Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 17:12   #81
neiskreni ste prema sebi i drugima.
nemožeš nekog voleti
celi život. a ni taj ili ta tebe.
čak i oni koji zajedno celu večnost
spavaju odvojdeno.
bezbroj primera loših brakova, veza.
nemam brak iza sebe ali kenajte.
zašto si uopšte postavila tako pitanje.
sve žene prate sapunjare ili gutaju romantične romane.
ali nije to tvoja krivica.
taki kod imamo.
primer jedan. upoznao sam mačku koja ima sve. puno dece supruga para itd
ali mi je sama rekla da joj nešto fali. čitaj kurac.
kad sve imaš opet nije dosta.
Pischori is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:15   #82
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Puno se ljudi dotaklo poanti o kojima ja pričam i svejedno ne kuže nego ih apriori odbijaju. Ali Azzura, ja kažem kako je. Zašto? Zato jer svi (da svi) koji mi ovdje kontriraju nikad (i da, sigurno nikad) nisu imali 100% bolju priliku u odnosu na ono što imaju sada i zato i misle tako kako misle, vrabac u ruci i žmire i tako dalje.

Ovaj što je pričao o Kubanki, pa ti majstore ne kužiš da nije dovoljno da je Kubanka bila zgodnija i atraktivnija od tvoje žene. To nije 100% bolje. Ja govorim o 100% boljem, ali ti nisi želio toj Kubanki dati jednako vremena koliko si dao svojoj ženi da se iskaže, da vidiš kakva je osoba u dušu i vidiš jel ti paše po SVEMU više od tvoje žene. I ja ti garantiram, da si ju pustio i provodio vrijeme s njom kao i sa svojom ženom i da ju je ta Kubanka zasjenila u SVAKOM pogledu (ajde neka bude i u 99% stvari, u ovih 1% neka spadaju one subjektivne stvari koje ne mijenjaju jednadžbu), ja ti garantiram da bi ostavio svoju ženu isti tren.

Poanta je, svi koji vole osobu s kojom su trenutno i misle da je ta osoba koju su izabrali ona s kojom žele ostati 'do kraja' i tako dalje, misle to zato jer žmire na i odbijaju dati priliku nekom drugom da se dokaže na ISTI način kako se trebala dokazati osoba s kojom su trenutno. Lako je onda reći 'ne želim drugog ili drugu', 'meni je ova super' i tako dalje. Pa naravno da je kada imate specijalni način odnosa prema toj osobi, a ne tretirate drugu na isti način niti se ponašate na isti način prema ikome drugome, parametri ne mogu biti isti jer se na isti način ne provjeravaju. Ali, da to radite i da kroz određeni period vremena tretiranja osobe s kojom ste u vezi ili braku i osobe koja bi mogla biti bolja opcija shvatite kako ta opcija zasjenjuje osobu s kojom ste trenutno POTPUNO, garant ju ostavljate i prelazite na ovu novu, VEĆINSKI ili POTPUNO bolju opciju.

