Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2008., 12:10   #81
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Navodno je moguce iskljucivo ako je karijes vrlo malen i povrsinski. (Tako cuh od osobe cijem je djetetu tako saniran mali karijes na mlijecnom zubu.) Za sve vece kvarove ostaje klasicno bzzzzzzzzzziiijuuu....

Dodatak: ali cini se da se ni sama struka nije o tome bas dogovorila. http://www.cochrane.org/reviews/en/ab004153.html
Točno tako, veliki karijes moraš mehanički odstraniti, struja plina mu neće ništa osim pobiti bakterije po njegovoj površini.

Na ovom linku dolje se govori o metodi koja nema neke velike temelje, a to je apliciranje ozona na površinu svakog bolesnog zuba u nadi da će to zaustaviti ili znatno usporiti razvitak karijesa. Zaustaviti ga neće, a usporenje ... ne bih se u to kladio.
Ozon se u stomatologiji koristi primarno za uništavanje malenih karijesa i sterilizaciju šupljina kada se karijes odstrani. Dakle kada se izvodi poznati i često bolni "root canal", nakon što stomatolog iščeprka bolesni sadržaj, obično aplicira etanol i otopinu natrijevog hipoklorita, no to ne uspije uvijek pobiti sve bakterije. Neke mogu ostati u šupljinama, gdje nakon plombiranja čekaju godinama i onda odjednom planu i imamo luđačke bolove s gnojnim vrećicama na dnu zuba. S ozonom, pošto je plin, stvar je malo drukčija. Broj bakterija koje ostaju drastično je smanjen ili se čak teoretski postiže potpuna antisepsa. Eto to su pravilne i provjerene primjene.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 12:16   #82
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Navodno je moguce iskljucivo ako je karijes vrlo malen i povrsinski. (Tako cuh od osobe cijem je djetetu tako saniran mali karijes na mlijecnom zubu.) Za sve vece kvarove ostaje klasicno bzzzzzzzzzziiijuuu....

Dodatak: ali cini se da se ni sama struka nije o tome bas dogovorila. http://www.cochrane.org/reviews/en/ab004153.html
Naplatili su mi 350 KN ozoniranje jednog blago pokvarenog zuba, da bi mi kasnije rekli da moraju pogledati nakon 3 mjeseca ima li efekta.

Za sada mi je najbolja nebzzzzzzzzzijuuu metoda - pjeskarenje. Karijes na vratu zuba (jako bolno mjesto) nisu borali, već samo pjeskarili. Niti boli, niti plomba pada kao prije.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 19:25   #83
Ukoliko ste preniski, samo uzmite masu naših tableta po paprenoj cijeni i nasrast ćete bar 10 cm.

http://www.premiumsaving.com/growth_flex.html
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 20:20   #84
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Ukoliko ste preniski, samo uzmite masu naših tableta po paprenoj cijeni i nasrast ćete bar 10 cm.

http://www.premiumsaving.com/growth_flex.html
Je li djeluje ako se zdrobi u prah, smoči i namaže...?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 20:21   #85
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Je li djeluje ako se zdrobi u prah, smoči i namaže...?
a na sta bi ti to mazo?

mini endija?
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 20:42   #86
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
a na sta bi ti to mazo?

mini endija?
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 21:18   #87
Da, na mini endija. Definitivno je manji od mene. :|
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 21:21   #88
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da, na mini endija. Definitivno je manji od mene. :|
imam ti ja bolje rijesenje

skaci bungie i zavezi mini endija za gumu

to ce ti bit instant stretch
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 21:27   #89
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
imam ti ja bolje rijesenje

skaci bungie i zavezi mini endija za gumu

to ce ti bit instant stretch
Ili ovo?

http://www.perfectpenis.org/index.php

__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 00:20   #90
Jučer mi je teta pripovijedala kako je kod njezinih susjeda bila neka žena koja im je *testirala vodu. Test se svodio na to da je žena u čašu s vodom uronila neki štapić nakon čega je voda posmeđila, bunarska znatno više od vodovodne. Žena je zaključila da im je voda zagađena te da bunarsku nipošto ne bi smjeli piti.
ALI, u koferu je nosila neki uređaj za pročišćavanje vode. Istoga im je ponudila za, pazi sad, 12000 kuna.

Tako da smo se teta i ja složili da je žena vrlo vjerojatno varalica.
Znade li još tko za istu ili možebit kojeg kolegu joj po struci?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 00:43   #91
Iako se sam nisam usudio upustiti u iščitavanje tekstova, znam da će ovdašnji prirodnjaci u njima uživati.
http://www.magicus.info/hr/magicus/index.php

Autorici stranice i većine tekstova želim puno sreće u daljnjem radu.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 01:00   #92
Asti gospe koja riznica pizdarija!
OMFG


Vidim, tu je i onaj sektaški luđak (neka radikalnija kršanska sekta, ako sam dobro pohvatao) s blog.hr-a, "don branko".

