Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 15:33   #6921
Ocajno mi se spava.

Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Sasila sam i trecu plahtu i kapicu.
Nije bas rastegljiva pa se nadam da ce stati na glavu bar prvih 15 min za slikanje.

Super je kapica
Eloiisa is offline  
Old 13.11.2017., 15:50   #6922
Kapica je preslatka!! ❤️
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 13.11.2017., 15:53   #6923
[QUOTE=Smiling Helena;66477033]Na temu indukcije i sarlatanskih izjava doktora... a ova jeste takva. Da postoji problem, ne bi je pustio doma.
Ne bih ja terala bebu van zarad bilo kakvog mira. Postoje pretrage i drugo misljenje kojima se utvrdi da li postoji rizik ili ne. Za bebu je najbolje da saceka svoj trenutak ako nema razloga da bude drugacije.

Evo javljam se dobrovoljno za iduci tjedan da se skinem s liste.

Sasila sam i trecu plahtu i kapicu.
Nije bas rastegljiva pa se nadam da ce stati na glavu bar prvih 15 min za slikanje.


Jako slatko
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Old 13.11.2017., 15:59   #6924
Quote:
Eloiisa kaže: Pogledaj post
Lozinka suosjecam, i ja mirujem zbog hematoma
Ne krvarim i doma sam ali svejedno je grozno jer mogu samo gledat mm-a kako se blesira s djecom a ja ne smijem previse.
Imam curicu od nepune 3 godine i moram ju stalno podsjecat da ne mogu sto stvari koje me trazi. Ali drzim se uputa i mirujem sto vise da se stanje ne pogorsa.
Uz mirovanje hematomi uglavnom ne rade velike probleme, drzi se
ovde u klinici nije toliki problem mirovat jer pozovem sestre i obave sve sta mi treba. Doma kad dodjem, stvarno ne znam kako ce to izgledat.
Mali mi je u vrticu 6 sati, a posli toga, dok muz ne dodje doma s posla, smo sami. Mirovat u pravom smislu te rijeci ce biti tesko. I tebi jedan
lozinka8 is offline  
Old 13.11.2017., 15:59   #6925
Ja ulazim u deveti mjesec...strah me malo danas krecem s cajem lisca maline, imam i datulje spremne ima jos neki narodni lijek za olaksat porod i izbjec prenesenu trudnocu?
Nemam nista protiv da dode micek i koji dan ranije😀

Jel se pricalo ovdje o masiranju medice? Nabavih ulje kantariona, al me nekak strah prtljat dolje di mi nije mjesto 😊 netko ovdje ima iskustva? I patronazna na trudnickom tecaju je rekla bolje ne zbog mogucnosti preranog otvaranjA😁
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Old 13.11.2017., 16:07   #6926
Ja sam u prvoj trudnoci redovito masirala medjicu s Weledinim uljem i opet su me morali recnuti. Ako ti je uredna trudnoca, ne vidim razloga za strah.
lozinka8 is offline  
Old 13.11.2017., 16:08   #6927
ja isto pocela s cajem od lista maline danas. koliko salica ces ti piti?



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Old 13.11.2017., 16:39   #6928
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
ja isto pocela s cajem od lista maline danas. koliko salica ces ti piti?
znala sam da sam nekaj zaboravila u jučerašnjem shopping opremanju
vienne is offline  
Old 13.11.2017., 16:52   #6929
S koliko tt krecete s malinom?
Snow Fairy is offline  
Old 13.11.2017., 17:01   #6930
Teta u ljekarni mi je rekla dva puta dnevno...ja cu ovako: tjedan dana salicu, sljedeci pojacat na dvije, a dalje cu vidjeti ja sam skoro 36 punih tjedana 😬

Stavit cu zlicicu i pol caja, na kutiji pise 1-2 zlicice...valjda je to okej...pa cemo vidjeti😀
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Old 13.11.2017., 17:03   #6931
Quote:
lozinka8 kaže: Pogledaj post
Ja sam u prvoj trudnoci redovito masirala medjicu s Weledinim uljem i opet su me morali recnuti. Ako ti je uredna trudnoca, ne vidim razloga za strah.
To masiranje mi zapravo i ima smisla...to bi nam i babica trebala raditi na porodu, zar ne? Bar da znam da sam probala izbjec reckanje, ak ne upali, boze moj 😬
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Old 13.11.2017., 17:28   #6932
Ja planiram malinu piti od sljedeće kontrole ako je sve u redu. Jednu dnevno, a onda od 36.tjedna 2 dnevno
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 13.11.2017., 17:42   #6933
Ja sam citala da masiranje moze pomoci,al opet sve ovisi o tome kakva je koza. Kao i za strije i mazanje jel..
Snow Fairy is offline  
Old 13.11.2017., 18:16   #6934
ja sam danas 36+2 i pit cu caj ujutro i navecer. htjela sam ovako ko profesorka ranije krenuti najprije s jednom salicom, ali zbog otvaranja nisam, tak da cu sad odmah s 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Old 13.11.2017., 18:25   #6935
Ja sam u 35.tt i planiram kupiti sad negdje pa poceti. Za masiranje sam nekak li-la, babica na tecaju nam je rekla da moze ali ne pretjerivati jer da neke dođu tolko namasirane da se cude kak ce se to uopce poslje stisnuti....ne kuzim se bas u to pa ne znam kaj je tocno mislila, ali ocito da se moze i previse razmasirati. One masiraju kod poroda....


