Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2009., 20:57   #41
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
da. ključ je u pravoj mjeri. ja, primjerice, ne volim optimalno...
Ah, i meni je zanimljivije bubati o trotoar sa jedne ili druge strane nego ići sredinom ulice, ali ponekad je potrebno krenuti i sredinom - čak i uz mogućnost da te automobil pregazi i prije nego izgovoriš keks.

I to ima svoje draži.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 20:59   #42
Quote:
Queef kaže: Pogledaj post
Duhovita je, brbljava, optimistična, stalno se smije 24/7, užasno joj je drago svakoga vidjet, voli svakom pomoć i sa svakim bit, to mora da je ljubav.
Nema govora o nekakvom preseravanju.

Meni se čini da je to barem zaljubljenost s tvoje strane. Uživaj.

I ja preferiram da na život gledam sa velikim osmijehom na usnama (barem ironičnim).
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 21:01   #43
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Vedra pozitivna osoba. Za to je nužno biti u stanju zažmiriti na ljudsku gadost, jedno 100 x dnevno.
Vess, je li tebe neko opako shebao, pa si izgubila povjerenje u ljude ili je nešto drugo u pitanju? Ozbiljno te pitam.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 21:32   #44
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Vess, je li tebe neko opako shebao, pa si izgubila povjerenje u ljude ili je nešto drugo u pitanju? Ozbiljno te pitam.
LOL ja nju zapravo kužim, jedino što se ne slažemo oko poimanja 'gadosti'.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 22:32   #45
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post

Meni se čini da je to barem zaljubljenost s tvoje strane. Uživaj.

I ja preferiram da na život gledam sa velikim osmijehom na usnama (barem ironičnim).
Ma nije to baš tako. Po tome onda mislim da je puno ljudi pomalo zaljubljeno u nju. Po meni se tu onda radi o onom: "Dobro se dobrim vraća".

Meni se čini da kad se radi o mizantropiji da ta mržnja koju mizantropi projiciraju na van utječe negativno na ljude pa se i oni negativnije ponašaju prema njima nego prema nekom tko ih voli. Jer se ipak nećeš baš nasmješiti nekom ko te gleda kao da te hoće ubiti pogledom.
Queef is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 00:31   #46
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Vess, je li tebe neko opako shebao, pa si izgubila povjerenje u ljude ili je nešto drugo u pitanju? Ozbiljno te pitam.
Niš više nego druge ljude, zapravo mnoge puno više - a ja to sve vidim!

I iskreno koja budala ili što već može imati povjerenja u ljude?!?

Povjerenje u ljude - nije li to nešto kao oksimoron?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 13:38   #47
Slažem se s tobom Vess.
Ljudi su veliki glumci. Na povjerenje možeš računati toliko dugo koliko njima odgovara.
Rijetki su, ali postoje izuzeci i toga se treba držati!
Meni, iskreno, nije jasno koliko ta cura koja voli sve ljude ima godina.
To me zanima. I koliko ima prijatelja?
Naime, ako mi se nešto gadilo u životu, onda su to bili oni s 101 prijateljem jer kad pogledaš iza tih njihovih
nasmiješenih maski otkrivaš samo veliku glumu i plićinu odnosa potrebnu za preživljavanje u društvu.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:02   #48
I još jedna važna stvar: ako slučajno spadaš naivce koji misle da im netko neće nešto loše napraviti, jer ni oni to ne bi drugome napravili - hitno raditi na mijenjanju takvog mentalnog sklopa. Dosta je teško to promijeniti.

Dok ima srećkovića koji svakome prilaze s pretpostavkom da će ih zajebat. Nažalost, većinom su u pravu, a preventiva je uvijek dobrodošla.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:11   #49
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
LOL ja nju zapravo kužim, jedino što se ne slažemo oko poimanja 'gadosti'.
Monty Python - Always Look on the Bright Side of Life

Quote:
Queef kaže: Pogledaj post
Ma nije to baš tako. Po tome onda mislim da je puno ljudi pomalo zaljubljeno u nju. Po meni se tu onda radi o onom: "Dobro se dobrim vraća".

