Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 20:24   #381
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
kakav je to thread bio?
Vrlo vrijedan.

Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
Forumu treba LaTex.Najviše i očajno treba na PZ.
Znam da ugradnja istoga nije u tvojoj moći Endimone,ali obavijesti nadležne.
Mislim da su se i drugi žalili nadležnima, ali AFAIK ništa od toga u dogledno vrijeme.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:30   #382
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Vrlo vrijedan.


Mislim da su se i drugi žalili nadležnima, ali AFAIK ništa od toga u dogledno vrijeme.
Nema veze s AFAIK, pravo reči pojma nemam ni što je to.

No ima veze s "bljesak Big Bang". Što je tebi čovječe? Utakmica taman počela a ti je prekine? Što si ti nogometni sudac ili moderator?

Zašto nogometni sudac? Jer se njima daje mogučnost presude po "SLOBODNOM SUDAČKOM UVJERENJU", pa tako umjesto igre igračima i zadovoljstva publici, nogomet kao da je zbog sudaca.

Na žalost, ti na ovom podforumu, ne samo u navedoj temi, presuđuješ što je to znanostveno a što nije !!!

Pored tog, ne čini li ti se da je forum ipak neko druženje (razmjena mišljenja) ljudi sličnih zanimanja, a ne kako sam primjetio neka neformalna škola.
Pitanje laika i odgovori stručnjaka. U tom smjeru, čini mi se, ide ovaj podforum

Ništa osobno, no uzmi u obzir da je ovaj forum ipak neki medij a mediji imaju više ili manje čitalaca.
Pogledaj malo na brojke i koliki je broj na ovom podforumu a koliki na nekim drugim? Možda i nije samo u vrsti manje ili više zanimanja i opredjeljenja.
goridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:25   #383
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
...Odlučio sam da će se, u skladu s ovlastima moderatora, naslovi threadova, ukoliko su u neskladu s pravopisom, mijenjati bez upozorenja ili zamolbe.
Ajde super, da bar naslovna stranica podforuma izgleda kak' se spada.

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Mislim da je zaista došlo vrijeme da se uvede reda.
O, da. Došlo je. Međutim smatram da bi se trebalo uvesti reda i u pisanje postova. Primjer: 1., 2., 3.. U ovim primjerima nije bitan korisnik, nego izgled postova. Mislim da bi trebalo uvesti neki sistem kažnjavanja. Neke službene opomene, npr. kazneni bodovi za nepoštivanje minimalnih normi hrvatskog jezika ili nekonstruktivnost postova (Posebno!); pa 'ko ih nakupi više - sedmodnevni ban. Ovo se otelo svakoj kontroli. Sto mu gromova, ovo nije neki oblik primitivnog chata. Nakon svega, ovo je PZ, pa mislim da je logično da se od korisnika istog očekuje bar malo pismenosti ili znanja hrvatskog jezika. Opravdanja: "žurio sam se", "engleska tipkovnica" itd., s oproštenjem, ne pušim. Veliki dio postova koje pišem dolazi s mog mobilnog telefona pa ih se ipak bez pretjeranog naprezanja moždanih vijuga može razumjeti. Primjerima prikazan način pisanja smatram izravnim iskazivanjem nepoštovanja prema ostalim korisnicima! Još samo nešto, nisam neki freak za gramatiku, i meni se tu i tamo zalomi, ali neka pravila se moraju znati. Naravno iz tih restrikcija isključio bih chat teme ma da, i tamo neki minimum gramatike nebi škodio.

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ovo samo znači da će buduće korištenje tražilice biti olakšano, jer će se traženo lakše pronaći ukoliko se koristi standard propisan pravopisom hrvatskog jezika.


Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I naravno, dopizdili ste mi s nepismenošću. To je isto tako jedan od razloga.
Meni već odavno.
Vladimir Prelog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 00:19   #384
Quote:
Vladimir Prelog kaže: Pogledaj post
O, da. Došlo je. Međutim smatram da bi se trebalo uvesti reda i u pisanje postova. Primjer: 1., 2., 3.. U ovim primjerima nije bitan korisnik, nego izgled postova. Mislim da bi trebalo uvesti neki sistem kažnjavanja. Neke službene opomene, npr. kazneni bodovi za nepoštivanje minimalnih normi hrvatskog jezika ili nekonstruktivnost postova (Posebno!); pa 'ko ih nakupi više - sedmodnevni ban. Ovo se otelo svakoj kontroli. Sto mu gromova, ovo nije neki oblik primitivnog chata. Nakon svega, ovo je PZ, pa mislim da je logično da se od korisnika istog očekuje bar malo pismenosti ili znanja hrvatskog jezika. Opravdanja: "žurio sam se", "engleska tipkovnica" itd., s oproštenjem, ne pušim. Veliki dio postova koje pišem dolazi s mog mobilnog telefona pa ih se ipak bez pretjeranog naprezanja moždanih vijuga može razumjeti. Primjerima prikazan način pisanja smatram izravnim iskazivanjem nepoštovanja prema ostalim korisnicima! Još samo nešto, nisam neki freak za gramatiku, i meni se tu i tamo zalomi, ali neka pravila se moraju znati. Naravno iz tih restrikcija isključio bih chat teme ma da, i tamo neki minimum gramatike nebi škodio.