Quote:
indira molite daj moj blog dragi plečku nisam nogao kotatt dobiti rijeczivota.blog.hr
donbranko
Quote:
indira pogledaj moj blogrijeczivota cetirigospe
donbranko
ajme meni odakle su njega izvukli, iz Vrapča?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 10:27   #93
Danas je u HRT-ovoj jutarnjoj emisiji gostovao Damjan Franjević, molekularac po struci, a doktor po statusu.
Isti će danas, u 19:30, negdje u Matici hrvatskoj održati predavanje ili tribinu na temu "Evolucija ili kreacionizam". Pišem napamet jer se matičina stranica očito ne kani učitati bilo kome. Boljeg poznavatelja prilika molim da to i pokaže.
Iako je u emisiji jasno pokazao da ne vidi znanosti u kreacionizmu, nekako nije bio dovoljno oštar.
Tako da bi bilo dobro da se pokoji prirodoslovac uputi onamo i pazi na red.
Ja sigurno neću jerbo me do sljedećeg tjedna nema u Zagrebu, a nisam ni biolog po struci.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 14:28   #94
Ajme ovih kretena

Evo sad ja razmišljam malo. npr. Ova krema navodno djeluje na samu DNA i zato ih velika većina žena kupuje jer su čule da djeluje na DNA (Iako vjerojatno ni ne znaju što je to). Dakle, ako krema djeluje na DNA znači da je MUTAGENA i da prema tome ne smije egzistirati na tržištu jer može doći do ozbiljnih problema. Zar ne?
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:21   #95
http://www.energyjustice.net/nuclear/
Malo idiotske propagande. Pazljivo procitajte prvu recenicu.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:59   #96
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Ajme ovih kretena

Evo sad ja razmišljam malo. npr. Ova krema navodno djeluje na samu DNA i zato ih velika većina žena kupuje jer su čule da djeluje na DNA (Iako vjerojatno ni ne znaju što je to). Dakle, ako krema djeluje na DNA znači da je MUTAGENA i da prema tome ne smije egzistirati na tržištu jer može doći do ozbiljnih problema. Zar ne?
Lažu.
Pogledaj ovo:
The DNAge Cell Renewal Anti-Age system consists of special Day, Night and Eye care products. All of them contain the powerful combination of cell-active Folic Acid and Creatine to stimulate cell renewal from within and protect the skin cells' DNA against future external damage.

Folna kiselina i kreatin. Wow, holy fuck!
Eto to je primjer korištenja djelotvornih kemikalija u mutne svrhe i lupetanje, tech-babble. Da, ovo ima djelovanje na kožu (pretpostavljam da ju zateže i čini glađom) ali da djeluje na DNA? Upravo tako - krema bi onda trebala biti mutagena.
U detaljnom opisu jednostavno kažu da krema štiti jezgru stanice kljukavši je folnom kiselinom i kreatinom. Nema djelovanja na DNA.


Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
http://www.energyjustice.net/nuclear/
Malo idiotske propagande. Pazljivo procitajte prvu recenicu.
Ekofašistička propaganda.
Ovo je posebno sjebano:
All sites proposed for “temporary” and permanent storage of high level nuclear waste have been Native American lands.

Erm, pa cijela Amerika je bila "Native American land".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 01:22   #97
Jedan biserčić, zapravo bomba, s obzirom na to da je postavljen tamo gdje se nađe kvalitetnih žrtava.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 14:48   #98
Red face

Maločas u Potrošačkom kodu bio je prilog o prodavačima uređeja za zaštitu od štetnih zračenja. Dva dana življah u uvjerenju da će ih netko konačno oprati.
Oće znate što.
Kao ljude od znanosti pozvali su Plečka i nekog iz nekakve udruge alternativnih medicinara.
Likovi su ustvrdili da se ne smije bilo što prodavati jer bi mgneti mogli škoditi djeci mlađoj od šest godina.
Šećer na kraju. Nekakav HUPED (opet nekakva alternativačka udruga) čak je dokazao da dvadeset i četiri uređaja od stotinjak dostupnih rade.
HUPED surađuje s nekim našim ministarstvom.

Kao motiv da se ljutim na takove makinacije jest mogućnost da me jednog dana kao npr. profesora neke prirodne nanosti napadnu bijesni roditelji da što ja njihovoj djeci meljem da bioenergije nema.
Ne želim da se nakon problema u renesansi opet moramo boriti protiv zamračitelja. A jednom kad to postane dijelom sustava, bit će prokleto teško vratiti stvari na njihovo mjesto.
Uglavnom, problem je u obrazovanju. Tamo treba početi. Klinci danas očito više ne dobivaju niti toliko znanja da bi bili u stanju uočiti idiotarije.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:48   #99
LOL, baš sam htio napisati isto što i ti. Gledao sam emisiju i popizdio kad su pozvali Plečka i još onog nekog mlađeg tipa.

Postajem sve pesimističniji. Oni će se uvući u obrazovni sustav. Samo je pitanje vremena.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 02:59   #100
Imamo li mi uopce neku skepticku udrugu? Nesto u stilu CSI-a?

Mogu pogadjat, ali mi se nekako ne svidja odgovor.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.