". Ako su "Jonestown" i ine priče, negdje bliže nego dalje, u zakutku mozga istovremeno.. ni "ljudožder vegetarijanac" se vjerojatno, u takvom (auto-sugestivnom) okruženju ne osjeća bas ugodno. Dođe do zaključka kako njegova, pred ogledalom, samo za njega predstava "...", s još uvijek krvavom kožom večere (ulovio je mladunče slowpoke-a za večeru) na "k´o od majke rođenom" sebi.... nije zapravo ništa "off". Samo manje zastupljeno kao (trend, sugestivno, javno odobreno..) popularno.

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Zar nisam stavila navodnike?
Zar nije jos uvijek highly debatable sto tocno izaziva psiho i sociopatiju? Od onog da se rodis s tim, pa do trauma i ne znam ti cega?
Samo sam se nadovezao "s moći sugestije".
Bilo, je, i vjerojatno, biti/ostati će.

Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Ne bi se složio s ovim od descendera da je uvijek neka mržnja ili frustracija u igri. Npr. baš taj dharmer je imao normalno djetinjstvo, imaš i snimke njega kao djeteta, on tvrdi da je sve jednostavno počelo kad je naišao na crkotinu na cesti pa proučavao utrobu, organe, onda mu se to stopilo sa seksualnošću u pubertetu i kaže da do 12 je već imao misli koje jednostavno je bilo nemoguće podijeliti s ikim. Ukratko on je tvrdio da nije imao trunke mržnje u sebi, nego da se jednostavno nije mogao oduprijeti bolesnim seksualnim fantazijama. Meni se čini iskren, a sad..
Opsesija xyz i po defaultu nemogućnost dijeljenja iste s okolinom zbog neupitnosti "odbacivanja".. u vremenu kada se mali čovjek uči igri mimikrije, asimilacije u društvene tokove, traži vlastitu poziciju, putanju, refleksiju, poveznicu, kreira identitet.... moguće kao frustracija (nerazumljivim bivanjem, nerazumljivim sobom..) u začetku. Just a thought.

Generalno, ili statistički, većini ljudi, normalno je da ne ubijaju, trančiraju žive, polužive životinje. Normalno je da to, tamo negdje, netko napravi za njih. Na njima je samo na ovaj ili onaj način zaraditi kredite za šoping. Iz ove pozicije, većini moguće nepojmljivo (što je klasično, "dvolično").. no u potrebi, po inerciji.. već preksutra, dio bi se samo naviknuo, a dobar dio, moguće i veći dio, možda otkrili jedan dio sebe za koji nisu znali da "posjeduju". Onaj dio, koji bi po defaultu, demonizirao gore navedenu, nekog monstruma, opsesiju.

"Rekao bi Kurtz" : "Because its judgement that defeats us". Na generalnoj, dualističnoj, dvoličnoj, od osobne pozicije zavisnoj.... razini vrtnje, bauljanja po : "dobro, loše, ispravno, neispravno, potrebno, nepotrebno, crno, bijelo....".. unutar informacijske juhice u kojoj plutaju nožice ovako ili onako, namjerno iskasapljenih, unakaženih, fejsliftanih.. pokvareni telefon promidžba informacijama o xyz.... tipa "paperclip, mkultra, monarch, black panthers.....".
__________________
No one gives up on something until it turns on them, whether or not that thingy is real or unreal.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:35   #64
Inače što se baš teme tiče, mislim da je bilo neko tumačenje, da su te žene u stvarnosti control freakovi. Znači njima odgovara da je "zvijer" u doživotnom kavezu i one same biraju koliko i kakav će odnos imati s njim, a ovaj je na neki način ovisan o njima. Znači one doma rade što žele, imaju djecu i odgajaju kak žele i imaju druge likove, a ovom u krletku se odu pojebati kad im paše ili ga nazovu kad im paše i super im je kao.


Onda mislim da ima istine u onome što je netko napisao da u Americi svaki kurac s tv-a ima obožavatelja. Znači to je jednostavno takva zemlja, čim je nešto popularno, odmah se stvore dva tabora, jedan slijepo vjeruje da nije kriv, drugi viče raspni ga. Zamisli u RH da neka cura ide dati podršku Srđanu Mlađanu ili sl. vjerojatno bi je razapeli mediji, odrekla se obitelj, tamo je to druga priča, tolika je zemlja, da se možeš izolirati od svega i živjeti među istomišljenicima samo.


