Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2012., 03:27   #101
griješiš. to sigurno nije najbolji oblik štednje.
ne znači da je loš.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 14:04   #102
zašto? jel mi možeš malo pojasniti? kao što rekoh ne želim zaraditi veliku lovu u investiranja jer vjerujem da se moramo bar malo razumiti u to da bi zaradili. nije samo rješenje povuči novce kad padne fond jer opet gubimo. treba znati oće li padati još ili će nakon kratkog pada "skočit u nebo"...
koji je po tvojoj preporuci najbolji oblik štednje?
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 00:01   #103
ja NEMAM POJMA o ekonomiji, forexu i stvarima o kojima se ovdje piše, ali znam da je najbolji oblik štednje onaj u kojem novac radi za tebe i povećava se glavnica. dakle neki fondovi i slično bi bili minimum.
pametniji i školovaniji ljudi sami ulažu i odlučuju što i kako i tu je već profit veći, ali to te ioanko ne zanima.
ako novac samo oročiš to je u redu, ili lupaš u životno i slična osiguranja. moraš znati da je inflacija konstantna i da kamatu koju dobivaš za svoj orečeni novac ona nagriza i opet ne dobivaš baš previše.
najbolje bi bilo da se sama pozabaviš teorijom i onda odeš u banku kod osobnog bankara (oni to tako zovu) i pitaš za savjet.

ali odmah da ti kažem: najgore je lovu čuvat doma ili da stoji na tekućem računu.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 00:25   #104
Financijski savjetnik mi predlaže kombinaciju u kojoj 10% ide u životno osiguranje, a 90% u obveznički fond. Prednost je navodno u tome što se spremaju porezi na dividende, oročenja i sve živo osim životnog osiguranja, a ovaj paket se cijeli tretira kao ž.o. i neće biti oporezovan.

Jel to zaista tako i ima li tko iskustva s ovakvom štednjom?
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:00   #105
Quote:
revelator kaže: Pogledaj post
Financijski savjetnik mi predlaže kombinaciju u kojoj 10% ide u životno osiguranje, a 90% u obveznički fond. Prednost je navodno u tome što se spremaju porezi na dividende, oročenja i sve živo osim životnog osiguranja, a ovaj paket se cijeli tretira kao ž.o. i neće biti oporezovan.

Jel to zaista tako i ima li tko iskustva s ovakvom štednjom?
Zašto u obveznički koji radi salbi plus a može raditi i minus. Rađe kombiniraj dionički fond (najveći plus a radi i najveći minus) i novčani (radi najmanji plus ali nikad ne radi minus).
Ako trebaš informaciju kako znati kada izaći iz dioničkog fonda javite se na PM
Catepillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:21   #106
I nije baš..ima novčanih fondova koji uspješno naprave minus.
Npr. Platinum cash
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:36   #107
ja plaćam 300 eura godišnje životno osiguranje 5 godina.
sram me uopće i reći koliko sam zaradio u "vrijeme europske krize".
točno 110 eura na tih 1500 eura :-((

kaj da radim sa tih 1500 eura? ostavim ih nutra - barem neće propast ili ipak ima ok opcija sa sličnim tempom ulaganja???

edit: od RBA fondova svih 7 ili 8 je u minusu u zadnjih par godina
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 10:25   #108
Quote:
Catepillar kaže: Pogledaj post
Zašto u obveznički koji radi salbi plus a može raditi i minus. Rađe kombiniraj dionički fond (najveći plus a radi i najveći minus) i novčani (radi najmanji plus ali nikad ne radi minus).
s dioničkim fondovima sam se opeko. usprkos praćenju hr portfolija, raspodjeljivanju rizika na više fondova i svemu ostalom, puko sam lovu. ovaj put mi nije do visokih prihoda nego do sigurnosti. a i obveznice su trenutna preporuka savjetnika, mogu kasnije preć na nešto drugo, po njegovoj preporuci.

ali ne znam, ta "mirovina" koju dobiješ se valjda isplati, ali ona traje samo dok ne potrošiš šta si uštedio, recimo 10 godina. i šta onda? ak nisi steko običnu penziju od države, možeš se J.

Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
ja plaćam 300 eura godišnje životno osiguranje 5 godina.
sram me uopće i reći koliko sam zaradio u "vrijeme europske krize".
točno 110 eura na tih 1500 eura :-((

kaj da radim sa tih 1500 eura? ostavim ih nutra - barem neće propast ili ipak ima ok opcija sa sličnim tempom ulaganja???

edit: od RBA fondova svih 7 ili 8 je u minusu u zadnjih par godina
zašto te sram? to je +1.5% godišnje u razdoblju u kojem sam ja (ko i mnogi) išo nekih -12% godišnje.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 11:15   #109
Quote:
Karlo Veliki kaže: Pogledaj post
I nije baš..ima novčanih fondova koji uspješno naprave minus.
Npr. Platinum cash
Istina. Bitno je znati da ako hočeš 100% sigurnost u novčanim fondovima onda treba ulagati u novčane fondove od banaka (ZB plus, ZB europlus, Raiffeisen eurocash........) Pogledaj te fondove i vidjet češ da nema minusa a i pogledaj njihove grafove (crta je gotovo ravna) i pogledaj graf od Platinum Cash-a
Catepillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 11:22   #110
[QUOTE=revelator;41057335]s dioničkim fondovima sam se opeko. usprkos praćenju hr portfolija, raspodjeljivanju rizika na više fondova i svemu ostalom, puko sam lovu. ovaj put mi nije do visokih prihoda nego do sigurnosti. a i obveznice su trenutna preporuka savjetnika, mogu kasnije preć na nešto drugo, po njegovoj preporuci.

ali ne znam, ta "mirovina" koju dobiješ se valjda isplati, ali ona traje samo dok ne potrošiš šta si uštedio, recimo 10 godina. i šta onda? ak nisi steko običnu penziju od države, možeš se J.


Da desilo se da kad su u minusu da su svi dionički u minusu pa ti raspodjela rizika baš i ne pomaže. Ali osim toga (disperzije rizika što je dobro iako nije urodilo plodom) postoje još neke strategije tip mjesečno ulaganje a ne uplatiti sav novac odjednom.....kombinacija dioničkih i novlanih fondova tj. u kojem momentu izač iz dioničkog a da si još u plusu iako fond pada i sačuvati novac u novčanom fondu i kada vratiti novac natrag u dionički.....

Da se dobro zaraditi ali trebaš imati prave informacije u cijelosti.
Catepillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:04   #111
zna li tko kolko se love od ukupne uplate u životno može dobiti natrag nakon 5 godina plaćanja?
čuo sam da je jako malo.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 10:06   #112
pozdrav, dižem malo staru temu

uzela sam životno osiguranje i sad, preporučeno mi je da uplačujem 40 eura, 20 uplata za osiguranje doživljenja i 20 eura uplata u investicijsko osiguranje
e sad, reko je da za 20 godina mogu dobiti van cca 8900 eura
mene zbunjuju djelovi na kojima piše: osigurani iznos za doživljenje je cca 4700 eura i ukupni očekivani osigurani iznos investicijsko osigurateljskog paketa po isteku osiguranja 8900 eura.
kaj da ja sad očekujem za 20 godina, kaj budem dobila van po isteku police? ovih 4700 eura ili 8900 eura?
male me strah da se nisam zaje* s tim investicijskim?
tyXy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 17:56   #113
Quote:
tyXy kaže: Pogledaj post
pozdrav, dižem malo staru temu

uzela sam životno osiguranje i sad, preporučeno mi je da uplačujem 40 eura, 20 uplata za osiguranje doživljenja i 20 eura uplata u investicijsko osiguranje
e sad, reko je da za 20 godina mogu dobiti van cca 8900 eura
mene zbunjuju djelovi na kojima piše: osigurani iznos za doživljenje je cca 4700 eura i ukupni očekivani osigurani iznos investicijsko osigurateljskog paketa po isteku osiguranja 8900 eura.
kaj da ja sad očekujem za 20 godina, kaj budem dobila van po isteku police? ovih 4700 eura ili 8900 eura?
male me strah da se nisam zaje* s tim investicijskim?
Ovih 4700 za doživljenje češ sigurno dobiti a ostatak ovisi o isplativosti ulaganja.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 15:31   #114
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ovih 4700 za doživljenje češ sigurno dobiti a ostatak ovisi o isplativosti ulaganja.
Ono sto je fenomenalno je da plasiraju reklamu da su zivotna osiguranja stednja i ulaganje u buducnost.

Ona su najobicnije osiguranje; nisu nikakva stednja. Znaci ako umres ili ti se nesto dogodi i dobijes lovu - OK. Ali da si novcima nesto ustedio - nisi nego si platio.

Naime 40 EUR mjesecno * 20 godina * 12 mjeseci je = 9600 EUR.

A dobijes nazad tih 4700 garantirano. OK ovaj ima ulagacku komponentu gdje mozes dobiti vise, ali cak i u tom najboljem slucaju opet popusis cca 1000 EUR. A maksimalno garantirano popusis 4900 EUR.

Znaci ajmo gledati na zivotna osiguranja sa dozivljenjem kao osiguranje koje placas dakle trosak za svoju sigurnost i sigurnost obitelji, a ne stednju.

Da si 40 EUR mjesecno 20 godina orocavao sa kamatom od 0.95% sto je sada na orocenja u ZABA sa svim tim kamatama bi dobio 10571 EUR. Znaci bio bi u plusu 971 EUR. I to ako obracunavas kamatu godisnje.

