Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2011., 15:05   #81
Moje iskustvo - možda nekome pomogne. Meni su se takvi mjehurići pojavili na obje ruke (dlanovi i prsti) i lijevom stopalu, prošle godine u 10. mj. Kako sam po uvjerenju kožni hipohondar, isti tjedan sam se naručila kod dr. Stašića (privatno). Trosekundni pregled - 300 kn. Njegova dijagnoza: gljivice. Naravno da sam u tih tjedan dana presurfala net uzduž i poprijeko i moji simptomi su najviše odgovarali dishidrozi. Pitala sam ga da li bi to mogla biti dishidroza, na što mi je on odgovorio da bih tada imala i na prstima. Da ne dužim, nisam dobila antimikotik, nego triderm kremu. Otišla sam kod dr. Kosanović, ona je uz temeljitiji pregled rekla da nisu gljivice. Napravila sam brdo nepotrebnih analiza. Sve je bilo u redu. Na koncu, sama sam otkrila da mi je to reakcija na Jack Daniels (najdraži alkohol). Jednostavno ga ne konzumiram i od tada više nemam problema s malim, odvratnim mjehurićima.
13rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 15:15   #82
pozdrav svima...mlađi brat je prije nekoliko dana dobio prvi put te mjehuriće na stopalima koji sada pucaju (prije toga svrbež itd.). iz svega pročitanog ovdje na forumu molim se Bogu da ne bude imao i probleme na rukama. na nogama to već dolazi u zadnju fazu jer je ostalo malo mjehurića i koža je puknula na nekoliko mjesta, ali me počinju brinuti ruke. na njima nije bilo mjehurića s prozirnom tekućinom ali je bilo onih malih mjehurića koji su svrbili. dakle na stopalima se pogoršalo a na dlanovima se pojavilo žutilo bez ikakvih mjehurića, ali s par napuknuća kože na mjestima gdje se dlan savija. da li imate sličnih iskustava? da li se to pojavi isključivo samo na stopalima (ili dlanovima) ili do najgore faze može doći i na stopalima i na dlanovima? i još nešto...pročitao sam raznorazne savjete što se tiče masti i drugih terapija ali da li se ista terapija/mast koristi od početka ciklusa pa do kraja ili samo u određenim momentima...npr.samo je jedna osoba napisala da joj melem smeta i pogoršava situaciju kad dođe do mjehurića ali da pomaže poslije mjehurića..unaprijed hvala svima na odgovrima i savjetima
user 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 15:54   #83
svrab izmedju prstiju

Imam problem i nadam se da ce mi netko od vas moci pomoci...naime prije par mjeseci mi se izmedju kaziprsta i srednjeg prsta na ruci pojavila mala tockica koja ja jako svrbila...nakon sto sam ju pocesala iz nje je pocela da curi vodica. Bila sam kod dermatologa i koistila razne kortikosteroide, acidi borici rastvor... nista mi nije pomoglo. Sada tih bobica ima puno puno vice i koza mi se susi na tom dijelu, zatim pukne i iz tih ranica pocne da ide vodica, a sve skupa jako jako svrbi...otprilike izgleda i kao ubod komarca jer kada zategnem kozu vidim ispod tockice ono bijelo kao kod uboda komarca. Postalo je nesnosljivo, svrbi nenormalno i kada pocesem iz tockica curi vodica, susi se i puca........i tako non stop. ludim...... na li je netko od vas imao slicna iskustva i sto ste koristili kako bi se toga rijesili??? hvala vam
Preoksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 20:06   #84
Quote:
Preoksi kaže: Pogledaj post
Imam problem i nadam se da ce mi netko od vas moci pomoci...naime prije par mjeseci mi se izmedju kaziprsta i srednjeg prsta na ruci pojavila mala tockica koja ja jako svrbila...nakon sto sam ju pocesala iz nje je pocela da curi vodica. Bila sam kod dermatologa i koistila razne kortikosteroide, acidi borici rastvor... nista mi nije pomoglo. Sada tih bobica ima puno puno vice i koza mi se susi na tom dijelu, zatim pukne i iz tih ranica pocne da ide vodica, a sve skupa jako jako svrbi...otprilike izgleda i kao ubod komarca jer kada zategnem kozu vidim ispod tockice ono bijelo kao kod uboda komarca. Postalo je nesnosljivo, svrbi nenormalno i kada pocesem iz tockica curi vodica, susi se i puca........i tako non stop. ludim...... na li je netko od vas imao slicna iskustva i sto ste koristili kako bi se toga rijesili??? hvala vam
Odi na topic dishidroza. Po opisu odgovara tome.
Umjesto da se češeš, stavi ruku pod mlaz što toplije vode, do praga boli. Svrabež će odmah prestati a na taj načim ćeš prevenirati infekcije koje možeš zaraditi čohanjem.
Meni je osobno od svih stvari koje sam probala pomogla jedino krema Diprogenta i jedino sam s njom uspjela održavati dugoročnije dobro stanje. Nakon nekog vremena se stvar sama od sebe povukla.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 10:12   #85
dishidroza