A vjerojatno ima i nekakvih submisivnih mazohistica, koje to privlači, ali mislim da se takve najmanje eksponiraju javno..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 06:15   #65
Provjerila sam za Srđana - pisma mu šalju samo drugi (maloljetni) zatvorenici. Americans are crazy bietches.

Inače, na plakatu filma Rođeni ubojice pisalo je "The media made them superstars". I to mi je bilo WTF. Jebiga, tada nije bilo interneta, a kod nas nitko nije bio superstar - čak je i Mišo Kovač mogao hodati cestom a da mu slučajne prolaznice ne pokušavaju razdrljiti košulju i oteti mu lančić oko vrata.

Tamo preko bare pak dolazi do masovnog sagorjevanja naroda kad im Oprah veli - e sad će svi u studiju dobti toster gratis. Ekstaza! Na televiziji sam i dobit ću tooosteer!!! Ima da mi zavidi cijelo selo prikolica bez kotača!

Ajd, u međuvremenu se i kod nas počelo brijati na slavu, barem ovu Instagramsku, tako da mi je sad puno jasnija ta zaokupljenost formom bez sadržaja, petnaest minuta slave i slične pizdarije. Neka kokoš se naslikava za Gloriju jer je dva mjeseca u vezi s glumcem iz neke sapunice, neka druga kokoš po portalima jer se udala za Mansona. Isti kuki. Zakon ponude i potražnje, kakapipitalizam i tak.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:53   #66
Kao sto rekoh, SAD postoji puno duze od nas, tako da nista cudno da se kod nas javljaju takve pizdarije sad, a kod njih su vec domace.
Da i ne pricam o tome da se ipak poveci dio kontinenta naziva drzavom iliti usporedi broj stanovnika samo New Yorka i Hrvatske.
Tako ogroman prostor sa toliko ljudi ce vrlo logicno generirat vise smeca nego mi. Naprosto jer ih je vise.

Pricamo o drzavi u kojoj su ljudi bili otvoreno u KKKu i to se smatrala pozitivnim.
Drzavi gdje se i dan danas provodi segregacija makar na manje legalnom nivou.
Drzavi gdje u jednom trenutku osoba moze biti sve sto pozeli i guraju svoj americki san, a s druge strane izaberu Trumpa i ubijaju one koji svoj "ovo sam ja" ipak ne spadaju u odredjene "norme".

Amerika je sjebana.

Pricamo o drzavi koja zivi na fast foodu ili tri lista zelene salate i ljudima koji su spremni braniti svoj "right to chose" kad dodje do prehrane djece doslovnim nasiljem.

Slava je nesto za sto si prije trebao imati neki talent. Mozda ne biti vanserijski talentiran, ali bar mrvicu osjecaja za glumu/pjevanje/nesto. Sad je dovoljno da imas veliko dupe, znas sminkom i photoshopom popravit facu i dovoljno para da se naslikavas na skupim mjestima i odmah si IG zvijezda.

Pricamo o drzavi gdje je Kyle Jenner stavila lip fillere (i sto cuda) prije nego je napunila 18 i gdje nitko ne prica o cinjenica da makar je slavna, i dalje je bila dijete.

Da, pricamo o hrpi drzava ustvari gdje u Kaliforniji mozes biti openly gay i uglavnom ces biti dobro, ali i o Texasu gdje je normalnije ozenit sestricnu nego vlastitu curu ako si zensko.

Cinjenica da se oni jos uvijek prodaju pod jednu drzavu je meni fascinantna jer brate mili koji kurac?

Meni slava nije napeta. Mozda bi mi nekad prije, kad su slavne osobe ustvari bile slavne zbog uspjeha i talenta tako nesto i bilo primamljivo (u kontekstun a zakaj jaaa ne mogu zivit od pisanja), ali sad kad ne mozes otic pisat u javnom wcu, a da netko ne napravi od toga naslov... Realno tko bi to htio.

Slavne osobe se svojim poslom odricu privatnosti, ali sad je se odricu vise nego ikad prije.
I slavan si dok si zanimljiv i skandalozan. Ukoliko pokusavas izgraditi bilo kakvu karijeru na temelju cistog rada - well, good luck with that.

