Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 14:56   #101
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
volim drvo i rado restauriram namještaj jer mi puno više veselja priušti uščuvan i funkcionalan komad drvenog namještaja nego ikakva nova iverica
do vještina u restauriranju sam došla preko brojnih promašenih projekata
Točno, kad napraviš nešto svojim rukama, imaš osjećaj postignuća, znaš kako to funkcionira i uvijek možeš sam to popraviti.

Ja prakticiram DIY pristup u svemu što mogu napraviti (ili naučiti) uz neku razumnu količinu truda, od programiranja i elektronike, preko popravaka električnih aparata, do kuhanja i popravaka po kući/stanu.

Ne mogu napraviti mikroprocesor, ali zato mogu baterijski punjač koji će koštati 20 kn, umjesto 200 kn koliko košta novi.
Jedino što neće imati sjajnu aluminijsku oplatu, pa će ljudima izgledati kao sklepana sirotinjska verzija, ali...
To je ista pojava koja se već desila 50-ih i 60-ih, kad se znatnije proširila industrijska hrana.
Nju su jeli hoch ljudi iz grada, a tradicionalnu su jeli seljaci, pa je tada općenito mišljenje bilo da je Podravka juha iz vrećice puno bolja, ukusnija i prestižnija od obične koja je od kokoši iz vlastitog dvorišta.

Danas je većini jasno da je to glupost, ali moda se još nije promijenila po pitanju namještaja i sličnih stvari.
Zato su ljudima još uvijek “ljepši” veliki komadi strojno oblikovanog metala i staklenih površina, jer znatno više govore o socijalnoj klasi, džepu i ukusu vlasnika nego manje ekstravagantna DIY rješenja.
Isto kao što su prije 50 godina radije u kuhinji držali Podravkinu kokošju juhu, nego domaću.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:03   #102
Veliš đepika svi ljudi kupuju namještaj da bi se pokazali.
Čitao si temu pa si opet blesavo generalizirao.

Nego, kaj piješ?
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:13   #103
Ma zbilja ne vjerujem da je ikome ikad juha iz vrecice bila draza nego doma skuhana kak spada.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:31   #104
Jer JPK je zivio po stanovima hoch ekipe 50-tih i 60-tih pa zna da se to masovno pokazivalo i kuhalo gostima.

Ono, trendova je uvijek bilo i bit ce. Ima ih i danas. Ljudi radije jedu chia sjemenke nego kelj.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:33   #105
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ne znam, često čujem da se ljudima namještaj iz Ikee raspada, a moja iskustva su sasvim drugačija, trajniji mi je od onoga drugih proizvođača sličnog ranga. Ne tvrdim da je u pitanju superkvalitetan namještaj namijenjen stogodišnjem trajanju kad naravno da nije, govorimo o modularnom namještaju od iverala, a ne o namještaju po mjeri izrađenom od punog drva.


Lako za palete, a gdje je tek ona ekipa koji kao građevinski materijal uzima željezničke pragove...
Ja sam kupila i sama smontirala Ikein Brimnes krevet... Odlican, stabilan, cvrst, izdrzao sve sto jedan krevet treba izdrzat Dok se nisam preselila, njega rastavila i ponovo sastavila... Sad se klima ko babin zub...

Police iz Ikee koje nisam rastavljala nego sam ih u komadu transportirala su i dalje u perfektnom stanju... Sve Ikeeino je ok ako sastavis i ostavis... Nije to namjestaj kao od prije 30 godina... Mama mi ima neke stare vitrine sto je dobila za vjencanje... To je prezivilo x seljenja i premjestanja i uopce se nije rasklimalo...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:40   #106
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Jer JPK je zivio po stanovima hoch ekipe 50-tih i 60-tih pa zna da se to masovno pokazivalo i kuhalo gostima.

Ono, trendova je uvijek bilo i bit ce. Ima ih i danas. Ljudi radije jedu chia sjemenke nego kelj.
Joj, neki dan sam si skuhala kelj s krumpirom i izasla van.
Kao, jesti cu ga navecer, jer cu jos metnut puno frisko narezanog cesnjaka, pa da ne smrdim u bliskom kontaktu s ljudima.
Kad sam navecer usla u stan tak je smrdilo, ko da je netko prduckao dok me nije bilo.
Al bas je bilo fino.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:42   #107
Mislim da puno drvo drukcije reagira na šerafljenja nego iverica. Iverica je ipak prešani materijal, mislim da nije zgodno previše rastavljati i sastavljati takav namještaj, naravno da ce se s vremenom olabaviti tj taj dio po kojem se prtlja ce se početi trusiti.