Evo da se pridružim ekipi,
Dishidrozu sam vukao nekoliko godina krajem osnovne škole 7. i 8. razred. Čak sam jedne godine završil i u bolnici zbog infekcije streptokokom kroz otvorene rane na šakama - te je godine bila stvarno jaka. 3 dana u bolnici nisu mi mogli skinuti temp. 40, dobivao penicilinske injekcije itd. Onda je ipak pala. Dakle pažljivo sa bušenjem 'mjehurića' i rukavice svakako ako je moguće (pamučne). Na nogama je nisma imao, ali mi se na rukama kako je proljeće krenulo vraćala i povlačila nekoliko puta sve do ljeta. I tako jedo 2 ili 3 godine. U srednjoj školi toga je bilo samo u tragovima pa bilo kakve prevencije ili mazanja mastima nisu bile potrebne jer se brzo sama i povukla. Sada imam 33 godine i od toga doba osim koju godinu u međevremenu nisam je imao osim, kako sam već rekao po par tih aknica koje bi brzo prošle. Ove godine nakon dugo vremena pred sam Božić vratila se ku..va. I to u 'zavidnom' obliku - desna šaka tj. prsti su prekriveni (odozdo i bočno). Čitam malo i sad više ne znam ni sam. Pokušat ću sa tim kupkama i nevenovu kremu. To je problem koji ni meni nisu znali objasniti uzrok. Bio sam na Šalati, postavili dijagnozu 'dishidroza' i to je to. Lijeka mislim jednostavno za to nema već treba liječiti simptome. Pravi uzroci su mi i dan danas nepoznati tim više što mi se to vratilo nakon jedno 15 godina - možda i malo više.
rompikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:26   #86
Bio sam na Šalati, postavili dijagnozu 'dishidroza' i to je to. Lijeka mislim jednostavno za to nema već treba liječiti simptome. Pravi uzroci su mi i dan danas nepoznati tim više što mi se to vratilo nakon jedno 15 godina - možda i malo više.[/QUOTE]