Da vam jednostavnu analogiju bacim jer mi je smiješno koliko se držite svojeg uvjerenja koje nikad niste imali priliku testirati POTPUNO jer žmirite i odbijate sve vanjsko apriori iz 'poštovanja' ili iz 'vjernosti'. Radite 5 mjeseci ili 5 godina neki posao, recimo za 5000 kn, zavoljeli ste ga kako je vrijeme išlo (logično ovih 5 mj i 5 god predstavlja trajanje veze odnosno braka, posao predstavlja osobu koju ste odabrali kao partnera/icu). I dobro, radite na tom poslu, iskazujete se, ima loših dana kad vam ništa ne ide, ima i odličnih, tih 5000 kn koje dobijate od rada na tom poslu pokrivaju dosta vaših želja, ali naravno ne sve, ne krpate kraj s krajem, ali niti ne živite u luksuzu. I sad, nakon već 5 mjeseci ili 5 godina vam dođe povišica sa 5000 kn na 5500. Znači svih ovih 5000 kn i još 500 dodatnih. I sad gdje se ja smijem na ovo što meni ljudi pišu. Znači, svi ovdje mene uvjeravaju u sljedeće - svi vi, kad bi čuli za vašu povišicu bi rekli ovo, zamišljam si evo već od kad sam prvu raspravu imao - dođe recimo Azzura, Hilda, onaj s Kubankom, čuje za povišicu (što predstavlja bolju opciju ako netko nije shvatio) i kaže - 'ma znate što, ja razumijem da je ovih 5500 kn POTPUNO bolje od 5000 kn, ovih dodatnih 500 kn bi mi život učinilo puno lagodnijim, osjećao/la bi se puno bolje sa tih 5500 nego sa 5000 kn, ali eto ja sam se toliko vezao/la za tih 5000 kn da ih jednostavno ne mogu napustiti makar bi mi ovih 5500 kn pružilo sve ono što mi pruža i ovih 5000 kn i još k tome i malo više od toga.' To je vaše stajalište, dajte se skubicirajte. Aj to što lažete meni, ali lagat sebi, to je ono... Ja vam garantiram, da vam netko da povišicu sutra, uzeli bi ju odmah jer ste uložili trud na poslu i znate da ste to zaslužili (a da ne pričam da je povišica ne 500 kn viša, nego recimo 1500 ili 2000 kn viša), isto kao što bi prešli na bolju osobu da se POTPUNO iskaže i da vidite da vam ta osoba pruža SVE što vam pruža i ova s kojom ste sad, ali i neke dodatne stvari ili jednostavno, pruža vam ovo što vam pruža i osoba s kojom ste sad, samo sve puno bolje, ali treba uložiti jednak trud u priliku s tom novom osobom kao onaj koji ste uložili u vezu ili brak s ovom osobom s kojom ste sad, ali vi to nećete iz 'poštovanja' i 'vjernosti' kako vi kažete. To su izlike. Pravi razlozi su oni koje sam rekao, žmirite i odbijate sve van te veze ili braka apriori ili vrlo brzo jer eto vrabac u ruci i/ili zato što vas je strah uvjeriti se koliko bi vam bolje bilo s tom drugom osobom kad bi mu/joj pustili da se iskaže u POTPUNOSTI i kad bi se vi opustili u POTPUNOSTI s tom osobom.
Znam da riskiram opomenu od moderatora ali ne mogu da odolim a da ne kažem da glupaviji post na ovom forumu još nisam pročitao
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:15   #83
Izađi iz svog mikrosvemira, sedam milijardi ljudi na svijetu živi as we speak. Po čemu si ti, tvoje mišljenje i događanja ljudi oko tebe ikakvo mjerilo da možeš reći da nešto ne postoji???

Tom logikom, ljudi su itekako monogamni, svi se vole i svi imaju djecu i svi ostaju skupa zauvijek. U mom mikrokozmosu
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:59   #84
Quote:
Mito kaže: Pogledaj post
Cijelo vrijeme izbacuješ ljubav iz jednadžbe. A ona je ključna varijabla. Bez nje si ti u pravu. S njom nisi.
Ne izbacujem. Možeš voljeti i dvije osobe odjednom. Ali, problem je kada ovi koji se vode po mislima 'vrabac u ruci' ne dopuštaju sebi zaljubiti se u nekog drugog jer se ograničavaju na tu jednu osobu i toj osobi ide većina pažnje, vremena i ostalog, nepotrebno i nelogično.

Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Čekaj da vidim jel te razumijem.

Dakle, muž, dijete i ja smo obitelj. Sretna obitelj. Smijemo se skupa, plačemo skupa. Dijelimo sve, planiramo sve, super nam je skupa.

Muž i ja se volimo, na svim razinama na kojima ljudska bića mogu klapati klapamo.

I onda, jedan dan, ko baba iz bolesti, dođem ja i kažem: e dragi, ja mislim da ću se ja otisnuti u svijet danas, znaš meni je super s tobom, ali zakon vjerojatnosti kaže da na ovom svijetu postoji netko tko je za mene sigurno jednako dobar kao ti, možda čak i bolji. Odjebi u troskoku, tu priliku ne mislim propustiti, ko jebe našu obitelj, do jučer sam te voljela, ali danas očito ne, kad sam spremna sve što imamo i dobro je razjebati, jer možda nekad nađem to isto ili čak i bolje.

To nam pokušavaš objasniti da propuštamo učiniti?
Stalno ubacuješ dijete u tu jednadžbu. Samo ću ti nešto reći. Postoji alimentacija i viđaš dijete. Moje pitanje tebi još uvijek stoji - čemu se ograničavati na jednu osobu? Ne želiš i ne možeš fizički isprobati sve ljude na svijetu, znači čemu upiknuti prstom eto u tog kog si izabrala i ograničavati se na njega ako postoji bolje? To je poanta.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Razumjela sam ja dobro, samo ocito ti nisi mene razumio
Jer, mozda ja vec imam mr savrsenog i sto bih onda slinila za gorima i bila nesretna zbog njih?
Kako znaš da imaš mr savršenog ako nisi probala ostale?

Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Da bi uopće mogao znati koliko ta eventualna druga osoba zadovoljava ovih 99-100% kriterija ti tu drugu osobu trebaš jako dobro i upoznati, što iziskuje i dosta vremena koje trebaš posvetiti upoznavanju te druge osobe. Također, logično, iziskuje i nekakav prekid s prvom osobom.

Dakle - nelogično, jako nelogično.
Naravno da iziskuje vremena, ali svi se namjerno ograničavaju na jednu osobu kao da drugi ne postoje jer eto vrabac u ruci i ne žele se uvjeriti koliko bolje postoji. Ne iziskuje nikakav prekid, postoje otvorene veze i otvoreni brakovi ako ste već tako duboko zaglibili.

Quote:
SNAKE1
Da tvoj post ovdje ne citiram - krivo. Upoznaješ i gradiš odnos sa više od jedne osobe istovremeno. Većina naravno ne jer eto vrabac u ruci. Za otvorenu vezu nitko nije čuo očito.

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
vrabac u ruci
...je bolje od muhe na govnu?
Ne, jednako je. I to ne da je jednako, nego je jednako LOŠE.

Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Znam da riskiram opomenu od moderatora ali ne mogu da odolim a da ne kažem da glupaviji post na ovom forumu još nisam pročitao
..ali istovremeno da bi riječ rekao zašto. Bilo bi ekstra kad bi tako kandidati za predsjednika države došli na debate i rekli 'glasajte za mene' - zašto? -'glasajte za mene!'

Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Izađi iz svog mikrosvemira, sedam milijardi ljudi na svijetu živi as we speak. Po čemu si ti, tvoje mišljenje i događanja ljudi oko tebe ikakvo mjerilo da možeš reći da nešto ne postoji???

Tom logikom, ljudi su itekako monogamni, svi se vole i svi imaju djecu i svi ostaju skupa zauvijek. U mom mikrokozmosu
Što sam ja rekao da ne postoji, ne kužim?
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:05   #85
Predajem se... stvarno ne valja bacati biserje pod...

Evo što ljubav može stvoriti... nešto prelijepo...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:07   #86
odjednom smo dosli na otvorene veze i brakove... Odustajem.
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:10   #87
A daj više s tim vrapcom u ruci... Možda su oni koji imaju vrapca u ruci isto vrapci pa im vrabac paše. Možda su i kolibrići pa im je vrabac super ulov. Ali da, avaj, ali onda vrabac treba mijenjati kolibrića...
A otkuda ti uopće pravo da nekoga sudiš da je vrabac ili da ima vrapca? Tko si ti da to prosuđuješ?
Ono što ti zagovaraš je posvemašnje rasulo i apsolutna neodrživost para, obitelji i društva.
Mito is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:19   #88
A možda je Oraško uvijek bio samo vrabac u ruci ,pa ga to boli ..

Da si ikada bio voljen i nezamjenjiv nikada ne bi pisao ovakve gluposti - ne bi ti čak ni pale napamet

I to je žalosna istina - nemaš ništa za ponuditi što bi neka žena mogla voljeti

( osim ako nisi dijametralno suprotna osoba u RL od ovoga što pišeš ovdje )
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:25   #89
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
odjednom smo dosli na otvorene veze i brakove... Odustajem.
Nije odjednom i nisam ja to izmislio.

Quote:
Mito kaže: Pogledaj post
A daj više s tim vrapcom u ruci... Možda su oni koji imaju vrapca u ruci isto vrapci pa im vrabac paše. Možda su i kolibrići pa im je vrabac super ulov. Ali da, avaj, ali onda vrabac treba mijenjati kolibrića...
A otkuda ti uopće pravo da nekoga sudiš da je vrabac ili da ima vrapca? Tko si ti da to prosuđuješ?
Ono što ti zagovaraš je posvemašnje rasulo i apsolutna neodrživost para, obitelji i društva.
Sloboda govora? Mislim, ako ćemo tako, otkuda tebi pravo da meni zabraniš da ja govorim što mislim? Osim toga, ovo rasulo od društva koje trenutno postoji nitko nema obligaciju održavati, valjda to znaš. I ne samo to, rasulo od ovog društva koje je podijeljeno na milijune dijelova, oko 60% sklopljenih brakova u zadnjih par godina potpisalo je rastavu, ljudi je sve više, a resursa sve manje - čudi me kako si ti ponosan na to što takvom stanju doprinosiš, ali to je tema za drugi dan

Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
A možda je Oraško uvijek bio samo vrabac u ruci ,pa ga to boli ..

