Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 14:27   #1061
Još je sve u zraku. Iz banke nisam dobio odgovor, a nisam ih još niti posjetio. Kalkuliram još koja je varijanta dugoročno isplativija: prepustiti udjele, doplatiti razliku i viškom dokupiti dionice (iako mi dosadašnje kupovine baš i nisu bile dobro pogođene) ili otplatiti sve i zadržati udjele.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 14:32   #1062
i ja se to pitam.
Nekako mislim da je bolje rasprodati sve udjele, pokriti razliku, a ako što ostane kupiti dionice.
Sumnjam da možemo ići puno niže od 2000 bodova, ali opet sve ovisi o globalnim kretanjima.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:35   #1063
Ukratko, to znači da ako prodaja udjela ne pokriva dug banci, potrebno je nadoplatiti razliku. Banka se prvo naplaćuje izvansudskim putem (preko tekući računa, depozita i sl. u samoj banci), a ako to ne može, može sudskim putem pokrenuti ovrhu. U tom slučaju te informacije dobiva i HROK, što znači otežano dobivanje kredita kasnije u bilo kojoj banci.
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:37   #1064
Ja sam rasprodao sve udjele i nadoplatio razliku i zatvorio kredit. Fondovi me više neće vidjeti. J... fond koji raste 35% godišnje kada mu glavna dionica (INGRA) raste 300% te godine. A nakon toga padne 60 %, a kao sigurnije je ulaganje od dionica. Moš mislit! Sva buduća ulaganja idu samo u dionice, fondovi auf wiedersehen!
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:39   #1065
Osobno mislim da CROBEX ide dolje u prvoj polovici iduće godine, ciljna razina mi je oko 1700-1800, iako i sada ima i više nego jeftinih dionica, počevši s HT-om gdje je aktualna divideda preko 10%.
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:10   #1066
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Razlika između nas i njih je ogromna. Tamo, u jamerici, i najšugaviji pas može dobiti kredita koliko god hoće i po povoljnijim uvjetima nego mi. Kod nas bankari misle da klijenti postoje samo zato da ih oni što više deru. Pa zato imaš bezbroj garancija, osiguranja, jamaca, crnih lista, hrokova i šta sve ne. Da ne spominjem naknade i naknade na naknade. Tamo niti ne znaju što znači pojam naknade.
Izmislili su hrok, samo da naplate još jednu naknadu, i nisu nimalo pojednostavili postupak dodjele kredita. Za neke kredite umjesto da traje kraće sada traje puno duže, čak duže nego 1998. godine.

Ali postoji i pozitivna strana, ako si dioničar banke, stalno povećavaju dobit.
evo kolega, sad vidiš di su te banke završile
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 10:04   #1067
Ne, ne i ne ... samo da se javim s vremena na vrijeme.

Tko želi objašnjenje, neka pogleda na prethodnim stranicama istoga Topica.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 15:01   #1068
Fondovi kao osiguranje kredita

Bok svima!
Pitanja: prije dvije godine dizala sam stambeni kredit, ali mi procjena stana nije bila dovoljna kao osiguranje, a životno nisam mogla imati jer sam bila u drugom stanju (pa sam kao takva bila rizična), pa sam 20000 EUR imala ulog u fondove kao osiguranje kredita.
U međuvremenu sam nešto i zaradila, pa me interesira da li je ikako moguće izvući taj novac ili samo uz kompletno zatvaranje stambenog kredita?

hvala.
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 18:51   #1069
Jesi ti sigurna da si u plusu u fondovima nakon 2 godine?

Ja nisam i prije bih rekao da si u debelom minusu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 23:31   #1070
A možda su bili novčani fondovi u pitanju; u tom slučaju bi postojalo bar nominalno povećanje vrijednosti udjela - prinos je, u grubo, obično na razini kamate na oročenje (koliko je od toga pojela inflacija, moglo bi se raspravljati).
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:00   #1071
Lombardni kredit

Imam lombardni kredit koji sam uzeo u PBZ-u uz zalog udjela u fondovima.
Trenutno stanje udjela je manje od iznosa koji dugujem banci, pa me zanima kako ce banka reagirati ako ju zamolim da mi se produzi rok otplate za cca 6 mjeseci bez ikakve garancije???
darioV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 10:54   #1072
Meni krajem rujna ističe lombardni u PBZ-u uz zalog udjela u PBZ equity. Zanima me kako ste vi riješili svoje kredite. Da li ste ipak nadoplatili razliku?
nalet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 13:40   #1073
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Jesi ti sigurna da si u plusu u fondovima nakon 2 godine?

Ja nisam i prije bih rekao da si u debelom minusu
A što aki je ulagala u obvezničke fondove? Oni su u plusu...
quartz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 20:36   #1074
uzeo sam lombard u pbz prije par godina
vrijednost udjela je pala ispod vrijednosti kredita
mislio sam isto kao neki, uzmite si sve udjele i ko vas j..e
ali to ne ide tako, jer banka nikad ne gubi
banka hoće cijeli iznos koji mi je dala putem kredita
prodali su udjele i još sam im dužan oko 100 k kn
naravno, cijelo vrijeme dok im ne vratim sve, obračunavaju mi zateznu kamatu od 14 %
ali, znate onu staru
Šta te ne ubije, očvrsne te
Timothy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.