Procitao sam ovo vec nekoliko puta, imam to gov.. vec 11god, ali nikada kao ove godine kada nisam imao koze na rukama, uglavnom kronicni slucajevi znaju o cemu pricam. Tada sam popizdio i obisao sve zivo da mi netko od privatnih doktora kaze sta mi je. Znaju svi da to krene sa hrpom raznih krema, tableta, analiza kur..a, sve nepotrebno jer oni uopce nemaju pojma o cemu se radi, pa za koji k.. idu u skolu?? Sve sto doktori nenađu a kozna je bolest to je DISHIDROZA, e pa jeb..te se nije, to je ljudi alergija i točka. Kod svih a tako i kod mene, onda se na tu alergiju navuku i nekakve gljivice jer su u pitanju otvorene do kosti iscesane rane. A gljivice u vecini slucajeva se tesko dijagnosticiraju, nekada je potrebno raditi mikoloski nalaz nekoliko puta da bi se uopce pronasle. Ovo je za komentar kupke jabucnog octa, cajevca i lavande, SVE TROJE UBIJAJU GLJIVICE!!! I sad se zamislite koja shranja mi sve jedemo, koje su to kemije i metali u hrani koji se godinama nakupljaju u jetri i stoje tamo dok se jetra neocisti, i kad prestanete jesti recimo rajcicu koja je i meni smetala stanje se kao malo pocne smirivati, ali evo drugi dan opet krene i nikako da se u potpunosti smiri, zato sto vam je to smece u jetri, zasto je stres okidac, zato sto vam se u tijelu pocnu dogadati procesi znojenje, strah, napetost i tada sve tekucine u vama kolaju pet puta brze pa se malo povuce sranja iz jetre i eto vam vase alergije. Jetra i opcenito organizam vam je zagadivan tokom cijelog zivota i sad bi vi da se to rijesi sa kremom, e pa nemoze. Pocnite jesti prirodnu netretiranu hranu, ocistite svoj organizam od sranja iz komercijalne hrane, pecite sami svoj kruh ili kupujte domaci provjereni bez koje kakve kemije u sebi, tipa E oznake i takve stvari. Jer doktori su kao i ostali radnici, DA MALO RADIM A PUNO ZARADIM i kad neznaju sta vam je, onda vam je to DISHIDROZA, da, bas , i oni su bez ideje pa su nasli ime za njihovo neznanje.

Uglavnom, zaboravio sam i reci da sam po doktorima alergican na 90 posto hrane, sto nikada prije nisam bio. Pa u biti smijem jesti samo neko povrce, pa od cega da jeb..o zivim??
Ali nije u pitanju sama namirnica nego smece od kemije u njoj, da se razumijemo. Totalno sam ogorčen na doktore koji nemaju pojma sta rade. Užas!
I proizvode koji sluze iskljucivo samo za zaradu, fuj.

Ljudi ocistite si organizam, ima raznih metoda na internetu za ciscenje krvi i jetre. Moja je limun, himalajska sol i javorov sirup. DJELUJE. Uz to jedem cesnjak i pijem jogurt sa probioticima i probioticke japanske tablete kao dodatak prehrani.
Mene je to sto sam nabrojao spasilo i sada nakon 11god normalno zivim ali i dalje pazim da nejedem previse smeca i redovno cistim organizam 2-3 puta godisnje.

Pocnite razmisljati logicki, gdje je dishidroza bila prije 30+ godina?? Nigdje jer nije bilo smeca od kemije u hrani i smeca u vodi iz vodovoda.

Pomozite si logikom. Volim Vas sve i nadam se da ce baremj jednoj osobi ovo otvoriti oci. NISTE SAMI.

samo da se nadovezem jer i sljedece ce vam puno pomoci. Propolis, Maticna mlijec, soda bikarbona.
Propolis pijte i mazite ruke. Maticnu mlijec topite u ustima i mazite ruke, soda bikarbona 1L mlake vode i 3 cajne zlicice sode i namakajte ruke 10min, isusuje mjehurice, smiruje crvenilo i ublazava svrab. radite to ujutro i navecer i nakon toga namazite maticnom mlijeci ili propolisom ilo oboje (iskljucivo od prirodno dobivene maticne mlijeci i propolisa) Progooglajte i naci cete pcelare koji je skupljaju i prodaju.

