Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2008., 00:40   #1
Alergija na nikal

Imam pitanje vezano za alergije na nikal, naime meni je dijagonosticiran prije mjesec dana i s obzirom da nisam shvacala opasnost svega toga trenutno lijecim rekacije na rukama pa me zanima da li netko ima savjet kako zivjeti s ovim i kako pomoci pri lijecenju?
Annalee7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:08   #2
od cega imas reakcije po rukama? od nakita?

imala sam davno prije sat od kojega sam dobila reakciju na ruci, no sve je proslo od antibiotske kreme, a sat sam bacila u smece isti cas.
napravila sam alergotest, i reakcija je takodjer bila dosta jaka.
moja je preporuka kloniti se nikla: nakita, satova, remenja koje imaju niklanu kopcu i slicno.

nadam se da sam pomogla..
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:12   #3
I ja dobijem alergijske reakcije na nakit s niklom, ili znam dobiti osip na trbuhu od remena i sl. Nažalost, mislim da se moraš pomiriti s tim da ne nosiš ništa što sadrži nikal
Bajadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:31   #4
Bajadera ti je sve ljepo rekla!Nenosi nista sto ima nikl!ja sam isto alergicna na nikl i to strasno.Imala sam jednom ogrlicu od srebra ali je u sebi imačla nikl i nisam je mogla nosit jer u roku od pol sata dobijem strasan osip i svrab i sto vise cesem to se vise siri!Uzas!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:00   #5
Koliko sam shvatila nije do nakita, vec svega niklovanog, od kvaka, kovanica, pribora za jelo..
Nije samo crvenilo vec mjehurici po dlanu.
Slazem kupke kalijeva permanganata za ruke, i uzimam belogent kremu.
Klonim se svega metalnog koliko je moguce
Annalee7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:08   #6
i ja imam alergiju na nikl, i to je jednostavno nesto s cim se moras pomiriti, koliko znam ne moze se izlijeciti potpuno, ali mislim da postoje neki faktori koji je pogorsavaju,npr. stres, i isto tako moras izbjegavati sve predmete koji ga sadrze posebno oni koji su duze vremena u kontaktu s kozom. mislim da ti nista nece biti od niklovane kvake osim ako se ne drzis za nju pola sata a sto se tice tih mjehurica po kozi, meni je doktorica preporucila da ta mjesta mazem tecnim puderom cink oksida (cink oksid,talk, glicerol,destilirana voda) jer ih to isusuje, zatim da se ne mazem masnijim sredstvima za kozu, hidratantne,lagane kreme su odlicna stvar za dijelove tijela gdje ti se javlja alergija. i da, nemoj se tusirati jako toplom vodom, to pojacava reakciju koze
MelonDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:13   #7
Najvise reakcije ima kad se tijelo znoji.Recimo remen sa kopcom preko zime nema jake reakcije kao kad se koza znoji,to je onda ludilo!Ma 5 min u dodiru i gotovo.Od kvake nista nece biti niti ce ti sta biti od pribora za jelo!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 15:54   #8
Thumbs down

evo ovde ti dosta pise o alergiji

http://vijesti.gorila.hr/gorilopedij...rgija_na_nikal

inace ne bi smila jest hranu iz niklovanih lonaca tj. kuhanu u njima...
zatim zabranjena hrana ti je: pića iz limenki, haringe, ostrige, šparoge, grah i grašak, salata, gljive, bijeli i crveni luk, kukuruz i pura (palenta i to), špinat, rajčice, kruška, integralno brašno, rabarbara, kakao i čokolada, pecivni prašak...

moj ti e savjet ne kupovat odjeću (rebe i to) na pazaru vec u ducanima i promjeni botune (dugmad) na odjeci koi su ti metalni i stavi plasticne, izbjegavaj bižuteriju u šiiiiiirokom luku...i u pravilu ne smiš nosit od nakita ništa osim titana, kirurškog čelika (ali ne oni jeftini sta se prodaju po pazaru i to nego pravi skupi i kvalitetni) i žutog ČISTOG zlata.