Da si ikada bio voljen i nezamjenjiv nikada ne bi pisao ovakve gluposti - ne bi ti čak ni pale napamet

I to je žalosna istina - nemaš ništa za ponuditi što bi neka žena mogla voljeti

( osim ako nisi dijametralno suprotna osoba u RL od ovoga što pišeš ovdje )
Šteta što tako misliš Ono što ja nemam za ponuditi je ograničavanje na jednu osobu, ne zato jer ne mogu, nego zato jer ne želim pošto je nelogično i nepotrebno, a to je za većinu problem prihvatiti
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:30   #90
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Naravno da iziskuje vremena, ali svi se namjerno ograničavaju na jednu osobu kao da drugi ne postoje jer eto vrabac u ruci i ne žele se uvjeriti koliko bolje postoji. Ne iziskuje nikakav prekid, postoje otvorene veze i otvoreni brakovi ako ste već tako duboko zaglibili.
Nekako si pokušavam zamisliti situaciju - dakle, razgovaram sa svojom suprugom, nakon 15 godina braka:

Čuj ženo, petnaest godina smo skupa, ali sad sam sreo ovu Kubanku pa bih joj dao nekakvu šansu jedno dvije-tri godine, tako, živio bih i s njom i s tobom, pa ako ispadne da je bolja ona, onda oprosti, ti ćeš biti vrabac a ona kanarinac ako usput nađem nekog boljeg goluba ili fazana od nje

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:40   #91
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Nekako si pokušavam zamisliti situaciju - dakle, razgovaram sa svojom suprugom, nakon 15 godina braka:

Čuj ženo, petnaest godina smo skupa, ali sad sam sreo ovu Kubanku pa bih joj dao nekakvu šansu jedno dvije-tri godine, tako, živio bih i s njom i s tobom, pa ako ispadne da je bolja ona, onda oprosti, ti ćeš biti vrabac a ona kanarinac ako usput nađem nekog boljeg goluba ili fazana od nje

A ti se odmah useljavaš? Tako si se odmah uselio sa svojom trenutnom ženom? Nisi sigurno
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:47   #92
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Čuj ženo, petnaest godina smo skupa, ali sad sam sreo ovu Kubanku pa bih joj dao nekakvu šansu jedno dvije-tri godine, tako, živio bih i s njom i s tobom, pa ako ispadne da je bolja ona, onda oprosti, ti ćeš biti vrabac a ona kanarinac ako usput nađem nekog boljeg goluba ili fazana od nje
A ako ispadne da je žena bolja kažeš Kubanki "sori, vrapčice" i žena te objenoške prihvati ...kad se vrati s večere s nekim tipom za kojeg je zaključila da je potencijalni golub, jer da mu da 15 godina koliko je dala tebi možda bi zaključila da je on u svakom pogledu bolji.

Zvuči smisleno, ne znam što ste se svi okomili na jadnog dečka, najbolji način za doživjeti sve lijepo što se može doživjeti u vezi je ić okolo od jedne do druge s tekicom i onda na samrti donijeti odluku. Samo ste zavidni jer niste sami imali tako dobru ideju.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:47   #93
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
A ti se odmah useljavaš? Tako si se odmah uselio sa svojom trenutnom ženom? Nisi sigurno
Kakvo useljavanje?
Gnijezdo vrapca je ionako premaleno za purana da se u njega useli. Kao i gnijezdo kanarinca također.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:49   #94
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
A ti se odmah useljavaš? Tako si se odmah uselio sa svojom trenutnom ženom? Nisi sigurno
Pa neće uspoređivati par dejtova s Kubankom s 15 godina veze sa ženom s kojom živi, treba odmah vidjeti kakva je Kubanka u braku sličnom odnosu, kakvu juhu kuha kad je čovjek bolestan, kako se ponaša na obiteljskim druženjima o Božiću i bi li bila bolja snaha, kakva je sa sobnim biljem, ljubimcima i djecom, ovisi šta on ima sa ženom, i slično.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:54   #95
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A ako ispadne da je žena bolja kažeš Kubanki "sori, vrapčice" i žena te objenoške prihvati ...kad se vrati s večere s nekim tipom za kojeg je zaključila da je potencijalni golub, jer da mu da 15 godina koliko je dala tebi možda bi zaključila da je on u svakom pogledu bolji.