Zadnje uređivanje vjekorvk : 17.01.2012. at 09:49.
vjekorvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 11:12   #87
Da se i ja pridružim ovoj temi: Bolujem od dishidroze 10 godina i to je strašno naročito ljeti.Nekontroliran svrbež stopala i dlanova, naročito noću,posebno ljeti (zimi znatno manje).Uz sve to radila sam alergo testove i ispalo je da sam alergična na štavljenu kožu, nikal i krom.Što bi značilo da ne smijem nositi kožne cipele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kad ih nosim, imam posljedice 5 dana za svisnuti. Dakle, pijem Decortin 5 1 tbl. dnevno, samo ljeti, i dok pijem,podnošljivo je,ali čim prestanem-opet isto. Probala sam Sodermix-ništa ne pomaže, melem-ništa ne pomaže, nevenovu kremu-ne pomaže-još je gore jer ispod nje koža ne diše pa još više svrbi, A-derma-ne pomaže-dakle, ništa ne pomaže. Čitala sam jedan forum gdje ljudi imaju jako pozitivna iskustva sa kremom BIOELIKSIR EUTEN kremom na prirodnoj bazi. Košta 430 kn i svi su jako jako zadovoljni.Ostaje mi da probam s njom. Javim rezultate.
__________________
Nienor
Nienor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:24   #88
DISHIDROZA

Quote:
Nienor kaže: Pogledaj post
Da se i ja pridružim ovoj temi: Bolujem od dishidroze 10 godina i to je strašno naročito ljeti.Nekontroliran svrbež stopala i dlanova, naročito noću,posebno ljeti (zimi znatno manje).Uz sve to radila sam alergo testove i ispalo je da sam alergična na štavljenu kožu, nikal i krom.Što bi značilo da ne smijem nositi kožne cipele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kad ih nosim, imam posljedice 5 dana za svisnuti. Dakle, pijem Decortin 5 1 tbl. dnevno, samo ljeti, i dok pijem,podnošljivo je,ali čim prestanem-opet isto. Probala sam Sodermix-ništa ne pomaže, melem-ništa ne pomaže, nevenovu kremu-ne pomaže-još je gore jer ispod nje koža ne diše pa još više svrbi, A-derma-ne pomaže-dakle, ništa ne pomaže. Čitala sam jedan forum gdje ljudi imaju jako pozitivna iskustva sa kremom BIOELIKSIR EUTEN kremom na prirodnoj bazi. Košta 430 kn i svi su jako jako zadovoljni.Ostaje mi da probam s njom. Javim rezultate.
Molim te za informaciju da li ti je pomogla krema BIOELIKSIR EUTEN, te ukoliko je, gdje si istu kupila i po kojoj cijeni. Imam curicu koja se od svoje 2. godine bori s dishidrozom. Sada ima 4.5 i nismo našli apsolutno ništa što bi joj pomoglo ("srebrna" voda održava stanje podnošljivim). Probali smo i dio tvog asortimana, ali također bezuspješno. Nije mi jasno zašto nju nisu slali na alergo testiranje (unatoč mom inzistiranju). Ipak bi bilo lakše kada bi barem znali što izbjegavati. Puno hvala unaprijed!
BEBIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 15:21   #89
Glede Eutena, evo moga iskustva - krema je dobra i pomaze. Dok su mjehurici u nastajanju, svrbe i rastu, minutu-dvije nakon mazanja pocnu bujati i puknu, tekucina iscuri. Krema ima i mente pa ublazava svrbez (provjeri je li za dijete i koliko cesto, ima i salicilne kiseline). Takodjer pospjesuje zarastanje rana tj. smanjuje pucanje koze.
Ali ne sprjecava nastajanje novih mjehurica pa taj zacarani krug i dalje radi, dishidroza se ne povlaci ali je simptome lakse kontrolirati.

Kod mene se stanje na rukama (na stopalima nikad nisam imala) pogorsalo u jednom stresnom periodu prije godinu i pol, cak i vise, i od tada se ne povlaci. Zna se malo primiriti ali pogorsa se cim se usudim ponadati da prolazi
Prvi put se javilo kad sam promijenila posao pa se onda povuklo na neko vrijeme.
Ako je stres veci, simptomi se pojacaju. Bez sumnje, kod mene je stres trigger... I ne pronalazim nacin da se toga rijesim. Imam jako stresan posao, a godisnjeg jednostavno nema dovoljno, niti se mogu skroz distancirati od posla
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 17:05   #90
evo i ja se prikljucujem oboljelima od dishidroze...
kao i vecina probao sam SVE i bio kod SVIH doktora.
Negativan na gljivice, alergotest negativan, a dishidroza je stalno po rukama!
Probao sam sve i vise manje je sve bezuspjesno, osim kortikosteroida...no njih se ne smije stalno koristiti.
Jucer sam kupio ovu kremu:
http://www.kozniproblemi.com.hr/kozn...cemi-ruku.aspx
kod Dokmanna i on garantira da ce pomoci ili ce vratiti novce... (100kn, 120ml, dostatno za mjesec dana).
Uglavnom danas mi nije bolje, nego jos gore (iako nema veze sa kremom). Upaljeni plikovi, ragade do krvi, cesanje...