ja tu alergiju imam vec par godina i muku mucim snjom...stalno se kljukam cleritinom i diprogentom ako mi izbije jer me užasno svrbi i oderem si kožu do krvi...zadnjih godinu dana mi se masu pogoršalo i odma mi reagira nakon samo par sati...
e i još nešto...pokušaj izbjegavat jako sunce jer ju pojača i duhanski dim...
__________________
...Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine...Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu....;)
amarantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 15:58   #9
Quote:
Esni kaže: Pogledaj post
Najvise reakcije ima kad se tijelo znoji.Recimo remen sa kopcom preko zime nema jake reakcije kao kad se koza znoji,to je onda ludilo!Ma 5 min u dodiru i gotovo.Od kvake nista nece biti niti ce ti sta biti od pribora za jelo!
tocno to! cim je nikal u dodiru sa znojem odmah reagira jer ga tijelo brže upija...radi toga je nakit najkriticniji...ja npr. na odjeci kojoj nemogu maknit zakovice i to...sa unutrašnje strane stavljam flastere sta deblje to bolje...
__________________
...Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine...Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu....;)
amarantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 16:27   #10
Quote:
amarantha kaže: Pogledaj post
tocno to! cim je nikal u dodiru sa znojem odmah reagira jer ga tijelo brže upija...radi toga je nakit najkriticniji...ja npr. na odjeci kojoj nemogu maknit zakovice i to...sa unutrašnje strane stavljam flastere sta deblje to bolje...
kao stomatolog samo da te upozorim na jednu stvar...ako ces ikada u zivotu raditi metal keramicke krunice...OAVEZNO reci da imas reakciju na nikal...
nece biti nikakvih razlika z tebe, samo ce tomatolog onda znati da koristi celike bez nikla...i sve 5
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 17:27   #11
Jedaći pribor sadrži puno nikla, kao i lonci. Ništa, kuhaj u pireksu, a jedi nekim drugim priborom. Štapićima?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 17:12   #12
Thumbs down

CRISTIAN LAY <--- LAŽOOOOVIIII
prodaju navodno nakit bez nikla....ma jesu vraga...ja kupila naušnice i odmah mi je reagiralo..nakon samo sat vrimena...nemoj im slucajno povirovat!
prvi razlog (koi san ja tribala skuzit!!! ) je sta je relativno pre jeftino za nakit bez nikla...jer nikal moraju zamjenit necim a obicno je to nesto puno skuplje te odma i raste cijena proizvoda...a ovi to prodaju po 20-30kn i slicno...
drugi razlog: nemos se tuzit ni trazit povrat novca a ni da ti posalju neki primjer da to provjeris je li stvarno bez nikla... je da nie neka lova ali jbt ja se vec ponadala...yeees mocu nosit napokon nesto od nakita i lipo su mi sredili...
treci razlog: kataloska prodaja...jedan od najgorih mogucih nacina kupovine...
__________________
...Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine...Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu....;)
amarantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 10:41   #13
Quote:
Esni kaže: Pogledaj post
Najvise reakcije ima kad se tijelo znoji.Recimo remen sa kopcom preko zime nema jake reakcije kao kad se koza znoji,to je onda ludilo!Ma 5 min u dodiru i gotovo.Od kvake nista nece biti niti ce ti sta biti od pribora za jelo!
Imam isti problem sa kopčom od remena al tko će po ovoj vručini nositi još i potkošulju ispod kratke majice kako se nebi kopča i znojav trbuh dodirivali. Mršav sam a ipak ono malo kože prebaci se preko ruba hlača i dira kopču u kojoj ima nikla ... svako malo kopču navlačim dolje a hlače dižem gore .
Isti problem sam imao sa srebrnim prstenom u kojem je bilo nikla....mjehurići i svrbež.... katastrofa.
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:25   #14
Riješila sam se problema i mogu vam savjetovati da možete neko vrijeme piti tablete protiv takvih alergija (malo vam se spava od njih)... Nemam više nikakvih rekacija, ako se i dogodi neka za vrijeme stresa ili vrucina rješenje je namazati belogent kremom par puta.
Annalee7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:03   #15
Smile