Sent from my iPhone using Tapatalk
vienne is offline  
Old 13.11.2017., 18:40   #6936
Quote:
vienne kaže: Pogledaj post
Ja sam u 35.tt i planiram kupiti sad negdje pa poceti. Za masiranje sam nekak li-la, babica na tecaju nam je rekla da moze ali ne pretjerivati jer da neke dođu tolko namasirane da se cude kak ce se to uopce poslje stisnuti....ne kuzim se bas u to pa ne znam kaj je tocno mislila, ali ocito da se moze i previse razmasirati. One masiraju kod poroda....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja isto ne kuzim sta to znaci dodju previse rasmasirane?! Ako ima koja dobra dusa pa mi onako zdravoseljacki objasni da ja razumikem? Jer... ni ja nebi bas volila da me zarezu ili da popucam. Bego htjela sam pitat neku od vas cura dal je koja koristila ili cula za onaj gel dinatal.. ili tako nekako i kakav je stav oko njega?
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 13.11.2017., 19:25   #6937
nadam se da mi netko moze objasnit moj nalaz urina.
znaci ono sto mene zabrinjava je sljedece
izgled ZAPRASEN
boja TAMNO ZUTA
leukociti 10-13
epiteli 1
bakterija MALO

inace zadnjih par tjedana osjecam povremenu bol i neugodno peckanje i svrbez intimnih dijelova.
u 32.tj trudnoce sam.
da napomenem da sam u prvoj trudnoci imala dijagnosticiran pijelonefritis u 26.tj
dianavz is offline  
Old 13.11.2017., 19:38   #6938
Quote:
imri dan kaže: Pogledaj post
To masiranje mi zapravo i ima smisla...to bi nam i babica trebala raditi na porodu, zar ne? Bar da znam da sam probala izbjec reckanje, ak ne upali, boze moj 😬
Ja sam uvik za to da se proba. Nemas sta izgubit. Mislim da moja babica nije nista masirala na porodu...al sam ja doma bas bila vridna. Mene su malo recnuli, iako im to nije praksa. Bolje da Jesu jer bi Bez toga vise popucala...ovako nije bilo nista strasno..
lozinka8 is offline  
Old 13.11.2017., 19:40   #6939
Quote:
Ana Niko kaže: Pogledaj post
Bego htjela sam pitat neku od vas cura dal je koja koristila ili cula za onaj gel dinatal.. ili tako nekako i kakav je stav oko njega?
Na tečaju su nam rekli da dosta žena dođe s njim, i mislila sam ga kupiti. Ali kako vrijeme prolazi mislim da ipak neću

Quote:
dianavz kaže: Pogledaj post
nadam se da mi netko moze objasnit moj nalaz urina.
znaci ono sto mene zabrinjava je sljedece
izgled ZAPRASEN
boja TAMNO ZUTA
leukociti 10-13
epiteli 1
bakterija MALO

inace zadnjih par tjedana osjecam povremenu bol i neugodno peckanje i svrbez intimnih dijelova.
u 32.tj trudnoce sam.
da napomenem da sam u prvoj trudnoci imala dijagnosticiran pijelonefritis u 26.tj
Bez urinokulture je teško reći. Ja imam dosta bakterija i puno leukocita, ali urinokultura je čista.
Jeidno ne znam da li ti što znači taj izgled i boja, to isto nije kako bi trebalo biti
Snow Fairy is offline  
Old 13.11.2017., 19:50   #6940
Quote:
dianavz kaže: Pogledaj post
nadam se da mi netko moze objasnit moj nalaz urina.
znaci ono sto mene zabrinjava je sljedece
izgled ZAPRASEN
boja TAMNO ZUTA
leukociti 10-13
epiteli 1
bakterija MALO

inace zadnjih par tjedana osjecam povremenu bol i neugodno peckanje i svrbez intimnih dijelova.
u 32.tj trudnoce sam.
da napomenem da sam u prvoj trudnoci imala dijagnosticiran pijelonefritis u 26.tj
Izgled i boja su upitni, ostalo djeluje uredno. Možda je doslo do kroskontaminacije kod uzimanja uzorka pa od tud "zaprasenost".
S obzirom na svrbez i peckanje moguce da imas vaginalnu infekciju a ne urinarnu ali iz urinokulture ce se znat konkretno.
Eloiisa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.