Spominje se da bi to mogla biti alergo reakcija na nesto iz hrane, nesto sto ima veze sa niklom...pa u sljedecih par tjedana izbacujem tuna argetu, zobene pahuljice, čokoladu i slicno sa takvih popisa...
Do sad sam to stalno jeo, pa cu vidjeti ima li promjene.

Probao sam sve osim mijenjati prehranu, pa je sad to na redu!
Ako uspijem, javim!
MisterYes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 08:44   #91
EVO DA JAVIM NAŠE ISKUSTVO S EUTENOM..ISTO JE KAO I KOD DUMBE...KREMA POMAŽE SANIRATI POSLJEDICU , ALI NE LIJEČI UZROK..IPAK, NE ŽALIM ŠTO SAM JU KUPILA JER KOŽA SADA IZGLEDA GOTOVO ZDRAVO.. SAMO KADA SE DOBRO ZAGLEDAM VIDIM NOVE MJEHURIĆE...DIJETE MI SE KONAČNO VIŠE NE SVRBI (ZNALA SE TOLIKO SVRBITI DA ME NOĆU TO BUDILO, MOGU SAMO ZAMISLITI KAKO JE NJOJ BILO
)
Quote:
dumbo kaže: Pogledaj post
Glede Eutena, evo moga iskustva - krema je dobra i pomaze. Dok su mjehurici u nastajanju, svrbe i rastu, minutu-dvije nakon mazanja pocnu bujati i puknu, tekucina iscuri. Krema ima i mente pa ublazava svrbez (provjeri je li za dijete i koliko cesto, ima i salicilne kiseline). Takodjer pospjesuje zarastanje rana tj. smanjuje pucanje koze.
Ali ne sprjecava nastajanje novih mjehurica pa taj zacarani krug i dalje radi, dishidroza se ne povlaci ali je simptome lakse kontrolirati.

Kod mene se stanje na rukama (na stopalima nikad nisam imala) pogorsalo u jednom stresnom periodu prije godinu i pol, cak i vise, i od tada se ne povlaci. Zna se malo primiriti ali pogorsa se cim se usudim ponadati da prolazi
Prvi put se javilo kad sam promijenila posao pa se onda povuklo na neko vrijeme.
Ako je stres veci, simptomi se pojacaju. Bez sumnje, kod mene je stres trigger... I ne pronalazim nacin da se toga rijesim. Imam jako stresan posao, a godisnjeg jednostavno nema dovoljno, niti se mogu skroz distancirati od posla
BEBIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 13:08   #92
BEBIS molim te pripazi da ne pišeš velikim slovima na forumu jer ti se to smatra ovdje deranjem i kažnjava se kartonima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 15:38   #93
Smile

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
BEBIS molim te pripazi da ne pišeš velikim slovima na forumu jer ti se to smatra ovdje deranjem i kažnjava se kartonima.
Evo samo javljam da više nema mjehurića zahvaljujući Eutenu.. Konačno, nakon 2 i pol godine..presretni smo
BEBIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 23:26   #94
Ja ni ove godine nisam na korticima, samo tocam ruke i to ne redovno i noge iako na nogama nemam dishidrozu. Moja kupka sad ima sastav jabucni ocat, etericna ulja lavande, palmaros, cajevca i kadulje ili barem neki od njih.