I finalno - politicka korektnost.
Ma nabijem ih na politicku korektnost.
U svijetu gdje je sve toliko nekorektno prema manjinama i dobrom dijelu nas ostalih koji i dalje ne spadamo u neke norme, doslovno vise ne mozes nosit frizuru koju zelis jer ce se netko uvrijediti, a ti morati ispricati.
Bio je nedavno, ponovno, skandal sa bijelcima i pletenicama, pa je ponovno ispalo da je to aproprijacija (what's the correct word?) crnacke kulture, al me jebi jer su iste te pletenice dio folklora mog malog sela bogu iza nogu za kojeg sam cvrsto uvjerena da nijedna crna osoba nikad nije "posjetila". Em je balkan, em je u tri picke materine, em se radilo o siromasnim poljoprivrednicima koji nisu imali robove.
Prabaka mi je u djetinjstvu plela pletenice "kao sto je ona nosila kad je bila mlada" i sad ti meni kazes da je to samo i iskljucivo dio afro-americke kulture i ja ih ne smijem nosit?
Zena je TV prvi put vidjela u svojim cetrdsetima, mind you.

Sve teze mi je pisati o sebi na stranim forumima bez da se netko ne uvrijedi zbog neke rijeci kojom opisujem sebe, a koja bi se, uz dobar spinn, onda mogla ustvari odnositi i na ljude sa slicnim problemima.
I zato su postovi puni disclamera, trigger warninga i generalno bulsita jer u svakom trenutku mozes biti prozvan za politicku nekorektnost.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:00   #67
Evo, i Hitler je slavan. Prije nego što si je ispalio metak u glavu, otrovao je svog cucka. Magda Goebbels ga je ipak nadmašila i pobila sedmero vlastite djece. Kud ćeš većeg sotonističkog kulta, a o masovnim ubojstvima koja su tome prethodila da i ne govorimo.

Švabice su se pak prilično ložile na Hiću, što je opisao Wilhelm Reich u "Masovnoj psihologiji fašizma (1933)" i uzroke toj masovnoj psihozi pronašao u kolektivnoj nedojebanosti.Budući da je vrlo rano skužio s čim ima posla, zbrisao je u Ameriku, gdje njegova razmišljanja nisu baš najbolje prihvaćena - završio je u zatvoru dok su njegove knjige spaljivane u hrpama. (S druge strane, Amerika je bez beda udomila hrpu bivših nacista koji su ondje nesmetano nastavili sa svojim radom, ali to nije sad tema.)

Sljedeća masovna histerija bila je puno simpatičnija. Beatlesi i vrišteće adolescentice. Onda seks, droga i rokenrol. Mir, ljubav i obične grupisice. Sve ide baš fino.

Sve do potkraj šezdesetih. Kobni festival u Altamontu. Charles Manson. A zatim sedamdesete sa svojom poplavom serijskih ubojstava i suicidalnih kultova. Mediji ih pretvaraju u nove zvijezde, a gdje su zvijezde tu su i obožavateljice. Još ako su nedojebane, opet masovni trans.

Zatim, čitam neki kuki o tamošnjim guruima gdje autor ukazuje na to da gotovo svako duhovno učenje koje padne na Američko tlo brzo degradira u neku devijantnu kombinaciju komercijalizma i pumpanja ega. Okej, BMK, ali problem je u tome što njihova sranja imaju tendenciju širenja na ostatak svijeta.

Da zanemarimo sada glupavost političke korektnosti, idemo nazad na psihologiju. Većina tih znanstvenih istraživanja koja nam prodaju "duboke uvide" o ljudskoj prirodi provedena je na, pazi sad, američkim studentima psihologije. Jer su oni najdostupniji, jelte. Mediji prenesu, mi čitamo, papamo i tražimo još.

Iz tih krajeva stižu nam i trabunjanja "evolucijskih psihologa" o tome kako je ubijanje nešto skroz prirodno i prilagođeno, da je normalno da tip toliko popizdi od ljubomore da pobije sve oko sebe jer je pod utjecajem ubojitog koktela neurotransmitera pa ne može reagirati drugačije nego kao pećinar. How yes no.

Kad se sve zbroji i oduzme, uopće me ne čudi što su Ameri ganjali Reicha. Kao ni to da Trump ima tako šarmantne grupisice.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:43   #68
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Evo, i Hitler je slavan. Prije nego što si je ispalio metak u glavu, otrovao je svog cucka. Magda Goebbels ga je ipak nadmašila i pobila sedmero vlastite djece. Kud ćeš većeg sotonističkog kulta, a o masovnim ubojstvima koja su tome prethodila da i ne govorimo.