Meni se čini da kad se radi o mizantropiji da ta mržnja koju mizantropi projiciraju na van utječe negativno na ljude pa se i oni negativnije ponašaju prema njima nego prema nekom tko ih voli. Jer se ipak nećeš baš nasmješiti nekom ko te gleda kao da te hoće ubiti pogledom.
Slažem se s jednim dijelom. Na mene negativno utječu svi depresivci i ljudi koji kukaju zbog svake sitnice. Izbjegavam takve ljude. Koliko njih je mizantrop ili se samo preserava teško je suditi. Mislim da se mizantropija olako shvata. Počinjem da uviđam da je to zaista veliki problem.
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Niš više nego druge ljude, zapravo mnoge puno više - a ja to sve vidim!

I iskreno koja budala ili što već može imati povjerenja u ljude?!?

Povjerenje u ljude - nije li to nešto kao oksimoron?
Misliš li da si jedna od rijetkih koja uviđa da ljudi nisu zlatni i da postoji mnogo zla u ljudima? Nisi jedina, ali očito je da ti se nešto desilo pa si došla do stadija da mrziš ljudsku vrstu. Nije bitno, vjerovatno sam ja neosviještena budala, pa još uvijek dajem ljudima prilike. Iskreno, da imam takva shvatanja o životu i ljudima kao ti, osjećala bih se kao živi mrtvac.
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom Vess.
Ljudi su veliki glumci. Na povjerenje možeš računati toliko dugo koliko njima odgovara.
Rijetki su, ali postoje izuzeci i toga se treba držati!
Meni, iskreno, nije jasno koliko ta cura koja voli sve ljude ima godina.
To me zanima. I koliko ima prijatelja?
Naime, ako mi se nešto gadilo u životu, onda su to bili oni s 101 prijateljem jer kad pogledaš iza tih njihovih
nasmiješenih maski otkrivaš samo veliku glumu i plićinu odnosa potrebnu za preživljavanje u društvu.
Poenta je u tome što Vess mrzi gotovo sve ljude zato što pripadaju ljudskoj vrsti, a životinje diže na pijedestal. Mene zanima uzrok zbog kojeg je došlo do toga. Daleko od toga da ja vjerujem svima, ali to ne znači da ću biti odbojna prema svima. I zbog čega pitanje koliko ta cura ima godina? Duhoviti ljudi, koji zrače pozitivnošću, rijetki su. Većina je sumorna i ubitačna. Ja volim kada sam u društvu ljudi koji na život gledaju sa satirične strane. Uostalom, imam prijatelja koji je izgubio dvoje djece, prešao pedesetu godinu i ima ogromno životno iskustvo iza sebe. Nikada tog čovjeka nisam vidjela da se ne smije ili da je sumoran, a i sve oko sebe čini sretnima svojom pozitivnošću i duhovitošću. Najlakše je biti depresivan i natmuren, kukati nad svojim problemima i tužnom sudbinom. Mnogo teže je sa osmijehom na usnama ići kroz život.

Niko nema mnogo prijatelja u životu, ako imaš jednog pravog, bogat si čovjek. No, ne pružati ljudima šansu zbog predrasuda o tome da su svi ljudi zli, besmisleno je za mene. Ja ne bih mogla živjeti tako, pa nek` me smatraju i budalom i naivnom.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:19   #50


Btw. I ja sam mladi mizantrop u usponu

TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:33   #51
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Poenta je u tome što Vess mrzi gotovo sve ljude zato što pripadaju ljudskoj vrsti, a životinje diže na pijedestal. Mene zanima uzrok zbog kojeg je došlo do toga. Daleko od toga da ja vjerujem svima, ali to ne znači da ću biti odbojna prema svima. I zbog čega pitanje koliko ta cura ima godina? Duhoviti ljudi, koji zrače pozitivnošću, rijetki su. Većina je sumorna i ubitačna. Ja volim kada sam u društvu ljudi koji na život gledaju sa satirične strane. Uostalom, imam prijatelja koji je izgubio dvoje djece, prešao pedesetu godinu i ima ogromno životno iskustvo iza sebe. Nikada tog čovjeka nisam vidjela da se ne smije ili da je sumoran, a i sve oko sebe čini sretnima svojom pozitivnošću i duhovitošću. Najlakše je biti depresivan i natmuren, kukati nad svojim problemima i tužnom sudbinom. Mnogo teže je sa osmijehom na usnama ići kroz život.