Nikal me i dalje zeza, a ima ga u pomidorima i u jos hrpi namirnica, lako ja bez bizuterije.

Od krema pomagale su mi Locacorten N ( recept), Cicfalta od Avene ako pamtim dobro ime u slobodnoj prodaji oko 100 kn i Ekoderm ili Eloderm, ne znam kako se nabavlja, jaka je i koristi se pomijesana sa A-dermom,dala mi je prijateljica medicinarka.

Zelim vam zivot bez mjehurica.

Guglajte malo svasta pise o ovoj bolestini, nema joj bas lijeka. I ne gledajte slike ako bas ne morate.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 22:36   #95
Quote:
BEBIS kaže: Pogledaj post
Molim te za informaciju da li ti je pomogla krema BIOELIKSIR EUTEN, te ukoliko je, gdje si istu kupila i po kojoj cijeni. Imam curicu koja se od svoje 2. godine bori s dishidrozom. Sada ima 4.5 i nismo našli apsolutno ništa što bi joj pomoglo ("srebrna" voda održava stanje podnošljivim). Probali smo i dio tvog asortimana, ali također bezuspješno. Nije mi jasno zašto nju nisu slali na alergo testiranje (unatoč mom inzistiranju). Ipak bi bilo lakše kada bi barem znali što izbjegavati. Puno hvala unaprijed!
Evo ovako, Euten je definitivno dobar što se tiče svrbeža! U roku nekoliko minuta djeluje. I sve ostaje na tome ali i to je već ogromna stvar, jer svrbež je taj koji me izluđuje i danju i noću. Preporučam! Najjeftiniji sam našla u ljekarni u Splitu kraj KBC-a Firule. Košta 399 kn.Ljekarne Grbavac, Spinčićeva 2a. Preporučam svima koji boluju od ove nesnošljive boljke.
Druga stvar: NE NOSITI KOŽNU OBUĆU! U štavljenoj koži ima nikla i kroma koji su kancerigeni i izazivaju pojavu alergija i mjehurića koji svrbe. Isprobala na sebi U roku 2 sata od izbijaju mjehurići i svrbe. Kupovati cipele od umjetne kože ili drugih materijala. Ja sam se testirala na metale i krom, nikal, štavljena koža i neki sastojci gume su pokazali tragove, naročito 3 prvo navedena.Pročitajte na internetu koliko štavljena koža sadrži nikla i kroma. Užassss!Nikad više koža na moje noge.Ni niklovana ili kromirana bižuterija,satovi isl.Sve sam isprobala i uvjerila se. Još se moram ostavit pušenja da i to probam .
__________________
Nienor
Nienor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 16:34   #96
Nisi bas u pravu Nienor o koznoj obuci.

Nemamo svi isti okidac za dishidrozu. Imam dokazanu alergiju na nikal, kontroliram dishidrozu, srecom je nemam na stopalima, ali ne podnosim obucu od umjetne koze. A kozna mi je ok. Ciste sportske slape poznate marke, prozvedene u Italiji, imaju 8 cm siroku traku koja ide preko stopala od umjetnog materijala i mene to nesnosno svrbi. Kozne japanke ne. Ali mi zato u akutnoj fazi smeta bas svaki sampon. Svatko mora pratiti svoje reakcije.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 13:45   #97
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Nisi bas u pravu Nienor o koznoj obuci.