Švabice su se pak prilično ložile na Hiću, što je opisao Wilhelm Reich u "Masovnoj psihologiji fašizma (1933)" i uzroke toj masovnoj psihozi pronašao u kolektivnoj nedojebanosti.Budući da je vrlo rano skužio s čim ima posla, zbrisao je u Ameriku, gdje njegova razmišljanja nisu baš najbolje prihvaćena - završio je u zatvoru dok su njegove knjige spaljivane u hrpama. (S druge strane, Amerika je bez beda udomila hrpu bivših nacista koji su ondje nesmetano nastavili sa svojim radom, ali to nije sad tema.)

Sljedeća masovna histerija bila je puno simpatičnija. Beatlesi i vrišteće adolescentice. Onda seks, droga i rokenrol. Mir, ljubav i obične grupisice. Sve ide baš fino.

Sve do potkraj šezdesetih. Kobni festival u Altamontu. Charles Manson. A zatim sedamdesete sa svojom poplavom serijskih ubojstava i suicidalnih kultova. Mediji ih pretvaraju u nove zvijezde, a gdje su zvijezde tu su i obožavateljice. Još ako su nedojebane, opet masovni trans.

Zatim, čitam neki kuki o tamošnjim guruima gdje autor ukazuje na to da gotovo svako duhovno učenje koje padne na Američko tlo brzo degradira u neku devijantnu kombinaciju komercijalizma i pumpanja ega. Okej, BMK, ali problem je u tome što njihova sranja imaju tendenciju širenja na ostatak svijeta.

Da zanemarimo sada glupavost političke korektnosti, idemo nazad na psihologiju. Većina tih znanstvenih istraživanja koja nam prodaju "duboke uvide" o ljudskoj prirodi provedena je na, pazi sad, američkim studentima psihologije. Jer su oni najdostupniji, jelte. Mediji prenesu, mi čitamo, papamo i tražimo još.

Iz tih krajeva stižu nam i trabunjanja "evolucijskih psihologa" o tome kako je ubijanje nešto skroz prirodno i prilagođeno, da je normalno da tip toliko popizdi od ljubomore da pobije sve oko sebe jer je pod utjecajem ubojitog koktela neurotransmitera pa ne može reagirati drugačije nego kao pećinar. How yes no.

Kad se sve zbroji i oduzme, uopće me ne čudi što su Ameri ganjali Reicha. Kao ni to da Trump ima tako šarmantne grupisice.
U krivu si. Nagoni za samoodržavanje moraju biti zadovoljeni realnim konkretnim sredstvima,a spolni nagoni mogu biti zadovoljeni maštarijama bez upotrebe realnih sredstva. To znači da čovjekova glad može biti zadovoljena samo hranom,dok želja da se bude voljen može biti zadovoljena maštom npr. od dobrom i ljubljenom bogu ili sadistički porivi mogu biti zadovoljeni i krvavim kazališnim komadima. Tako da vec po tome za šta se ljudi u nekoj konstanti zanimaju se može vidjeti cemu su skloni.. Ljudi se hrane s onim što im treba.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:44   #69
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Evo, i Hitler je slavan. Prije nego što si je ispalio metak u glavu, otrovao je svog cucka. Magda Goebbels ga je ipak nadmašila i pobila sedmero vlastite djece. Kud ćeš većeg sotonističkog kulta, a o masovnim ubojstvima koja su tome prethodila da i ne govorimo.

Švabice su se pak prilično ložile na Hiću, što je opisao Wilhelm Reich u "Masovnoj psihologiji fašizma (1933)" i uzroke toj masovnoj psihozi pronašao u kolektivnoj nedojebanosti.Budući da je vrlo rano skužio s čim ima posla, zbrisao je u Ameriku, gdje njegova razmišljanja nisu baš najbolje prihvaćena - završio je u zatvoru dok su njegove knjige spaljivane u hrpama. (S druge strane, Amerika je bez beda udomila hrpu bivših nacista koji su ondje nesmetano nastavili sa svojim radom, ali to nije sad tema.)

Sljedeća masovna histerija bila je puno simpatičnija. Beatlesi i vrišteće adolescentice. Onda seks, droga i rokenrol. Mir, ljubav i obične grupisice. Sve ide baš fino.

Sve do potkraj šezdesetih. Kobni festival u Altamontu. Charles Manson. A zatim sedamdesete sa svojom poplavom serijskih ubojstava i suicidalnih kultova. Mediji ih pretvaraju u nove zvijezde, a gdje su zvijezde tu su i obožavateljice. Još ako su nedojebane, opet masovni trans.