pozdrav! pridružujem se klubu "alergija na nikal". ja sam prvenstveno dermatologu išla zbog lica- znalo mi se pojaviti crvenilo i kao nešto slično plikovima po licu i to me poneki puta znalo svrbiti. potrošila brdo novaca na svakakve kremice za crvenilo i ništa mi nije pomoglo. išla sam na testiranje i pokazalo na nikal. i doktor mi rekao da sve kreme i tome slično stavim u staklene bočice i da sada ne ureknem šta, od kad sam to napravila lice mi je u dobrom stanju, jest da se malo zacrveni lice ali to imam i odprije (to je ono crvenilo kao kad ti je neugodno pa pocrveniš-hehe), ali više ovih plikova nemam. hoću reći da ima i u toj ambalaži nikla.pa je očito moja reakcija na ambalažu kozmetike. evo moje iskustvo pa se nadam da će možda nekome i pomoći.

Zadnje uređivanje mare* : 21.07.2010. at 22:39.
mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 15:21   #16
Thumbs down

Quote:
Annalee7 kaže: Pogledaj post
Riješila sam se problema i mogu vam savjetovati da možete neko vrijeme piti tablete protiv takvih alergija (malo vam se spava od njih)... Nemam više nikakvih rekacija, ako se i dogodi neka za vrijeme stresa ili vrucina rješenje je namazati belogent kremom par puta.
kako si se rješila? i koju si uopće alergiju imala jer alergija na nikal je doživotna ili da pojasnim NEIZLJEČIVA! uobičajeno je da se simptomi samo smanje iako se meni samo pogoršavaju...uzas. trazim na sve strane pomoc ali nista za sad. svi govore isto. neizljecivo. odmaknite se od izvora - alergena - nikla...ali kako? ima ga u boze prosti jebenom zraku! ima ga u svemu - hrani, novcu, na odjeci (metalni dodaci), u priboru za jelo, loncima...
__________________
...Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine...Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu....;)
amarantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 18:21   #17
ja do prije 2-3 godine nisam ni znala da sam alergična na nikal. sidila sam u jednom restoranu na teraci, imali su stolice sa mrežastim željeznim naslonom. ja sam bila u haljini golih leđa i cilu večer naslonjena na tu stolicu ... kad sam se digla i okrenila svi zinili ... to je bilo prestrašno. cila leđa prošarana tamno crvenim crtama u obliku naslona ... užas. malo sam googlala i zaključila da je to reakcija na nikal. to crvenilo je trajalo nekoliko dana dok se nije smirilo. poslje toga sam još dosta puta primjetila crvene fleke na mistu di bi mi koža bila u doticaju s nečim šta sadrži nikal, uglavnom od dugmadi i kopči. izbjegavam nikal koliko mogu, ali s obzirom da nisam primjetila nikakve druge reakcije osim jakog crvenila ne zabrinjavam se puno.
budalašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:49   #18
Pozzz...imam jedno a možda i neobično pitanje...mogu li simptomi alergije na nikal biti mučnine i probavne smetnje?!?!?
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 20:58   #19
Quote:
Zombina kaže: Pogledaj post
Pozzz...imam jedno a možda i neobično pitanje...mogu li simptomi alergije na nikal biti mučnine i probavne smetnje?!?!?
ja ti nezz bas, mislim da bi mozda i mogle sobzirom da nikla ima u hrani..ali isto bi trebala se ic testirati... mislim da je ipak vjerojatnije nesto drugo..
sritno!
__________________
...Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine...Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu....;)
amarantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 15:35   #20
Ovako, ja kad sam se prvi put pirsala pitali su me jel sam možda alergična na nikal, a njihov nakit je uglavnom od titana i kirurškog čelika tako da i to ima nikla u sebi samo u manjoj dozi, dok je bižuterija uglavnom od nikla. Ja sam rekla da mislim da nisam, iako mene od bižuterije strašno svrbe uši (uglavnom nosim te bižuterijske naušnice). Nakon pirsanja je bilo sve u redu i nikakvih reakcija nisam imala, ali tad sam pirsala pupak a to je mrtvo meso pa me nije bilo toliko strah, a sada bi si probušila jezik pa me brine da ako sam ipak alergična na nikal da ne bi imala neku ludu reakciju Ako mislite da bi trebala to provjerit ima li ko možda preporuku gdje da odem to napravit? Hvala
kika zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.