Zvuči smisleno, ne znam što ste se svi okomili na jadnog dečka, najbolji način za doživjeti sve lijepo što se može doživjeti u vezi je ić okolo od jedne do druge s tekicom i onda na samrti donijeti odluku. Samo ste zavidni jer niste sami imali tako dobru ideju.
da,zvuči jako smisleno ali jedino mu ne zavidim što će umrjeti u dubokoj nedoumici jeli ova zadnja koju je uočio možda bolja od ove sa kojom živi trenutačno ili još gore... može umrjet a shvatit da zapravo ona koja mu naj naj odgovara po svemu nije ni sreo u svom kratkom životu.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:59   #96
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
da,zvuči jako smisleno ali jedino mu ne zavidim što će umrjeti u dubokoj nedoumici jeli ova zadnja koju je uočio možda bolja od ove sa kojom živi trenutačno ili još gore... može umrjet a shvatit da zapravo ona koja mu naj naj odgovara po svemu nije ni sreo u svom kratkom životu.
Ne znam zašto misliš da će i s jednom živjeti, kako odlučiti s kojom useliti dok ne znaš koja je tvoj golub.


__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:08   #97
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto misliš da će i s jednom živjeti, kako odlučiti s kojom useliti dok ne znaš koja je tvoj golub.


Pa mislim slućajno..ako se čovjek zajebe pa uhvati vrapca misleći da je golub.
Ali zapravo si u pravu,nema tu slučajnosti,njegov golub uvijek će biti na grani.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:12   #98
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Nije odjednom i nisam ja to izmislio.



Sloboda govora? Mislim, ako ćemo tako, otkuda tebi pravo da meni zabraniš da ja govorim što mislim? Osim toga, ovo rasulo od društva koje trenutno postoji nitko nema obligaciju održavati, valjda to znaš. I ne samo to, rasulo od ovog društva koje je podijeljeno na milijune dijelova, oko 60% sklopljenih brakova u zadnjih par godina potpisalo je rastavu, ljudi je sve više, a resursa sve manje - čudi me kako si ti ponosan na to što takvom stanju doprinosiš, ali to je tema za drugi dan



Šteta što tako misliš Ono što ja nemam za ponuditi je ograničavanje na jednu osobu, ne zato jer ne mogu, nego zato jer ne želim pošto je nelogično i nepotrebno, a to je za većinu problem prihvatiti
Što sa slobodom govora? I gdje si pročitao da sam ja tebi nešto zabranio? Samo me zanima otkuda ti pravo da ikoga nazivaš vrapcem u ruci. I to s pozicije sveznajućeg.
Nije problem u tome što ti iznosiš svoje mišljenje, nego to što ga želiš nametnuti.
Eto, mi jadni koji ne dijelimo tvoje mišljenje zapravo ne znamo da nismo u pravu. Ako ne želimo tražiti drugo pored onog što imamo, to je zato jer se bojimo. Ti bolje od nas znaš zašto mi nešto činimo. Svaka čast...
Srećom, tu si ti da nas podučiš... I ne propuštaš to učiniti...
Sloboda mišljenja?
Mito is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:15   #99
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Pa mislim slućajno..ako se čovjek zajebe pa uhvati vrapca misleći da je golub.
Ali zapravo si u pravu,nema tu slučajnosti,njegov golub uvijek će biti na grani.
A i ta izreka o vrapcu i golubu je malo bezveze. Ima puno boljih, ljepših i vrijednijih ptica - gdje su tu paunovi, orlovi, sokoli, kondori?

Ono, nađeš si goluba i misliš si, sad je to to, vrhunac, a kad tamo uz tebe prođe neki sokol, orao, ili bjeloglavi sup... !

Mislim da bi se odmah osjećao kao ćoravi noj! Sa glavom u zemlji!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:25   #100
Mislim da je najbolje nabavit plamenca na napuhavanje.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.