Niko nema mnogo prijatelja u životu, ako imaš jednog pravog, bogat si čovjek. No, ne pružati ljudima šansu zbog predrasuda o tome da su svi ljudi zli, besmisleno je za mene. Ja ne bih mogla živjeti tako, pa nek` me smatraju i budalom i naivnom.
Mi ovdje ne govorimo o depresiji i tmurnim ljudima, već o mizantropiji.

Nitko ovdje ne kuka nad sudbinom već konstatira ono što je činjenica.
A ti pak nisi niti budala niti naivka, već si toliko opsjednuta sama sobom i svojom nasilnom srećom, da se uopće nisi usudila ( a vjerojatno se niti ne možeš )osvrnut oko sebe i imati
toliko empatije da probaš shvatiti Vess i njezine razloge bez
pokvarenog i licemjernog osuđivanja u rukavicama, uz smješak jelte
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:37   #52
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Misliš li da si jedna od rijetkih koja uviđa da ljudi nisu zlatni i da postoji mnogo zla u ljudima?
Mislim da sam u VEĆINI koja to uviđa.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Nisi jedina, ali očito je da ti se nešto desilo pa si došla do stadija da mrziš ljudsku vrstu.
Desio mi se ŽIVOT među ljudima, niš posebno. Ako ne kužiš da je dovoljno, očigledno idealiziraš život i ljude.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Nije bitno, vjerovatno sam ja neosviještena budala, pa još uvijek dajem ljudima prilike. Iskreno, da imam takva shvatanja o životu i ljudima kao ti, osjećala bih se kao živi mrtvac.
Onda ni nemaš izbora, ne?

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Poenta je u tome što Vess mrzi gotovo sve ljude zato što pripadaju ljudskoj vrsti, a životinje diže na pijedestal.
Jako mi je draga npr zlatna mjesečina. Nađe se poneki primjerak i u ljudskoj vrsti, kao što je svima poznato.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Mene zanima uzrok zbog kojeg je došlo do toga.
Ponavljam - život, opservacija, lekcije. As simple as that.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Nikada tog čovjeka nisam vidjela da se ne smije ili da je sumoran, a i sve oko sebe čini sretnima svojom pozitivnošću i duhovitošću. Najlakše je biti depresivan i natmuren, kukati nad svojim problemima i tužnom sudbinom. Mnogo teže je sa osmijehom na usnama ići kroz život.
Sigurno nije lakše biti depresivan. Da jest, ne bi se po ovom pdf-u ljudi stalno žalili. Znanstvenici su navodno utvrdili da to ovisi i o čistoj biokemiji mozga - koliko se luči serotonina. Tako, ti vedri i stalno optimistični su na nekoj vrsti vlastite prirodne droge.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:51   #53
Quote:
_nobody_ kaže: Pogledaj post
Da vidimo sta kaze wikipedija o pojmu mizantrop.

A misanthrope is a person who dislikes or distrusts humanity as a general rule. Dakle, mizantrop je osoba koja ne voli ili ne veruje u humanost usvajajuci to kao generalno pravilo.
Humanity je čovječanstvo ili ljudski rod, a ne humanost.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:59   #54
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Mi ovdje ne govorimo o depresiji i tmurnim ljudima, već o mizantropiji.

Nitko ovdje ne kuka nad sudbinom već konstatira ono što je činjenica.
A ti pak nisi niti budala niti naivka, već si toliko opsjednuta sama sobom i svojom nasilnom srećom, da se uopće nisi usudila ( a vjerojatno se niti ne možeš )osvrnut oko sebe i imati
toliko empatije da probaš shvatiti Vess i njezine razloge bez
pokvarenog i licemjernog osuđivanja u rukavicama, uz smješak jelte
Vidiš, ja vjerovatno jesam pokvarena, a i samozadovoljna, jel`te. I volim sebe veoma mnogo, a volim i neke druge ljude. Moja sreća nije nasilna, ja jednostavno uživam u životu - što je očito tebi neshvatljivo.

I da, veoma sam ironična, drska i bezobrazna. Dakle, jedna potpuno zlo ljudsko biće koje upravo odgovara karakteristikama ljudske vrste koju mizantropi mrze. Ali i kojoj pripadaju, htjeli to oni ili ne.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:06   #55
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja vjerovatno jesam pokvarena, a i samozadovoljna, jel`te. I volim sebe veoma mnogo, a volim i neke druge ljude. Moja sreća nije nasilna, ja jednostavno uživam u životu - što je očito tebi neshvatljivo.