E sada posto je inflacija bar trenutno u Euro zoni 0.1%, realna vrijednost tih 10571 EUR ce biti cca 110 EUR manja.

Da isto ulazes u neki obveznicki fond koji daje prinos od 3% godisnje a nosi mali rizik, za 20 godina bi imao 13710 EUR odnosno bio bi 4110 EUR u plusu.

Inace tko hoce neka si pogleda ovdje i zaigra sa brojkama:

http://www.thecalculatorsite.com/fin...calculator.php
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 21:51   #115
Neki dan iz Merkur osiguranja stigla Godišnja obavijest o stanju:

"Dobit pripisana Vašem ugovoru, za 2018. godinu iznosi....1,00 EUR."

Mašala
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2019., 08:33   #116
Pozdrav,

ima li tko iskustva s FidelisLife investicijskom proizvodu? Odnosno, plan je da se dugoročno oroči trenutna štednja ili da se za isti dogovori nekakav godišnji iznos uplata do 2050. godine.
marin_bar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2019., 08:43   #117
Quote:
marin_bar kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ima li tko iskustva s FidelisLife investicijskom proizvodu? Odnosno, plan je da se dugoročno oroči trenutna štednja ili da se za isti dogovori nekakav godišnji iznos uplata do 2050. godine.
Meni ističe nešto kod njih pa mi to nude ali me ne zanima. Zašto bi uplaćivao godišnje ako taj iznos već imaš?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2019., 08:50   #118
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Meni ističe nešto kod njih pa mi to nude ali me ne zanima. Zašto bi uplaćivao godišnje ako taj iznos već imaš?
Da, trenutno nešto imam ušteđevine ali mu u ovom trenutku ne treba i ne želim dolaziti u iskušenje pa zato razmišljam da ih oročim

S druge strane i dalje želim štedjeti te u ovom trenutku imam mogućnosti za isto, u prijevodu, voljan sam odreći se godišnje određenog iznosa i "staviti" ga negdje.

Prije nekoliko dana sam dobio info za FidelisLife i iako se radi o investicijskom fondu, iznos koji godišnje želim uplatiti mi ne predstavlja prevelik rizik (iako sam na početku zazirao od ikakvg rizika )

Naravno, ne želim sva jaja držati u istoj košari, al od životnih osiguranja, dječjih osiguranja, stambenih...mislim da nema kruha (inače stambeno pitanje riješeno, auto riješeno...)
marin_bar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2019., 08:54   #119
Quote:
marin_bar kaže: Pogledaj post
Da, trenutno nešto imam ušteđevine ali mu u ovom trenutku ne treba i ne želim dolaziti u iskušenje pa zato razmišljam da ih oročim

S druge strane i dalje želim štedjeti te u ovom trenutku imam mogućnosti za isto, u prijevodu, voljan sam odreći se godišnje određenog iznosa i "staviti" ga negdje.

Prije nekoliko dana sam dobio info za FidelisLife i iako se radi o investicijskom fondu, iznos koji godišnje želim uplatiti mi ne predstavlja prevelik rizik (iako sam na početku zazirao od ikakvg rizika )

Naravno, ne želim sva jaja držati u istoj košari, al od životnih osiguranja, dječjih osiguranja, stambenih...mislim da nema kruha (inače stambeno pitanje riješeno, auto riješeno...)
Ja ne volim takve dugoročne obaveze, onda bolje staviti u nekakav klasičan fond gdje možeš izaći kad god želiš. Što se tiče osiguranja, meni više odgovara kako to oni zovu mješovito osiguranje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2019., 09:13   #120
Quote:
marin_bar kaže: Pogledaj post
Da, trenutno nešto imam ušteđevine ali mu u ovom trenutku ne treba i ne želim dolaziti u iskušenje pa zato razmišljam da ih oročim

S druge strane i dalje želim štedjeti te u ovom trenutku imam mogućnosti za isto, u prijevodu, voljan sam odreći se godišnje određenog iznosa i "staviti" ga negdje.

Prije nekoliko dana sam dobio info za FidelisLife i iako se radi o investicijskom fondu, iznos koji godišnje želim uplatiti mi ne predstavlja prevelik rizik (iako sam na početku zazirao od ikakvg rizika )

Naravno, ne želim sva jaja držati u istoj košari, al od životnih osiguranja, dječjih osiguranja, stambenih...mislim da nema kruha (inače stambeno pitanje riješeno, auto riješeno...)
Ulazna naknada je 0.62%, a upravljačka naknada je 2.53%.

pretpostavljam da ti nisi svijestan ovih stvari i koliko je to skupo, ali vjeruj mi da je ovo preskupo.
Isti ovakav portfelj možeš sastaviti sam i imati naknadu manju bar 10 puta, ali ljudi su čudni pa dopuštaju da ih šišaju kao ovce.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.