Druga je stvar, što je danas namještaj od punog drveta jako skup, gledala sam neke predmete u Spin Valisu, cijene su boli glava.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:47   #108
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila i sama smontirala Ikein Brimnes krevet... Odlican, stabilan, cvrst, izdrzao sve sto jedan krevet treba izdrzat Dok se nisam preselila, njega rastavila i ponovo sastavila... Sad se klima ko babin zub...

Police iz Ikee koje nisam rastavljala nego sam ih u komadu transportirala su i dalje u perfektnom stanju... Sve Ikeeino je ok ako sastavis i ostavis... Nije to namjestaj kao od prije 30 godina... Mama mi ima neke stare vitrine sto je dobila za vjencanje... To je prezivilo x seljenja i premjestanja i uopce se nije rasklimalo...
A meni se bas cini da je Ikea kvalitetnija nego npr ranih devedesetih.
Imala sam par komada namjestaja iz tog vremena i sve se rasklimalo.
Ovo novije je sasvim normalan solidan namjestaj.

Ili si mislila na namjestaj opcenito?
Moj tata ima doma jedan niski regal, ne znam kak da to nazovem u biti, nije regal, nebitno, imali smo ga doma u prvom stanu od mog rodjenja, pa u drugom stanu 14 godina kasnije i sad je kod tate, znaci, star je 45 godina.
Nekad je bio bijeli, pa ga je tata kod seljenja u stan broj 2 prefarbao u crno s auto lakom u spreju, ako dobro pamtim.
I danas izgleda odlicno, moderno (pod time mislim da nije onaj kicasti tip namjestaja) i nis se ne klima.
A ima i ladice i dijelove na otvaranje.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:08   #109
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
A meni se bas cini da je Ikea kvalitetnija nego npr ranih devedesetih.
Imala sam par komada namjestaja iz tog vremena i sve se rasklimalo.
Ovo novije je sasvim normalan solidan namjestaj.

Ili si mislila na namjestaj opcenito?
Moj tata ima doma jedan niski regal, ne znam kak da to nazovem u biti, nije regal, nebitno, imali smo ga doma u prvom stanu od mog rodjenja, pa u drugom stanu 14 godina kasnije i sad je kod tate, znaci, star je 45 godina.
Nekad je bio bijeli, pa ga je tata kod seljenja u stan broj 2 prefarbao u crno s auto lakom u spreju, ako dobro pamtim.
I danas izgleda odlicno, moderno (pod time mislim da nije onaj kicasti tip namjestaja) i nis se ne klima.
A ima i ladice i dijelove na otvaranje.
Ma ok, primjer je bio Ikea jer kazem, slucajno imam njihov krevet i dok ga nisam rastavila bio je savrsen... Jer kao sto kazes, to je presano drvo, jednom zasarafis i dobro je... Drugi put ce se rupa rasirit i normalno da ce se klimat...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:25   #110
https://www.sconto.de/artikel/12344527

https://www.sconto.de/artikel/12344529

To je najnovije sto sam kupila (ako ne racunamo jedan Ikein stolic), lijepo izgleda al uzas klimavo... To mi je ono za sad neko prijelazno razdobolje... Kad budem imala svoju nekretninu i ne budem vise morala selit isplati mi se kupit nesto bolje, ovak za prijelazno razdoblhe ide i jeftini srot...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:18   #111
Ikea je pocela s onim svijetlim borovim drvetom, to je puno drvo.
Takve police imam i to je mi je ono sto dozivljavam kao Ikea stil koji mi se svidio kad sam to prvi put vidjela. I kvalitetne su, a najjeffinije sto imaju.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:20   #112
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Da.
Uvijek ti se čini da svega ima baš za tebe dok ne kreneš baš konkretno gledat.
Opremanje stana je u biti dugotrajan proces koji zahtjeva popriličan angažman i vremena.
Uvijek se sjetim Mamićke kad je ono završila neki tečaj za dizajnera interijera u Italiji i pohvalila se u Gloriji ili negdje da je opremila stan za jedan dan. Slike su dokazale da je to nemoguće s ukusom i kak se spada napraviti, pa imao ti i milijune za potrošit
Tako ja i s odjecom.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:59   #113
jel se vama kad desilo da vam se namještaj proširi?
imam ikeinu fotelju već par godina, i ponekad ju selim iz sobe u sobu. uvijek je bilo na knap, ali je prolazilo. ne znam što se desilo ovo ljeto, zidovi se očito nisu stisnuli, ali fotelja nije prošla. naravno da sam ja očekivala da će proći i uprla ko mazga i sad imam ozlijeđenu boju na vratima i na zidu od glupe fotelje, koja je zapela u štoku i vratima i tamo smo skupa stajale deset minuta, dok nisam našla rješenje.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:08   #114
možda si ju ti od sjedenja malo... jelte... raširila.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:12   #115