Nemamo svi isti okidac za dishidrozu. Imam dokazanu alergiju na nikal, kontroliram dishidrozu, srecom je nemam na stopalima, ali ne podnosim obucu od umjetne koze. A kozna mi je ok. Ciste sportske slape poznate marke, prozvedene u Italiji, imaju 8 cm siroku traku koja ide preko stopala od umjetnog materijala i mene to nesnosno svrbi. Kozne japanke ne. Ali mi zato u akutnoj fazi smeta bas svaki sampon. Svatko mora pratiti svoje reakcije.
Ja sam i pratila svoju reakciju i govorim o njoj.A što se tiče štavljene kože dokazano je da u njoj ima nikla i kroma koji su kancerogeni i na koje sam ja osobno alergična. Onaj tko nije-OK, njemu valjda neće štetiti, ali meni je to za poludit.Reakcija izbija u roku 2 sata (mjehurići koji užasno svrbe).Čula sam još ljudi koji imaju dishidrozu a smeta im kožna obuća.Ali nismo svi isti naravno,ja bi volila da to nije tako a što ću kad je
Zaboravih nadodati da nije sva kožna obuća ili način štavljenja isti.Kod neke obuće mi izbije u roku 2 sata a kod neke treba više vremena da je na nozi da bi izbilo. Vjerojatno manja koncentracija nikla i kroma.Znači, načini štavljenja i štetnih kemikalija su različiti, pa sad ti znaj što kupiti Ah jadna ja,osuđena sam na umjetu kožu
__________________
Nienor

Zadnje uređivanje Nienor : 29.06.2012. at 13:51.
Nienor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 13:59   #98
i meni se to pojavilo prije 3-4 mjeseca(negdje početkom proljeća); prvo sam mislil da je zbog bakterijskih infekcija (radim na računalima, a znamo da su miševi i tipkovnice leglo svih sr*nja), no prije par dana sam odlučil proguglat jer mi se to stalno vraćalo i mogu sa sigurnošću reći da imam dishidrozu. Inače sam imal pilonidalni sinus, tak da mi je ovo mačji kašalj i zasad je lokalizirano na gornjim dijelovima dva prsta na desnoj ruci i između prstiju na lijevoj ruci. Kad se to posuši, koža popuca al ne duboko, to nit ne ćešem nit trgam nit bušim i nema bolova ni svrbeža (jedino između prstiju kad se taj dio uznoji, onda zna malo svrbit, al ništa neizdrživo). Kad mi koža popuca, namažem s nekakvom kremom za upaljenu i oštećenu kožu i brzo se ona obnovi, al se ovi mjehurići stalno vraćaju. Sutra idem dermatologu, najvjerojatnije je neka alergija, iako nikad nisam bil alergičan na ništa. Očito imam jedan od lakših slučaja.
__________________
We fight or we die! That's the plan!
zagorec992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 17:54   #99
Pozdrav svima....a posebno onima koji muku muce s ovom dosadnom bolescu.I ja sam jedna od njih.
Ovo ljeto mi se uzasno pogorsalo i nisam mogla bez 10-dnevne terapije kortikosteroidima. Veliki uzrok vidim u ovim vrucinama...zbog koje dolazi do znojenja dlanova. A kako je kod ove bolesti specificno da su zacepljene zlijezde znojnice .....nastaje uzasno razdoblje boli, svrbeza, perutanja koze.
.....sada mi se malo smirilo i nadam se da ce neko vrijeme potrajati
Kako je kod vas? Dali je netko isprobao neke nove kremice?
lola27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:24   #100
Dijagnosticirana mi je dishidroza prije 4 godine i muku sam mučila sa svrabom i mjehurima i na rukama i nogama.
Mislila sam da ću završiti na psihijatriji,noćima nisam spavala,ni ja,a ni moji oko mene od mojih struganja i češanja.
Ne znam koje sve kreme i kremice nisam koristila.Jedino bi mi pomogli kortikosterodi da se to neko vrijeme primiri i onda sve ispočetka.
I odgovarala mi je Canesten krema,uspjela bi mi smiriti kožu taman da malo odspavam i uhvatim zraka
Onda sam počela vježbati,trčati,voziti orbitrek-intezivno,oko sat vremena dnevno...ne znam da li je povezano,ali u periodima kada intezivno vježbam;trčim,vozim orbitrek,znojim se svraba nema,a kada me uhvati lijenost i zapustim tjelovježbu opet se vračaju mjehuri i svrab
__________________
Nije lako naći ljude s kojima ćeš voditi donekle zanimljiv razgovor.Vrijeđaju me svijet i njegove gluposti
Mirabai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.