dodao bih da bi se to pravilo posebno trebalo odnositi na moderatore. svaka čast pojedinima, ali barem bi trebali znati pravilno pisati i koristiti 'č' i 'ć', 'ije' i 'je'.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 18:02   #385
Nisam siguran da li sam na pravom mjestu ali pitanje je li treba na forumu zabraniti psovanje i nepristojne riječi i tko to treba kontrolirati?

Lijepi pozdrav!
Braco11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 17:00   #386
Ako tebi netko uputi jednu takvu, a da ti njemu prethodno nisi, slobodno to prijavi moderatoru tog pdf-a, pošalji PP.
Inače to samo govori o kulturi i nivou te osobe.
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 18:05   #387
Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
Forumu treba LaTex.Najviše i očajno treba na PZ.
Znam da ugradnja istoga nije u tvojoj moći Endimone,ali obavijesti nadležne.
Mislim da je korištenje ove blagodati dovoljno za potrebe postanja na ovom forumu ("nema šta nema").
Sprečo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 18:15   #388
http://mathbin.net/ je sasvim pristojan.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 13:19   #389
Korisni linkovi za keljit formulice po forumu
Takvi online alati ,otkad sam ih prije nekoliko godina suprostavio klasičnom latex-u,su u međuvremenu dosta napredovali.Svakako,mogu poslužiti na forumima kao vrlo dobra proteza.
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 00:02   #390
Good news everyone! There is a new editor in vBulletin 4.1.4!
valjda bi onda bilo jednostavnije dodavanje tog plugina
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:26   #391
Quote:
Melron kaže: Pogledaj post
Good news everyone! There is a new editor in vBulletin 4.1.4!
valjda bi onda bilo jednostavnije dodavanje tog plugina
Ne, to je samo pitanje interfejsa samog pisanja poruka. Nadam se da se to moze iskljucit, mrzim WYSIWIG editiore.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 12:51   #392
Question

Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post


dodao bih da bi se to pravilo posebno trebalo odnositi na moderatore. svaka čast pojedinima, ali barem bi trebali znati pravilno pisati i koristiti 'č' i 'ć', 'ije' i 'je'.
Izgleda jenostavno, no ja pisem na tipkovnici koja nema dijakriticke znakove i zato trebam biti kaznjen? Glupost.
HardcoreMAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 16:08   #393
Nitko te neće kazniti ako ne koristiš dijakritičke znakove.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 18:17   #394
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nitko te neće kazniti ako ne koristiš dijakritičke znakove.
eh moj Mladene, crni moj Mladene
The Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 16:53   #395
Quote:
The Druid kaže: Pogledaj post
eh moj Mladene, crni moj Mladene
Što tebe muči?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:28   #396
Ima li šanse da se doda PDF "Astronomija"? Vidim da se ovdje pišu "teške" teme poput crnih rupa i slično, a na nekim drugim PDF-ima vidim da ljudi ne znaju osnove astronomije..možda bi bilo zgodno imati astronomski podforum pa se ljudi ne bi ustručavali pitati "lakša" pitanja.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:49   #397
A ako vi nećete otvoriti takav pdf na PZ, otvoriti ću ga ja na alternativi
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:55   #398
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A ako vi nećete otvoriti takav pdf na PZ, otvoriti ću ga ja na alternativi
Bobo...zaboga...otvorite ga ovdje
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:56   #399
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A ako vi nećete otvoriti takav pdf na PZ, otvoriti ću ga ja na alternativi
Šta će tebi astronomija, dosta je što astrologiju imate.

@Astrobobo - popričat ću s El Ninhom i vidjeti što se može oko toga napraviti.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 15:15   #400
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ima li šanse da se doda PDF "Astronomija"? Vidim da se ovdje pišu "teške" teme poput crnih rupa i slično, a na nekim drugim PDF-ima vidim da ljudi ne znaju osnove astronomije..možda bi bilo zgodno imati astronomski podforum pa se ljudi ne bi ustručavali pitati "lakša" pitanja.
A zasto naprosto ne otvoris temu "Mala skola astronomije" po uzoru na "Malu skolu kvantnog":
https://www.forum.hr/showthread.php?t=396319
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.