to je ona fotelja s drvenim okvirom u koju sjedneš i propadneš/zavališ se. plivam u njoj i zapravo ju drugi koriste, najčešće pasita.
mora da se drvo raširilo, nema što drugo bit.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:29   #116
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
možda si ju ti od sjedenja malo... jelte... raširila.

Oprosti Pjescana ali ovo je tako slatko. Smijem se na glas!
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:10   #117
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Točno, kad napraviš nešto svojim rukama, imaš osjećaj postignuća, znaš kako to funkcionira i uvijek možeš sam to popraviti.

Ja prakticiram DIY pristup u svemu što mogu napraviti (ili naučiti) uz neku razumnu količinu truda, od programiranja i elektronike, preko popravaka električnih aparata, do kuhanja i popravaka po kući/stanu.

Ne mogu napraviti mikroprocesor, ali zato mogu baterijski punjač koji će koštati 20 kn, umjesto 200 kn koliko košta novi.
Jedino što neće imati sjajnu aluminijsku oplatu, pa će ljudima izgledati kao sklepana sirotinjska verzija, ali...
To je ista pojava koja se već desila 50-ih i 60-ih, kad se znatnije proširila industrijska hrana.
Nju su jeli hoch ljudi iz grada, a tradicionalnu su jeli seljaci, pa je tada općenito mišljenje bilo da je Podravka juha iz vrećice puno bolja, ukusnija i prestižnija od obične koja je od kokoši iz vlastitog dvorišta.

Danas je većini jasno da je to glupost, ali moda se još nije promijenila po pitanju namještaja i sličnih stvari.
Zato su ljudima još uvijek “ljepši” veliki komadi strojno oblikovanog metala i staklenih površina, jer znatno više govore o socijalnoj klasi, džepu i ukusu vlasnika nego manje ekstravagantna DIY rješenja.
Isto kao što su prije 50 godina radije u kuhinji držali Podravkinu kokošju juhu, nego domaću.
Ima neki čovjek DIY elektirčni bicikl. Čisti Grunf .
Meni je to super promjena prema uobičajenom - meni je električni bicikl super, ali to košta.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 08:44   #118
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Točno, kad napraviš nešto svojim rukama, imaš osjećaj postignuća, znaš kako to funkcionira i uvijek možeš sam to popraviti.

Ja prakticiram DIY pristup u svemu što mogu napraviti (ili naučiti) uz neku razumnu količinu truda, od programiranja i elektronike, preko popravaka električnih aparata, do kuhanja i popravaka po kući/stanu.

...
također
doduše, programiranje prepuštam mužu, a elektroniku svekru (on je grunf ) iako mi je i samoj elektronika izazovna
uvijek se na nečem radi i kombiniramo naše ekspertize kad je potrebno
moje područje je krojenje, 3d modeliranje, tapeciranje, farbanje, obrada drva i lakših metala
čak i kad stavim na stranu financijsku isplativost i praktičnost takvog pristupa, mene veseli i opušta rad rukama
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:49   #119
Tamna ili jarka boja zidova lako se prekriva temeljnim premazom za zidove.


Besplatne palete rastavljam i radim od njih povišene vrtne gredice i slične stvari za vrt.

Inače volim i prakticiram DIY, ali mi je grozno kad je nešto sprčkano i loše napravljeno, bilo to DIY ili kupljeno/plaćeno. Cijenim preciznost, funkcionalnost, kvalitetu i estetiku.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:52   #120
I meni. To traži i truda i strpljenja i spretnosti i smisla i novaca i vremena.
I volim preuređivat i renovirat. Ja sam relativno strpljiva. Radim kad imam vremena. E ali ovaj moj, kad se unese nema niš drugo i niš drugo ne radi. Tak da ni ne uvodim nove projekte jer moramo od nečeg živjet
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.