Zatim, čitam neki kuki o tamošnjim guruima gdje autor ukazuje na to da gotovo svako duhovno učenje koje padne na Američko tlo brzo degradira u neku devijantnu kombinaciju komercijalizma i pumpanja ega. Okej, BMK, ali problem je u tome što njihova sranja imaju tendenciju širenja na ostatak svijeta.

Da zanemarimo sada glupavost političke korektnosti, idemo nazad na psihologiju. Većina tih znanstvenih istraživanja koja nam prodaju "duboke uvide" o ljudskoj prirodi provedena je na, pazi sad, američkim studentima psihologije. Jer su oni najdostupniji, jelte. Mediji prenesu, mi čitamo, papamo i tražimo još.

Iz tih krajeva stižu nam i trabunjanja "evolucijskih psihologa" o tome kako je ubijanje nešto skroz prirodno i prilagođeno, da je normalno da tip toliko popizdi od ljubomore da pobije sve oko sebe jer je pod utjecajem ubojitog koktela neurotransmitera pa ne može reagirati drugačije nego kao pećinar. How yes no.

Kad se sve zbroji i oduzme, uopće me ne čudi što su Ameri ganjali Reicha. Kao ni to da Trump ima tako šarmantne grupisice.
U krivu si. Nagoni za samoodržavanje moraju biti zadovoljeni realnim konkretnim sredstvima,a spolni nagoni mogu biti zadovoljeni maštarijama bez upotrebe realnih sredstva. To znači da čovjekova glad može biti zadovoljena samo hranom,dok želja da se bude voljen može biti zadovoljena maštom npr. od dobrom i ljubljenom bogu ili sadistički porivi mogu biti zadovoljeni i krvavim kazališnim komadima. Tako da vec po tome za šta se ljudi u nekoj konstanti zanimaju se može vidjeti cemu su skloni.. Ljudi se hrane s onim što im treb.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:54   #70
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
U krivu si. Nagoni za samoodržavanje moraju biti zadovoljeni realnim konkretnim sredstvima,a spolni nagoni mogu biti zadovoljeni maštarijama bez upotrebe realnih sredstva. To znači da čovjekova glad može biti zadovoljena samo hranom,dok želja da se bude voljen može biti zadovoljena maštom npr. od dobrom i ljubljenom bogu ili sadistički porivi mogu biti zadovoljeni i krvavim kazališnim komadima. Tako da vec po tome za šta se ljudi u nekoj konstanti zanimaju se može vidjeti cemu su skloni.. Ljudi se hrane s onim što im treb.
Je li to bio sarkazam ili što?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:00   #71
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Je li to bio sarkazam ili što?
Leteća, "mogu biti". Čitaj s razumjevanjem.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:04   #72
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Leteća, "mogu biti". Čitaj s razumjevanjem.
OMG, pa ti si ozbiljna.

Nisi primijetila da je ovo boldano dokaz da osoba lišena seksa "može početi" opako halucinirati?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:14   #73
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
OMG, pa ti si ozbiljna.

Nisi primijetila da je ovo boldano dokaz da osoba lišena seksa "može početi" opako halucinirati?
Čuj ljudi u tvom malom okruženju kakvo god to bilo, nisu slika ljudi i društava u svijetu. Draga moja, Bliski istok je pun takvih koji su lišeni sexa i opako haluciniraju, a da ne pričam o različitim sektama koje i ti sama navodiš.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:32   #74
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Čuj ljudi u tvom malom okruženju kakvo god to bilo, nisu slika ljudi i društava u svijetu. Draga moja, Bliski istok je pun takvih koji su lišeni sexa i opako haluciniraju, a da ne pričam o različitim sektama koje i ti sama navodiš.
Pa upravo to pričam: manjak seksa --> moguće halucinacije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:08   #75
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Pa upravo to pričam: manjak seksa --> moguće halucinacije.
Manjak seksa i ljubavi npr.se može nadomjestiti maštom, ali poanta je da nema svatko sekusale porive jednake ,u krajnju ruku su to aseksualne osobe, niti to da svakom nedostaju jednake stvari koje bi zadovoljile njihove unutarnje porive, maštanjem ili gledanjem nekog nasilja npr. i uživanjem u njemu osoba koja je sklona tome može zadovoljiti svoj poriv("prirodnu glad ili nagon") bez da fizički šteti drugima.Ljudi se hrane s onim što im fali, vrlo jednostavno. I na taj način se kod osobe ako ima neku konstantu u takvim radnjama, može vrlo lako vidjeti čemu je sklona više ili manje.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:45   #76
Kakve ljubav (čiji je deficit moguće maštanjem kompenzirati?) ima veze sa seksom/seksualnim porivima/aseksualnošću/maštanjem i uživanjem u nasilju..? Te zašto je nekome.. ili bolje, zašto bi nekome.. tko se moguće, niti sam ne zna zbog čega, suspreže u upražnjavanju nekog nasilja, kojeg *maštanjem* ne uspijeva zadovoljiti.. trebalo biti bitno fizički.. ili psihički?.. duševno LOL.. ne naštetiti nekome drugome.. tko mu izvan konstrukcije objekta neke maštarije, ne znači apsolutno ništa? Naravno, ako se izuzme sankcioniranje (koje opet može biti tip izazova) kao dovoljan razlog.