I da, veoma sam ironična, drska i bezobrazna. Dakle, jedna potpuno zlo ljudsko biće koje upravo odgovara karakteristikama ljudske vrste koju mizantropi mrze. Ali i kojoj pripadaju, htjeli to oni ili ne.
Dakle, savršeno se uklapaš u prosjek, stoga niti ne vidim potrebu
da visiš na ovom topicu, sem ako nemaš kakve dublje želje za reflekcijom svoje pokvarenosti i licemjerstva za što ovaj pdf nikako ne služi, a još manje za ismijavanje tuđih stavova i osjećanja
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:11   #56
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Desio mi se ŽIVOT među ljudima, niš posebno. Ako ne kužiš da je dovoljno, očigledno idealiziraš život i ljude.
Desilo se i meni mnogo ružnog u životu sa ljudima, ali ipak ne mrzim ljudsku vrstu kojoj pripadam, jer samim tim mrzila bih i sebe.

Quote:
Onda ni nemaš izbora, ne?
Izbor uvijek postoji, ali svako bira ono što mu više odgovara.

Quote:
Jako mi je draga npr zlatna mjesečina. Nađe se poneki primjerak i u ljudskoj vrsti, kao što je svima poznato.
Znači, ipak su ti dragi oni koji razmišljaju slično kao ti. U tome je velika razlika između nas. Meni je, recimo, drag i Jimmy, mada imamo potpuno oprečne stavove po pitanju mnogo toga.

Quote:
Ponavljam - život, opservacija, lekcije. As simple as that.
Ma, daj molim te, Vess. Meni se čini da ti uopće nemaš neko posebno veliko životno iskustvo.
Quote:
Sigurno nije lakše biti depresivan. Da jest, ne bi se po ovom pdf-u ljudi stalno žalili. Znanstvenici su navodno utvrdili da to ovisi i o čistoj biokemiji mozga - koliko se luči serotonina. Tako, ti vedri i stalno optimistični su na nekoj vrsti vlastite prirodne droge.
Nisam uvijek vesela - kad mi se plače - plačem, kad mi se smije - smijem se. Ne potiskujem osjećaje. Ono sam što jesam. Ali, mislim da ljudi koji sa satirične strane posmatraju život mnogo lakše podnose životne nedaće. Mržnja za mene nema svrhu - ukoliko je prešla u trajno stanje.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:14   #57
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Dakle, savršeno se uklapaš u prosjek, stoga niti ne vidim potrebu
da visiš na ovom topicu, sem ako nemaš kakve dublje želje za reflekcijom svoje pokvarenosti i licemjerstva za što ovaj pdf nikako ne služi, a još manje za ismijavanje tuđih stavova i osjećanja
A ti si tu da odrediš ko će ovdje pisati, a ko ne. Ako ti se ne sviđa ono što pišem ili vrijeđa tvoje osjećajćiće nemoj ni čitati.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:16   #58
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
.



Sigurno nije lakše biti depresivan. Da jest, ne bi se po ovom pdf-u ljudi stalno žalili. Znanstvenici su navodno utvrdili da to ovisi i o čistoj biokemiji mozga - koliko se luči serotonina. Tako, ti vedri i stalno optimistični su na nekoj vrsti vlastite prirodne droge.
Mislim da su sasvim jasni razlozi sveopće depresije u današnje doba i da o tome ne treba puno govoriti, kao niti o porastu suicida, međutim, ovdje
govorimo o činjenicama.

Ja nikoga ne mrzim, samo iz pokušaja objektivne perspektive uočavam kako ljudsku vrstu i njezin način funkcioniranja, o čemu svjedoče generacije i povijest, nije teško ne voljeti.
Mislim da si dajemo i puno previše na važnosti i to govorim na globalnoj razini.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:17   #59
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
A ti si tu da odrediš ko će ovdje pisati, a ko ne. Ako ti se ne sviđa ono što pišem ili vrijeđa tvoje osjećajćiće nemoj ni čitati.
Pa niti neću, ali ima tko hoće - moderatori
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:18   #60
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
I da, veoma sam ironična, drska i bezobrazna. Dakle, jedna potpuno zlo ljudsko biće koje upravo odgovara karakteristikama ljudske vrste koju mizantropi mrze. Ali i kojoj pripadaju, htjeli to oni ili ne.
Zašto je to? Jesi mizantrop, morti? Ili sadist?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.