Na spomen zadovoljavanja (overcooked) appetita i vrlo laka mogućnost prepoznavanja, više/manje, manje/više.. sklonosti.. pada mi na pamet.. "maštom neuspješno zadovoljanje (ljubav) appetita". Btw; čemu sankcija ako je konsenzusno"?"
__________________
No one gives up on something until it turns on them, whether or not that thingy is real or unreal.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:59   #77
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Kakve ljubav (čiji je deficit moguće maštanjem kompenzirati?) ima veze sa seksom/seksualnim porivima/aseksualnošću/maštanjem i uživanjem u nasilju..? Te zašto je nekome.. ili bolje, zašto bi nekome.. tko se moguće, niti sam ne zna zbog čega, suspreže u upražnjavanju nekog nasilja, kojeg *maštanjem* ne uspijeva zadovoljiti.. trebalo biti bitno fizički.. ili psihički?.. duševno LOL.. ne naštetiti nekome drugome.. tko mu izvan konstrukcije objekta neke maštarije, ne znači apsolutno ništa? Naravno, ako se izuzme sankcioniranje (koje opet može biti tip izazova) kao dovoljan razlog.

Na spomen zadovoljavanja (overcooked) appetita i vrlo laka mogućnost prepoznavanja, više/manje, manje/više.. sklonosti.. pada mi na pamet.. "maštom neuspješno zadovoljanje (ljubav) appetita". Btw; čemu sankcija ako je konsenzusno"?"

Ima veze jer se sve to može nadomjestiti maštanje bez fizičke reakcije, može se odgoditi ili prilagoditi. Dok npr. hrana i voda kao potreba za preživljavanje mora biti namirena.
Naravno da je bitno,razlog su sankcije i naučeno ponašanje,savjest, i mix osječaja. Ipak je to kompleksnije nego što si postavio.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:15   #78
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Ima veze jer se sve to može nadomjestiti maštanje bez fizičke reakcije, može se odgoditi ili prilagoditi. Dok npr. hrana i voda kao potreba za preživljavanje mora biti namirena. Naravno da je bitno,razlog su sankcije i naučeno ponašanje,savjest, i mix osječaja. Ipak je to kompleksnije nego što si postavio.
Cloth mother : a psychopathic study.. into the (not so?) obvious?
__________________
No one gives up on something until it turns on them, whether or not that thingy is real or unreal.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:51   #79
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Cloth mother : a psychopathic study.. into the (not so?) obvious?
Jednako kompleksan video. Ako majka "odbija" malo dijete i djetetu u procesu nedostaje ljubavi, sigurnosti što se dogodi? Da li ono to zamjeni s nečim kroz maštu ili jednostavno potisne, potraži negdje drugdje,da li to djete postane posesivno kad je u pitanju to što mu nedostaje? Majka koja pruža svom djetetu sigurnost ,ljubav i komfor ima jednaku potrebu za tim ,to je obostrano. Ali pitanje je ,majka' koja nema potrebu za tim je jednom isto bila dijete,što se u procesu dogodilo? Manjak ljubavi,naučeno stanje?
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:58   #80
P.S Mislim da nije garancija ako se dijete odgaja u okruženju,u kojem se osjeća sigurno i voljeno da će nužno izrasti u dobru osoba.Ljudi su kompleksni,treba uzeti u obzir ljubomoru, pohlepu i slične stavke ponašanja..
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.